این روزها با توجه به قیمت‌های روزافزون املاک، خرید‌ و‌ فروش وارد بخش حساسی شده‌است. افراد در این زمینه ممکن است با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوند و به یک فرد متخصص در این خصوص نیاز داشته باشند تا مسائل حقوقی مربوط به ملک خود را از این طریق حل‌و‌فصل نمایند. حضور یک وکیل ملکی  خوب این روزها در میان چنین افرادی بیشتر حس می‌شود. باید در نظر داشته باشید که بهترین وکیل ملکی چه ویژگی‌هایی دارد. در این مطلب سعی داریم به شما آموزش دهیم که بهترین وکیل ملکی چه مهارت‌هایی باید داشته باشد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا نکات ارزشمندی در خصوص وکیل پایه یک دادگستری در زمینه دعاوی ملکی بیان کنیم.

بهترین وکیل ملکی

وکیل ملکی کیست؟

همانطور که مسلماً می‌دانید یک وکیل به فردی گفته می‌شود که از حقوق قانونی موکل خود در محضر دادگاه دفاع کند و بتواند حق او را احیا نماید. یک وکیل ملکی نیز به فردی گفته می‌شود که از حقوق قانونی موکل خودش در مسائل مربوط به املاک دفاع نماید. این روزها با توجه به بیشتر شدن دعاوی ملکی، حضور بهترین وکیل ملکی در کنار هر شخصی کاملا احساس می‌شود. حال چنین وکیلی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و یا حوزه کاری که برای وی مشخص شده‌است به چه صورت است. در ادامه به بررسی این مطالب می‌پردازیم:

حوزه‌های کاری یک وکیل ملکی

  • پرونده‌های مرتبط با تخلیه ید
  • ممانعت از حق
  • اخذ مجوزهای پایان کار
  • انجام تقسیمات زمین مشاع
  • مالکیت فرد بر اراضی
  • تنظیم اسناد رسمی ملک
  • تصرف عدوانی
  • جعل سند
  • فروش اموال غیر

وکیل ملکی

خصوصیات بهترین وکیل ملکی

مسائل مرتبط با وکلای ملکی امروزه از اهمیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل باید در انتخاب وکیل خود دقت کافی را داشته باشید. چنین وکیلی باید در زمینه دعاوی ملکی تخصص کافی را داشته باشد و بتواند ارتباط میان انسان و اموال غیرمنقول را به خوبی تشخیص دهد و در تقسیم بندی‌های اراضی داخل و خارج از محدودۀ شهر تخصص کافی داشته باشد.

به طور کلی نحوه و چگونگی طرح دعوا در دادگاه دارای اهمیت زیادی است و می‌تواند تاثیر زیادی در روند دادرسی داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید در روند دادرسی دعاوی دچار مشکلات نشوید و با بی تجربگی خود متضرر نشوبد، باید امورخود را به یک فرد متخصص بسپارید. بهترین وکیل ملکی در این زمینه فردی است که شما را از واقعیت پرونده آگاه کرده و از ضایع شدن حقوق شما جلوگیری کند. یک وکیل ملکی خوب در واقع شخصی است دانا، دارای حسن نییت، صادق و دارای حسن خلق که می‌تواند شما را در خلال پرونده‌های حقوقی‌تان یاری دهد. این فرد باید در روند وچالش‌های مربوط به پرونده صبور باشد، همچنین باید بتواند به خوبی مسائل مربوطه را تحلیل نموده و ادله کافی را برای اخذ حق موکل، جمع‌ آوری نماید.

یک وکیل ملکی در دعاوی ملکی باید بتواند از هرگونه آسیب رسیدن به موکل خود جلوگیری کند و از همه مهم‌تر اینکه به امور ثبتی و حقوقی تسلط کافی داشته باشد. او باید در روند پرونده به زوایا و جوانب مختلف، اشراف کامل داشته و همچنین تجربه کافی در زمینه دعاوی ملکی را نیز داشته باشد. وکیل ملکی فردی متخصص در این زمینه است و باید در حوزه‌های سرقفلی، وکالت املاک و حوزه‌های مرتبط تجربه کافی را داشته باشد. سابقه کار برای چنین وکیلی بسیار مهم است. وکیلی که دارای سابقه درخشان در زمینه املاک باشد، مسلماً می‌تواند در پرونده شما نیز پیروز از میدان خارج شود.

نتیجه گیری

گاهی اوقات در بحث معاملات املاک و مستغلات، جدل‌ها و اختلافاتی پیش می آید و طرفین نسبت به قوانین حقوقی مرتبط با املاک اطلاعات کافی ندارند. در چنین مسائلی بدون حضور یک وکیل ملکی خوب، ممکن است دعوا و درگیری پیش آمده و طرفین جرمی را مرتکب شوند. از آنجایی که طرح مسائل مربوط به دعاوی ملکی با قوانین و تبصره‌هایی همراه هست، باید به دنبال بهترین وکیل ملکی بود تا با تجربه و دانش خود بتواند از حقوق اساسی شما در محضر دادگاه دفاع نماید.
در این بخش سعی داشتیم شما را با بهترین وکیل ملکی در زمینه املاک آشنا کنیم و حوزه‌های کاری آن‌ها را نیز به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یک وکیل ملکی باتجربه در این زمینه هستید، کافیست عبارت بهترین وکیل ملکی در مشهد را در مرورگر خود جستجو نموده و به سایت رسمی مؤسسۀ دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید. این مؤسسه دارای بهترین وکلا در تخصص‌های مختلف بوده و می‌تواند یاری رسان شما در پرونده‌های مختلف باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787