کرج

کرج

وکیل کیفری در کرج

پرونده‌های کیفری که مجازات‌های سنگینی چون اعدام، قصاص و تبعید دارند، بسیار حساس و حیاتی می‌باشند. زیرا در این نوع دعاوی با مرگ و زندگی افراد درارتباط هستیم. منبع این مسائل هر چیزی که باشد از منظر قانون مستلزم مجازات و کیفر می‌باشد. به منظور رعایت حق و مساوات در بین مردم کیفر و یا مجازاتی برای این نوع جرایم در نظر گرفته‌ شده است. حساسیت پرونده‌های حقوقی از آن جهت است که مجازات این دعاوی بسیار سنگین است. پس حضور وکیل پایه یک دادگستری در کرج، در پرونده های کیفری الزامی است. طبق قانون مجازات اسلامی برای این دعوای براساس نوع آن مجازات‌هایی نظیر اعدام، قصاص، شلاق و حبس‌های طولانی می‌باشد.

شماره وکیل در تهران

طرح شکایت در دعاوی کیفری

نوشتن شکواییه و مطرح کردن خواسته نیاز به آشنایی با مقررات و قوانین کیفری دارد. بعد از اینکه شکوائیه در دادسرا بررسی شد، پرونده شما به‌ همراه کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. بعد از اینکه پرونده و کیفرخواست به دادگاه فرستاده شود، برای طرفین احضاریه فرستاده می‌شود. که هر دو طرف موظف هستند، در تاریخ مقرر در جلسه دادگاه حاضر شوند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه پرونده های کیفری پنج سال سابقه فعالیت دارد.

قوانین کیفری

امور حقوق کیفری زیر مجموعه حقوق عمومی است که در آن به جرم ها و چگونگی مجازات آن ها می پردازد. در اصل حقوق کیفری به عکس العمل و واکنش دولت در مقابل اعمال ضد قوانین اجتماعی در جهت ایجاد عدالت و پیشگیری و حفظ امنیت جامعه و کشور می باشد. حقوق کیفری به دو دسته بین المللی و داخلی تقسیم می شوند. یکی از نکاتی که باید بدانید الزامی بودن حقوق کیفری می باشد. یعنی این که اشخاص نمی‌ توانند بر خلاف آن با یکدیگر توافق کنند. شاکی متنی را با نام شکواییه‌ به دادگاه و به دادستان تقدیم می کند. در شکواییه توضیحات واقعه قید می شود.

جرایم کیفری شامل چه چیزهایی می شود؟

ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که برایتان سوال پیش آمده که جرایم کیفری چه چیزهایی هستند در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت جرایم کیفری بسیار متعدد و مختلف هستند مثل قتل که توسط وکیل متخصص قتل در کرج پیگیری میشود. در واقع ما سعی نمودیم که این جرایم را به صورت موارد زیر دسته بندی کنیم تو شما با آن ها آشنا شوید و بدانید که این جرایم جز جرایم کیفری دسته بندی می شوند. توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

  • دزدی و سرقت
  • کلاهبرداری و آدم ربایی
  • درگیری و دعوا
  • شکایات حیثیتی و آبرویی
  • تجاوز و قتل
  • ضرب و جرح
  • و مواردی از این قبیل…

درخواست مشاوره وکیل

نقش وکیل کیفری کرج در پرونده های جعل

شما عزیزان خیلی خوب می دانید که تغییر و کپی و هرگونه سوء استفاده از یک سند قانونی جعل محسوب می شود. جعل هم قطعاً جرمی است که مجازاتی در پی خواهد داشت حالا اینکه وکیل کیفری می تواند در این زمینه از موکلش نهایت دفاع را انجام دهد و با تبصره هایی که در جلسات دادگاه عنوان می ‌کند برای موکلش کم ترین مجازات را خواستار شود.

درخواست مشاوره وکیل

جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری و ارکان آن با آنچه که در جامعه و عرف تصور می‌شود، تفاوت‌هایی دارد. کلاهبرداری به‌ معنای بردن مال دیگری به وسیله عملیات متقلبانه به همراه سوءنیت است. به این ‌صورت که شخصی با فریب و با استفاده از عملیات متقلبانه، مال متعلق به دیگری را به دست می‌آورد. تشخیص کلاهبرداری و دفاع از فردی که مال خود را در این جرم از دست داده‌ است، یک موضوع تخصصی و نیازمند مهارت و تجربه وکیل کلاهبرداری است.

جرم خیانت در امانت

جرم خیانت در امانت از جرائمی است که از گذشته‌های دور در بین مردم وجود داشته ‌است. همیشه افرادی هستند که مالی را به دیگری بسپارند و همیشه هم افرادی هستند که به ‌عنوان امین مال متعلق به دیگری را بپذیرند. در این خصوص ممکن است مال تلف یا گم شود یا اینکه آن را پس ندهد و از آن برای خود استفاده کند. در این شرایط جرم خیانت در امانت محقق می‌شود. زیرا امین حق ندارد از مالی که به امانت نزد او سپرده شده ‌است، برای خود استفاده کند یا در آن تصرف مالکانه داشته باشد. زمانی ‌که این جرم واقع می‌شود، لازم به ذکر است که جرم خیانت در امانت به‌ موجب قانون جدید کاهش مجازات جرائم یک جرم قابل گذشت است. به‌ همین دلیل با گذشت شاکی خصوصی، پرونده رسیدگی به این جرم متوقف می‌شود. یعنی دادرسی در هر مرحله‌ای که باشد، اگر شاکی از شکایت خود انصراف دهد، رسیدگی به آن متوقف می‌شود. همچنین به‌ موجب قانون کاهش مجازات حبس، مجازات حبس این جرم نیز کاهش ‌یافته است. اگر مشکل وصول چک و سفته دارید میتوانید از وکیل وصول مطالبات در کرج کمک بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها