وکیل ملکی در کرج

همان طور که می دانید همه افراد در زندگی خود قطعا چندین و چند بار فعالیت های ملکی انجام می دهند این فعالیت های ملکی شامل موارد مختلف و بسیار زیادی می شوند از جمله خرید و فروش و رهن و اجاره و غیره… اما در این میان ممکن است مشکلاتی هم به وجود بیاید از این رو باید بدانید که با این مشکلات چگونه روبرو شوید و چگونه هر چه سریع تر به آن ها پایان دهید. اما همان طور که می دانید اگر شما در دعاوی ملکی خود دچار مشکل شوید قطعاً نمی توانید به سادگی و با اختیار خود از آن رها شوید. برای مشاوره با وکیل دادگستری در کرج تماس بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

ملک چیست؟

ملک یک کلمه عربی می باشد که وارد لغت نامه فارسی شده است. بر اساس نوع تلفظ ملک معانی مختلفی دارد. به تامام دارایی های غیر منقول در ردیف ملک قرار قرار گرفته باشد و انواع مختلفی دارد ملک گفته می شود. مهم ترین انواع ملک، ملک مشاعی و ملک مفروز می باشد.

اثبات مالکیت

مالکیت حقی است که اشخاص نسبت ‌به اموال و دارایی‌های خود دارند. حق مالکیت موجب می‌شود که مالک، هر تصرفی که بخواهد در اموال خود داشته باشد. هیچ‌کس نمی‌تواند مانع برخورداری مالک از اموال او شود. دعاوی مربوط به اثبات مالکیت از دعاوی بسیار مهم و تخصصی است. برای اثبات مالکیت یک شخص لازم است که سابقه تصرف او بررسی شود. در دعاوی اثبات مالکیت، شخصی که بر ملک تصرف دارد، مالک محسوب می‌شود مگر اینکه بتواند با استفاده از دلایل و مدارک معتبر مالکیت خود را اثبات کند. بنابراین شخصی که بر خلاف این‌ موضوع، ادعای مالکیت دارد، باید بتواند مالکیت خود را ثابت کند.

الزام به تحویل ملک

زمانی ‌که در قرارداد فروشنده متعهد می‌شود؛ ملک خود را در مقابل دریافت مبلغ تعیین ‌شده به طرف دیگر بدهد، موظف است که در زمان مقرر به این تعهد خود عمل کند. در صورتی ‌که عقد بیع بین دو طرف واقع ‌شده باشد و مواردی مانند فسخ و بطلان یا انحلال در مورد آن مطرح‌ نشده باشد، خریدار می‌تواند از طریق دادگاه الزام فروشنده را به تحویل ملک تقاضا کند.تمام این کار ها با داشتن وکیل ملکی خوب حل میشود اما اگر درگیر دعاوی خانواده شده اید میتوانید از وکیل خانواده در کرج کمک بگیرید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

شاید تاکنون برای شما هم سوال پیش آمده باشد که وکیل دعاوی خلع ید به چه معنی است. و یا اینکه دعاوی ملکی چه هستند. در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت دعاوی خلع ید مربوط به املاک مختلفی است که فردی دیگر بدون رضایت صاحب ملک آن را تصرف کرده و یا در آن فعالیتی انجام می دهد. اما صاحب ملک پس از مطلع شدن و یا تذکر دادن در مورد بازگرداندن ملک و بی توجهی فرد مقابل تصمیم به ایجاد دعاوی ملکی می کند.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در دعاوی که فروش ملک مشاع در پرونده های ملکی مورد بحث قرار می‌ گیرد در واقع منظور ملکی است که شرکای زیادی در آن شریک هستند بنابراین اگر یکی از شرکا قصد فروش ملک را داشته باشد و کشورهای دیگر چنین قصدی نداشته باشند ممکن است دعوا و درگیری پیش بیاید بنابراین پرونده فروش ملک مشاع باز خواهد شد. که در این پرونده قاضی دادگاه رای نهایی را اعلام می کند.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

اگر مشخص شود که شما صاحب ملک هستید و فردی که ملک شمارا تصرف نموده محکوم شود در این صورت قاضی پرونده حکم تخلیه ملک را خواهد داد از این رو شما می توانید از وکیل ملکی خود بخواهید که حکم تخلیه یا دستور آن را به فرد مورد نظر ارائه دهد. با توجه به دستور تخلیه قطعاً موظف به تخلیه ملک تصرفی می باشد. نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی از جمله مواردی است که در مورد آن سوال پیش می آید. در پاسخ به سوالات این چنینی باید گفت اگر فردی که ملکی را اجاره کرده و بر اساس اجاره نامه موظف به پرداخت مبلغی در زمان معین شده است

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

دعاوی سرقفلی یکی دیگر از مهم ترین پرونده های ملکی است که افراد زیادی با آن مشکل دارند. در چنین پرونده ‌هایی صاحب سرقفلی موظف است که از سرقفلی مراقبت کند از این رو سرقفلی که همان اعتبار کسبه محسوب می ‌شود اگر مورد تهدید واقع شوند وکیل ملکی می تواند با ارائه یک دفاعیه در دادگاه از قاضی پرونده درخواست بازپس گیری سرقفلی را کند. در تمام دعاوی ها باید به وکیل متخصص همان حوضه مراجعه کرد مانند امور حقوقی و مدنی که باید به وکیل حقوقی در کرج مراجعه کرد ،در دعاوی ملکی نیز بهترین گزینه وکیل با تجربه ملکی کرج است.

آیا می توان دعاوی ملکی در شهرها و استان ها را به وکیل ملکی در کرج سپرد؟

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها