وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل کیفری در تهران

قطعا می دانید که جرائم کیفری از حمله مهم ترین و چالش برانگیز ترین مسائل قضایی هستند که افراد به خاطر آن ها به دادگاه ها مراجعه می کنند و داشتن یک وکیل کیفری در تهران یکی از مهم ترین چیز هایی است که باید به آن رسیدگی کنید. لازم به ذکر است که وکیل پایه یک دادگستری در تهران  نقش خیلی مهمی در دادگاه دارد که به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت اگر مایل هستید که در رابطه با لزوم مراجعه به وکیل کیفری بیش تر بدانید ما را در این مقاله همراهی کنید.  زیرا ما در این مقاله به موارد زیر می پردازیم.

قبل از این که به نقش و وظایف وکیل کیفری در دادگاه بپردازیم اجازه دهید که ابتدا به ویژگی های وکیل متخصص کیفری در تهران بپردازیم.

شماره وکیل در تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران

جرائم کیفری در دو دسته عمومی و خصوصی طبقه بندی می شوند. شما باید بدانید که شکایت کیفری، متهم عملی را که انجام داده است،  بر اساس قانون مجرم شناخته شده است و قانون شخص را مجرم شناسایی کرده است و برای فرد مجازات در نظر گرفته می شود. جرائم کیفری در دادگاه کیفری مورد بررسی قرار می گیرند و بر اساس جرم صورت گرفته شده مجازات نیز در نظر گرفته خواهد شد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران و در زمینه دعاوی و پرونده های کیفری پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل کیفری خبره در تهران

دعوایی که شخص برای اعلام وقوع جرم به مراجع قضایی یا مجازات فرد مجرم مطرح می کند دعوای کیفری می باشد. در واقع دعوای کیفری هنگامی که یکی از عناوینی که در قانون مجازات اسلامی جرم شناخته شده است و برای آن مجازات تعیین شده است مطرح می شود. همچنین لازم است بدانید که به شخصی که برای رسیدگی به یک جرم به دادسرا مراجعه می کند شاکی می گویند.

درخواست مشاورهه

وکیل متخصص کیفری در تهران

اگر بخواهیم ویژگی های وکیل کیفری توانمند و متخصص و هم چنین ویژگی های بهترین وکیل کیفری را در یک پاراگراف جای دهیم باید خدمتتان عرض کنیم که وکیل مد نظر شما باید علم و دانش کافی داشته باشد و در اموری هم چون تشخیص چهره، انگشت نگاری  و مسائل پزشکی قانونی تسلط داشته باشد.  از آن جایی که در پرونده های کیفری محدودیت زمانی وجود دارد وی باید وقت شناس و دقیق باشد. شایان ذکر است که یک وکیل خبره کیفری در تهران به مسائل روان شناسی نیز مسلط است و با توجه به علم روان شناسی به مسائل خیلی مهمی پی می برد.

صلاحیت دادگاه های کیفری در چیست؟

منظور از دادگاه، مرجع رسیدگی به دعاوی می باشد که افراد در صورت اختلاف به آن مراجعه می کنند و منظور از واژه کیفری، به دعاوی اشاره دارد که در آن جرمی محقق شده است و مرتکب آن مجازات می شود. بنابراین می توان گفت همانطور که از عنوان آن بر می آید دادگاه کیفری دادگاهی می باشد که به موضوعات کیفری رسیدگی می کند. موضوعات کیفری نیز موضوعاتی می باشند که در قانون مجازات اسلامی ارتکاب و انجام آن جرم شناخته شده است و برای آن مجازات تعیین شده است. به عبارت دیگر اگر شخصی عملی را انجام دهد که در قانون جرم بوده است و برای آن مجازات تعیین شده است در دادگاه های کیفری بررسی می گردد . به عنوان مثال موضوعاتی از جمله توهین، سرقت، ترک انفاق زوجه، کلاهبرداری، مزاحمت تلفنی، ضرب و جرح، تهدید، کلاهبرداری اینترنتی و غیره جرم بوده و باید در دادگاه کیفری بررسی شوند.

مشاوره کیفری در تهران

شیوه رسیدگی و مطرح کردن دعوا در حوزه دعاوی کیفری در قانون آیین دادرسی کیفری بیان شده است. دادگاه های صالح در دعاوی کیفری برای مراجعه شاکی ابتدا دادسرا یا کلانتری است، به این صورت که شاکی یا مدعی خصوصی می تواند شخصا  شکایت خود را مطرح نماید. دادگاه کیفری یک و دو و دادگاه انقلاب نیز از مراجع ذیصلاح می باشند. پرونده کیفری حتی با پس گرفتن شکایت از جانب شاکی هم بسته نخواهد شد. (مانند شکایت راجع به قتل، زنا، رشوه).

درخواست مشاورهه

ادله اثبات دعاوی کیفری چیست؟

بر اساس ماده 1257 قانون مدنی، هر فردی که مدعی حقی می باشد باید آن را اثبات کند و مدعی علیه هر وقت که در جایگاه دفاع مدعی کاری باشد که محتاج به دلیل بوده باشد اثبات امر به عهده وی می باشد. در ماده 160 قانون مجازات اسلامی ادله های اثبات دعوی کیفری قید شده است، ادله اثبات جرم عبارت است از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند در موارد مقرر قانونی و علم قاضی می باشند.

وظایف وکیل کیفری چیست؟

اصلی ترین وظیفه وکیل کیفری طرح دعوی و تنظیم اسناد و مدارک است، تهیه شکوائیه و یا حتی دفاعیه از دیگر وظایف وکیل کیفری به حساب می آید. باید خدمتتان عرض کنیم که وکیل کیفری باید در تمام جلسه های دادگاه به صورت منظم حاضر شود. حضور وکیل حتی در بازجویی ها و دادرسی ها ضروری می باشد. نحوه عملکرد وکیل کیفری در صورتی که موکل او شاکی باشد شکوائیه تهیه می کند و مدارک لازم را به دادگاه ارائه می دهد و مرتب به دادگاه مراجعه می کند تا دائم در جریان روند کار قرار گیرد و چنان چه موکل او در جایگاه متهم نیز باشد باید یک دفاعیه خیلی محکم و عالی ارائه دهد تا بتواند به خوبی از موکل خود دفاع کند.

جرائم کیفری شامل چه چیز هایی می شود؟

جرائم کیفری شامل کلاهبرداری، تهدید، توهین، مزاحمت های تلفنی، دیه، خیانت در امانت ، قتل و ضرب و جرح می شود. حواستان باشد که هر کدام از این جرائم ممکن است متهم را سال ها روانه زندان کند و یا این که عواقب بد تری در پی داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها