جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وکیل‌ در ایران – مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ایران

وکیل پایه یک دادگستری در ایران. بهترین وکیل ایران

وکیل‌ در ایران – مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ایران

ایران به عنوان یک کشوری شناخته می‌شود که از نظر ساختار قانونی یکی از غنی‌ترین ساختار‌های قانونی را در سطح دنیا دارد. از این رو وکیل در ایران نیز می‌تواند با استفاده از قانون به خوبی به دفاع از موکل خود بپردازد و بهترین نتایج را برای آن کسب کند. جرایم و پرونده‌های حقوقی مختلفی به واسطه قانون بررسی و برای سرنوشت آن‌ها از طرف مراجع صالح قانونی تصمیم‌گیری می‌شود. یکی از اصلی‌ترین وظایف وکیل در ایران این است که به خوبی بر قوانین و ساختار‌های قانونی آشنا باشد. تا بتواند با تسلط کامل و بهره‌گیری از روش‌های قانونی به احقاق حق موکلان خود بپردازد.

شماره تماس و آدرس وکیل جناب موسی الرضا میر

وکیل پایه یک دادگستری در ایران. بهترین وکیل ایران

قبول وکالت توسط وکیل متخصص و باتجربه

پیگیری وکیل تا مرحله پایانی

وظایف وکیل در ایران شامل چه مواردی می‌شود؟

در قوانین ایران دعاوی به دو دسته دعاوی کیفری و دعاوی حقوقی تقسیم می‌شوند؛ و وکلایی که در هرکدام از این موارد فعالیت می‌کنند در قبال موکل خود وظایفی دارند که باید آن‌ها عمل کنند. دعاوی حقوقی به مواردی می‌گویند که مربوط به حقوق مدنی افراد‌اند و رفتار مجرمانه‌ای در آن صورت نمی‌گیرد. فرد خاطی تنها به پرداخت خسارت محکوم می‌شود. این دعاوی به موجب گرفتن خسارت ناشی از پایمال شدن حقوق توسط دیگران جاری می‌شوند. حقوق مدنی نیز به دو دسته “اموال” از قبیل حقوق افراد برای خرید و فروش و مالکیتشان بر دارایی‌هایشان است و دسته دیگر “اشخاص” می‌باشد که مربوط به مواردی مانند ارث، ازدواج و غیره می‌شود. به طور کلی دعاوی حقوقی شامل دعاوی خانواده، تجاری، ملکی، بین‌المللی و موارد دیگر است. که به معرفی وظایف وکیل در این دعاوی می‌پردازیم.

وکیل کیفری در ایران

وکیل کیفری در ایران

یکی از گسترده‌ترین زمینه‌های حقوقی، پرونده‌های کیفری است که مجموعه‌ای از مجازات‌ها برای مجرمین پرونده‌های کیفری در نظر گرفته شده است. وکیل کیفری در ایران در زمینه‌های مختلف کیفری مانند: مواد مخدر، کلاهبرداری و غیره به موکلین خود کمک می‌کند تا بهترین نتایج را کسب کنند.

وکیل امور ملکی

وکیل امور ملکی یک وکیل متخصص است که در زمینه قوانین مربوط به امور ملکی فعالیت می‌کند او وظیفه دارد به عنوان نماینده افراد در مسائلی مانند خرید و فروش ملک، اجاره و رهن، اخذ مجوز ساختمانی، ثبت و تنظیم قرارداد‌های لازم و غیره فعالیت می‌نماید. شما می‌توانید با گرفتن شماره وکیل در ایران از او مشاوره حقوقی لازم را بگیرید.

وکیل خانواده

وکیل خانواده یک وکیل تخصص دار در زمینه مسائل حقوقی مربوط به خانواده مانند طلاق، ازدواج، حضانت فرزندان، تقسیم اموال، حقوق فرزندان، خشونت خانگی، نفقه، جهیزیه، ارث و غیره است. این وکیل مسئولیت نمایندگی از افراد را در زمینه روابط زناشویی و فرزندی در دادگاه‌ها بر عهده دارد.

وکیل مهاجرت

یکی دیگر از تخصص وکیل درجه یک در ایران در زمینه موارد حقوقی، مهاجرت است. وکیل مهاجرت در زمینه حقوق مهاجرت و وام‌های پناهندگی فعالیت می‌کند. این وکیل نمایندگی افراد و خانواده‌هایشان را در موارد ویزا، مسائل مربوط به پناهندگی در خواست تابعیت، گرفتن اقامت در کشور‌های مختلف و مسائل حقوقی مهاجرتی دیگر را بر عهده دارد.

وکیل امور تجاری

وکیل تجاری یک وکیل پایه یک دادگستری است که در موارد حقوق تجارت و مسائل کسب و کار تخصص دارد. وکیل تجاری به عنوان نماینده شرکت‌های تجاری، بنگاه‌ها و سایر کسب و کار‌ها در زمینه حقوق تجارت، ورشکستگی، قرارداد‌ها و مسائل حقوقی تجاری در مراجع قضایی حاضر می‌شود.

دعاوی کیفری به دعاوی می‌گویند که به علت وقوع یک جرم مطرح می‌شوند و فرد خاطی علاوه بر جبران خسارت، مجازات نیز می‌شود. دعاوی کیفری فقط شامل اعمال مجرمانه شده و جرم‌ها در قانون مجازات اسلامی تعیین شده‌اند. در دعاوی کیفری شاکی خواهان مجازات مجرم است و این دعاوی در دادگاه‌های مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد. اکنون به معرفی بعضی از تخصص‌های وکلا در زمینه دعاوی کیفری می‌پردازیم.

وکیل جرایم اقتصادی

وکیل جرایم اقتصادی

وکیل جرائم اقتصادی یک وکیل متخصص در حوزه مسائل کیفری با جرائم مالی و اقتصادی فعالیت دارد. این وکیل نماینده اشخاص و شرکت‌ها در رابطه با جرائم مالی، کلاهبرداری، رشوه، پولشویی، تقلب مالی، تخلفات مالیاتی، اختلاس، فرار مالیاتی و جرائم اقتصادی دیگر است. از طریق شماره وکیل در ایران در مورد جرائم اقتصادی اطلاعات بیشاری از او کسب کنید.

وکیل جرایم مواد مخدر

وکیل جرائم مواد مخدر یک وکیل متخصص در حوزه موارد کیفری مواد مخدر است. جرائم مواد مخدر شامل حمل و نگهداری، خرید و فروش، صادرات و واردات، قاچاق، تولید و کشت مواد مخدر می‌شود. وکیل مواد مخدر وظیقه دارد در مقابل اتهامات مربوط به مواد مخدر از موکل خود دفاع کند، به عنوان نماینده وی در دادگاه حاضر شود و به او مشاوره بدهد.

وکیل جرائم منافی عفت

جرائم منافی عفت به جرائمی می‌گویند که با پاکدامنی و عفت مغایرت دارند. به دلیل اینکه این جرائم تأثیرات مخربی بر جامعه می‌گذارند، با مجازات‌های سختی همراه هستند به همین علت بهتر است وکیل جرائم منافی عفت را اخذ کنید تا در دادگاه به عنوان نماینده شما حاضر شود و از حقوقتان دفاع کند.

وکیل جرائم قتل

قتل زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی جان یک نفر بگیرد که این عمل می‌تواند به طور عمد یا غیرعمد اتفاق بیوفتد. جرم قتل آن دسته از جرائمی است که در پرونده حتماً نیاز به وکیل جرائم قتل دارید. زیرا وکیل قتل به تمامی قوانین این جرم و تبصره‌های آن آگاه بوده و می‌تواند در دادگاه به عنوان نماینده موکل خود کمک زیادی به او کند.

وکیل کیفری به جرائم متعدد دیگری نیز رسیدگی می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها قتل، تجاوز، خیانت در امانت، سرقت، ارتکاب جرم با سلاح گرم یا سرد، تخریب و خرابکاری، تروریسم و غیره است. جرائم کیفری معمولاً با خشونت همراهند و دل خراشند اما وکیل کیفری وظیفه دارد با خون سردی مدارک و اسناد این پرونده‌ها را با دقت بررسی کند و به دنبال تبرئه کردن موکل خود از جرم باشد.

وکیل مجرب در ایران باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

برای کسانی که به دنبال اخذ یک وکیل مجرب در ایران برای دعاوی خود هستند همیشه این سؤال پیش آمده است که یک وکیل متخصص چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ اکنون می‌خواهیم برای پاسخ به این سؤال به بررسی و معرفی یرخی از مهمترین ویژگی‌های بهترین وکیل در ایران بپردازیم:

 • آگاهی و علم وکیل یکی از مهمترین خصوصیاتی است که یک وکیل درجه یک در ایران دارد و باید همیشه در تلاش باشد به علم خود بیافزاید. این وکلا همیشه در تلاشند علم خود را بروز نگهدارند و از آخرین قوانین و تبصره‌ها و تغییرات آن‌ها اطلاع دارند.
 • امین و محرم اسرار بودن از دیگر ویژگی‌های یک وکیل با تجربه است. مشاور و وکیل حقوقی وظیفه دارند اسرار موکل خود را فاش نکنند تا موکل به او اعتماد کند و به طور کامل جریان پرونده را برای او بازگو کند؛ در نتیجه وکیل بتواند به سرنخ و اسنادی دست یابد.
 • وکیل باید صادقانه با موکل خود سخن گفته و چیزی را از او پنهان نکند. اگر پس از شرح پرونده توسط موکل، وکیل دریافت که پیگیری پرونده به جایی نمی‌رسد، بدون در نظر گرفتن منافع خود برای دریافت حق الوکاله با موکل خود راستگو باشد و به او بگوید.
 • یک وکیل مجرب در ایران دارای فن بیان قوی است و مهارت‌های مداکره را به خوبی تسلط دارد.
 • وکیل درجه یک در ایران مراحل رسیدگی به پرونده را به طور کامل به موکل خود می‌گوید و او را در جریان گذراندن پرونده می‌گذارد. همچنین وکیل وظیفه دارد به تمام سؤالات موکلش پاسخی جامع دهد و قوانین را برای او تشریح کند.
 • وکیل متخصص در ایران از قدرت تحلیل بالایی برخوردار است و این باعث می‌شود پس از بررسی پرونده چند راه حل برای موکلش روی میز داشته باشد و بهترین و کم هزینه‌ترین آن‌ها را به او پیشنهاد کند.

حق الوکاله وکیل در ایران چقدر است؟

حق الوکاله وکیل در ایران به صورت توافقی بین او و موکلش تعیین می‌گردد. اساس تعین هزینه اخذ موکل موارد زیر است:

 • پیچیدگی موضوع پرونده ارتباطی مستقیم با قیمت وکیل خوب در ایران دارد. هر چه موضوع دعاوی پیچیده‌تر باشد، حق الوکاله نیز بیشتر است.
 • وکیل می‌تواند به نسبت مقداری زمانی که برای پرونده صرف می‌کند از موکل خود هزینه دریافت کند.
 • موقعیت جغرافیایی یعنی یعنی شهر و محل کار در هزینه‌ای که وکیل دریافت می‌کند تأثیر‌گذار است.
 • هر چه وکیل تجربه و تخصص بیشتری داشته باشد، بین قاضی‌ها و مراجع قضایی سرشناس بوده وو این تأثیر مثبتی روی پرونده دارد به همین علت قیمت وکیل خوب در ایران بیشتر است.

مشاوره با وکیل در ایران

مشاوره با وکیل در ایران چه مزیت‌هایی دارد؟

واضحا مشاوره با یک وکیل به شما کمک می‌کند عاقبت پرونده حقوقی‌تان را پپیش‌بینی کنید و با آگاهی در راه پیگیری حقوقی آن قدم بگذارید. شما می‌توانید با گرفتن شماره وکیل در ایران در وقت و هزینه‌های رفت و آمد صرفه‌جویی کرده و مشاوره حقوقی خود را از وکیل کسب کنید. استفاده از وکیل باعث می‌شود از هزینه‌های شما کاسته شود، زمان و انرژی کمتری از شما بگیرد و خیالتان از اینکه پرونده را به یک متخصص سپرده‌اید راحت باشد. اگر فردی با تجربه رسیدگی به پرونده شما را بر عهده داشته باشد به دلیل آشنایی او به تمامی قوانین و تبصره‌ها از اینکه به نتیجه نرسید ترسی نخاهید داشت. یک وکیل درجه یک در ایران تمام جوانب دعوا را بررسی می‌کند و با آگاهی کامل اقدام به طرح دعوا می‌کند. وکیل می‌تواند در مواقع ضروری و بحرانی از شما حمایت قانونی کند و راهکار‌های حقوقی به شما ارائه دهد. اولین وظیفه هر وکیل حل اختلاف بین طرفین است و او می‌کوشد تا با مذاکره کردن به دعوا خاتمه دهد.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده‌ها با کمک وکیل در ایران

زمانی که طول می‌کشد تا یک پرونده در ایران به نتیجه برسد مشخص نیست و عوامل زیادی در تقدم و تاخر آن دخیل‌اند. این عوامل را در ادامه شرح داده‌ایم:

 • مرحله اول پرونده یعنی ثبت و پیگیری معمولاً زمان بر می‌باشد چون نیازمند جمع‌آوری اطلاعات و اسنادی است که با پرونده مرتبط باشد.
 • مرحله دادرسی نیز شامل ارائه دفاعیات و شواهد، برگزاری جلسات دادگاهی و شنیدن حرف‌های دو طرف است و مقدار زمانی که سپری شدن این پرونده نیازمند می‌باشد به پیچیدگی پرونده و وضعیت دستگاه قضایی بستگی دارد.
 • رأی دادگاه و تصمیم‌گیری نهایی نیز به شرایط و پرونده بستگی دارد.
 • پس از صدور حکم به دستگاه‌های اجرایی منتقل می‌شود که در آن‌جا نیز ممکن است به اجرا در آوردن حکم زمان بر باشد.

در کل باید بدانید هیچ قاعده کلی و زمانبندی مشخصی برای پرونده‌ها وجود ندارد و به هر پرونده به طور مستقل و بر اساس شرایطی که دارد رسیذگی می‌شود.

نکات مهم هنگام همکاری با وکیل در ایران

هنگامی که می‌خواهید با یک وکیل مشورت کنید بهتر است از مسأله پرونده خود اطلاعات کافی داشته باشید و کمی جست و جو کنید. و با مراجعه به چند وکیل هزینه و مقدار تخصص آن‌ها را بسنجید و بعد اقدام به اخذ او کنید. شما باید با وکیل خود صادق باشید تمامی اطلاعات را برای باز کنید. مطمئن شوید که وکیل به خوبی با شما ارتباط می‌گیرد زیرا این موضوع بسیار اهمیت دارد. از آشنایان خود در مورد استفاده از وکلا تجربه دارند پرس و جو کنید و از آن‌ها بخواهید به شما کمک کنند. لازم است خود را محدود به مشاوره با تنها یک وکیل نکنید با وکلای مختلفی ارتباط بگرید و از بین آن‌ها با تجربه‌ترین، متخصص‌ترین و با انصاف‌ترینشان را انتخاب کنید و با او همکاری لازم را شروع کنید.

سؤالات متداول درباره وکیل در ایران

هنگام استفاده از یک وکیل متخصص در ایران به چه نکاتی توجه کنیم؟

تجربه وکیل، ارزش‌های وکیل، هزینه وکیل، راهنمایی اطرافیان، ملاقات با وکلای مختلف و موارد دیگر

قیمت وکیل خوب در ایران توافقی بین وکیل و موکل تعیین می‌گردد و در قراردادی تنظیم می‌شود. عواملی که در تعیین هزینه‌های وکیل تأثیر دارند پیچیدگی موضوع پرونده، مقدار زمان صرف شده برای پرونده، شهر و محل کار وکیل، تجربه و تخصص وکیل و نحوه محاسبه هزینه از سمت او است.

زیرا وکیل با تجربه از دانش و تخصص بالایی برخوردار است و به فرآیند قضایی به طور کامل آشنا می‌باشد. همچنین می‌تواند نتایج حقوقی را پیش‌بینی کند.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
reza
1402-02-11 11:14

ایشون خیلی وکیل خوبی هستند
بهترین وکیل درستکاری که دیدم

علی
1402-02-11 11:15

مشاوره خوبی بهم دادند

بانو
1402-02-11 11:16

انقدر وکلا جیب منو خالی کردن
من نروژ بودن
ایشون تنها امید من در ایران بودند و هستند
صداقت دارند

مهندس سلیمانی
1402-02-11 11:16

گیر یک نیم کلاهبردار افتاده بودم
ایشون کمکم کرد حل شد پروندم

قادریان
1402-02-11 11:17

از بچه من تو فرودگاه مواد گرفتند ایشون خیلی کمک کرد تا بی گناهیش ثابت شد

مهری
1402-02-11 11:18

ایشون یک فرشته نجات هست
خیلی کمک کردند تا بین من شاکی هام سازش بشه

خانم مرادی
1402-02-11 11:19

خیلی با دقت مشاوره دادند

دکتر شهابی نروژ
1402-04-20 21:45

عالی هستن آقای میر

جلال
1402-04-24 10:21

س
حرف همه واقعا درسته
من اصالتا مادرم ایرانی هست چند سال پیش با اقای با همکارم رفتیم دفترشون از اونجا با ایشون اشنا شدم
پدر من افغانی هست پسر عموی من راننده ترانزیت هست صاحب ماشین قبل خروج از افغانستان در ماشین ۵۴۰ کیلو شیشه جاساز میکنه در تانکر ماشین و ماشین در بیرجند اداره اطلاعات میگیره
عموی من امد ایران چند وکیل گرفت هیچ کاری نتونستن انجام بدند ما آقای ‌ میر رو معرفی کردیم عمو من امد تهران و وکالت داد به آقای میر این دو وکیل بعد ۷ ماه اخر یک زندانی شیشه رو اونم با ۵۴۰ کلیو شیشه رو تبرئش رو‌گرفتن
هر چی از آقای میربگید کم هست
لایحعه های رو پرونده مینوشتن که به هر وکیلی نشون میدادیم میکفتن با این موضوعات رو حتی نمیدانسم و وکلای مواد مخدر اطلاع دارند

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده