وکیل ورشکستگی

امروز قرار است که همه چیز در خصوص ورشکستگی بدانید ؛ اگر مایل هستید همه چیز را درباره ورشکستگی و وکیل ورشکستگی بدانید ما را همراهی کنید. زمانی یک فرد ورشکسته می شود که دیگر نتواند دیون خود را بپردازد البته ورشکسته شدن و اعلام ورشکستگی قوانین خاص خود را دارد و با بدهی های معمولی متفاوت است.  لازم به ذکر است که تنها تجار و بازرگان ها بنابر قوانین خاصی می توانند اعلام ورشکستگی کنند در آن صورت هم این دادگاه است که حکم نهایی را می دهد. قطعا می دانید که این پروسه پیچیدگی های خاص خود را دارد و تنها یک وکیل متخصص ورشکستگی است که می تواند به کار سرعت دهد و تمام مراحل قانونی را طی کند. شاید با خود بپرسید که وکیل ورشکستگی کیست؟ وکیل ورشکستگی کسی است که سالیان سال در این زمینه فعالیت کرده است و تجارب مفیدی در این زمینه دارد و می تواند کمک شایانی به شما کند. اگر مایل هستید بیش تر در این باره بخش های بعد را از دست ندهید همچنین میتوانید از وکیل پایه یک دادگستری مشاوره بگیرید.

وکیل ورشکستگی مجرب و با تجربه

زمانی که ثابت شود فرد ورشکسته است مشمول احکام ورشکستگی می شود و فرد باید با یک وکیل صحبت کند.‌ لازم به ذکر است که از آن جایی که اعلام ورشکستگی و ماجرای بعد از آن خیلی پیچیده و تخصصی است شما باید به دنبال یک وکیل ورشکستگی خوب و با تجربه باشید.  یک وکیل با تجربه چندین جلسه مشاوره برای شما اختصاص نی دهد و تمام جوانب کار را بررسی می کند.  شما بعد از این که تصمیم با همکاری با او گرفتید می توانید برای دریافت حکم ورشکستگی روی او حساب کنید.  در واقع وکیل ورشکستگی نماینده ی شما است و قرار است تمام مراحل قانونی را انجام دهد.

درخواست مشاوره وکیل

انواع ورشکستگی

شایان ذکر است که ورشکستگی انواع مختلف و دلایل زیادی دارد و هر کدام از این انواع نیز انواع مخصوص به خود را دارد.

  • ورشکستگی عادی
  • ورشکستگی به تقصیر
  • ورشکستگی به تقلب

اولین قدم این است که شما به عنوان فرد ورشکسته به دادگاه اعلام ورشکستگی کنید. ورشکستگی عادی این گونه است که فرد دیگر نمی تواند بدهی هایی که دارد را پرداخت کند و به دادگاه اعلام می کند‌. فرد می تواند  سه روز بعد از متوقف شدن پرداخت دیون و متوقف شدن آن ها به دادگاه مراجعه کند و تمام صورت حساب ها و دفاتر خود را به دادگاه تحویل دهد تا دادگاه بررسی های لازم را انجام دهد. این نوع ورشکستگی به دلایلی هم چون نوسان ارزی، از بین رفتن کالا ها در دریا و یا تورم ایجاد می شود. ورشکستگی به تقصیر نیز این گونه است که فرد در مهلت مقرر شده اعلام ورشکستگی نمی کند و در این زمان قرض یکی از طلبکار ها را کامل پرداخت می کند. این به تاخیر انداختن گزارش معمولا با یک خرید بیش تر از ارزش و یا فروش ارزان تر همراه است.   در ورشکستگی به تقلب نیز تاجر دفتر تجاری را به عمد گم می کند و یا بخشی از دارایی خود را مفقود  می کند و یا با جعل سند کار خود را پیش می برد.  باید خدمتتان عرض کنیم که تعقیب جزایی به تقلب مثل تعقیب جزایی به تقصیر است.

وکیل ورشکستگی

دادگاه صالح برای رسیدگی به امور ورشکستگی

یک وکیل با توجه به نوع ورشکستگی و صلاح دیدی که دارد اقدامات لازم را به دادگاه صالح و ذی صلاح می سپارد.  دادگاه ها از لحاظ صلاحیت به دو دسته ی ذاتی و مکانی تقسیم می شوند.  چنان چه ورشکستگی از نوع تقصیر و یا تقلب باشد در دادگاه عمومی مطرح می شود و چنان چه ورشکستگی عادی در دادگاه حقوقی دعوی مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل ورشکستگی

وظایف و تکالیف شخصی که ورشکسته شده است

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که یک وکیل ورشکستگی نه تنها کار های  حقوقی و دادگاهی را برای شما انجام می دهد بلکه بع شما می گوید که وظایف و تکالیف شخصی که ورشکسته است چیست . علاوه بر این به شما به صورت کامل توضیح می دهد که شرایط بدهی شخص ورشکسته باید چگونه باشد . پس اصلا لازم نیست نگران چیزی باشید؛ شما تنها کافی است زمانی که احساس کردید دیگر نمی توانید بدهی های خود را بپردازید نزد یک وکیل ورشکستگی بروید تا او به شما بگوید که باید چه کار هایی را انجام بدهید تا به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.

درخواست مشاوره وکیل

مزایا و معایب  عواقب اعلام ورشکستگی چیست

در این بخش علاوه بر این که در رابطه با مزایا و معایب عواقب اعلام ورشکستگی می پردازیم به نکاتی مهم در ورشکستگی تاجر و شرکت تجاری می پردازیم.  مزایای اعلام ورشکستگی این است که شما دیگر لازم نیست به صورت مستقیم با طلبکار ها در ارتباط باشید و علاوه بر این می توانید بدهی هایی که به دولت دارید را با تاخیر بپردازید.  از معایب این کار نیز می توان به این اشاره کرد که فرد از دخالت در اموال محروم می شود. علاوه بر آن فرد حق دفاع از دعوی را ندارد. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که فرد ورشکسته باید تمام اموال خود را به مامور تصفیه تحویل دهد و دیگر نمی تواند تا پایان بررسی ها برای دعاوی مالی دادخواست دهد و یا این که در اموال خود تصرفی داشته باشد.

وکیل ورشکستگی

کلام آخر

از آن جایی که این مسئله خیلی مهم است و پیچیدگی های زیادی دارد و نقش خیلی مهمی در آینده ی شما دارد پس باید به دنبال بهترین وکیل ورشکستگی باشید.  این وکیل می تواند کمک زیادی در صدور حکم ورشکستگی و تصفیه امور ورشکستگی به شما کند. از آن جایی که دادگاه اموال فرد یا شرکت را برای فروش می گذارد یک وکیل حرفه ای در نحوه فروش اموال ورشکسته می کند و اجازه نمی دهد که شما خیلی متضرر شوید. پس همین حالا نسبت پیدا کردن یک وکیل کارکشته و حرفه ای اقدام کنید و به دفتر وکالت او بروید و به صورت حضوری در این باره با او صحبت کنید و از او راهنمایی بخواهید.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها