بهترین وکیل مواد مخدر در تهران

اطلاعات افراد درمورد قوانین و مقررات مربوط به مواد مخدر بسیار محدود است و همین امر باعث می شود خیلی راحت گول بخورند و درگیر شوند و در دادگاه هم نتوانند از خود دفاع کنند. دولت هزینه های مالی و انسانی زیادی را برای مبارزه با مواد مخدر صرف می کند چرا که نوجوانان و جوانان سرمایه های کشور هستند که در آینده کشور به دست آنها اداره می شود و هر گونه رفتار آن ها می تواند اثرات نسبتا عمیقی در کل جامعه داشته باشد.

  لذا با توجه به اهمیت این موضوع و خسارات جبران ناپذیری که بر فرد و جامعه تحمیل می کند طبیعی است که قوانین مربوط به مواد مخدر با سختگیری تمام پیگیری شوند و برای متهمان مجازات سنگینی وضع شود. مطالب پیش رو توسط بهترین وکیل کیفری آورده شده است؛ پس اگر شما می خواهید درمورد وکیل مواد مخدر بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

وکیل خانم  فاطمه میر کیست؟

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری
وکالت تخصصی در دعاوی با موضوعات مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز
وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه انقلاب

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

 

نشانی بهترین وکیل مواد مخدر در تهران
The address of the best drug lawyer in Tehran

 لزوم کمک گرفتن از وکیل مواد مخدر در تهران 

قانون مجازات بسیار سنگینی را برای هر گونه تولید، نگهداری، قاچاق و حمل مواد مخدر در نظر گرفته است و هیچ گونه تخفیفی در صدود حکم اعمال نمی کند. چرا که شاید وضع قوانین و مقررات سخت تنها و بهترین راه حل برای کاهش جرائم مواد مخدر در کشور نباشداما بی تاثیر هم نیست. وکیل موفق مواد مخدر که پرونده های زیادی را در این زمینه با موفقیت به انجام رسانده است به خوبی می داند که در رابطه با دعاوی مواد مخدر باید محتاطانه برخورد کرد. عدم آشنایی افراد با قوانین و مقرات و تبصره های حوزه‌ی مواد مخدر مشکلات زیادی را به بار آورده است و گاهی سبب شده است فردی سال ها بیش از آنچه که واقعا حق است مجازات شود چرا که نتوانسته از خود در دادگاه دفاع کند و قوانین و مقررات سخت گاهی دست مجری و قاضی را را برای کمک به متهم می بندد زیرا قاضی تنها می تواند بر اساس شواهد و مدارک و قوانین و مقررات حکم صادر کند.

 

مشاوره حقوقی با وکیل دعوای مواد مخدر
Legal consultation with a drug lawyer

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

اسامی وکلای کیفری در تهران
Names of criminal lawyers in Tehran
وکیل مواد مخدر در ایران
Drug lawyer in Iran
درخواست مشاوره با وکیل مواد مخدر در تهران
Consultation request with a drug lawyer in Tehran

بهترین وکیل برای حل پرونده مواد مخدر 

وکیل مواد مخدر یک وکیل پایه یک دادگستری است که به تمامی قوانین و مقررات کیفری مربوط به دعاوی مواد مخدر آشنایی دارد و با تمامی جرایم مواد مخدر  وانواع مواد مخدر موجود در این عرصه نیز آشناست. لازم است بدانید وکیل مواد مخدر فردی است که برای اثبات بی‌گناهی موکلین خود یا تقلیل جرم و کاهش مجازات آن‌ها از تمامی مدارک موجود بر روی پرونده استفاده می‌کند که از جمله این مواد می‌توان اشاره کرد به سوء سابقه کیفری موکلان یا هدف آن‌ها از ارتکاب به جرم و حتی نوع همکاری آن‌ها با پلیس. در پرونده‌های پیچیده مواد مخدر ممکن است در پشت پرده دست مافیاهای مواد مخدر در کار باشد و وکیل مواد مخدر به خوبی با استفاده از مهارت‌های خود و با استناد بر تجربه و تخصصی که دارد می‌تواند حقایق پنهان پشت این پرونده‌ها را برای قاضی پرونده به هدف افزایش سرعت دادرسی پرونده آشکار کند.

هزینه بهترین وکیل مواد مخدر در تهران

هزینه وکیل حرفه ای مواد مخدر بر اساس معیارهای مشخصی توسط خود وکیل تعیین می‌گردد که از جمله این معیارها می‌توان اشاره کرد به مواردی همچون زمان لازم برای رسیدگی قضایی به پرونده توسط وکیل، پیچیدگی پرونده و نوع جرم رخ داده شده در آن. لازم است بدانید از آنجایی که وکالت یک حرفه و شغل آزاد است برای میزان هزینه وکالت نیز تعرفه رسمی‌ای وجود ندارد و هر وکیلی متناسب با شرایط پرونده و تخصص و تجربه خود می‌تواند میزان هزینه وکالت را مشخص کند و با این وجود گاها برخی از وکلا خصوصا در یک منطقه می‌توانند با توافق با یکدیگر تعرفه‌ای را برای هزینه وکالت خود مشخص کنند و بر اساس معیارهای تعرفه حق الوکاله هزینه وکالت خود را معین کنند. نکته دیگر این که لازم است بدانید هزینه وکیل مواد مخدر باید به عنوان یکی از مفاد قرارداد وکالت بین وکیل و موکل به توافق به ثبت رسیده باشد.

تنظیم شکوائیه توسط  بهترین وکیل مواد مخدر

یکی از مهم ترین مزیت های استخداوم وکیل دعاوی مواد مخدر تنظیم شکوائیه است که از مهم ترین مراحل پیگیری پرونده های حقوی می باشد که نیاز مند تسلط بر قوانین و مقررات حقوقی مواد مخدر است. قبل از تنظیم شکوائیه حتما با بهترین مشاور حقوقی دعاوی مواد مخدر مشورت کنید یا کار خود را به وکیل با سابقه ی دعاوی مواد مخدر بسپارید. یکی دیگر از کارهایی که ممکن است وکیل برای شما انجام دهد تنظیم لایحه ی دفاعی است؛ اگر پس از تمام شدن جلسه ی رسیدگی وکیل به اطلاعات جدیدی دست یابد جنانچه اسناد  مدارکی دال بر بیگناهی و تحقق شرایط کاهش مجازات وجود داشته باشد وکیل باید از محکمه تقاضای فرصت نماید و با تنظیم لایحه ی دفاعی دادخواست خود را به دادگاه تقدیم کند.

ویژگی های وکیل دعاوی مواد مخدر

اولین و مهم ترین ویژگی که می توان در مورد وکیل مواد مخدر به آن اشاره داشت، میزان تخصص و مهارت وی است. وقتی که در مورد میزان تخصص و مهارت یک وکیل صحبت می کنیم، فقط منظورمان این نیست که هر وکیلی که دارای تحصیلات حقوقی باشد این توانایی را دارد که در جریان دادرسی عملکرد خوبی را داشته باشد؛ وکیلی دارای مهارت و تخصص می باشد که با روند دادرسی پرونده های مواد مخدر آشنا باشد و از راه های میانبر آن آگاهی داشته باشد.

 • وکیل دعاوی مواد مخدر باید فن بیان قوی داشته باشد و با کاربرد کلمات صقیل و علمی و تخصصی تاثیر سخن خود را افزایش دهد.
 • وکیل دعاوی مواد مخدر تاکنون پرونده های زیادی را در این زمینه مطالعه نمود و بر مسائل روز این حوزه اشراف دارد.
 • مشاور دعاوی مواد مخدر می تواند مسائل را به خوبی تحلیل کند و هوش تحلیلی او در سطح بالایی قرار دارد.

مشاوره حقوقی با وکیل متخصص مواد مخدر

در اکثر پرونده های کیفری با موضوع جرایم مربوط به مواد مخدر متهم یا همان مرتکب جرم به دلیل عجز از تودیع وثیقه در زندان به سر میبرد. لذا علی الرویه خانواده زندانی نسبت به گرفتن وکیل مواد مخدر اقدام کرده و بعد از توافقات حاصل شده، وکیل برای اخذ وکالت از موکل به زندان مراجعه می کنند. ولیکن در بعضی از موارد مرتکب جرم با تودیع وثیقه بیرون می باشد. لذا می‌تواند شخصا برای اخذ مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل اقدام کند. مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر افق دید صحیح و درستی از ابعاد مختلف پرونده تان را در اختیار شما قرار میدهد. با اخذ مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی می‌توانید به این دانش دست یابید که جرم ارتکابی و اتهام انتسابی به شما درجه چند بوده، چه مجازاتی دارد و چه دفاعیاتی را میتوان ارائه نمود.

وکیل مواد مخدر از نگاه بین المللی

به صورت کلی از لحاط اجتماعی و قانونی مواد مخدر یک جرم جهانی و بین المللی به حساب می آیند و در غالب کشورهای دنیا به عنوان یک جرم شناخته شده است. از طرف دیگر مواد مخدر معمولا محدود به یک کشور یا منطقه خاص نمی باشد و به شکل قاچاق از یک منطقه به مناطق دیگر جهان برده می شود، پس بنابراین عملا پای قوانین بین المللی و قوانین دیگر کشورها در مورد مواد مخدر به میان می آید. از این رو از یک وکیل خوب مواد مخدر این انتظار می رود که افزون بر تسلط در قوانین داخلی ایران، قوانین بین المللی مربوط به مواد مخدر را به خوبی بداند و بر آن تسلط کامل داشته باشد.

یک وکیل خوب مواد مخدر به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

وکیل دعای مواد مخدر به انواع دعاوی مواد مخدر مانند نگهداری، توزیع ، فروش، حمل، تولیدف قاچاق و.. رسیدگی می کند در ادامه این دعاوی با تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند:

 • توزیع و فروش مواد مخدر: بر اساس آنچه که در قانون آمده است مجازات در نظر گرفت شده برای فروش و توزیع مواد مخدر بر اساس نوع و میزان مواد متفاوت است.
 • ترانزیت و واردات و صادرات مواد مخدر در داخل یا خارج از کشور: بر اساس قوانین و آیین نامه های اجرایی وضع شده در حوزه ی مواد مخدر ترنزیت مواد مخدر و یا واردات و صادرات آن نیز مجازاتی همچون: جریمه ی نقدی، شلاق، مصادره ی اموال، حبس و اعدام را به همراه دارد. که میزان این مجازات ها بستگی به نوع و مقدار مواد مخدر است.
مشاوره حقوقی با بهترین وکیل مجرب مواد مخدر
Legal advice with the best experienced drug lawyer

نقش یک وکیل متخصص مواد مخدر در دادگاه بدوی

نقش یک وکیل متخصص مواد مخدر در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده بسیار با اهمیت است لذا اکیدا به همه ی شما عزیزان توصیه می شود که از همان ابتدای کار پرونده های خود را به وکیل دادگستری بسپارید زیرا پرونده های کیفری با موضوع جرائم مواد مخدر بعد از رسیدگی در دادگاه، معد  حکم شده و حکم محکومیت صادر می شود. بنابراین این یک فرصت عالی برای دفاع از حق و حقوق متهم از اتهام انتساب  شده است. به هیچ وجه این فرصت را از دست ندهید حتما پرونده ی خود را به وکیل خبره ی دعاوی مواد مخدر بسپارید تا به بهرین شکل از شما دفاع کند.

نقش وکیل مواد مخدر در تهران در دادگاه تجدید نظر

در دعاوی مواد مخدر به دلیل مجازات سنگین آن ها و عدم آگاهی افراد از قوانین و مقررات مرحله ی تجدید نظر دارای اهمیت بسیاری است. اعتراض بهترین وکیل مواد مخدر نقش موثری در  روند پرونده دارد. مرحله ی تجدید نظر مرحله ای است که اعتراض و لوایح ارائه شده مورد بررسی قرار می گیرند و توسط قضات با جزئیات دقیق مطالعه شده و درمورد آن ها بحث می شود. در تنظیم لایحه ی تجدید نظر حتما با بهترین مشاور مواد مخدر مشورت کنید و یا پرونده ی خود را به بهترین وکیل مواد مخدر بسپارید چرا که در بسیاری از موارد حکم دادگاه تجدید نظر بدون حضور طرفین صادر می شود و حکم دادگاه تجدید نظر قطعی است.

نقش وکیل مواد مخدر تهران در دادسرا

وکیل مواد مخدر تهران قبل از تشکیل جلسه ی رسیدگی که در دادسرا برگزار می شود و در واقع انجام تحقیقات مقدماتی است، می تواند پرونده ی شما را مطالعه کند و نکات مهم را در اختیار شما قرار دهد و در تکمیل مدارک و شوهد تمام تلاش خود را به کار بگیرد. ایشان به شما کمک می کند که به بهترین شکل از خود دفاع کنید زیرا ممکن است بر حسب موارد خاص باز پرس اجازه ی ارائه ی دفاع شفاهی به وکیل ندهد و موکل در جایگاه متهم حاضر شود و از خود دفاع کند و به همه ی پرسش ها پاسخ دهد.

دادگاه صالح به رسیدگی جرم مواد مخدر

بعد از مرحله دادسرا، پرونده کیفری با موضوع جرم مواد مخدر به کدام دادگاه برای انشای حکم ارسال می شود؟ لازم ذکر است که همه جرایم مذکور در قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر در دادگاه انقلاب رسیدگی خواهد شد.

 • مواردی از جمله کشت خشخاش
 • وارد کردن، صادر کردن و تولید انواع مواد مخدر
 • حمل، توزیع و عرضه به هر شکل
 • استعمال مواد مخدر
 • فراری دادن یا پناه دادن به متهمان تحت تعقیب مواد مخدر
 • اخفای مجرمان
 • قراردادن ادوات استعمال در محلی برای متهم کردن اشخاص بیگناه همگی در حیطه صلاحیت دادگاه انقلاب است.

چون که بر اساس بند پ ماده ۳۰۳قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به همه جرایم مربوط به مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب است. دادگاه انقلاب در مرکز هر استان تشکیل خواهد شد. همچنین بر اساس تشخیص رییس قوه قضاییه در حوزه قضایی شهرستان‌ها نیز امکان تشکیل دادگاه انقلاب وجود دارد.

وکیل تسخیری در جرایم مواد مخدر

جرایم مواد مخدر از جمله جرایم کیفری به شمار می‌آیند که در صلاحیت دادرسی یک وکیل کیفری و دادگاه انقلاب هستند. این دسته از دعاوی با جان و مال و آبروی افراد سر و کار دارند و علاوه بر این نیز مانعی برای رشد فرهنگی و یا اقتصای جامعه به حساب می‌آیند از این رو شامل مجازات‌های سنگین از پیش تعیین شده‌ای می‌شوند. در جریان دادرسی به هر یک از پرونده‌های جرایم مواد مخدر متهم توانایی برخورداری از وکیل پایه یک دادگستری متخصص و فعال در حوزه دعاوی مواد مخدر را دارد ولی ممکن است در شرایطی به هر دلیل مانند بی‌بضاعتی مالی توانایی استخدام وکیل مدنظر خودش را نداشته باشد با این وجود دادگستری از بین وکلای رایگان خود یک وکیل را برای رسیدگی قضایی به پرونده متهم به استخدام او درمی‌آورد. به چنین وکیلی وکیل تسخیری در جرایم مواد مخدر می‌گویند.

وکیل رسیدگی به جرایم مواد مخدر اطفال

فردی که به سن بلوغ نرسیده باشد طفل نام دارد. در قانون و احکام شرعی سن بلوغ برای پسر پانزده سال تمام و برای دختر نه سال تمام می باشد و به همه اشخاص زیر هجده سال نیز نوجوان می گویند. حال اینکه رسیدگی کردن به جرایم مواد ‌مخدر این‌ دسته از افراد نیز مثل دیگر جرایم ارتکابی‌ شان در صلاحیت چه دادگاهی می باشد باید بگوییم  که دادگاه‌اطفالا ین صلاحیت را عهده دار می باشد، مگر اینکه مجازات قانونی جرم ارتکابی آنان از نوع سلب حیات باشد که در این حالت، دادگاه کیفری استان، صالح به رسیدگی می باشد. دلیل رسیدگی به این نوع از جرایم در دادگاهی غیر از «دادگاه اطفال» این می باشد که رسیدگی با یک قاضی صورت خواهد گرفت اما به ‌دلیل اهمیت بعضی جرایم ارتکابی، رسیدگی به آنها در صلاحیت دادگاه‌ کیفری ‌استان دانسته شده است که با تعداد قضات بیشتر و دقت نظر بیشتری تشکیل جلسه خواهد داد. مطابق گفته های قانون گذار در هر حوزه قضایی باید چند شعبه دادگاه اطفال تشکیل بشود.

مراحل رسیدگی به پرونده مواد مخدر

مراحل رسیدگی به دعاوی مواد مخدر به این شرح است: ابتدا جرم صورت گرفته باید توسط نیروهای انتظامی کشف شده یا به گزارش نیروهای انتظامی برسد سپس بعد از دستگیری مجرم و نوشتن تمامی اظهارات او به علاوه صورت جلسه لازمه توسط نیروهای انظامی و تمامی مدارک و شواهد موجود یک پرونده از جرم مواد مخدر صورت گرفته ایجاد می‌شود و برای مرجع قضایی مرتبط که دادگاه کیفری یا دادگاه انقلاب است فرستاده می‌شود. در دادگاه به دستور قاضی پرونده، بازپرس اقدامات لازم برای تحقیقات بدوی روی پروند و کشف آن را انجام می‌دهد و سپس در طی یک جلسه دادرسی در دادگاه با حضور متهم و وکیل او، پرونده به دادرسی گذاشته می‌شود و بعد از قرائت دفاعیات لازم توسط متهم و ارائه مدارک و ادله لازم جهت اثبات بی‌گناهی متهم، قضای حکم نهایی را صادر می‌کند. در این بین وکیل می‌تواند ادله‌ای را برای کاهش مجازات متهم نیز به دادگاه ارائه دهد.

دفاع در پرونده نگهداری مواد مخدر

جرایم مواد مخدر انواع مختلفی دارد که این روزها خصوصا باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه و موقعیت جغرافیایی کشور گسترش یافته است. باید گفت از جمله دعاوی و جرائم مواد مخدر لازم پیگیری عبارتند از تولید و توزیع و خرید و فروش مواد مخدر، صادرات و واردات مواد مخدر، قاچاق و ترانزیت مواد مخدر و روانگردان‌های صنعتی، نگهداری و انبار کردن و حمل و نقل مواد مخدر، استعمال آن و غیره.

نگهداری از مواد مخدر یکی از شایع‌ترین دعاوی مواد مخدر است که لازم است در دادگاه‌های انقلاب و با وکالت یک وکیل مواد مخدر مجرب مورد رسیدگی قضایی واقع شود. برای چنین پرونده‌هایی مجازات‌های سنگینی همچون جزای نقدی، حبس در زندان و ضربات شلاق و در مواردی در صورت تکرار جرم و با شرایط ویژه اعدام و مصادره اموال در نظر گرفته می‌شود. لازم است بدانید تعیین مجازات برای این پرونده‌ها با توجه به حجم و نوع مواد مخدر نگهداری شده و شرایط مجرم است.

ادله اثبات جرائم مربوط به مواد مخدر

ادله اثبات جرائم مواد مخدر به دو صورت عام و خاص است. ادله عام یعنی این که اقرار و شهادت شهود است که این نوع از ادله اهمیت بسیار زیادی در دعاوی کیفری دارند؛ و معمولا یکی از تعیین کننده ترین ادله برای مسیر یک دادرسی می باشند. اما ادله خاص عبارت هستند از: علم قاضی، قرائن و امارات، کارشناسی و ادله بیوژنتیک. تفاوتی که این دو نوع ادله از یکدیگر دارند این است که اصولا در جرائم کیفری، ادله عام یکسان هستند در صورتی که نحوه انجام و به کارگیری ادله خاص در خصوص هر جرمی با دیگر جرائم تفاوت دارد.

ادله اثبات جرم شامل چیست؟

ادله اثبات جرم مواد مخدر مانند ادله‌های دیگر جرائم کیفری می‌تواند شامل اقرار، شهادت، قسامه و سوگند باشد و لازم است تمامی این موارد مطابق با قانون و علم قاضی باشند. البته هنگام اثبات جرائم مواد مخدر بعد از ثبت شکایت از سوی شاکی خصوصی یا شاکی عمومی، پرونده به دادسرا ارجاع داده می‌شود و با حکم دادستان تحقیقات بدوی بر روی پرونده انجام می‌گیرد که در طی این تحقیقات نمایندگان دادستان به کشف جرم و مجرم و جمع‌آوری ادله اثبات جرم مواد مخدر می‌پردازند.

اثبات بی گناهی متهم مواد مخدر 

یک وکیل متخصص مواد مخدر، وکیلی است که با استفاده از علم و تخصص خود و با استناد بر تجربه‌ای که در وکالت امور و پرونده‌های کیفری دارد می‌تواند با احتمال بالایی پرونده‌های موکلان خود را به نتیجه دلخواه برساند. از این رو می‌توان گفت چنین وکیلی به خوبی با تمامی انواع مواد مخدر، دعاوی و جرائم مربوط به مواد مخدر و مجازات مربوط به هر یک از این جرائم آشنایی دارد. وکیل تضمینی مواد مخدر در پی کشف حقایق پنهان پشت پیچیده‌ترین پرونده‌های دعاوی مواد مخدر است و با این هدف به تحقیق و جیت‌وجو درباره پرونده موکلان خود مشغول می‌شود. چنین وکیلی در تمامی جلسات دادگاه برای اثبات بی‌گناهی موکلان خود یا تقلیل جرم و کاهش مجازات ان‌ها در کرسی وکالت می‌نشیند.

رأی وحدت رویه تعدد جرم مواد مخدر

وکیل مواد مخدر در دادگاه‌های کیفری و برای دفاع از موکلین خود می‌تواند از آرای وحدت رویه نیز استفاده کند. باید توجه داشت که رأی وحدت رویه تعدد جرم مواد مخدر در دیوان عالی کشور به این صورت که مطابق با قانون مجازات اسلامی تصویب شده و حاکم بودن آن بر روی جرائم مواد مخدر با توجه به آمره بودن آن‌ها، در صورت تعدد جرم برای مرتکبین جرائم مواد مخدر لازم الرعایت و لازم الاجرا است. در نظر داشته باشید که یک وکیل مواد مخدر برای موکلین خود که به صورت متعدد مرتکب جرائم مواد مخدر شده باشند با استفاده از مدارک و شواهد لازم به دنبال گرفتن عفو رهبری یا حتی دریافت تخفیف در مجازات است.

به این صورت لازم است که مجرم مواد مخدر پیش از به اجرا در آمدن پرونده در دادسرا برای دریافت رأی بدوی با یک وکیل حرفه‌ای مواد مخدر در ارتباط باشد تا پرونده او سریع‌تر نیز پیش رود.

جرم حمل مواد مخدر

پرونده‌های مواد مخدر یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین جرائم کیفری در دادگاه‌های کیفری هستند که به تبع تأثیر‌گذاری بر روی رشد فرهنگی و اقتصادی جامعه علاوه بر آسیب‌های جسمی و روانی برای مصرف‌کنندگان اولویت بر این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این دعاوی در دادگاه‌های کیفری رسیدگی شود. حمل مواد مخدر یکی از شایع‌ترین جرائم مواد مخدر است که در این حوزه مجرمان مشغول به حمل و نقل مواد مخدر و روان‌گردان‌ها به تمامی نقاط کشور یا حتی خارج از کشور هستند. از این رو در صورت دستگیر شدن مجرم شناخته می‌شوند و برای آن‌ها مجازات‌های سنگین از پیش تعیین شده‌ای در نظر می‌گیرند. فرد مجرم حمل و نقل مواد مخدر باید در سریع‌ترین زمان ممکن به یک وکیل مواد مخدر خوب مراجعه کند تا او در تمامی جلسات دادگاه به دفاع از حق موکلش پرداخته و به دنبال تقلیل جرم آن باشد

جرم نگهداری مواد مخدر

جرم حمل و نگهداری مواد مخدر خود به تنهایی شامل دو جرم دیگر است که شامل حمل و نقل مواد مخدر از شهری به شهر دیگر و حتی گا‌هاً بین کشوری است و هم‌زمان شامل نگهداری مواد مخدر در داخل انبار‌ها و ساختمان‌ها و متروکه‌ها است. در صورتی که فردی مرتکب جرم حمل و نگهداری مواد مخدر شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرونده‌ای برای او تشکیل داده می‌شود.

این پرونده در دادگاه‌های کیفری مورد بررسی قرار می‌گیرد ضمن اینکه مجازات‌های سنگین از پیش تعیین شده‌ای برای او در نظر گرفته می‌شود. مجرمی که مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی را نگهداری کند باید تمام آن را برگرداند و در صورتی که مرتکب حمل و نقل آن نیز شده باشد مجازات‌های از جمله جزای نقدی و حبس در زندان در انتظار اوست. یک وکیل مواد مخدر با استفاده از تمامی مدارک و شواهد موجود روی پرونده موکل خود در چنین مواقعی می‌تواند به دنبال دریافت تخفیف در مجازات و عفو رهبری برای او باشد.

میزان مجازات نگهداری، حمل یا خرید مواد مخدر

هرگونه مواد مخدر بین ۵۰ تا ۵۰۰ گرم جریمه نقدی و ۱۰ تا ۷۴ ضربه شلاق، بین ۵۰۰ تا ۵ کیلوگرم جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و ۵ سال حبس، بین پنج تا بیست کیلو جریمه نقدی، هفتاد و چهار ضربه شلاق و ده سال حبس و در صورت تکرار جرم مصادره اموال مجرم انجام خواهد گرفت.

جرم پخش مواد مخدر

جرم پخش مواد مخدر شامل حمل و نقل مواد مخدر، در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر، فروش و صادرات مواد مخدر و حتی انبار کردن مواد مخدر می‌شود. در این راستا هر یک از این دعاوی به عنوان یک جرم کیفری به حساب می‌آید که باید در دادگاه کیفری به پرونده آن‌ها رسیدگی شود. دعاوی مواد مخدر همانند جرم پخش مواد مخدر یکی از سنگین‌ترین دعاوی کیفری هستند که از جمله عواقب آن‌ها علاوه بر آسیب جسمی و روانی به بدن انسان، به جلوگیری از رشد اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز اشاره کرد. وکیل مواد مخدر متخصص و باتجربه با تکیه بر تخصص و علمی که دارد به راحتی می‌تواند در جریان دادرسی پرونده موکلان خود با استفاده از بهترین مدارک مورد نیاز به اثبات جرم یا بی‌گناهی موکلان خود بپردازد.

جرم در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر و روان‌گردان

جرم نگهداری مواد مخدر، جرم در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر و روان‌گردان و جرم فروش مواد مخدر و روان‌گردان از جمله جرائم مواد مخدر در ارتباط با یکدیگر هستند. به این صورت که ابتدا فرد مواد مخدر را نگهداری کرده و سپس آن‌ها را برای فروش به نمایش می‌گذارد، بنابراین عرضه کردن مواد مخدر برای به فروش رساندن آن‌ها یک مرحله قبل از به فروش رساندن مواد مخدر است. با این وجود چنین فردی مجرم شناخته می‌شود. دادگاه کیفری برای جرم در معرض فروش قرار دادن مواد مخدر و روان‌گردان، مجازات‌هایی من جمله جزای نقدی، شلاق و حبس در زندان در نظر می‌گیرد.

جرم استعمال مواد مخدر و اعتیاد به آن

شاید با توجه به افزایش تعداد معتادان در جامعه برخی گمان ببرند که افراد معتاد و مصرف‌کننده مجرم شناخته نمی‌شوند. با این حال جرم استعمال مواد مخدر و اعتیاد به آن یکی دیگر از جرائم مواد مخدر است که به دلیل جنبه عمومی جرم در جهت تحویل افراد معتاد به جامعه و عقب ماندگی جامعه از پیشرفت فرهنگی، آسیب اقتصادی را نیز به دنبال دارد. افراد معتاد از این جهت مجرم شناخته می‌شوند که باعث آسیب به روان و جسم خود هستند و از این رو توانایی تربیت نسلی توانا برای آینده کشور را ندارند. این افراد از لحاظ روانی بیمار شناخته می‌شوند و جرم آن‌ها عدم داشتن اراده در قبال مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی است.

جرم وارد کردن انواع مواد مخدر به کشور

دعاوی مواد مخدر یکی از چالش برانگیزترین دعاوی کیفری هستند که این روز‌ها به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور و گسترش فقر و بیکاری در جامعه افزایش یافته است. دعاوی کیفری از آنجایی که با جان و مال و آبروی افراد در ارتباط هستند شامل مجازات‌های سنگینی می‌شوند، همچنین این پرونده‌ها علاوه بر شاکی خصوصی با شاکیان عمومی نیز روبه‌رو هستند و حتی اگر شاکی خصوصی از شکایت خود در این پرونده‌ها صرف نظر کند باز هم شامل مجازات می‌شوند. جرائم موارد مخدر هم مجازات‌های سنگینی حتی با وجود گذشت شاکیان خصوصی در پی دارند و انواع مختلفی از جرائم مواد مخدر در کشور ما وجود دارد که یکی از آن‌ها وارد کردن انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی است. مجازات وارد کردن انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی از جزای نقدی و ضربات شلاق تا حبس در زندان و حتی اعدام در دادگاه‌های کیفری کشور مشخص شده است. جهت راهنمایی بیشتر می‌توانید با وکیل مواد مخدر تهران در ارتباط باشید.

جرم صادر کردن مواد مخدر 

از جمله جرائم مواد مخدر در دسته جرائم کیفری می‌توان به مواردی همچون صادرات و واردات مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی، تولید و توزیع مواد مخدر، نگهداری و حمل و نقل آنها در انبار‌ها و آزمایشگاه‌های غیرقانونی و غیره اشاره کرد. این موارد تمامی از دسته جرائم کیفری هستند و مجرم باید قبل از به جریان افتادن پرونده‌اش در دادگاه‌های کیفری برای صدور حکم نهایی با یک وکیل مواد مخدر در ارتباط باشد تا با استناد بر علم و تخصص او پرونده خود را پیش ببرد. جرم صادر کردن مواد مخدر و روان‌گردان همانند دیگر جرائم مواد مخدر شامل مجازات‌های از پیش تعیین شده‌ای هست که از جمله آن‌ها می‌توان به جزای نقدی، حبس در زندان، شلاق و حتی اعدام اشاره کرد. این جرم به معنی صادر کردن یا خارج کردن مواد مخدر و روان‌گردان به خارج از کشور است.

وکیل مواد مخدر برای زندانی

هنگامی که برای فردی که در زندان است وکیل تسخیری گرفته می شود نیاز به اقدام خاصی از جانب موکل نیست. اما اگر فردی به هر دلیلی نتواند وکیل تسخیری بگیرد می تواند از زندان با وکیل خود تماس بگیرد و از ایشان بخواهد به زندان مر اجعه کند و وکالت ایشان را بر عهده بگیرد. علاوه بر این خانواده ی زندانی می توانند  به دفتر وکالت وکیل دعاوی مواد مخدر مراجعه نمایند و از ایشان بخواهند وکالت زندانی را بر عهده بگیرد. در این هنگام وکیل مواد مخدر به زندان مراجعه می کند و وکالت زندانی را بر عهده می گیرد.

جرم ورود مواد مخدر در زندان

جرم ورود مواد مخدر در زندان یکی از رایج‌ترین جرائم ممکن در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های کشور بین زندانیان و نگهبانان است. از این رو لازم است به صورت جدی و در سریع‌ترین زمان ممکن به این جرم رسیدگی شود. جرم ورود مواد مخدر در زندان مربوط به افرادی همچون نگهبانان و زندانیان دارای مرخصی می‌شود که این افراد برای رسیدگی و پیشبرد پرونده‌شان در دادگاه می‌توانند با یک وکیل مواد مخدر در ارتباط باشند. وکیل مواد مخدر به صورت حرفه‌ای و با استفاده از تخصص و تجربه‌ای که دارد، پرونده موکلان خود را مورد بررسی قرار می‌دهد و با مستندسازی به نفع آن‌ها در دادگاه به دنبال دفاع از حقشان و کاهش از مجازاتشان هستند.

جرم وارد کردن مواد مخدر به محل نگهداری معتادان

در کمپ‌های نگهداری معتادان و یا حتی داخل زندان و بازداشتگاه‌ها یکی از جرائمی که از سوی دیگر افراد یا نگهبانان آن منطقه دیده می‌شود جرم وارد کردن مواد مخدر به محل نگهداری معتادان است. از این رو در صورت افشای جرم، برای فرد مجرم پرونده تشکیل می‌شود و در دادسرا به بررسی گذاشته خواهد شد. در این بررسی‌ها از سوی دادستان حکم تحقیقات بدوی صادر می‌شود تا ضمن کشف جرم، همدستان مجرم نیز شناخته شود. بعد از صدور حکم بدوی در دادسرا، پرونده به دادگاه کیفری فرستاده می‌شود تا برای آن حکم قطعی صادر گردد. حکم قطعی برای چنین پرونده‌هایی، مجازات‌های از پیش تعیین شده همانند مجازات‌های نقدی یا شلاق و حبس در زندان در نظر گرفته می‌شود.

مجرم می‌تواند در صورت نیاز به یک وکیل مواد مخدر حرفه‌ای متصل شود تا در جلسات دادگاه ضمن دفاع از حق او، به دنبال دریافت عفو رهبری یا حتی تخفیف در مجازات از محضر قاضی باشد.

جرم مواد مخدر در پادگان

جرم مواد مخدر در پادگان شامل حمل و نقل مواد مخدر توسط سربازان نظام وظیفه می‌شود. حتی خرید و فروش مواد مخدر در پادگان توسط این افراد هم جرم محسوب می‌شود. از این باب مجازات مخصوص جرم مواد مخدر در پادگان در صورتی که سربازی دستگیر شود و برای او پرونده تشکیل داده شود شامل چندین روز حبس موقت و جزای نقدی است. ضمن اینکه سرباز برای اینکه از حبس آزاد شود باید وثیقه‌ای گرو بگذارد.

در مراحل بعدی برای فرد مجرم دادگاه تشکیل داده می‌شود و او نیز مانند تمامی مجرمان کشور توانایی ارتباط گرفتن با یک وکیل مواد مخدر را دارد. در این راستا وکیل مواد مخدر می‌تواند با استفاده از بهترین مدارک موجود به دادرسی پرونده موکل خود برسد. حمل و نقل مواد مخدر و خرید و فروش آن‌ها برای تمامی افراد جامعه خصوصاً سربازان نظام وظیفه یک جرم کیفری محسوب می‌شود که به واسطه جنبه عمومی جرم شامل مجازات‌های سنگینی در دادگاه کیفری است.

جرم پاپوشی مواد مخدر

جرم پاپوشی مواد مخدر یکی دیگر از جرائم مواد مخدر از دسته جرائم کیفری است که در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌های کیفری زیر نظر یک وکیل مواد مخدر متخصص و باتجربه است. جرم پاپوشی مواد مخدر به معنی این است که فردی برای متهم کردن دیگری از انواع مواد مخدر استفاده کند برای مثال می‌توان گفت که فردی برای متهم کردن دیگری در ساک او یا حتی در ماشین او مقدار قابل توجهی مواد مخدر قرار دهد تا بتواند او را به اندازه کافی یک متهم مواد مخدر قرار دهد. همچون دعاوی مواد مخدر، جرم پاپوشی مواد مخدر نیز شامل مجازات‌های سنگینی می‌شود که می‌توان گفت مجازات آن شدیدترین مجازاتی است که برای جرائم آن ماده مخدره در دادگاه صادر می‌شود.

جرم ترانزیت مواد مخدر و روان‌گردان

جرم ترانزیت مواد مخدر و روان‌گردان به معنی رد کردن ترانزیت‌های مواد مخدر به داخل کشور یا حتی خارج از کشور است که این عمل جزء جرائم مواد مخدر به حساب می‌آید. مجرم باید قبل از ارسال پروندهٔ جرم ترانزیت مواد مخدر و روان‌گردان با وکیل مواد مخدر متخصص و باتجربه در ارتباط باشد. چنین جرمی در صورتی که در دادگاه کیفری به اثبات برسد متناسب با حجم مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی توسط قاضی تعیین می‌شود. از جمله مجازات‌های از پیش تعیین شده برای جرائم مواد مخدر حبس در زندان و ضربات شلاق و مجازات‌های نقدی است. مجرم مواد مخدر در اثر جرم ترانزیت مواد مخدر و روان‌گردان می‌تواند شامل حکم اعدام شود و این موضوع تنها به حجم مواد مخدر صادر ترانزیت شده، نوع آن و سوء پیشینه مجرم بستگی دارد.

مجازات تولید و کاشت مواد مخدر

مواد مخدر طبیعی یا شیمیایی از هر نوعی برای مرتبه اول جریمه نقدی، مرتبه دوم جریمه نقدی به همراه ۷۰ ضربه شلاق، مرتبه سوم جریمه نقدی به علاوه ۷۰ ضربه شلاق و تا ۵ سال حبس و در مرتبه چهارم اعدام می باشد.

 قانون مجازات قاچاق مواد

قاچاق مواد مخدر یکی از پیچیده‌ترین جرائم مواد مخدر در دسته جرائم کیفری کشور شناخته می‌شود. قاچاق مواد مخدر از این جهت بسیار حساس است که می‌تواند در پشت پرده مافیا‌های بزرگی را داشته باشد. یک وکیل حرفه ای مواد مخدر فردی است که با استناد به تخصص و تجربه‌ای که دارد به راحتی می‌تواند در دادگاه‌های کیفری به پیشبرد سریع پرونده‌ها کمک کند. ارتباط یک وکیل مواد مخدر و قانون مجازات قاچاق مواد از این جهت است که وکیل به تبع کنجکاوی‌ای که دارد می‌‎تواند در تحقیقات بدوی به دنبال کشف حقایق پنهان پرونده باشد. از این رو در دادگاه به قاضی پرونده جهت پیشبرد سریع آن یاری رسانده می‌شود. باید در نظر داشته باشید که قاچاق مواد مخدر یکی از موارد آسیب‌رسان به پیکره اقتصادی و سیاسی کشور است، علاوه بر این می‌تواند چرخه فرهنگی کشور را نیز با آسیب مواجه کند.

مجازات کیفری قاچاق مواد مخدر 

از جمله جرایم کیفری رایج در همه کشور ها که عمدتاً سازمان یافته و بین المللی می باشد و علی رغم سود گزاف حاصل از آن مجازات و پیامد های سنگینی را به دنبال دارد، قاچاق مواد مخدر می باشد. قاچاق مواد مخدر به معنای ورود یا خروج کلیه ی مواد طبیعی و شیمیایی اعتیادآور چه ممنوع و چه مجاز از راه های غیر قانونی می باشد. به علاوه، بعضی از این مواد تخدیر کننده نبوده اما ممکن می باشد ایجاد تحرک و توهم کند.

جرایم تولید یا ساخت انواع مواد مخدر و روانگردان

موقعیت جغرافیایی کشورمان ایران باعث افزایش روزانه جرائم مواد مخدر و روان‌گردان‌ها شده است، برای اثبات این امر می‌توان به بستری مناسب برای کاشت انواع مواد مخدر در اراضی کشاورزی اشاره کرد. کاشت و برداشت مواد مخدر یکی از جرایم تولید یا ساخت انواع مواد مخدر و روان‌گردان محسوب می‌شود؛ اما تولید آزمایشگاهی مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی از ترکیبات شیمیایی در آزمایشگاه‌ها و آشپزخانه‌های غیرقانونی یکی دیگر از این دسته جرائم محسوب می‌شود که همانند جرائم کیفری علاوه بر شاکی خصوصی، شاکی عمومی نیز دارد و به دلیل جنبه عمومی جرم برای آن مجازات‌های از پیش تعیین شده‌ای در نظر گرفته می‌شود.

مجرم باید در ارتباط با یک وکیل مواد مخدر حرفه‌ای علاوه بر دریافت مشاوره حقوقی برای چگونگی دفاع از حق خود، تمامی امور پیشبرد قانونی پرونده را نیز به دست او بسپارد. از این رو در کمترین زمان ممکن پرونده او به نتیجه‌ای مطلوب می‌رسد.

جرم توزیع مواد مخدر روان‌گردان

جرم توزیع مواد مخدر و روان‌گردان تفاوت بزرگی با جرم فروش مواد مخدر و روان‌گردان دارد به این صورت که در صورتی که کسی در قبال پخش کردن یا دادن مواد مخدر به دیگران وجهه نقدی یا عایدی دریافت نکند آن‌گاه مواد مخدر را توزیع کرده است. البته باید گفت همان قدر که فروش مواد مخدر شامل مجازات‌های سنگین دادگاه کیفری است، توزیع مواد مخدر نیز شامل همان مجازات‌های سنگین و از پیش تعیین شده می‌شود. در صورتی که فردی مرتکب جرم توزیع مواد مخدر و روان‌گردان شود آنگاه در دادگاه کیفری محکوم می‌شود، البته چنین فردی می‌تواند به عنوان مجرم از راهنمایی و تخصص یک وکیل مواد مخدر حرفه‌ای کمک بگیرد.

جرم خرید مواد روان‌گردان

جرم خرید مواد مخدر و روان‌گردان نه به جهت حقوقی بلکه به جهت عرفی، جرم محسوب می‌شود. از این رو فردی که به دنبال خرید مواد مخدر در جهت استفاده آن یا صادرات و قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان، مخفی کردن و انبار کردن آن باشد نیز مجرم محسوب می‌شود. حال آنکه واضح است جرم خرید مواد مخدر و روان‌گردان موردی است که علاوه بر آسیب به جسم و روان افراد مانعی بر سر راه پیشرفت اقتصادی و فرهنگی کشور است. برای چنین افرادی در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده کیفری تشکیل داده می‌شود. پرونده‌های کیفری در دادسرا‌های کشور به تحقیقات بدوی برده می‌شود در این زمان یک وکیل حرفه ای مواد مخدر، به راحتی می‌تواند در جهت پیشبرد پرونده به مجرمان کمک کند.

جرم فروش مواد روان‌گردان

جرم فروش مواد مخدر و روان‌گردان از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین جرائم مواد مخدر در دسته کیفری است. به این منظور مجرم به دنبال فروش مواد مخدر به صورت عمده یا خرده فروشی می‌تواند از مصرف‌کننده پولی را دریافت کند گا‌هاً در این دست از جرائم پای مافیا‌های بزرگی در میان است. در این صورت بهتر است یک وکیل مواد مخدر حرفه‌ای با استناد به علم و تخصص خود به دنبال کشف حقایق پنهان پشت پرونده باشد. در این صورت علاوه بر اینکه حقایق پنهان پرونده برای قاضی روشن خواهد شد، پرونده در مدت زمان کوتاه‌تری به نتیجه خواهد رسید.

برای جرم فروش مواد مخدر و روان‌گردان در صورت اثبات در دادسرا‌های کشور، مجازات‌های از پیش تعیین شده‌ای در نظر گرفته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به جزای نقدی و شلاق و حبس اشاره کرد. البته تعیین مجازات برای چنین جرائمی به حجم و نوع مواد مخدر و روان‌گردان بستگی دارد.

جرم اخفای مواد روان‌گردان

جرم اخفای مواد مخدر و روان‌گردان که به منظور پنهان‌سازی مواد مخدر در هر مکان و زمانی می‌شود یکی از عمده‌ترین جرائم مواد مخدر به شمار می‌آید. به این صورت که مجرم به دنبال خرید و یا وارد کردن مواد مخدر که خود جرمی بزرگ است، آن‌ها را مخفی نیز می‌کند. جرایم اخفای مواد مخدر و روان‌گردان شامل مجازات‌های سنگینی می‌شود که به دلیل جنبه عمومی جرم حتی با وجود بسته شدن پرونده از سوی شاکی خصوصی، مجازات پای برجاست. باید در نظر داشته باشید در صورتی که فردی مرتکب اخفای مواد مخدر و روان‌گردان شود باید در مراحل ابتدایی به اجرا گذاشتن پرونده به یک وکیل مواد مخدر مراجعه کنید.

وکیل مواد مخدر با استناد بر تمامی مدارک و اسناد مربوط به پرونده موکلان خود به دنبال تقلیل مجازات موکلانش هست. چنین وکیلی با فن بیان مناسب خود می‌تواند در تمامی جلسات دادگاه از قاضی پرونده تخفیف بگیرد و حبس را به جزای نقدی یا شلاق تبدیل کند.

جرم ارسال مواد روان‌گردان

جرائم مواد مخدر در کشور ما انواع مختلفی دارد که می‌توان از جمله آن‌ها به جرم ارسال مواد مخدر و روان‌گردان اشاره کرد. در این عمل مجرم به دنبال ارسال کردن مواد مخدر و روان‌گردان‌های صنعتی به شهر‌های مختلف کشور و حتی خارج کشور است. یکی دیگر از مشتقات این جرم فروش و توزیع انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها است. بر حسب حجم مواد مخدر و روان‌گردان ارسال شده یا به فروش رفته برای مجرم در دادگاه‌های کیفری، مجازات تعیین می‌گردد. از جزای نقدی تا ضربات شلاق و در مواردی که حجم مواد مخدر ارسال شده بالا باشد حتی حبس و زندان هم برای وی تعیین می‌گردد. در این موارد لازم است مجرم با یک وکیل مواد مخدر متخصص و باتجربه در ارتباط باشد و ضمن تشریح پرونده جرم ارسال مواد مخدر و روان‌گردان از مشاوره حقوقی وکیل هم استفاده کند.

مجارات احداث کردن مکانی جهت استعمال مواد روان گردان

مجازات جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و تا ۲ سال حبس تعیین می شود. در صورتی که مکان مذکور واحد تجاری، تولید یا خدماتی باشد علاوه بر مجازات هرگونه پروانه کسب یا موافقت نامه اصولی واحد تا یک سال فاقد اعتبار می شود و در صورت تکرار جرم دولت آن را مصادره می کند.

جرم مواد مخدر گل چیست؟

ماری جوانا یا گل، ماده مخدره‌ای که این روز‌ها بسیار باب شده است بین جوانان و از انواع جرم مواد مخدر گل می‌توان اشاره کرد به مواردی همچون استعمال گل یا نگهداری و حمل و نقل آن و حتی قاچاق و صادرات و واردات مواد مخدر گل نیز از دسته جرائم مواد مخدر و کیفری است. مجازات از پیش تعیین شده‌ای برای جرم مواد مخدر گل از سوی دادگاه کیفری در نظر گرفته می‌شود که مجرم ملزم به پرداخ آن است. البته این مجازات با توجه به حجم مواد مخدر به کار گرفته شده و از سوی قاضی تعیین می‌شود. حبس در زندان، جزای نقدی و ضربات شلاق از جمله مجازات‌های فرد مصرف‌کننده یا مجرم مواد مخدر گل است. البته این افراد می‌توانند برای پیشبرد پرونده از یگ وکیل حرفه ای مواد مخدر نیز کمک بگیرند.

جرم مواد مخدر شیشه چیست؟

جرم مواد مخدر شیشه شامل مصرف مواد مخدر شیشه و حمل یا خرید و فروش آن است. اگر فردی برای اولین بار مرتکب جرم مواد مخدر شیشه در استعمال آن شود از سوی دادگاه کیفری محکوم به پنجاه الی هفتاد ضربه شلاق است. علاوه بر این وی باید 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان جریمه نقدی به سبب استعمال اول مواد مخدر شیشه پرداخت کند. چنین فردی می‌تواند برای دفاع از خود در دادگاه از وکیل مواد مخدر حرفه‌ای نیز بهره بگیرد. کسانی که به طور مکرر به استعمال شیشه روی می‌آورند در هر بار دستگیری از سوی پلیس مواد مخدر به جرم استعمال شیشه به 74 ضربه شلاق محکوم می‌شوند.

اما جرم مواد مخدر شیشه شامل حمل و نقل و خرید و فروش و قاچاق و صادرات واردات آن نیز می‌شود. به این صورت متناسب با حجم شیشه جابه‌جا شده برای مجرم از سوی قاضی پرونده مجازات تعیین می‌گردد البته در صورتی که یک وکیل خوب مواد مخدر بتواند بی‌اطلاعی فرد را در جابه‌جایی شیشه به اثبات برساند می‌تواند او را تبرئه کند.

جرم مواد مخدر حشیش چیست؟

جرم مواد مخدر حشیش می‌تواند شامل استعمال آن یا حتی نگهداری و حمل آن، تولید و توزیع و خرید و فروش حشیش، صادرات و واردات حشیش، قاچاق حشیش و دیگر موارد باشد. اگر فردی مرتکب مصرف مواد مخدر حشیش شود آن گاه باید در دادگاه کیفری مورد بررسی قرار گیرد که مجرم برای دفعه چندم به استعمال حشیش روی آورده است. فردی که برای اولین بار در دادگاه به استعمال حشیش روی آورده باشد علاوه بر اینکه باید 100 تا 500 هزار تومان جزای نقدی بنا بر تشخیص و حکم قاضی بپردازد، شامل 30 تا 74 ضربه شلاق نیز می‌شود. برای افراد معتاد به حشیش که به صورت مکرر در دادگاه کیفری محکوم می‌شوند علاوه بر جزای نقدی مشابه با افراد بار اولی، تا 30 ضربه شلاق نیز در نظر گرفته می‌شود. اما اگر مجرمی مرتکب خطایی جز استعمال حشیش باشد آنگاه بسته به حجم حشیش استفاده شده در دادگاه محکوم می‌شود.

عفو عمومی مواد مخدر

بهترین وکیل مواد مخدر در تهران در پی دفاع از پرونده موکلان خود و وکالت بر روی آن‌ها به دنبال دریافت تخفیف در مجازات موکلان خود هست. چنین وکیلی با توجه به آگاهی نسبت به تمامی شرایط دریافت تخفیف در مجازات و یا عفو عمومی برای این منظور در محضر قاضی و با استفاده از بهترین ادله اثبات دعوا اقدام می‌کند. اما عفو عمومی مواد مخدر دارای شرایطی است که از جمله آن‌ها به این شرح است:

فرد مجرمی که محکوم به حبس باشد به گونه‌ای که یک سال از آن باقی مانده باشد، فرد مجرم به حبس محکوم باشد ولی تا حداکثر شش ماه به هر دلیلی حکم آن اجرا نشده باشد و هیچ شاکی خصوصی‌ای هم نداشته باشد، در محکومین مرد به حبس 12 سال سپری شده باشد به شرطی که حبس او به اندازه 20 سال بوده است و برای زنان نیز در صورتی که 20 سال حبس محکوم هستند حداقل 10 سال آن را سپری کرده باشند.

چه عواملی سبب تخفیف مجرمان مواد مخدر می شود؟

 • عدم وجود سوء پیشینه یعنی فقدان سابقه مجرمیت که طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر باشد.
 •  وجود انگیزه شرافت مندانه که به صورت عام وجود انگیزه شرافت مندانه جزء عواملل تخفیف در کلیه مجازات ها است.
 • همکاری کردن با پلیس یا مقام قضایی به منظور کشف آثار و عدله جرم و یا سایر مجرمین.

آیا عفو رهبری شامل جرایم حمل مواد مخدر می شود؟

عفو رهبری برای تمام مجرمان مواد مخدر در هر زمانی لازم‌ الاجرا خواهد بود. در قانون ما عفو یک زندانی به دو شکل انجام می شود. یکی به سبب عفو عمومی و دیگری عفو خصوصی. به بیان دیگر یک زندانی برای اینکه بتواند از امکان عفو و آزادی استفاده کند باید یا شرایط عفو عمومی را داشته باشد یا عفو خصوصی. در قانون بندی از موافقت نامه رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومین به مجرمین مواد مخدر اختصاص دارد. بر این اساس باقیمانده محکومیت مجرمین جرایم مواد مخدر که میزان موضوع محکومیت آن ها در روانگردان ها، هرویین یا مشتقات آن تا پنج گرم و در تریاک تا 500 گرم بوده و یک پنجم محکومیت خود را طی کرده اند؛ به شرط نداشتن سابقه محکومیت بخشیده می شوند.

در صورت نیاز به یک مشاوره حقوقی خوب، گروه حقوقی دادروزان صلح و سازش به صورت حضوری و یا تلفنی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

 

وکیل مواد مخدر در گروه حقوقی دادورزان صلح وسازش
The best drug lawyer in Tehran
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاوری
5 ماه قبل

وکیل خیلی خوبی هستن

مجید
5 ماه قبل

عالی هستن ایشون
۲۰ سال حبس داشتم در دیوان نقص شد

مهسا
4 ماه قبل

سلام و درود
خانم میر تنها وکیلی که دیدم بی منت به انسان ها توجه میکنه
چند تا پرونده راهنمای من بودن و یک پرونده حبس هم داشتم یک سال برای گل بود تعلیق شد

شاهمرادی
4 ماه قبل

۲۱ سال حبس داشتم با کمک ایشون تخفیف خوبی گرفتم
کارشون مواد مخدر هست
و لایحه های طلاااااای می‌نویسن

مجید
1 ماه قبل

بچه منو ایشون نجات داد
تو ماشین بچم مواد گذاشته بودن
هیچ راهی نداشتیم که حرف ما رو قبول کنند
در دادگاه تجدید نظر ثابت شد که کار بچم نبود
خدا هر چی میخواد بهش بده

سهراب
1 ماه قبل

خیلی با دقت هستند
به خاطر دقت ایشان تونستم موفق بشم در پرونده م
به خاطر کمک های ایشان ۱۰ سال حبسی که داشتم در دادگاه تجدید نظر نقص شد و الان سر زندگیم هستم

شهابی
25 روز قبل

نمادی از یک وکیل حرفه ای و با سواد و پر قدرت

جمال زهی
18 روز قبل

س
حرف همه واقعا درسته
من اصالتا مادرم ایرانی هست چند سال پیش با اقای با همکارم رفتیم دفترشون از اونجا با ایشون اشنا شدم
پدر من افغانی هست پسر عموی من راننده ترانزیت هست صاحب ماشین قبل خروج از افغانستان در ماشین ۵۴۰ کیلو شیشه جاساز میکنه در تانکر ماشین و ماشین در بیرجند اداره اطلاعات میگیره
عموی من امد ایران چند وکیل گرفت هیچ کاری نتونستن انجام بدند ما خانم‌ میر رو معرفی کردیم عمو من امد تهران و وکالت داد به خانم میر این دو وکیل بعد ۷ ماه اخر یک زندانی شیشه رو اونم با ۵۴۰ کلیو شیشه رو تبرئش رو‌گرفتن
هر چی از خانم میربگید کم هست
لایحعه های رو پرونده مینوشتن که به هر وکیلی نشون میدادیم میکفتن با این موضوعات رو حتی نمیدانسم و وکلای مواد مخدر اطلاع دارند

یاسین
18 روز قبل

خانم میر خیلی با دقت هستند
به خاطر دقت ایشان تونستم موفق بشم در پرونده م
به خاطر کمک های ایشان ۱۰ سال حبسی که داشتم در دادگاه تجدید نظر نقص شد و الان سر زندگیم هستم

شهر بانو
12 روز قبل

خانم میر عالی هستند