وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل مواد مخدر در تهران

جرم مواد مخدر از جمله جرایم مشدد است که احتمال صدور حکم های سنگین در ان بسیار است.

مواد مخدر اصولا یکی از جرم های سازمان یافته است که در سطح بین المللی رخ می دهد و از ان جایی که برای ابعاد مختلف جامعه اعم از اقتصاد، فرهنگ، امنیت و… تهدید و خطر جدی محسوب می شود ، دارای اهمیت و حساسیت زیادی می باشد.

متاسفانه قاچاق مواد به داخل کشور و دسترسی آسان افراد به آن باعث می شود تلاش ها برای مبارزه با مواد ناکام بماند. مجازات های سنگینی برای جرایم مواد مخدر در قانون پیش بینی شده است. حتماً مطلع هستید که در جامعه کنونی افراد زیادی درگیر مصرف یا استفاده یا پخش مواد مخدر هستند. در واقع نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان انواع مواد مخدر رواج بسیار زیادی داشته و به طور کلی جرم محسوب می شود. در این بین تمام جوامع برای کاهش و یا محدود نمودن آن اقداماتی در پیش گرفته اند. در واقع استفاده یا استعمال تمام مواد مخدر صنعتی و سنتی مصرف روزانه یا تفریحی یا تفننی و یا حتی تصادفی از آن و هم چنین حمل و انتقال و فروش و تحویل این مواد به دیگران و حتی تبدیل و تغییر مواد مختلف به ماده مخدر کاملاً جرم محسوب شده و دارای مجازات خواهد بود.برای اطلاعات بیشتر با وکیل متخصص در تهران مشورت کنید.

درخواست مشاورهه

مواد مخدر امروزه در تمام جوامع و کشورها به یک معضل بزرگ تبدیل شده است و کارشناسان دنیا هنوز به راه حل جامع و دقیقی برای رفع آن دست نیافته اند. هر کشور و حکومتی بنا به شرایط اقلیمی و فرهنگی و تاریخی و … تصمیمی در این خصوص اتخاذ نموده است. پاره ای از کشور ها در این خصوص تدابیر و سیاست های سخت گیرانه ای را در نظر گرفته اند. کشوری مانند عربستان سعودی در این خصوص نمونه ی کاملی از این نوع کشورهاست. سیاست سخت گیرانه ای که این کشور در قبال حمل و قاچاق و استعمال مواد مخدر در پیش گرفته جای کمترین اغماضی را باقی نگذاشته است.

متاسفانه نتیجه جرایم مواد مخدر در بسیاری از اوقات تلخ و غیر قابل جبران است. شلاق، جریمه نقدی و حبس های طولانی مدت برای افراد بسیار سنگین است. مواد مخدر آسیب های زیادی به جامعه وارد می کند. اما مجازات های سنگین نیز نتوانسته موجب بازدارندگی شود و همچنان شاهد گسترش جرایم مرتبط با مواد هستیم. مجازات های مختلفی در رابطه با این نوع جرایم تعیین شده است. لازم است بدانید که مجازات اقدام به قاچاق مواد مخدر به صورت مسلحانه اعدام است. حکم اعدام در صورت مصلحت در محل زندگی ‌مرتکب و در ملاء عام انجام خواهد گرفت. در جرائم مرتبط با مواد مخدر دعاوی مختلفی مطرح می ‌شود که با توجه به نوع جرم ارتکابی مطرح می‌شوند. در هر یک از این جرائم وجه‌ های مختلفی مورد نظر قرار می ‌گیرد که نیازمند بررسی چند جانبه است.

مخدر‌ها موادی می باشند که انواع مختلفی دارند و شامل یک ترکیب شیمیایی یا طبیعی هستند، که موجب تغییرات و اختلال در سیستم عصبی و مغز می‌شوند که علاوه بر ایجاد مشکل در عملکرد مغز باعث اعتیاد در مصرف می‌ شوند. بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر هرکس که هروئین، مرفین، کوکائین و دیگر مشتقات شیمیائی مرفین و کوکائین را وارد کشور کند یا مبادرت به ساخت، تولید، توزیع، صدور،‌ ارسال، خرید و فروش کند. همچین اگر بیش از یک گرم تا چهار گرم، از هشت میلیون تا بیست میلیون ریال جریمه نقدی و دو تا پنج سال حبس و سی تا هفتاد ضربه شلاق.

شماره وکیل در تهران

 وکیل انلاین مواد مخدر

بسیاری از وکیل های فعال در زمینه ی مواد مخدر که در این حوزه تخصص دارند این امکان را فراهم اورده اند تا افراد بتوانند به صورت آنلاین با آن ها به گفتگو بپردازید و در ارتباط با مسئله ی حقوقی خود با ان ها مشورت کنید و مشاوره ی حقوقی مناسب را دریافت کنید.

درخواست مشاورهه

نحوه تعیین و تخفیف مجازات

با توجه به قانون برای جرایم مواد مخدری که مجازات درجه ۶ تا ۸ تعزیری برای آن در نظر گرفته شده است، حبس از ۶ ماه تا دو سال قابل تعویق می باشد. در این مدت رفتار مجرم تحت نظارت خواهد بود. چنانچه مطابق دستورات عمل نماید و حسن رفتار وی ثابت شود اجرای مجازات لغو خواهد شد. در تعیین مجازات ها شرایط ارتکاب جرم، وضعیت مجرم، نحوه دستگیری و… اثرگذار است. وکیل مواد مخدر می تواند با ارائه لایحه دفاعیه درباره حمل و نگهدار و فروش مواد مخدر تخفیف دریافت نماید. در جرایم حمل و نگهداری مواد مخدر که فرد محکوم به حبس تعزیری درجه ۶ تا ۸ شده باشد حبس قابل تعلیق می باشد.

مشاوره با وکیل مواد مخدر در تهران

رواج یافتن مواد مخدر در جامعه ما سبب شده است که علاوه بر مشکلات و آسیب‌ های اقتصادی و اجتماعی، از نظر قانونی مورد توجه قرار گرفته و جرم انگاری شود. به این معنی که هر نوع عملی که با انواع مواد مخدر در ارتباط باشد اعم از مصرف، فروش، حمل، تولید و… از جمله مواردی هستند که جرم تلقی می‌ شوند و قانون برای آن‌ها مجازات در نظر گرفته است. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران در دعاوی مواد مخدر پنج سال سابقه فعالیت دارد.

 

درخواست مشاورهه

چرا در دعاوی مربوط به مواد مخدر به وکیل نیاز داریم؟

در حقیقت برای دعاوی مربوط به مواد مخدر وجود وکیل قطعاً الزامی است زیرا تبصره ها و قوانین و مقررات موجود برای مجازات افراد در زمینه مواد مخدر به حدی زیاد و جزئی است که هر کسی نمی تواند از آن ها سر در بیاورد بنابراین امکان ایجاد اشتباه و دادن حکم نامناسب با جرم مرتکب شده وجود دارد. خدمات وکیل مواد مخدر برای دفاع از متهم این است که به تمامی تبصره ها و قوانین و مجازات مختلف مواد مخدر واقعی باشد توبه تواند قاضی پرونده را ترغیب به دادن حکمی سبک تر و مجازاتی کوتاه مدت کند.

مجازات حمل و توزیع مواد مخدر

بر اساس ماده 3 قانون مبارزه با مواد مخدر هر فردی که انواع مواد مخدر یا بذر کوکا و بذر شاهدانه را نگهداری نماید یا مخفی و یا حتی حمل کند یک میلیون تا سی میلیون ریال جریمه نقدی چ یک تا فتیاد ضربه شلاق محکوم می شود.

ضوابط جدید مجازات حمل مواد مخدر

مجازات حمل مواد مخدر با توجه به مقدار و وزن مواد متفاوت است به همین دلیل به چند صورت است البته نوع مواد از جمله سنتی و یا صنعتی بودن ان نیز تاثیر مهمی در تعیین مجازات دارد. به صورت کلی مجازات حمل مواد مخدر عبارت است از:

  • حمل و نگهداری مواد مخدر تا پنجاه گرم: مجازات حبس منتفی است اما مجرم با توجه به کیفیت دستگیری و اقرار به حمل و نگهداری، تا ۴ میلیون ریال جزای نقدی و تا پنجاه ضربه شلاق محکوم می شود.
  • حمل و نگهداری مواد مخدر بیش از ۵۰ گرم تا ۵۰۰ گرم: مجازات حبس ندارد، بلکه پنج تا پانزده میلیون ریال جزای نقدی و ۱۰ تا ۷۴ضربه شلاق پیش بینی شده است.
  • حمل و نگهداری مواد مخدر بیش از پانصد گرم تا پنج کیلو گرم: مجازات در نظر گرفته شده است که شامل پانزده میلیون ریال تا شصت میلیون ریال جریمه نقدی و چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و در نهایت دو تا پنج سال حبس تعزیری
  • حمل و نگهداری مواد مخدر بیش از پنج کیلو گرم تا بیست کیلوگرم: به مجازات جریمه نقدی از شصت میلیون ریال تا دویست میلیون ریال و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس تعزیری محکوم می شود.
  • حمل و نگهداری مواد مخدر بیش از بیست کیلوگرم تا یکصد کیلوگرم: به مجازات شلاق پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه و پنج تا ده سال حبس و جزای نقدی شصت تا دویست میلیون ریال و به ازای هر کیلو گرم بیش از بند ت، دو میلیون ریال اضافه می گردد.

درخواست مشاورهه

مجازات ساخت و نگهداری ابزار مصرف مواد مخدر

اگر کسی آلات و ادوات مخصوص تولید یا استعمال مواد مخدر یا روانگردان های صنعتی غیر دارویی را به کشور وارد کند, بسازد, خرید یا فروش کند, افزون بر کشف و ضبط آن ها به یک میلیون تا پنج میلیون ریال جزای نقدی و ده تا پنجاه ضربه شلاق محکوم خواهد شد. مرتکبین نگهداری , اخفاء یا حمل الات و ادوات استعمال مواد مخدر, علاوه بر ضبط آن ها به ازای هر عدد صد تا پانصد ریال جزای نقدی یا پنج تا بیست ضربه شلاق محکوم خواهند.

دفاع وکیل مواد مخدر در مجازات حمل مواد مخدر صنعتی

در سال های پیش و می توان گفت در گذشته حکمی که برای حمل مواد مخدر صنعتی و سنتی داده می شد در بیشتر موارد اعدام بود. با گذشت زمان آن و تغییر تصمیمات قوه قضاییه تصمیم گرفته شد که حکم این مجازات تخفیف پیدا کند در این صورت حمل و یا نگهداری مواد مخدر صنعتی و غیر دارویی مثل هروئین و کوکائین و قرص های روانگردان ومورفین و آکستاسی و شیشه و LSD در گذشته ۳۰ گرم از آن ها حکم اعدام را داشت اما اکنون از ۳۰ گرم تا ۲ یا ۳ کیلوگرم افزایش داشته است.

درخواست مشاورهه

وکیل مواد مخدر در تهران

وظایف وکیل مواد مخدر در تهران

  • وکیل مواد مخدر تحقیق و تفحص کامل ای در پرونده و طرفین دعوا و سوالات بازپرس خواهد داشت.
  • دفاعیه مناسب و قوی برای موکل خود حاضر خواهد کرد که در دادگاه از آن استفاده نماید.
  • وکیل مواد مخدر از استراتژی ‌های عالی برای تخفیف حکم و مجازات استفاده خواهد نمود.
  • در صورت وجود شاکی رضایت او را جلب نموده و مصالحه می کند.
  • نظارت و توجه کافی به روند دادگاه و حقوق موکل خود خواهد داشت.

شماره تلفن وکیل مواد مخدر

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیری اینترنت در زندگی روزمره ی مردم بسیاری از امور برای افراد راحت تر و قابل دسترس تر شده است. به همین جهت کافی ست در موتورهای جستجوگر ، به دنبال وکیل مواد مخدر بگردید، اطلاعات بهترین وکیل های فعال در این حوزه را در اختیار شما قرار می دهد.

اطلاعاتی از جمله سابقه ی کار ، شماره ی تلفن دفتر و حتی همراه وکیل دادگستری، ادرس دفتر وکالت که می توانید از آن ها استفاده کنید و در ارتباط با پرونده ی خود مشاوره ی حقوقی لازم را دریافت  کنید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها