وکیل گمرکی وکیل گمرکی

امروز آمده ایم تا درباره وکیل گمرکی با یک دیگر صحبت کنیم اما قبل از آن بهتر است که یک نگاهی به گمرک بیندازیم و بررسی کنیم که گمرک چه وظیفه ای دارد. لازم به ذکر است که گمرک موظف است کالای وارداتی را مبتنی بر قوانین به صاحب آن تحویل دهد یا به اصطلاح کالا را ترخیص کند. گمرک بر تمام کالا ها نظارت دارد و از تمام ورودی ها و خروجی ها گزارش تهیه می کند. وکیل یا نماینده از سمت شرکت و یا شخص موظف است که کالا را ترخیص کند . لازم به ذکر است که مسائل حقوقی گمرکی پیچیدگی های زیادی دارند که تنها یک وکیل خبره گمرکی می تواند از پس کار های آن بر بیاید.

درخواست مشاورهه

وظیفه ی وکیل گمرکی چیست

از آن جایی که  پرونده های گمرکی به چندین میلیارد و یا حتی بیش تر حتم می شوند بهتر است که به دنبال بهترین وکیل گمرکی باشید تا کار ها به نحو احسن انجام شوند. شایان ذکر است که وکیل موظف است که کالا شما را ترخیص کند و اصلا لازم نیست که شما در دادگاه حاضر شوید.  از آن جایی که امکان خطا در ترخیص کالا وجود دارد  حضور یک وکیل میزان این خطا را کم می کند. دفاع از حقوق موکل ، انجام تشریفات گمرکی ، پرداخت و حقوق عوارض گمرکی و امضای اوراق و اسناد از دیگر وظایف وکیل گمرکی محسوب می شود.  شما حتی می توانید از مشاوره حقوقی گمرکی نیز استفاده کنید و کار های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

وکیل گمرکی دریافت مشاوره حقوقی از وکیل گمرکی

شما می توانید از ابتدای کار خود از مشاوره های یک وکیل درجه یک گمرکی استفاده کنید.  حال به سراغ وظایف یک مشاور حقوقی می پردازیم.

  • اخذ مجوز از وزارت صنایع، بازرگانی تجهیزات بهداشتی و پزشکی
  • معافیت های گمرکی
  • ارائه راهنمایی در زمینه اخذ کارت بازرگانی
  • مشاوره در بخش ترخیص ، تخلیه و حتی حمل و نقل
  • مشاوره برای تاسیس شرکت
  • ارائه اظهار نامه در واردات کالای مجوز
  • مشاوره در امور صادرات و واردات
  • و غیره

وکیل گمرکی بهترین وکیل گمرکی کیست

از آن جایی که رسیدگی به مسائل  گمرکی به همین سادگی ها نیست باید کار را به بهترین وکیل گمرکی باشید. بهترین وکیل به وظایف خود واقف است و می داند که باید در چه زمانی چه اقدامی کند تا شما به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.  از ویژگی های بهترین وکیل می توان به تجربه ی کافی و رزومه کاری موفق آن اشاره کرد. هوش بالا و روحیه ی پیگیر،  مسلط بر قوانین گمرکی و تبصره ها ، تسلط به کلام و زبان بدن از دیگر ویژگی های یک وکیل کار بلد است. شما در انتخاب یک وکیل کار کشته و مجرب  باید به تمام این نکات توجه کنید و دقت کنید که این وکیل برای شما وقت می گذارد یا خیر.

چرا به وکیل گمرکی نیاز داریم

اگر تا به این جای کار متوجه ی اهمیت مراجعه به وکیل گمرکی نشده اید ما در این بخش به شما می گوییم که چرا به وکیل گمرکی نیاز دارید.  شما به تنهایی نمی توانید مسائل حقوقی مربوط به گمرک و ترخیص کالا را انجام دهید اما یک وکیل از آن جایی که به تمام قوانین و تبصره ها واقف است می تواند در سریع ترین حالت ممکن مشکل را حل کند. چنان چه از همان ابتدای که قصد تشکیل شرکت خود را دارید با یک مشاور مشورت کنید و یا این که یک وکیل برای شرکت خود استخدام کنید مشکلات حقوقی تان به حداقل ترین حالت ممکن می رسد. پس در اولین فرصت ممکن از اطرافیان خود در رابطه با بهترین وکیل گمرکی که می شناسند تحقیق کنید و بعد از تحقیق یک وکیل گمرکی درجه یک را انتخاب کنید. دقت کنید که شما باید حواستان باشد که به دنبال بهترین وکیل گمرکی باشید زیرا ممکن است فردی در مسائل ملکی و یا خانواده بهترین باشد اما نتواند در مسائل گمرکی عملکرد مناسبی نداشته باشد پس به دنبال کسی بگردید که چندین سال در این زمینه فعالیت کرده است و با تجربه ای که دارد می تواند شما را به بهترین نتیجه برساند و بتواند در دادگاه بهترین دفاع را از شما داشته باشد.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها