کرج

کرج

وکیل مواد مخدر در کرج

همان طور که می دانید هر عمل یا فعالیتی که مربوط به مواد مخدر شود جرم محسوب شده و دارای مجازات می باشد. بنابراین اگر شما هم یکی از افرادی هستید که مرتکب جرم مربوط به مواد مخدر شده ‌اید زمان آن رسیده که با کمک وکیل دادگستری در کرج به سادگی پرونده قضایی که به وجود آمده را برطرف کنید بدون این که دچار مجازات سنگین از سوی قاضی پرونده شوید.

شماره وکیل در تهران

وکیل مواد مخدر باسابقه در کرج

مواد مخدر به هر ماده خالص یا ترکیب شده ای گفته می شود که باعث اعتیاد و وابستگی افراد به آن ماده شود. تأثیر و آسیبی که موادمخدر بر سیستم عصبی و سایر سیستم های بدن می گذارد، بسیار مهلک است و مواد مخدر می تواند صدمات جبران ناپذیری بر بدن بگذارند و در صورتی که فرد معتاد به شکل مرتب و مداوم از آن ها استفاده نکند دچار درد، تنش های شدید عصبی، اختلال در دستگاه گوارش می شود. بدیهی است باتوجه به آثار زیان باری که موادمخدر بر روی بدن انسان و بدین سبب بر روی خانواده ها تاثیر جدی مثل طلاق می گذارد در همچین شرایطی بهتر است با وکیل طلاق در کرج مشورت کنید. تقریبا در همه کشورها تولید، نگهداری و فروش ماده مخدر خلاف قانون و جرم شمرده می شود.

وکیل مواد مخدر متخصص در کرج

پرونده هایی که به موضوع مواد مخدر مربوط می شوند، پرونده های بسیار ویژه و سختی هستند و برای وکالت مواد مخدر، حتما پرونده های مواد مخدر باید به وکیل مواد مخدری که آگاهی زیادی از پرونده های مواد مخدر دارد، سپرده شود. قوانین مربوط به مواد مخدر مرتبط با مجازات حمل، مصرف و قاچاق مواد مخدر دارای مواد و تبصره های گوناگونی و متفاوتی است.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل مواد مخدر باتجربه در کرج

از نظر عنصر مادی به جرایمی جرم ناشی از مواد مخدر می گویند که عمل ارتکابی در این نوع جرایم به صورت فعل مثبت مادی اتفاق می افتد به بیانی دیگر ترک فعل در مورد این نوع جرایم مصداق پیدا نمی کند. مطابق با قانون، اعتیاد به مواد مخدر جرم به حساب می آید و هرکس ماده مخدر غیر دارویی مصرف کند مطابق قانون، مجازات می شود.

مجازات احداث مکانی جهت استعمال مواد مخدر

مجازات احداث مکانی برای استعمال مواد مخدر جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ حبس می‌باشد در صورتی که مکان مذکور واحد تجاری یا خدماتی باشد پروانه کسب تا یک سال فاقد اعتبار می‌شود و در صورت تکرار جرم دولت ان را مصادره می‌کند.

جرم وارد کردن مواد مخدر به زندان

هر شخص که مواد مخدر یا روانگردان های صنعتی غیر دارویی را به داخل زندان های کشور یا بازداشتگاه یا اردوگاه بازپروری و نگهداری معتاد ها وارد کند، حسب مورد به اشد مجازات محکوم می شود و در صورتی که مرتکب از مأموران دولتی باشد به انفصال دائم از مشاغل دولتی نیز محکوم خواهد شد. برای مشاوره با وکیل حرفه ای میتوانید با ما تماس بگیرید.

وکیل مواد مخدر در کرج

مجازات حمل و توزیع مواد مخدر

بر اساس قانون ماده 3 قانون مبارزه با مواد مخدر هر فردی که انواع مواد مخدر یا بذر کوکا و بذر شاهدانه را نگهداری نماید یا مخفی و یا حتی حمل کند یک میلیون تا سی میلیون ریال جریمه نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق محکوم می شود. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه پرونده های مواد مخدر پنج سال سابقه فعالیت دارد.

مجازات ساخت و نگهداری ابزار مصرف مواد مخدر

اگر کسی آلات و ادوات مخصوص تولید یا استعمال مواد مخدر یا روانگردان های صنعتی غیر دارویی را به کشور وارد کند، بسازد، خرید و یا فروش کند افزون  بر کشف و ضبط آن ها به یک میلیون تا پنج میلیون ریال جزای نقدی و ده تا پنجاه ضربه شلاق محکوم خواهد شد. مرتکبین نگهداری، اخفاء یا حمل الات و ادوات استعمال مواد مخدر علاوه بر ضبط آن ها به ازای هر عدد صد تا پانصد هزار ریال جزای نقدی یا پنج تا بیست ضربه شلاق محکوم خواهند شد.برخی مواد مخدر باعث از بین رفتن کامل هوشیاری و فرد نمیتواند از خود محافظت کند ،بخاطر این موضوع جرم هایی مانند تجاوز جنسی به وجود می آید. میتوانید از وکیل تجاوز جنسی در کرج مشاوره بگیرید.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل مواد مخدر در کرج

مجازات استعمال مواد مخدر

لازم است بدانید که استعمال مواد مخدر به تنهایی جرم می باشد و انجام آن مجازات و عواقب تعیین شده از سوی قانون را به همراه دارد. همچنین اگر کسی با استفاده از استعمال مواد مخدر مرتکب جرائم حدی یا تعزیری مانند سرقت، محاربه، قتل و جرائمی از این دست شود مجازات او بر اساس این که مرتکب جرم ثانویه شده است به صورت جداگانه محاسبه می شود.

مراجع صالح رسیدگی به جرائم مواد مخدر

بر اساس ماده  303 قانون آیین دادسی کیفری که از جرائم  تحت صلاحیت دادگاه انقلاب سخن می گوید در بند پ این قانون قید شده است، تمامی جرائم مربوط به مواد مخدر و روانگردان و پیش ساز های آن و قاچاق مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب می باشند.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل مواد مخدر در کرج

دفاع وکیل مواد مخدر در مجازات حمل مواد مخدر صنعتی

همان طور که می دانید مواد مخدر انواع مختلفی دارد اما به طور کلی به دو دسته صنعتی و سنتی تقسیم می شود. بنابراین طبیعی است که مجازات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشد. جرایم مربوط به مواد مخدر نیز متفاوت هستند که ما سعی کردیم این جرایم را به صورت موارد زیر برایتان دسته بندی نمایید تا شما نیز به سادگی با آن ها آشنا شوید و بدانید که نقش وکیل در این زمینه چقدر واضح و روشن است. لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

  • تهیه و تولید هر گونه ماده مخدر از جرایم مواد مخدر محسوب می شود.
  • حمل و انتقال و یا حتی نگهداری مواد مخدر
  • مصرف روزانه یا تفننی یا حتی تفریحی مواد مخدر
  • و مواردی از این قبیل…

به طور کلی در قانون جمهوری اسلامی ایران و جرایم مواد مخدر حمل چند گرم تا چند کیلوگرم مواد مخدر صنعتی جرم محسوب می‌ شود حال آنکه اگر در حد چند گرم باشد قطعاً مجازات آن حبس خواهد بود اما اگر وزن آن به کیلوگرم برسد احتمال اینکه قاضی پرونده حکم اعدام را صادر کند زیاد است بنابراین همه چیز وابسته به وزن مواد مخدر می باشد.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها