وکیل در زاهدان

وکالت و مشاوره حقوقی یکی از خدماتی است که گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در استان سیستان و بلوچستان ارائه می کند، یکی از امتیازات ویژه این گروه حقوقی تجربه و سابقه وکلای آن می باشد.

دلایل ایجاد پرونده های مواد مخدر؟

استان سیستان و بلوچستان یکی از استان های بزرگ ایران است که روزانه پرونده های مواد مخدر زیادی در دادگاه های این استان ثبت می شود. در بیشتر موارد جوانان به دلیل عدم آگاهی به این مواد معتاد می شوند و درگیر این مشکل می شوند. قانون هرگونه تولید و فروش و توزیع و قاچاق مواد مخدر مقابله می کند و مجازات های سنگینی برای این افراد در نظر گرفته است. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در استان سیستان و بلوچستان در دعاوی مواد مخدر پنج سال سابقه فعالیت دارند.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

طی آمار و اطلاعاتی که در سال های گذشته در خصوص مواد مخدر و پرونده های مربوط به آن بدست آمده می توانیم متوجه شویم که یکی از بزرگ ترین و مهم ترین پرونده هایی که در حال حاضر در دستگاه های قضایی در حال پیگیری می باشد، پرونده های مواد مخدر است. مواد مخدر هر روز قربانیان جدیدی را در دام خود گرفتار می کند و همین قربانیان ممکن است درگیر مشکلاتی مرتبط با مواد مخدر شوند. جرم کسانی که درگیر مواد مخدر هستند، فقط مصرف آن ها نیست، بلکه نگه داری و پخش مواد حتی در مقدار بسیار کم نیز می تواند مجازات های سنگینی را به همراه داشته باشد. متاسفانه قشر نوجوان و جوان از آسیب پذیر ترین افرادی هستند که درگیر این مواد خانمان سوز می شوند. این افراد به جای این که آینده خود، خانواده و در نهایت کشورشان را به خوبی رقم بزنند، اکثرا به صورت نا خواسته درگیر معضل بزرگی به نام اعتیاد و مواد مخدر می شوند. در حالت نه تنها آینده خود و خانواده خود را تباه می سازند، بلکه آینده کشور و جهانشان را تحت تاثیر قرار می دهند. در این مقاله سعی می شود در خصوص وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستانوکیل پرونده های مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

وکلای پرونده های مواد مخدر در سیستان و بلوچستان وظیفه دارند تا به موکلین و کسانی که به آن ها برای مشاوره مراجعه می نمایند، مشاوره حقوقی کاملا دقیق، علمی، قانونی و حقیقی ارائه نمایند. به طور کلی اگر به این نوع پرونده ها دقت کرده باشید یا خدای نکرده درگیر این چنین پرونده ها باشید، متوجه خواهید شد اکثر متهمان و مجرمین مربوط به مواد مخدر از قوانین و مقررات موجود، اطلاعات دقیقی نداشته و همین موضوع باعث می شود که در نهایت مجرم یا گناه کار شناخته شوند.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستانبهترین وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

اگر در شهر زیبای سیستان و بلوچستان مستقر هستید یا به هر دلیلی مشکلی در خصوص مواد مخدر در این شهر برایتان به وجود آمده، بهترین راه این است که با وکیل در سیستان و بلوچستان تماس گرفته یا از طریق سامانه های جست و جوی وکیل مواد مخدر، وکیل متخصص مواد مخدر در سیستان و بلوچستان را بیابید. در اولین فرصت مشاوره تلفنی یا حضوری با وکیل داشته باشید و از قوانین و مقررات موجود در دستگاه های قضایی آگاه شوید.

وکلای مواد مخدر این توانایی را دارند تا موکل خود را از اتفاقاتی که در روند دادرسی ها به وجود می آید مطلع نموده و آسیب های حقوقی موکل خود را به حداقل برساند. به خاطر داشته باشید وکیل متخصص مواد مخدر در سیستان و بلوچستان  در مقایسه با سایر وکلا قطعا توانایی بهتری در خصوص حل و فصل این موضوعات را دارد و با توجه به تجربه هایی که در این زمینه به دست آورده از تمامی جزئیات و راه و چاه این پرونده ها مطلع بوده و در زمان های مختلف قادر به اخذ بهترین تصمیم می باشد.

بهترین وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کسی است که قطعا بهتر از هر کس دیگری می تواند حقایقی که در پشت پرده ی پرونده های مربوط به مواد مخدر پنهان شده است را کشف نموده و در جهت اثبات آن ها اقدامات لازم را انجام دهد. بنابراین اگر به هر دلیلی جزو کسانی هستید که نیاز به موفقیت در یک پرونده مربوط به مواد مخدر هستید، به شما پیشنهاد می کنیم تا با وکیل مواد مخدر خوب در سیستان و بلوچستان تماس گرفته و پرونده خود را به او بسپارید. البته لازم به ذکر است که در انتخاب وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان بسیار با حساسیت و دقت عمل نمایید. سعی کنید وکیلی را انتخاب نمایید که در پرونده های مواد مخدر تبحر بیشتری داشته باشد و تعداد پیروزی در پروند های مواد مخدرش بیش از سایرین باشد.

همان طور که می دانید در عالم وکلا و دستگاه های حقوقی و قضایی عنوانی تحت وکیل تخصص فلان جرم یا فلان موضوع نداریم و هیچ نهاد یا سازمانی به این موضوع رسیدگی نکرده و هیچ تایید یا عدم تاییدی در این خصوص اعلام نمی کند. پس این شما هستید که باید در خصوص متخصص یا غیر متخصص بودن وکیل خود آگاهی کامل را اخذ نمایید.

معمولا وکیل های متخصص مواد مخدر در سیستان و بلوچستان رزومه، سوابق تحصیل و سوابق کاری خود را با شفافیت بسیار بالایی در اختیار موکلین خود قرار می دهند. تا موکل بتواند به درستی و با آگاهی کامل تصمیم به انتخاب وکیل نماید. انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر در سیستان و بلوچستان می تواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما گردد.

فعالیت هایی که قانون جمهوری اسلامی ایران در خصوص مواد مخدر شما را مجرم می شناسد:

اگر به هر دلیلی درگیر یکی از موارد زیر شده اید، قطعا نیاز به یک وکیل متخصص مواد مخدر در سیستان و بلوچستان هستید:

 1. تولید مواد مخدر و دارو های اعتیاد آور.
 2. ساخت مواد مخدر و دارو های اعتیاد آور.
 3. کشت خشخاش یا هر مواد مخدری که نیاز به کاشت دارد.
 4. حمل نمودن و جا به جایی مواد مخدر ( هر گونه حمل و نقل مواد مخدر و دارو های اعتیاد آور و روان گردان )
 5. نگه داری از مواد مخدر ( در منزل، در ماشین یا موتور، همراه داشتن در کیف یا لباس و … ).
 6. خرید و فروش مواد مخدر حتی در مقدار بسیار بسیار کم.
 7. توزیع مواد مخدر، دارو های اعتیاد آور و روان گردان. ( توزیع یعنی انتقال مواد مخدر به دیگران بدون دریافت پول )
 8. مخفی کردن مواد مخدر به هر دلیلی
 9. خارج نمودن مواد مخدر یا دارو های روان گردان از کشور ( زمینی، هوایی و دریایی )
 10. وارد نمودن مواد مخدر یا دارو های روان گردان به کشور ( زمینی، هوایی و دریایی )
 11. مصرف مواد مخدر و اعتیاد به این مواد.
 12. اگر مکانی را برای استفاده و استعمال مواد مخدر بنا نماید.
 13. فراری یا پناه دادن به مجرمین مواد مخدر.
 14. مجرم جلوه دادن بیگناه. یعنی قرار دادن مواد مخدر یا ادوات استعمال مواد مخدر در محلی برای گناه کار نشان دادن شخصی دیگر.

تمام افرادی که با هر کدام از بند های بالا به نحوی در ارتباط باشند مجرم شناخته شده و مطابق قوانین حکومتی با آن ها مقابله خواهد شد.

لازم به ذکر است که مطابق بند پ ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری، تمام جرم هایی که در رابطه با موارد بالا و مواد مخدر باشد در قانون اصلاح و مبارزه با مواد مخدر در دادگاه انقلاب قابل رسیدگی و پیگیری می باشد. دادگاه های انقلاب به تشخیص رییس قوه قضاییه (در حوزه قضایی شهرستان ها) در مرکز هر استان قابل تشکیل می باشد. اگر شهر یا استانی دادگاه انقلاب نداشته باشد، مجرم یا متهم به نزدیک ترین دادگاه انقلاب برای رسیدگی به پرونده در اسرع وقت انتقال می یابد. تمامی مجرمین و متهمین بهتر است قبل از هر کلام و تصمیمی از یک وکیل کیفری کمک دریافت نمایند.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستانانواع مواد مخدر

مواد مخدر با توجه به نوع تولید و ساخت و با توجه به نوع مصرف و تاثیرات آن در بدن افراد به 2 دسته تقسیم می شوند:

 1. مواد مخدر صنعتی

به موادی که در آزمایشگاه ها با ترکیب مواد مخدر سنتی و ترکیبات شیمیایی و دارویی به وجود می آید. قدرت تخریب مواد مخدر صنعتی به مراتب بیشتر و غیر قابل جبران تر از مواد سنتی می باشد. به همین دلیل مجازاتی که در پرونده های مواد مخدر صنتعی وجود دارد بسیار سنگین تر  می باشد.

 1. مواد مخدر سنتی

به موادی که به صورت سنتی وجود دارد و نیاز به ساخت ان ها نیست و از ترکیب یا تجزینه نمودن آن ها به مواد مخدر دیگری دست پیدا می نمایند. مانند تریاک.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستان خدماتی که وکیل پرونده های مواد مخدر در سیستان و بلوچستان ارائه می دهد:

وکلای پایه یک دادگستری مواد مخدر در سیستان و بلوچستان اگر رسیدگی به پرونده مواد مخدری را قبول نمایند باید خدمات زیر را به موکلین خود ارائه نمایند:

 1. اثبات بی گناهی متهمی که تا به حال سابقه ای در خصوص مواد مخدر یا به طور کل سابقه ای ندارد.
 2. تلاش همه جانبه برای تخفیف گرفتن در مجازات به هر اندازه.
 3. تلاش همه جانبه برای کاهش مدت زمان حبس متهم.
 4. تلاش همه جانبه برای تبدیل نمودن هر مجازاتی به جزای نقدی.
 5. بعد از صدور هر حکمی باید برای تعلیق در اجرای حکم یا تعلیق در مجازات تلاش نماید.
 6. برای اثبات جرم هایی که مشمول مرور زمان شده و مجازات عام آن منتفی شده است، تلاش نماید.
 7. متهم را در کلیه مقاطع در دادگاه های انقلاب تبرئه نماید.
 8. متهم را در مرحله تجدید نظر حکم در دیوان عالی کشور تبرئه نماید.
 9. در مرحله اعاده دادرسی برای قبولی در دیوان عالی کشور تلاش نماید.
 10. در مرحله فرجام نهایی متهم را تبرئه نماید.
 11. حکم آزادی مشروط متهم را اخذ نماید.
 12. برای دریافت عفو مقام رهبری تلاش نماید.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستانمجازات مربوط به هر یک از جرایم مواد مخدر

هر یک از جرایمی که به مواد مخدر مربوط باشد مجازاتی خاص به دنبال دارد، که یک وکیل متخصص مواد مخدر در سیستان و بلوچستان می تواند آن مجازات را ملقی یا مقدار آن را به حداقل برساند. در زیر به میزان مجازات هر یک از جرایم مواد مخدر اشاره می گردد:

 1. مجازات کاشت و تولید مواد مخدر

برای بار اول جریمه نقدی

بار دوم جریمه نقدی به همراه  70 ضربه شلاق

بار سوم جریمه نقدی به همراه 70 ضربه شلاق و تا 5 سال حبس

بار چهارم اعدام

 1. مجازات وارد یا خارج نمودن مواد مخدر از کشور

تا 50 گرم: جریمه نقدی و 50 ضربه شلاق

50 گرم تا 500 گرم: جریمه نقدی و 70 ضربه شلاق و 3 سال حبس

500 گرم تا 5 کیلو گرم: جریمه نقدی، 74 ضربه شلاق، 15 سال حبس

بیش از 5 کیلو گرم: کلیه اموال متهم مصادره شده و مجرم اعدام می شود.

 1. اگر متهم مکانی را برای استفاده مواد مخدر ایجاد کرده باشد

جریمه نقدی، 74 ضربه شلاق و 2 سال حبس

اگر مکان مذکور به نوعی تجاری یا تولیدی یا خدماتی باشد برای بار اول پروانه کسب و هر گونه مجوز آن تا یک سال فاقد اعتبار می شود و برای بار دوم دولت اجازه دارد آن ملک را مصادره نماید.

 1. قاچاق مواد مخدر

قاچاق مواد مخدر در هر مقدار که باشد، سنگین ترین مجازات ها را در پی دارد که با توجه به نوع قاچاق و مقدار آن می تواند به اعدام، ضبط و مصادره کل اموال، جزای نقدی سنگین، شلاق و … محکوم شود.

متهمین در هر دسته ای که باشند می توانند با کمک گرفتن از یک وکیل خوب مواد مخدر در سیستان و بلوچستان برای تخفیف یا از بین بردن مجازات خود اقدام نمایند.

وکیل مواد مخدر در سیستان و بلوچستانتخفیف مجازات جرایم مواد مخدر

در ماده 38 قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر قوانین خاصی را برای تخفیف در مجازات متهمین بیان نموده است که اگر متهم شرایط زیر را داشته باشد یا تلاش کند که به شرایط زیر دست پیدا نماید در مجازات او تخفیف داده می شود:

 1. اگر در جریان پرونده همکاری موثر و مهم داشته باشد.
 2. مقدار و نوع مواد مخدر کشف شده می تواند در میزان تخفیف مجازات تاثیر گذار باشد.
 3. اگر متهم حسن رفتار داشته باشد.
 4. اگر متهم در زندان کار خلافی انجام ندهد.
 5. سن متهم می تواند تاثیر زیادی در تخفیف مجازات ها داشته باشد.
 6. اگر متهم درگیر بیماری خاصی باشد می تواند به کمک وکیل در مجازات هایش تخفیف دریافت نماید.
 7. و …

برای آگاهی از شرایط دقیق و کامل هر کدام از بند های بالا بهترین راه این است که با یک وکیل پرونده های مواد مخدر در سیستان و بلوچستان مشاوره نموده و رسیدگی پرونده خود را به او بسپارید. مطمئن باشید که در چنین مواردی داشتن یک وکیل خوب مانند یک جراح و پزشک متبحر در جراحی های مغز یا قلب بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

 در صورت تمایل به تماس با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می توانید از شماره زیر استفاده کنید.
09192329787

مشاهده لیست وکلا

درخوااست مشاوره

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها