وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰

وکیل کمیسیون ماده 100

 حتما شما هم درباره‌ی کمیسیون ماده ی ۱۰۰ شنیده‌اید؛ کمیسیون ماده‌ی ۱۰۰ مرجعی از وکیل شهرداری است که به پرونده‌های مرتبط با ساختمان سازی رسیدگی می‌کند. در واقع این کمیسیون درباره ی تخلفات و ضوابط شهرداری و ایمنی است. در زمانی که فرد اقدام به ساختمان سازی می‌کند اگر در کار خود تخلفاتی انجام دهد پرونده‌ی او به بخش کمیسیون ماده ی ۱۰۰ انتقال داده می‌شود. این کمیسیون خود از ۱۱ تبصره ی تشکیل شده است که توضیح آن از حوصله‌ی این پرونده خارج است.

دعاوی کمیسیون ماده ی ۱۰۰

کمیسیون ماده ۱۰۰، ۱۱ تا تبصره دارد و انواع دعاوی مختلف مربوط به ساختمان سازی را در بر می‌گیرد.. وکیل کمیسیون ماده‌ی ۱۰۰ باید به انواع دعاوی که در این زمینه وجود دارد و قوانین و مقررات و تبصره‌های مربوط به آن تسلط کامل داشته باشد. در ادامه به تخلفاتی که براساس کمیسیون ماده ۱۰۰ شکل میگیرد اشاره می شود:

 • اقدام به ساخت و ساز بدون برخورداری از پروانه‌ی احداث بنا
 • عدم لحاظ پارکینگ و یا غیر قابل استفاده بودن پارکینگ
 • تغییر کاربری در صورت قانونی نبودن آن
 • عدم استحکاک بنا و رعایت نکردن قوانین و مقررات بهداشتی و شهرسازی در ساخت و ساز
 • تخلفات مربوط به ناظر ساختمان
 • و..

وظایف وکیل کمیسیون ماده 100

Duties of the attorney of the commission, Article 100

وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ چه وظایفی را برعهده دارد؟

وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ وکیلی است که به تمام قوانین و مقررات مربوط به شهرداری و امور املاک آشنایی کامل داشته باشد. چنین وکیلی با تخصص و تجربه‌ی خود به افرادی که در این زمینه با مشکل مواجهه می‌شوند کمک می‌کنند که روند اداری پرونده‌ی خود را به شکلی صحیح پیش ببرند. ساخت و ساز همواره با مشکلاتی همراه بوده است و با توجه به اینکه امنیت ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیار با اهمیت است قوانین و مقررات در این حوزه با حساسیت ویژه ای تدوین شده‌اند و پرونده‌ها با سخت‌گیری پیگیری می‌گردند. ساخت و ساز امروزه بیش از هر زمانی در حال افزایش است و متاسفانه اطلاعات افراد در زمینه‌ی موارد قانونی و امنیتی محدود است، وکیل پایه یک دادگستری با تخصص و مهارت خود به افراد در این زمینه مشورت می‌دهد.

درخواست مشاوره وکیل

هزینه ی وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ چه قدر است؟

 صحبت درباره‌ی هزینه‌ی مراجعه به وکیل کار چندان آسانی نبوده و امکان پذیر نیست که دقیقا بگوئیم وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ چه قدر دریافت می‌کند. چرا که  موارد مختلفی وجود دارد که در هزینه‌ی مراجعه به وکیل به طور مستقیم اثرگذار هستند. تعرفه‌ی وکالت هر ساله توسط کانون وکلا تعیین می‌شود اما این تعرفه بر اسای عوامل مختلفی محاسبه می‌شود که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

 • نوع یا موضوع پرونده‌ای که مورد بررسی قرار میگیرد بر هزینه‌ی دریافتی اثر می‌گذارد. به عنوان مثال برخی از موضوعات در زمان کمتری به اتمام می‌رسند و برخی به زمان طولانی‌تری احتیاج دارند.
 • هر چه میزان تجربه‌ی وکیل بیشتر باشد هزینه‌ای هم که دریافت می‌کند بیشتر است.
 • مدت زمان رسیدگی به پرونده
 • تعداد مسائل حقوقی که مطرح می شوند.

نکته‌ی مهم این است که هیچ یک از وکلا حق ندارند هزینه‌های گزاف خارج از عرف هزینه‌های حقوقی و تعرفه‌ها از موکل خود بگیرند.

معیار های انتخاب وکیل کیسیون ماده 100

Article 100 criteria for choosing a lawyer

معیار های انتخاب وکیل کیسیون ماده صد

افراد برای اینکه در مسائل حقوقی خود بهترین نتیجه را کسب کنند باید با صرف کمترین وقت و هزینه بهترین نتیجه را حاصل نماید. داشتن دانش و تخصص حقوقی و اخذ پروانه‌ی وکالت دلیل بر تخصص در همه‌ی زمینه‌ها نیست زیرا علم حقوق و قوانین مربوط به ان بسیار گسترده است و هر فرد در یک یا چند زمینه دارای تخصص است. وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ به صورت تخصصی در حوزه‌ی ساخت و ساز فعالیت می‌کند. معیارهای انتخاب وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ به شرح زیر می‌باشد:

 • دانش حقوقی بالا و اشراف کامل بر قوانین و مقررات مربوط به ساخت و ساز
 • شخصیت قابل احترام در محاکم قضایی
 • مهارت کلامی بالا
 • هوش تحلیلی مناسب برای درک و تحلیل مسائل
 • گوش دادن فعال و رعایت احترام و امانت داری نسبت به موکل
 • کمک به قاضی در روشن نمودن ابهامات
 • حق الوکاله منصفانه و مطابق با تعرفه

فرایند پیگیری پرونده توسط وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰

وکلا با وکالت از موکلان خود در امور مختلف حقوقی، نقشی تعیین کننده در نظام حقوقی ایفا می‌کنند. پیگیری پرونده به عنوان وکیل شامل مراحل مختلفی است که برای نتیجه موفقیت آمیز ضروری است. اولین قدم برای پیگیری پرونده، انجام تحقیقات کامل است. وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ باید تمام اطلاعات و شواهد مرتبط را برای ایجاد یک پرونده قوی جمع آوری کند. این مورد می‌تواند شامل بررسی اسناد و انجام تحقیقات باشد.

پس از تکمیل تحقیقات، وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شکایت یا دادخواستی را برای ارائه به دادگاه تنظیم می‌کند. شکایت مبنای حقوقی پرونده و درخواست شاکی را تشریح می‌کند. در نهایت در صورت موفقیت آمیز بودن پرونده، وکیل برای اجرای حکم یا سازش اقدام می‌کند. در خاتمه، پیگیری پرونده به عنوان وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شامل مراحل مختلفی از جمله تحقیق، تنظیم دادخواست و … و در پایان اجراست. یک وکیل ماهر کمیسیون ماده ۱۰۰ باید هر مرحله را با دقت طی کند تا به بهترین نتیجه ممکن برای موکل خود برسد.

وکیل با تجربه کمیسیون ماده ۱۰۰

یک وکیل با تجربه کمیسیون ماده ۱۰۰ کسی است که سال‌ها در حرفه وکالت فعالیت کرده است و مهارت‌ها و دانش خود را برای تبدیل شدن به یک وکیل موفق افزایش داده است. چندین ویژگی کلیدی وجود دارد که یک وکیل با تجربه کمیسیون ماده ۱۰۰ را تعریف می‌کند، از جمله:

       ۱. دانش گسترده قانون: یک وکیل با تجربه کمیسیون ماده ۱۰۰، درک عمیقی از قانون، از جمله پیچیدگی‌ها و نکات ظریف آن دارد. آنها به قوانین، مقررات و رویه قضایی مربوطه مسلط هستند و می توانند از این دانش برای کمک به موکلان خود در جهت یابی سیستم حقوقی استفاده کنند.

 1. مهارت‌های وکالت قوی: یک وکیل خوب کمیسیون ماده ۱۰۰، وکیل ماهری است که می‌تواند به طور موثر از جانب موکلان خود بحث کند. این نیاز به مهارت‌های ارتباطی عالی، از جمله توانایی بیان مفاهیم پیچیده حقوقی به شیوه ای واضح و مختصر دارد.
 2. توجه به جزئیات: یک وکیل کاربلد، دقیق است و به تمام جنبه‌های پرونده توجه زیادی دارد. آنها در تلاش خود برای ایجاد یک پرونده قوی برای موکل خود سنگ تمام می گذارند.
 3. تفکر استراتژیک: یک وکیل کارکشته کمیسیون ماده ۱۰۰ یک متفکر استراتژیک است که می تواند استدلال های طرف مقابل را پیش بینی کند و یک استراتژی برنده را پیشنهاد دهد. آنها مشکل گشای خلاقی هستند که می‌توانند راه حل‌های نوآورانه‌ای برای مشکلات پیچیده حقوقی بیابند.
 4. رویکرد مشتری مدار: یک وکیل با تجربه به بهترین منافع موکلان خود اختصاص داده شده و نیازهای آنها را در اولویت قرار می‌دهد. آنها همدل و دلسوز هستند و در طول روند قانونی حمایت و راهنمایی می‌کنند.

در نتیجه، یک وکیل با تجربه دارای ترکیبی از دانش، مهارت‌ها و ویژگی‌هایی است که آنها را قادر می‌سازد وکالت حقوقی مؤثری را برای موکلان خود ارائه دهند. چه آنها در حال رسیدگی به پرونده‌ای در دادگاه باشند و چه ارائه مشاوره حقوقی، یک وکیل با تجربه برای هر کسی که به کمک حقوقی نیاز دارد دارایی ارزشمندی است.

وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰

 همواره در جریان ساخت و ساز منازل و یا موارد تجاری، اداری احتمال دارد مشکلاتی به وجود آید که نتیجه پیگیری آنها منجر به ارجاع آن پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌شود. همانطور که در بالاتر اشاره داشتیم کمیسیون ماده ۱۰۰ کمیسیونی مرتبط با تخلفات و ضوابط شهرداری و ایمنی است. بنابراین پرونده که در این کمیسیون در حال بررسی است دارای یک تخلف در این زمینه می‌باشد. با توجه به موارد اختصاصی که در در پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد بهترین راه برای کسب نتیجه مطلوب و کاهش جریمه‌های احتمالی استفاده از یک وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌باشد.

 وکیل متخصص کمیسیون صد همانطور که از نامش پیداست دارای تخصص و تبحر در زمینه پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌باشد او قادر است تا به خوبی از پرونده شما دفاع کند و در پایان بهترین نتیجه ممکن را برای شما کسب کند.

نتیجه گیری

اکنون به پایان یک مقاله دیگر از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، رسیدیم. در این مقاله درباره وکیل متخصص ماده ۱۰۰ اطلاعاتی مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دادیم، تا در مواقع مورد نیاز، از آن استفاده کنید. همانطور که گفته شد؛ افرادی که بدون پروانه شهرداری اقدام به ساخت و یا تخریب ملک خود نمایند، مشمول جریمه خواهند شد. اگرچه محاسبه جریمه دریافتی از متخلفان، به آسانی انجام می شود؛ اما در مورد پروژه های ساختمانی بسیار بزرگ، قیمت گذاری صحیح و محاسبه دقیق جریمه، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند باعث کاهش هزینه ها گردد. اینجاست که وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰ وارد کار می شود تا بتواند تا حد الامکان، ضرر های مالی واردشده به شما را کاهش دهد. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، نهایت سپاس وقدر دانی را داریم. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه وکیل متخصص کمیسیون ماده ۱۰۰، میتوانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و یا میتوانید با مشاورین ما با شماره ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ در تماس باشید. بدون شک گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، بهترین مشاوره را برای شما در زمینه حقوقی فراهم خواهد کرد.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بابک
1402-09-11 21:16

سلام یک پرونده مهم دارم با چند تا وکیل مشاوره داشتم ولی نتیجه ای نداشت
بهم گفتن وکلای گروه دادورزان صلح و سازش تخصصی روی ماده 100 فعالیت میکنند آیا امکان مشاوره حضوری و اعطای وکالت در دفتر وکیل ماده 100 وجود داره؟

ادمین گروه دادورزان صلح و سازش
1402-09-14 05:28
پاسخ به  بابک

سلام بله جهت هماهنگی نوبت مشاوره با شماره 09192329787 تماس بگیرید.

مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده