وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه: گاهی اوقات در کشمکش‌های زندگی یک نفر دیگر توان ادامه زندگی مشترک را نداشته و قصد جدا شدن دارد. در قانون مدنی، در بحث انواع طلاق، نوعی از آن به نام طلاق غیابی است که به صورت یک طرفه انجام می‌شود. این نوع طلاق دارای شرایط و مراحل خاصی است که در این بخش قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم. اگر به دنبال یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه هستید، با مشاوره با کارشناسان و وکلای پایه یک دادگستری در موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش می‌توانید در انواع زمینه‌های حقوقی پیش قدم شده و قدم در مسیر درست بگذارید. در ادامه با ما همراه باشد تا به شما اطلاعات مفیدی در خصوص طلاق غیابی و مراحل آن ارائه دهیم:

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

طلاق غیابی چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت طلاق بر دو نوع غیابی یا یک طرفه و یا توافقی است. در بحث طلاق غیابی و یا یک طرفه، طرفین باید با حضور در دادگاه و ارائه دلایل خود برای طلاق، منتظر رای دادگاه باشند. برای اینکه این بحث را بهتر درک کنید، در نظر بگیرید که حکم غیابی در حالتی داده می‌شود که آقا و یا خانم دادخواستی را تنظیم کرده باشد و طرف مقابل این ابلاغیه را تحویل نگیرد، پس از آن حکم طلاق غیابی صادر شده و فرد به مدت 20 روز فرصت دارد تا رسیدگی مجدد را به دادگاه اعلام کند. به طور کلی طلاق غیابی بر دو دسته است که در ادامه به توضیح مختصری از این 2 دسته پرداخته‌ایم:

  • طلاق غیابی از طرف آقا

بر اساس قانون مدنی ماده 1133، حق طلاق با مرد بوده است. بنابراین اگر مردی درخواست طلاق کند، زن چه در دادگاه حضور داشته باشد و چه حضور نداشته باشد، رای طلاق برای وی صادر خواهد شد. اگر زن در حالت دوم در دادگاه حاضر نشود، طلاق غیابی بوده و در مهلت قانونی، رای دادگاه صادر خواهد شد. در این صورت مرد باید حقوق زن را اعم از مهریه و نفقه پرداخت نموده و در صورت عدم توانایی برای پرداخت، مهریه زن را تقسیط نموده و باید پرداخت نماید.

  • طلاق غیابی از جانب زن

چنانچه زنی به صورت غیابی درخواست طلاق بدهد و مدرک محکمه پسندی نیز ارائه دهد، در صورت غیبت مرد، اخطاریه برای وی صادر خواهد شد و در صورت عدم حضور وی، دادگاه رای طلاق غیابی را صادر خواهد کرد. یکی از دلایلی که زوجه می‌تواند درخواست طلاق غیابی دهد، مفقودالاثر شدن زوج به مدت 4 سال تمام است. همچنین، اگر زن وکالت طلاق را از مرد داشته باشد می‌تواند بدون حضور او، درخواست طلاق دهد و مراحل طلاق را طی کند.

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وجود یک وکیل برای پرونده‌های طلاق می‌تواند بسیار مفید باشد، چرا که امروزه قوانین در حال تغییر بوده و دادگاه‌ها از ازدحام مردم پر شده‌اند. با وجود یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه می‌توانید با سرعت بیشتر اقدامات مربوط به طلاق را پیش ببرید. طول مدت این طلاق بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا اینکه طلاق از جانب مرد یا زن باشد. در هر صورت وجود یک وکیل متخصص و مجرب می‌تواند این مدت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، چرا که وی از مراحل قانونی و تبصره‌های قانون مدنی کاملا آگاه بوده و به راحتی می‌تواند پرونده شما را ماه‌ها جلوتر ببرد.

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

نتیجه گیری

بسیاری از افراد ممکن است قصد داشته باشند به صورت یک طرفه دادخواست طلاق دهند. در مواردی که یک طرف راضی به طلاق نیست و طرف دوم ادله مورد نیاز برای طلاق را دارد، می‌توان از طلاق غیابی یا یک طرفه استفاده نمود. در این مورد بستگی به اینکه مرد دادخواست بدهد یا زن، شرایط متفاوت است. به عنوان مثال، طلاق غیابی از سمت مرد، بسیار راحت‌تر انجام خواهد شد، چرا که مرد هر زمان که بخواهد می‌تواند درخواست طلاق کند. در این مطلب شما را با طلاق غیابی و مراحل آن آشنا کردیم. پس از مطالعه این مطلب دانستید که حضور یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه تا چه میزان می‌تواند در پیگیری پرونده شما مفید واقع شود.

چنانچه درگیر پرونده طلاق هستید و یا قصد اقدام به آن را دارید، کافیست با مشاورین موسسه دادورزان صلح و سازش مشورت نمایید. کارشناسان ما تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری هستند که می‌توانند در تمام زمینه‌های حقوقی شما را یاری دهند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما