وکیل دعاوی مواد مخدر

بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در سال های اخیر این نکته دریافته می شود که پرونده های موادر مخدر از مهم ترین پرونده های کیفری هستند که در دادگاه انقلاب به آن ها رسیدگی می شود. متاسفانه امروزه مواد مخدر رواج بیشتری یافته است و نوجوانان وجوانان بیشتر با این پدیده در گیر هستند که متاسفانه تنها به مصرف محدود نمی شود بلکه  نگهداری و حمل و پخش را نیز در برمی گیرد. اطلاعات افراد درمورد قوانین و مقررات مربوط به مواد مخدر بسیار محدود است و همین امر باعث می شود خیلی راحت گول بخورند و درگیر شوند و در دادگاه هم نتوانند از خود دفاع کنند. دولت هزینه های مالی و انسانی زیادی را برای مبارزه با مواد مخدر صرف می کند چرا که نوجوانان و جوانان سرمایه های کشور هستند که در آینده کشور به دست آنها اداره می شود و هر گونه رفتار آن ها می توانید اثرات نسبتا عمیقی در کل جامعه داشته باشد.  لذا با توجه به اهمیت این موضوع و خسارات جبران ناپذیری که بر فرد و جامعه تحمیل می کند طبیعی است که قوانین مربوط به مواد مخدر با سختگیری تمام پیگیری شوند و برای متهمان مجازات سنگینی وضع شود. اگر شما می خواهید درمورد وکیل دعاوی  مواد مخدر بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و همچنین میتوانید از وکیل پایه یک دادگستری مشاوره بگیرید.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر ولیعصر

 لزوم کمک گرفتن از وکیل مواد مخدر 

قانون مجازات بسیار سنگینی را برای هر گونه تولید، نگهداری، قاچاق و حمل مواد مخدر در نظر گرفته است و هیچ گونه تخفیفی در صدود حکم اعمال نمی کند. چرا که شاید وضع قوانین و مقررات سخت تنها و بهترین راه حل برای کاهش جرائم مواد مخدر در کشور نباشداما بی تاثیر هم نیست. وکیل موفق دعاوی مخدر که پرونده های زیادی را در این زمینه با موفقیت به انجام رسانده است به خوبی می داند که در رابطه با دعاوی مواد مخدر باید محتاطانه برخورد کرد. عدم آشنایی افراد با قوانین و مقرات و تبصره های حوزه ی مواد مخدر مشکلات زیادی را به بار آورده است و گاهی سبب شده است فردی سال ها بیش از آنچه که واقعا حق است مجازات شود چرا که نتوانسته از خود در دادگاه دفاع کند و قوانین و مقررات سخت گاهی دست مجری و قاضی را را برای کمک به متهم می بندد زیرا قاضی تنها می تواند بر اساس شواهد و مدارک و قوانین و مقررات حکم صادر کند.

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکیل در تهران وکیل در تهران

درخواست مشاوره وکیل

وکیل متخصص دعاوی مواد مخدر 

وکیل دعاوی  مواد مخدر کسی است که از تمامی قوانین و مقررات جدید و قدیم در حوزه ی مواد مخدر آشنایی  دارد و همه روزه به مطالعه ی  قوانین و مقررات و مجلات تخصصی مربوطه می پردازد. زیرا اگر وکیل کیفری به قوانین مدون اشراف نداشته باشد نمی تواند از موکل خود به خوبی دفاع کند.

تنظیم شکوائیه توسط وکیل مواد مخدر 

یکی از مهم ترین مزیت های استخداوم وکیل دعاوی مواد مخدر تنظیم شکوائیه است که از مهم ترین مراحل پیگیری پرونده های حقوی می باشد که نیاز مند تسلط بر قوانین و مقررات حقوقی مواد مخدر است. قبل از تنظیم شکوائیه حتما با بهترین مشاور حقوقی دعاوی مواد مخدر مشورت کنید یا کار خود را به وکیل با سابقه ی دعاوی مواد مخدر بسپارید. یکی دیگر از کارهایی که ممکن است وکیل برای شما انجام دهد تنظیم لایحه ی دفاعی است؛ اگر پس از تمام شدن جلسه ی رسیدگی وکیل به اطلاعات جدیدی دست یابد جنانچه اسناد  مدارکی دال بر بیگناهی و تحقق شرایط کاهش مجازات وجود داشته باشد وکیل باید از محکمه تقاضای فرصت نماید و با تنظیم لایحه ی دفاعی دادخواست خود را به دادگاه تقدیم کند.

وکیل مواد مخدر کیست؟

قطعا دلیل نیاز به وکیل مواد مخدر، به جهت نیاز به ارائه کردن بهترین دفاع از متهم است. اشخاص جامعه از چه اندازه سواد حقوقی برخوردار هستند که بتوانند به نیکی از خویش دفاع کنند؟ در بسیاری از موارد در روند عملی پرونده ها مشاهده می شود که موکل بدون آن که توجیه شود، نزد ماموران مبارزه با مواد مخدر یا حتی در دادسرا نزد بازپرس، ذیل اظهاراتی را امضا و اثر انگشت کرده است که کاملا غیر واقع و برعلیه وی است. به بیان دیگر اقرار به ضرر خویش کرده درحالیکه مرتکب هیچ کدام از آن جرایم و اتهامات نشده است. وکیل مواد مخدر است که همواره حافظ حقوق موکل خویش است.

مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر

در اکثر پرونده های کیفری با موضوع جرایم مربوط به مواد مخدر متهم یا همان مرتکب جرم به دلیل عجز از تودیع وثیقه در زندان به سر میبرد. لذا علی الرویه خانواده زندانی نسبت به گرفتن وکیل مواد مخدر اقدام کرده و بعد از توافقات حاصل شده، وکیل برای اخذ وکالت از موکل به زندان مراجعه می کنند. ولیکن در بعضی از موارد مرتکب جرم با تودیع وثیقه بیرون می باشد. لذا میتواند شخصا برای اخذ مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل اقدام کند. مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر افق دید صحیح و درستی از ابعاد مختلف پرونده تان را در اختیار شما قرار میدهد. با اخذ مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی میتوانید به این دانش دست یابید که جرم ارتکابی و اتهام انتسابی به شما درجه چند بوده، چه مجازاتی دارد و چه دفاعیاتی را میتوان ارائه نمود.

وکیل مواد مخدر از نگاه بین المللی

به صورت کلی از لحاط اجتماعی و قانونی مواد مخدر یک جرم جهانی و بین المللی به حساب می آیند و در غالب کشورهای دنیا به عنوان یک جرم شناخته شده است. از طرف دیگر مواد مخدر معمولا محدود به یک کشور یا منطقه خاص نمی باشد و به شکل قاچاق از یک منطقه به مناطق دیگر جهان برده می شود، پس بنابراین عملا پای قوانین بین المللی و قوانین دیگر کشورها در مورد مواد مخدر به میان می آید. از این رو از وکیل مواد مخدر این انتظار می رود که افزون بر تسلط در قوانین داخلی ایران، قوانین بین المللی مربوط به مواد مخدر را به خوبی بداند و بر آن تسلط کامل داشته باشد.

درخواست مشاوره وکیل

دادگاه صالح به رسیدگی جرم مواد مخدر

بعد از مرحله دادسرا، پرونده کیفری با موضوع جرم مواد مخدر به کدام دادگاه برای انشای حکم ارسال می شود؟

لازم ذکر است که همه جرایم مذکور در قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر در دادگاه انقلاب رسیدگی خواهد شد.

 • مواردی از جمله کشت خشخاش
 • وارد کردن، صادر کردن و تولید انواع مواد مخدر
 • حمل، توزیع و عرضه به هر شکل
 • استعمال مواد مخدر
 • فراری دادن یا پناه دادن به متهمان تحت تعقیب مواد مخدر
 • اخفای مجرمان
 • قراردادن ادوات استعمال در محلی برای متهم کردن اشخاص بیگناه همگی در حیطه صلاحیت دادگاه انقلاب است.

چون که بر اساس بند پ ماده ۳۰۳قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به همه جرایم مربوط به مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب است. دادگاه انقلاب در مرکز هر استان تشکیل خواهد شد. همچنین بر اساس تشخیص رییس قوه قضاییه در حوزه قضایی شهرستانها نیز امکان تشکیل دادگاه انقلاب وجود دارد. نکته قابل توجه این است که اگر شهرستانی دارای دادگاه انقلاب نباشد، متهم به نزدیک ترین حوزه قضایی که دارای دادگاه انقلاب می باشد ارجاع داده می شود. چنانچه هیچ کدام از شهرستان های یک استان، دارای دادگاه انقلاب نباشند، مرتکب جرم مواد مخدر از هر نوع و انواع که باشد، به دادگاه انقلاب مرکز آن استان ارسال می شود.

وکیل رسیدگی به جرایم مواد مخدر اطفال

فردی که به سن بلوغ نرسیده باشد طفل نام دارد. در قانون و احکام شرعی سن بلوغ برای پسر پانزده سال تمام و برای دختر نه سال تمام می باشد و به همه اشخاص زیر هجده سال نیز نوجوان می گویند. حال اینکه رسیدگی کردن به جرایم مواد ‌مخدر این‌ دسته از افراد نیز مثل دیگر جرایم ارتکابی‌ شان در صلاحیت چه دادگاهی می باشد باید بگوییم  که دادگاه‌اطفالا ین صلاحیت را عهده دار می باشد، مگر اینکه مجازات قانونی جرم ارتکابی آنان از نوع سلب حیات باشد که در این حالت، دادگاه کیفری استان، صالح به رسیدگی می باشد. دلیل رسیدگی به این نوع از جرایم در دادگاهی غیر از «دادگاه اطفال» این می باشد که رسیدگی با یک قاضی صورت خواهد گرفت اما به ‌دلیل اهمیت بعضی جرایم ارتکابی، رسیدگی به آنها در صلاحیت دادگاه‌ کیفری ‌استان دانسته شده است که با تعداد قضات بیشتر و دقت نظر بیشتری تشکیل جلسه خواهد داد. مطابق گفته های قانون گذار در هر حوزه قضایی باید چند شعبه دادگاه اطفال تشکیل بشود. در غیر این حالت رسیدگی به جرایم این بخش در دادگاه کیفری 2 انجام می شود. ضمناً رسیدگی کردن به جرایم مواد مخدر در دادگاه های اطفال و نوجوان با حضور قاضی مشاور انجام می شود و انتخاب مشاوران از بین متخصصان علوم تربیتی و روانشناسان و جرم شناسان شاغل و بازنشسته می باشد.

ادله اثبات جرائم مربوط به مواد مخدر

ادله اثبات جرائم مربوط به مواد مخدر به دو دسته هستند:

 1.  ادله عام
 2.  ادله خاص

ادله عام یعنی این که اقرار و شهادت شهود است که این نوع از ادله اهمیت بسیار زیادی در دعاوی کیفری دارند و معمولا یکی از تعیین کننده ترین ادله برای مسیر یک دادرسی می باشند. اما ادله خاص عبارت هستند از: علم قاضی، قرائن و امارات، کارشناسی و ادله بیوژنتیک. تفاوتی که این دو نوع ادله از یکدیگر دارند این است که اصولا در جرائم کیفری، ادله عام یکسان هستند در صورتی که نحوه انجام و به کارگیری ادله خاص در خصوص هر جرمی با دیگر جرائم تفاوت دارد.

نقش وکیل در دادگاه بدوی

نقش وکیل در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده بسیار با اهمیت است لذا اکیدا به همه ی شما عزیزان توصیه می شود که از همان ابتدای کار پرونده های خود را به وکیل دادگستری بسپارید زیرا پرونده های کیفری با موضوع جرائم مواد مخدر بعد از رسیدگی در دادگاه، معد  حکم شده و حکم محکومیت صادر می شود. بنابراین این یک فرصت عالی برای دفاع از حق و حقوق متهم از اتهام انتساب  شده است. به هیچ وجه این فرصت را از دست ندهید حتما پرونده ی خود را به وکیل خبره ی دعاوی مواد مخدر بسپارید تا به بهرین شکل از شما دفاع کند.

نقش وکیل در دادگاه تجدید نظر

در دعاوی مواد مخدر به دلیل مجازات سنگین آن ها و عدم آگاهی افراد از قوانین و مقررات مرحله ی تجدید نظر دارای اهمیت بسیاری است. اعتراض وکیل دعاوی مواد مخدر نقش موثری در دارد. مرحله ی تجدید نظر مرحله ای است که اعتراض و لوایح ارائه شده مورد بررسی قرار می گیرند و توسط قضات با جزئیات دقیق مطالعه شده و درمورد آن ها بحث می شود. در تنظیم لایحه ی تجدید نظر حتما با بهترین مشاور دعاوی مواد مخدر مشورت کنید و یا پرونده ی خود را به وکیل دعاوی مواد مخدر بسپارید چرا که در بسیاری از موارد حکم دادگاه تجدید نظر بدون حضور طرفین صادر می شود و حکم دادگاه تجدید نظر قطعی است.

نقش وکیل در دادسرا

وکیل مواد مخدر قبل از تشکیل جلسه ی رسیدگی که در داد سرا برگزار می شود و در واقع انجام تحقیقات مقدماتی است می تواند پرونده ی شما را مطالعه کند و نکات مهم را در اختیار شما قرار دهد و در تکمیل مدارک و شوهد تمام تلاش خود را به کار بگیرد. ایشان به شما کمک می کند که به بهترین شکل از خود دفاع کنید زیرا ممکن است بر حسب موارد خاص باز پرس اجازه ی ارائه ی دفاع شفاهی به وکیل ندهد و موکل در جایگاه متهم حاضر شود و از خود دفاع کند و به همه ی پرسش ها پاسخ دهد.

ویژگی هاوی وکیل دعاوی مواد مخدر

اولین و مهم ترین ویژگی که می توان در مورد وکیل مواد مخدر به آن اشاره داشت، میزان تخصص و مهارت وی است. وقتی که در مورد میزان تخصص و مهارت یک وکیل صحبت می کنیم، فقط منظورمان این نیست که هر وکیلی که دارای تحصیلات حقوقی باشد این توانایی را دارد که در جریان دادرسی عملکرد خوبی را داشته باشد. وکیلی دارای مهارت و تخصص می باشد که با روند دادرسی پرونده های مواد مخدر آشنا باشد و از راه های میانبر آن آگاهی داشته باشد

 • اولین و مهم ترین ویژگی وکیل دعاوی مواد مخدر آگاهی، تخصص و تجربه و مهارت وی در حوزه ی قوانین جدید و قدیم و روند دادرسی پرونده های مواد مخدر است.
 • ویژگی دیگر وکیل دعاوی مواد مخدر این است که به روند دادرسی سرعت می بخشد.
 • وکیل دعاوی مواد مخدر باید فن بیان قوی داشته باشد و با کاربرد کلمات صقیل و علمی و تخصصی تاثیر سخن خود را افزایش دهد.
 • وکیل دعاوی مواد مخدر تاکنون پرونده های زیادی را در این زمینه مطالعه نمود و بر مسائل روز این حوزه اشراف دارد.
 • مشاور دعاوی مواد مخدر می تواند مسائل را به خوبی تحلیل کند و هوش تحلیلی او در سطح بالایی قرار دارد.

وکیل مواد مخدر به چه دعاوی رسیدگی می کند؟

وکیل دعای مواد مخدر به انواع دعاوی مواد مخدر مانند نگهداری، توزیع ، فروش، حمل، تولیدف قاچاق و.. رسیدگی می کند در ادامه این دعاوی با تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند:

 • توزیع و فروش مواد مخدر: بر اساس آنچه که در قانون آمده است مجازات در نظر گرفت شده برای فروش و توزیع مواد مخدر بر اساس نوع و میزان مواد متفاوت است.
 • ترانزیت و واردات و صادرات مواد مخدر در داخل یا خارج از کشور: بر اساس قوانین و آیین نامه های اجرایی وضع شده در حوزه ی مواد مخدر ترنزیت مواد مخدر و یا واردات و صادرات آن نیز مجازاتی همچون: جریمه ی نقدی، شلاق، مصادره ی اموال، حبس و اعدام را به همراه دارد. که میزان این مجازات ها بستگی به نوع و مقدار مواد مخدر است.

وکیل مواد مخدر برای زندانی

هنگامی که برای فردی که در زندان است وکیل تسخیری گرفته می شود نیاز به اقدام خاصی از جانب موکل نیست. اما اگر فردی به هر دلیلی نتواند وکیل تسخیری بگیرد می تواند از زندان با وکیل خود تماس بگیرد و از ایشان بخواهد به زندان مر اجعه کند و وکالت ایشان را بر عهده بگیرد. علاوه بر این خانواده ی زندانی می توانند  به دفتر وکالت وکیل دعاوی مواد مخدر مراجعه نمایند و از ایشان بخواهند وکالت زندانی را بر عهده بگیرد. در این هنگام وکیل به زندان مراجعه می کند و وکالت زندانی را بر عهده می گیرد.

مجازات تولید و کاشت مواد مخدر

مواد مخدر طبیعی یا شیمیایی از هر نوعی برای مرتبه اول جریمه نقدی، مرتبه دوم جریمه نقدی به همراه ۷۰ ضربه شلاق، مرتبه سوم جریمه نقدی به علاوه ۷۰ ضربه شلاق و تا ۵ سال حبس و در مرتبه چهارم اعدام می باشد.

مجارات وارد کردن یا صادر کردن موارد مخدر

هرگونه مواد مخدر یا روان گردان تا پنجاه گرم مجازات جریمه نقدی و ۵۰ ضربه شلاق، بین ۵۰ تا ۵۰۰ گرم جریمه نقدی و ۷۰ ضربه شلاق و ۳ سال حبس، بیشتر از ۵۰۰ گرم تا میزان ۵ کیلو جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و ۱۵ سال حبس و بیش از پنج کیلوگرم اموال فرد مصادره و مجرم به اعدم محکوم خواهد شد.

مجارات احداث کردن مکانی جهت استعمال مواد مخدر و روان گردان

مجازات جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و تا ۲ سال حبس تعیین می شود. در صورتی که مکان مذکور واحد تجاری، تولید یا خدماتی باشد علاوه بر مجازات هرگونه پروانه کسب یا موافقت نامه اصولی واحد تا یک سال فاقد اعتبار می شود و در صورت تکرار جرم دولت آن را مصادره می کند.

میزان مجازات نگهداری، حمل یا خرید مواد مخدر

هرگونه مواد مخدر بین ۵۰ تا ۵۰۰ گرم جریمه نقدی و ۱۰ تا ۷۴ ضربه شلاق، بین ۵۰۰ تا ۵ کیلوگرم جریمه نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و ۵ سال حبس، بین پنج تا بیست کیلو جریمه نقدی، هفتاد و چهار ضربه شلاق و ده سال حبس و در صورت تکرار جرم مصادره اموال مجرم انجام خواهد گرفت.

قاچاق مواد مخدر و مجازات کیفری آن

من جمله جرایم کیفری رایج در همه کشور ها که عمدتاً سازمان یافته و بین المللی می باشد و علی رغم سود گزاف حاصل از آن مجازات و پیامد های سنگینی را به دنبال دارد، قاچاق مواد مخدر می باشد. قاچاق مواد مخدر به معنای ورود یا خروج کلیه ی مواد طبیعی و شیمیایی اعتیادآور چه ممنوع و چه مجاز از راه های غیر قانونی می باشد. به علاوه، بعضی از این مواد تخدیر کننده نبوده اما ممکن می باشد ایجاد تحرک و توهم کند.

چه عواملی سبب تخفیف مجرمان مواد مخدر می شود؟

 • عدم وجود سوء پیشینه یعنی فقدان سابقه مجرمیت که طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر باشد.
 •  وجود انگیزه شرافت مندانه که به صورت عام وجود انگیزه شرافت مندانه جزء عواملل تخفیف در کلیه مجازات ها است.
 • همکاری کردن با پلیس یا مقام قضایی به منظور کشف آثار و عدله جرم و یا سایر مجرمین.

آیا عفو رهبری شامل جرایم حمل مواد مخدر می شود؟

عفو رهبری برای تمام مجرمان مواد مخدر در هر زمانی لازم‌ الاجرا خواهد بود. در قانون ما عفو یک زندانی به دو شکل انجام می شود. یکی به سبب عفو عمومی و دیگری عفو خصوصی. به بیان دیگر یک زندانی برای اینکه بتواند از امکان عفو و آزادی استفاده کند باید یا شرایط عفو عمومی را داشته باشد یا عفو خصوصی. در قانون بندی از موافقت نامه رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومین به مجرمین مواد مخدر اختصاص دارد. بر این اساس باقیمانده محکومیت مجرمین جرایم مواد مخدر که میزان موضوع محکومیت آن ها در روانگردان ها، هرویین یا مشتقات آن تا پنج گرم و در تریاک تا 500 گرم بوده و یک پنجم محکومیت خود را طی کرده اند؛ به شرط نداشتن سابقه محکومیت بخشیده می شوند.

وکیل در کرد کوی

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاوری
3 ماه قبل

وکیل خیلی خوبی هستن

مجید
2 ماه قبل

عالی هستن ایشون
۲۰ سال حبس داشتم در دیوان نقص شد

مهسا
2 ماه قبل

سلام و درود
خانم میر تنها وکیلی که دیدم بی منت به انسان ها توجه میکنه
چند تا پرونده راهنمای من بودن و یک پرونده حبس هم داشتم یک سال برای گل بود تعلیق شد

شاهمرادی
2 ماه قبل

۲۱ سال حبس داشتم با کمک ایشون تخفیف خوبی گرفتم
کارشون مواد مخدر هست
و لایحه های طلاااااای می‌نویسن