بهترین وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری: نقش دعاوی کیفری در پرونده جرائم کیفری بسیار قابل‌ توجه است. زیرا این پرونده‌ها تخصصی هستند و ممکن است با یک اشتباه نتیجه پرونده تغییر کند. حتی ممکن است به دلیل نبودن وکیل کیفری خوب، جان شخص یا اشخاصی با خطر مواجه شود. به این صورت که شخصی بی‌گناه مجرم شناخته‌ شده یا شخص مجرم به هر دلیلی تبرئه شود. این موارد نیازمند تخصص و دقت فراوان است که بهترین وکیل کیفری می‌تواند به ‌خوبی از عهده آن برآید. وکیل کیفری در همه جرائم کیفری وارد می‌شود و با مهارت خود قاضی را برای صدور حکم عادلانه یاری می‌کند.

چرا وکیل کیفری نیاز است؟

هر شخصی که به ‌علت جرایم کیفری متضرر شده ‌است، حق دارد، دادخواهی کند. قانون‌گذار با تصویب آئین دادرسی کیفری، به بزه دیده این حق را داده ‌است که برای دفاع از خود شکایت کند. انتخاب وکیل کیفری خوب هم حقی است که هم بزه دیده و هم مجرم دارا هستند. یعنی به ‌موجب قوانین شخصی که مرتکب جرمی شود، می‌تواند بهترین وکیل کیفری را داشته باشد. همچنین شخصی که از این جرم، ضرر و زیان جسمی، مادی و معنوی دیده ‌است، می‌تواند وکیل کیفری انتخاب کند. استفاده از وکیل کیفری متخصص سبب می‌شود که موکل با اطمینان خاطر شکایت خود را به او بسپارد.

بهترین وکیل کیفری

نقش دادگاه در دعاوی کیفری

زمانی ‌که دادسرا پرونده‌ای را به دادگاه ارسال می‌کند، متناسب با موضوع آن پرونده به دادگاه مورد نظر ارسال می‌شود. دادگاه کیفری یک معمولاً در مرکز استان تشکیل می‌شود، البته در بعضی از شهرستان‌ها هم وجود دارد. جرایمی که مجازات سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو یا جنایات عمدی نسبت ‌به تمامیت جسمی افراد هستند، در صلاحیت دادگاه کیفری یک هستند. هم چنین جرائمی که مجازات آن‌ها درجه سه یا بالاتر باشد و جرم سیاسی و مطبوعاتی در صلاحیت این دادگاه است. وکیل کیفری می‌تواند با حضور در دادگاه کیفری یک، این پرونده‌ها را برای موکل خود، پیگیری کند.
دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمام جرائم را دارد. یعنی می‌تواند به همه جرائم رسیدگی کند. به‌ جز آن دسته از جرائمی که در صلاحیت سایر دادگاه‌ها است. در صورتی ‌که از وکیل کیفری برای پیگیری پرونده خود کمک گرفته‌اید و با حضور در جلسات دادرسی، شکایت شما را پیگیری می‌کند. در صورتی‌ که به رای صادره اعتراضی داشته باشد، درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه درخواست تجدید نظر مطرح خواهد کرد. دادگاه نمی‌تواند مانع این ‌موضوع شود. زیرا تجدید نظرخواهی حقی است که قانون‌گذار برای بعضی جرایم پیش‌بینی و تعیین کرده‌ است.

نقش بهترین وکیل کیفری در دادگاه تجدیدنظر

زمانی ‌که دو دادگاه تجدیدنظر، آراء مختلفی را در پرونده‌های مشابه صادر کنند، از دیوان ‌عالی کشور تقاضا می‌شود که یک رای واحد صادر کند تا سایر قضات از آن استفاده کنند. رایی‌که توسط دیوان‌عالی کشور صادر می‌شود، برای تمام قضات لازم‌الرعایه است. یعنی با صدور و اعلام رأی وحدت رویه، همه دادگاه‌ها موظف هستند، از این رای پیروی کنند. به ‌همین دلیل به این رأی، رای وحدت رویه می‌گویند. یعنی رویه قضایی واحدی که برای تمام قضات سراسر کشور لازم الرعایه است.

نقش وکیل کیفری در جرائم کلاهبرداری

جرم کلاهبرداری یک جرم مقید است. یعنی برای اینکه این جرم واقع شود، لازم است که نتیجه آن یعنی بردن مال دیگری، محقق شود. چنانچه شخصی با اعمال فریب‌کارانه خود برای تحصیل مال دیگری اقدام کند، ولی نتواند مالی از او بگیرد، این جرم محقق نشده ‌است. یعنی هر مانور متقلبانه موجب جرم کلاهبرداری نمی‌شود. در جرم کلاهبرداری ضرر و زیان شخص بزه دیده و سود مجرم یا کلاهبردار ضروری است. بدون تحصیل مال از طریق متقلبان این جرم واقع نخواهد نمی‌شود. برای اینکه جزئیات این جرم به‌ طور کامل و دقیق بررسی شود، از مشاوره‌های وکیل کیفری استفاده کنید. زیرا ممکن است جرمی از نظر شما کلاهبرداری باشد ولی از نظر قانون این جرم ارکان لازم برای تحقق جرم کلاهبرداری را نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود از مهارت و تخصص وکیل دادگستری برای تشخیص جرم کلاهبرداری و دفاعیات خود به برای تنظیم شکایت‌نامه کلاهبرداری استفاده کنید.

نقش وکیل در جرائم خیانت در امانت

وکیل کیفری با تسلطی که بر قوانین دارد، لایحه خود را به دادگاه تقدیم می‌کند. مهارت و دقت وکیل کیفری می‌تواند سبب صدور حکم دادگاه به نفع شما شود. در این حالت می‌توانید مال خود را یا مثل یا قیمت آن را از مجرم پس بگیرید. جرم خیانت در امانت یکی از جرایم تخصصی و بسیار پیچیده ‌است. که اثبات آن فقط به وسیله اشخاصی ممکن است که نسبت ‌به موضوع آن تسلط کامل و کافی داشته باشند. وکیل کیفری با مهارت خود این جرم را تشخیص داده و برای دفاع از موکل خود اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در جرم خیانت در امانت، سپرده شدن هر مال بی اجرت و بااجرت، سپس تلف یا گم شدن یا استفاده از آن موجب بروز این جرم می‌شود.

بهترین وکیل کیفری

نقش وکیل کیفری در جعل سند

در واقع جرم جعل سند، به معنی تغییر دادن و دگرگون کردن محتویات آن است که ممکن است با هرکدام از مواردی که بیان شد، صورت بگیرد. تشخیص جعل سند و تحقق آن موضوعی است که دارای نکات ظریفی است. یعنی خود شخص نمی‌تواند این ‌موضوع را به‌ طور کامل تشخیص دهد. تشخیص جرم جعل توسط کارشناس رسمی دادگستری تایید یا رد می‌شود. به ‌عنوان مثال: شخصی که با قلم بردن در یک سند موجب می‌شود که مالکیت صاحب آن متزلزل بشود، مرتکب جرم جعل شده ‌است. در مورد سند عادی هم همه این موارد صحت دارد. یعنی به ‌طور مثال اگر شخصی با الحاق یک نوشته، به سند عادی، مالکیت ملک موضوع سند را به نفع خودش تغییر دهد، مرتکب جرم جعل سند شده ‌است.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه حوزه جرائم کیفری این روزها بسیار گسترده بوده است، حضور یک فرد متخصص و باتجربه می‌تواند از اثرات مخرب آن جلوگیری کند. اگر به دنبال بهترین وکیل کیفری هستید، کافیست از طریق مرورگر خود عبارت وکیل کیفری را جستجو نموده و به سایت رسمی موسسه دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید. اگر در شهر مشهد زندگی می‌کنید، می‌توانید بهترین وکیل در مشهد را از طریق همین موسسه ملاقات نمایید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما