وکیل نفقه در مشهد

وکیل نفقه در مشهد

کلیه خدمات حقوقی زیر نظر بهترین وکیل دادگستری در مشهد

این روزها با توجه به وجود ماده‌های مختلف در قانون اساسی، افراد برای انجام کارهای حقوقی خود نیازمند به یک وکیل خوب هستند. فردی که به قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران آشنا بوده و بتواند از شما در مقابل قانون محافظت کند. یکی از مسائلی که همیشه دردسرساز بوده است. مسئله نفقه و حق نفقه در زن و شوهرهاست. بسیاری از افراد از قوانین مربوط به پرداخت نفقه اطلاعاتی ندارند و نمی‌دانند که چطور می‌توانند تقاضای نفقه کنند، به همین دلیل نیاز به یک وکیل نفقه در مشهد و یا هر شهر دیگری در ایران الزامی بوده است. اگر با ویژگی‌های یک وکیل نفقه خوب آشنا نیستید و نمی‌دانید در این راه چگونه باید عمل کنید، این مطلب به شما نکات مفیدی در خصوص انتخاب یک وکیل در مشهد برای انجام کارهای حقوقی شما می‌دهد.


 گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

تخصص ما حل پرونده های شماست.

جهت هماهنگی و یا مشاوره حقوقی با وکلای دادورزان صلح و سازش درارتباط باشید. 09155446429

-مشاوره حقوقی
– پذیرش وکالت
– تنظیم دادخواست و شکواییه
– تنظیم انواع قرارداد

وکالت و مشاوره تخصصی در دعاوی ملکی و مواد مخدر و. . . توسط وکلای مجرب دادورزان صلح و سازش
قبول وکالت در امور حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و. . . توسط  وکیل دادگستری در مشهد

حق نفقه چیست؟

پیش از هر چیزی لازم است بدانید که در قانون برای زن و فرزندان نفقه تعیین شده است. بدین معنی که به محض انجام ازدواج دائم، مرد باید نفقه زن را تامین نماید. در لغت نفقه به معنی تهیه نمودن مایحتاج زندگی است. این مایحتاج شامل، خوراک، مسکن، پوشاک، هزینه‌های بهداشتی و درمانی فرد می‌شود. در حقیقت هر مردی باید تمام نیازهای متناسب با زن را تامین نماید. به عنوان مثال ممکن است که زن از همان ابتدای ازدواج خدمتگذار داشته باشد و یا به سفرهای متعددی برود، تامین هزینه‌های خادم و سفرها نیز جزئی از نفقه محسوب می‌شود.

به طور کلی نفقه را میزان وضعیت زوجه و به نسبت میزان تحصیلات زن، خانواده او دیگر عوامل تعیین می‌کند. پرداخت این نفقه حکم پشتوانه از طرف مرد بوده و یکی از احکام صریح قانون است و افراد هرگز نمی‌توانند آن را اسقاط کنند، حتی اگر بین دو نفر توافقی صورت گرفته باشد. تنها یک علت وجود دارد که زن را از دریافت نمودن نفقه کاملا محروم می‌کند و آن هم امر عدم تمکین توسط زن است. چنانچه زن بدون داشتن مجوز قانونی، عدم تمکین داشته باشد، نفقه به او تعلق نخواهد گرفت. مگر در شرایطی که دادگاه اجازه سکونت در یک منزل جداگانه را به زن داده باشد، اما در صورتی که زن بدون مجوز قانونی زندگی خود را ترک کرده باشد، اصطلاحا آن فرد ناشزه نامیده شده و مشمول دریافت نفقه نخواهد شد.

حال برای اینکه در این زمینه به اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تری دستیابی داشته باشید نیاز به یک وکیل نفقه در مشهد خواهید داشت تا با مشورت با او بتوانید حق نفقه خود و فرزندان خود را به درستی دریافت نمایید. لازم به ذکر است که شرایط نفقه در عقد دائم و موقت متفاوت بوده است و برای کسب اطلاعات بیشتر با یک وکیل خوب مشورت نمایید. اگر تا به حال برای انجام کارهای قانونی و حقوقی خود وکیل انتخاب نکرده‌اید ابتدا بهتر است بدانید که یک وکیل خوب چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد. در ادامه این مطلب شما را با چند ویژگی مهم وکیل نفقه خوب آشنا خواهیم کرد.

ویژگی‌های یک وکیل نفقه خوب

انتخاب یک وکیل مناسب از دغدغه‌های مهم بسیاری از افراد در مواجه شدن با مشکلات حقوقی است. یک وکیل خوب خصوصیات ویژه‌ای باید داشته باشد تا بتوان به او تکیه کرد و مشکلات مهم حقوقی خود را به او سپرد. چنین وکیلی قبل از دفاع از موکل باید به مطالعه پرونده پرداخته و با متهم پرونده نیز گفتگو داشته باشد تا بتواند به طور کامل و دقیق از موکل خود دفاع کند. در واقع وکالت به معنی یک تعهد است، بدین معنی که وکیل تمام تلاش خودش را جهت دفاع از موکل می‌کند. یک وکیل از نظر قانونی مسئولیتی برای رسیدن موکل به نتیجه به عهده ندارد و برای رسیدن به نتیجه نهایی هیچ تضمینی ارائه نمی‌کند، اما اگر وکیل شما مجرب و حاذق باشد به خوبی می‌تواند نتیجه مثبتی را برای شما به ارمغان آورد. از ویژگی‌های یک وکیل نفقه در مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امانتداری

  اولین چیزی که یک وکیل خوب باید در نظر بگیرد، امانتداری است. وکیل همانند پزشک به موجب شغل خود با اسرار و واقعیت‌های زندگی افراد آشناست و اخلاق حرفه‌ای در آن‌ها نیز باعث می‌شود که اسرار موکلین خود را به هیچ عنوان فاش نکند.

 • تعهد اخلاقی

  وعده‌های دروغین و امیدوار کردن موکل جزء اخلاق حرفه‌ای وکلا نمی‌باشد. یک وکیل خوب باید تمام مسائل را دادرسی نموده و موکل خود را با چشمان باز به دادگاه ببرد. هیچ وقت یک وکیل خوب اذعان نخواهد که کرد موکلش برنده پرونده خواهد بود.

 • بازدارنده بودن

  یک وکیل خوب باید موکلش را از بیراهه رفتن بازدارد. در واقع باید صادق و راستگو باشد و در برخورد با موضوعات مرتبط با موکل خود چاره کار ارائه کند. او باید پروسه‌های رسیدگی که غیرضروری هستند را حفظ نموده و به خاطر دریافت حق الوکاله بیشتر، موکل را به بیراهه‌ها نکشاند.

 • ساده کردن مسائل حقوقی

  از آنجایی که بسیاری از قانون‌ها و مسائل حقوقی پیچیدگی‌های خاص خود را دارند یک وکیل خوب باید بتواند با فنون و همچنین مهارت‌هایی که دارد مسائل حقوقی را برای موکل خود ساده سازی کرده و همینطور در محضو قاضی نیز از این امر استفاده کند.

وکیل نفقه در مشهد

در این مطلب سعی داشتیم شما را با امر مهم نفقه و برخی از قوانین آن آشنا نماییم. اما همانطور که مطالعه نمودید، مسائل حقوقی بسیار پیچیده هستند و ماده‌های قانون اسلامی نیز بسیار زیاد می‌باشند، به همین دلیل در تمام امور حقوقی از جمله نفقه، باید به دنبال یک وکیل نفقه در مشهد و یا در هر شهری که سکونت دارید باشید. وکلا در امور حقوقی می‌توانند مسیرهای درست را به شما نشان دهند و شما را از درگیری با پروسه‌های وقتگیر و بی نتیجه بازدارند. قبول وکالت یک فرد تعهدی را میان وکیل و موکل ایجاد می‌کند و به موجب آن وکیل تعهد می‌دهد تا همه تلاش خود را برای برنده شدن موکل خود در پرونده ارائه دهد.‌

اگر به دنبال یک وکیل نفقه در مشهد هستید تا بتواند پرونده شما را به دقت و جدیت مورد بررسی قرار دهد، موسسه حقوقی دادورزان دارای وکلای مجرب و حرفه‌ای بوده و می‌تواند شما را تا انتهای مسیر یاری کند. گروه وکلای دادورزان صلح و آرامش همواره به حل مشکلات شما عزیزان می اندیشد و با راه کارهای حرفه‌ای مشکلات شما را حل و فصل می‌نماید. همچنین شما می‌توانبد جهت ارتباط با وکیل نفقه در مشهد از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

تماس با بهترین وکیل در مشهد

اگر شما دوستان عزیز، در دعاوی که در فوق ذکر شد مانند دعاوی خانواده، دعاوی حقوقی، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی و ثبتی و… بدچار مشل شده‌اید و نمی توانید از حق و حقوق خود در دادگاه به درستی دفاع کنید، نگران نباشید، با اخذ وکیل متخصص از وکلای دادورزان صلح و سازش به راحتی به نتایج پرثمری را به کسب کنید و در دعاوی خود پیروز میدان شوید، زیرا هدف اصلی وکیل دادگستری در مشهد گرفتن حق موکل های خود است. با ما تماس بگیرید.

آدرس دادورزان صلح و سازش:
09155446429 تلفن همراه

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما