وکیل دادگستری کیست؟

وکیل دادگستری در فریمان فردی است که پروانه وکالت دادگستری به آن اعطا شده است و با توجه به پروانه وکالت می تواند از طرف موکل خود در تمام مراجع قضائی حضور یابد و دفاع کند.
لازم به ذکر است که ساکنین فریمان جهت امور حقوقی خود می‌توانند عبارت وکیل دادگستری در فریمان در مرورگر خود جستجو کرده و امور حقوقی خود را به افراد حرفه‌ای بسپارند.


چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید.
09192329787
– پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…
– تنظیم دادخواست و شکواییه
– تنظیم انواع قرارداد
– ارائه کلیه خدمات حقوقی

شهروندان فریمان می‌توانند جهت مشاوره با وکیل دادگستری در فریمان به آدرس زیر مراجعه نمایند.
فریمان- خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی – جنب دادگستری


عقد وکالت به چه معناست؟

عقد وکالت به معنی “واگذار نمودن” است که به موجب آن موکل این اختیارات را به وکیل واگذار می نماید و وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت‌های متقابل می شوند. اگر قصد دارید امور حقوقی خود را به وکیل دادگستری در فریمان بسپارید حتما به موارد زیر توجه کنید.

انواع عقود وکالت

انواع عقد قرارداد توسط وکیل دادگستری در فریمان و به طور کلی همه وکلا به 6 دسته کلی تقسیم می‌شود که در ادامه بررسی این دسته‌ها می‌پردازیم.

1- وکالت تعیینی (قراردادی)

وکالت تعیینی که به آن وکالت قراردادی هم می‌گویند به وکالتی اطلاق می شود که هر یک از اصحاب دعوا برای دفاع و اقامه دعوا و تعقیب آن به وکیل دادگستری واگذار می کنند.

2- وکالت تسخیری (انتخابی)

وکالتی است که در امور کیفری از طرف دادگاه برای دفاع از متهم به وکلا ارجاع داده می شود. به عبارت دیگر می توان گفت چنانچه متهم استطاعت مالی ندارد و یا اینکه در جرایمی که مجازات آنها حسب قانون، قصاص نفس، اعدام، رجم و حبس ابد است و مداخله وکیل در دادرسی ضرورت دارد و مرتکب حاضر به معرفی وکیل برای خود نیست در این موارد از جانب دادگاه وکیلی برای مرتکب جرم انتخاب می شود.

3- وکیل معاضدتی

وکالتی که شخص آن وکیل را انتخاب نمی کند بلکه به دلیل نداشتن توانایی مالی، جهت گرفتن وکیل به کانون وکلا مراجعه می‌کنند و کانون وکلا نیز پس از بررسی در صورت احراز شرط عدم تمکن مالی و مرتبط بودن دعوای مزبور به آن شخص مکلف است به معرفی یک وکیل معاضدتی اقدام کند. وکلا نیز مکلف‌اند در هر سال، 3 نوبت دادرسی حقوقی فردی را که از طرف کانون وکلا به آنها معرفی شده را بول نمایند و آن اشخاص پرداخت حق الوکاله معاف هستند.

4- وکالت اتفاقی

وکالت اتفاقی یا موقت وکالتی است که اشخاص واجد معلومات کافی در حوزه حقوق که شغل و حرفه آنها وکالت در دادگستری نباشد. اگر در بخواهند برای اقربای سببی یا نسبی خود (که شروط خاصی دارد)، وکالت نمایند ممکن است که به آن ها سه نوبت در سال جواز وکالت اتفاقی داده شود. لازم به ذکر است که جواز وکالت اتفاقی با رعایت شرایط و مقررات مربوطه توسط کانون وکلای دادگستری صادر می شود.

5- وکیل یا نماینده حقوقی ادارات

نهادها، سازمان ها و ادارات دولتی می‌توانند فردی را که در آن اداره مشغول به کار است با تصویب رئیس اداره مربوطه، به عنوان وکیل یا نماینده حقوقی خود،
جهت اقامه دعوا و یا دفاع از دعاوی اشخاص علیه اداره مربوطه به دادگاه معرفی نمایند تا از حقوق و منافع سازمان، اداره و نهاد خود دفاع کند.

وکیل دادگستری در فریمان6- وکالت بلاعزل

وکالت بلاعزل عقد است که شخص اختیاراتی به وکیل واگذار می کند و حق عزل فردی را که اختیارات را به او عطا کرده است از خود ساقط می کند، البته حدود اختیارات وکیل همان حدودی است که در وکالت نامه قید شده است.
وکالت بلاعزل به 2 صورت است: 1- وکالت بلاعزل خاص  2- وکالت بلاعزل عام. در ادامه به بررسی این دو مورد می‌پردازیم.

وکالت بلاعزل خاص

وکالت بلاعزل خاص که فقط در امور تعیین شده و مشخصی، وکیل اختیار دارد و موکل در آن امور خاص حق عزل وکیل را به هیچ عنوان ندارد. مانند وکالت بلاعزل در حضانت فرزند، وکالت بلاعزل در طلاق، وکالت بلاعزل در خرید یا فروش خانه و…

وکالت بلاعزل عام

وکالت تام یا جامع به وکالتی اطلاق می شود که تمام امور موکل به وکیل واگذار می شود و موکل حق عزل وکیل را ندارد مگر با مرگ یا جنون وکیل.

وکیل دادگستری در فریمان

وکلای دادورزان صلح و سازش با دانش و تخصص خود، پرونده های بسیاری را به ثمر رسانده اند و مشکلات بسیاری از مردم را حل کرده اند.
اگر شما عزیزان در دعاوی خود نیاز به اخذ وکیل دادگستری در فریمان داشتید، کافی است با ما در ارتباط باشید.
وکلای ما همراه همیشگی شما هستند. 09192329787

آدرس دادورزان صلح و سازش: ایران، مشهد، بلوار فرامرز عباسی، فرامرز عباسی 41، ساختمان 110، طبقه اول، واحد یک
989192329787+ تلفن همراه
985146224091+ فکس
همچنین می‌توانید جهت سهولت در ارتباط با کارشناسان ما به صفحه اینستاگرام دادورزان صلح و سازش مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787