0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل طلاق فردی است که اول از همه دارای دانش حقوق و سپس تجربه کافی در این زمینه باشد. زندگی در دنیای امروزی با چالش‌های بسیار زیادی همراه است. افراد با هم ازدواج می‌کنند تا به سعادت و خوشبختی دست پیدا کنند، در این راه ممکن است یکی از آن‌ها و یا هردو آن‌ها خصوصیات لازم برای ادامه یک زندگی زناشویی را نداشته باشد. در این مورد ابتدا طرفین را به سمت مشاوره سوق داده تا بدین وسیله به مشکلات خود پی ببرند، پس از آن ممکن است تصمیم جدی هر دو بر جدایی و طلاق باشد. طبیعی است که دو نفر کاملا متفاوت و بدون هیچ تجربه‌ای، در این مسیر با هم به تفاهم و توافق نرسند و زندگی نکردن را ترجیح دهند. در چنین شرایطی افراد به یک وکیل طلاق نیاز دارند تا با سرعت عمل بیشتر، اقدامات مربوط به طلاق و جدایی را برای افراد فراهم آورد. یک وکیل پایه یک دادگستری در این حوزه که سال‌های زیادی در این زمینه کار کرده است را وکیل طلاق می‌گویند.

شماره تماس و آدرس وکیل سرکار خانم فاطمه میر در تهران

فاطمه میر وکیل پایه یک دادگستری

قبول وکالت توسط وکیل متخصص و باتجربه

پیگیری وکیل تا مرحله پایانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ادامه این نوشته را بادقت مطالعه فرمایید. در ادامه این نوشته به بررسی برخی از عنوان‌ها نظیر: بررسی حوزه‌های فعالیت وکیل طلاق، بررسی کیستی وکیل طلاق و وظایف او، بررسی شروط وقوع طلاق، بررسی انواع طلاق و … پرداخته‌ایم. دانستن این موارد برای شمایی که قصد دارید تا یک وکیل طلاق برای کار‌های حقوقی طلاق خود استخدام کنید می‌تواند مفید باشد، زیرا با اطلاعاتی که کسب می‌کنید می‌توانید بهترین وکیل طلاق را برای خود بگیرید و با ابعاد پرونده خود نیز بهتر و بیشتر آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق و بررسی ابعاد مختلف حقوقی طلاق در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
وکالت تخصصی و مشاوره حقوقی در دعاوی طلاق ،تمکین، مطالبه مهریه و نفقه

 اگر می‌خواهید بدانید که یک وکیل خوب چه تخصص‌ها و مهارت‌هایی را در زمینه طلاق باید داشته باشد و یا از انواع طلاق اطلاعاتی ندارید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. در هر کجای ایران که هستید، اگر به دنبال وکیل باتجربه هستید، کافیست به وب سایت رسمی دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید. این موسسه دارای تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری است و می‌تواند شما را در زمینه‌های مختلف حقوقی یاری دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مشاوه وکیل طلاق با:

 • بهترین وکیل طلاق
 • وکیل طلاق توافقی
 • وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

با ما تماس بگیرید.

حوزه‌های فعالیت وکیل طلاق

ابتدا بهتر است با انواع مختلف طلاق و نقش وکیل در آن‌ها آشنا شوید و شرایط و مراحل مورد نیاز برای انجام هر کدام را بهتر بشناسید.

 1. وکیل طلاق توافقی

در این قسمت قصد داریم اشاره‌ای به تعریف وکیل طلاق توافقی دز تهزان بپردازیم. گاهی زن و شوهر با توافق و رضایت از یکدیگر جدا می‌شوند، به این نوع طلاق، طلاق توافقی گفته می‌شود. زن و شوهر در این نوع طلاق با صلح و پرداخت حقوق مالی زوجه طلاق می‌گیرند. زن و شوهر در طلاق توافقی با کمک وکیل خانواده از یکدیگر جدا می‌شوند. حضور وکیل خانواده، برای این طلاق موجب می‌شود، روند رسیدگی به پرونده سریع‌تر انجام شود. این نوع طلاق انتخاب زوجینی است که قصد دارند، بدون مشاجره و در کمال احترام، از یکدیگر جدا شوند. آن‌ها با تعیین وکیل خانواده برای این مسائل از مشاجرات بعد از آن پیشگیری می‌کنند. روند جدایی در طلاق توافقی معمولاً از سایر طلاق‌ها سریع‌تر انجام می‌شود. زیرا زن و شوهر با توافق‌نامه‌ای که تنظیم کرده‌اند، خودشان برای مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و اجرت‌المثل تعیین تکلیف کرده‌اند. آن‌ها با ارائه این توافق‌نامه به دادگاه، روند رسیدگی را سرعت می‌بخشند.

 1. وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

در قانون ما شرایطی پیش‌بینی ‌شده است که زوجه می‌تواند برای طلاق از شوهرش اقدام کند. طلاق به جهت عسر وحرج زوجه در زندگی مشترک در صورتی ‌که شرایط زندگی برای خانم، غیر قابل تحمل شود، به طوری که ادامه زندگی برای او ناممکن شود، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. در این نوع طلاق، زوجه باید عسروحرج را در دادگاه اثبات کند. او می‌تواند با کمک وکیل خانواده برای طلاق از همسرش اقدام کند. در صورتی ‌که عسروحرج او در دادگاه ثابت شود، ممکن است طلاق بدون حضور شوهرش هم واقع شود. بعضی از شرایط عسروحرج عبارت‌اند از: ترک زندگی خانوادگی توسط مرد، غایب غایب مفقودالاثر بودن زوج، اعتیاد و محکومیت قطعی شوهر به حبس پنج سال یا بیشتر، ضرب و شتم و سوء رفتار زوج، مبتلا بودن مرد به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا جسمی از مواردی هستند که زن به واسطه آن‌ها می‌تواند از همسرش جدا شود. این موارد در قانون حصری نیستند. یعنی به ‌عنوان نمونه بیان شده‌اند. در صورتی ‌که بهترین وکیل خانواده بتواند با ارائه مدارک لازم اثبات کند که شرایط زندگی برای شما قابل‌ تحمل نیست، قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

 1. طلاق به‌ علت ترک انفاق

زمانی ‌که مردی نفقه همسرش را پرداخت نمی‌کند، دادگاه به زوجه این اجازه را می‌دهد تا از شوهرش جدا شود. ترک انفاق ممکن است به علت عدم استطاعت مالی زوج باشد. در این ‌صورت تفاوتی در روند طلاق ندارد. یعنی حتی اگر مردی از پرداخت نفقه ناتوان باشد، همسرش می‌تواند از او جدا شود. مورد دیگر هم ‌زمانی است که مردی با وجود توانایی مالی،نفقه زوجه را پرداخت نمی‌کند. در این حالت هم همسرش می‌تواند با اثبات این ‌موضوع، با کمک وکیل نفقه از او جدا شود.

درخواست مشاوره آنلاین

طلاق به خاطر مفقودالاثر بودن شوهر

4. طلاق به‌ علت مفقودالاثر بودن شوهر

در صورتی ‌که مردی چهار سال تمام زندگی مشترک را رها کرده باشد و از او اطلاعی نباشد، همسرش می‌تواند برای اثبات مفقودالاثر بودن او در دادگاه اقدام کند. بعد از این‌که دادگاه این غایب مفقودالاثر بودن مرد و بی اطلاع بودن دیگران را با گذشت یک ‌سال تأیید کند، همسرش می‌تواند به‌ صورت غیابی از او جدا شود.

 1. طلاق با وجود وکالت در طلاق

در شرایطی ممکن است زوجه از شوهرش برای طلاق وکالت داشته باشد. زن و شوهر در هنگام عقد نکاح، هر شرط و توافقی که داشته باشند، در صورتی‌ که خلاف مقتضای عقد نکاح نباشد، صحیح است. مثلاً: ممکن است شوهر به زوجه بگوید، اگر برای مدت معینی زندگی خانوادگی را ترک کردم یا نفقه شما را پرداخت نکردم، از طرف من برای طلاق وکالت دارید. این موضوع حق وکالت در طلاق است که زن و شوهر، می‌توانند هر شرطی را برای آن تعیین کنند. زمانی ‌که زوج از شرط مورد نظر تخلف کند، همسرش می‌تواند با استفاده از حق وکالتی که از او دارد، جدا شود. در این ‌مورد یک رأی وحدت رویه مهم وجود دارد. در رأی وحدت رویه شماره 716 بیان شده ‌است که: اگر زوجه بدون وجود مانع مشروع، وظایف خود را در مقابل همسرش انجام ندهد، و مرد این‌ موضوع را در دادگاه ثابت کند، ممکن است که دادگاه به او اجازه ازدواج مجدد بدهد. در این حالت اگر همسر اول او برای طلاق وکالت داشته باشد، این حق از بین می‌رود. بنابراین زن نباید به‌ جهت دارا بودن حق وکالت در طلاق، از انجام وظایف زوجیت خود امتناع کند. زیرا این ‌موضوع موجب سلب حق وکالت او برای طلاق می‌شود

 1. بهترین وکیل طلاق در طلاق خلع

نوع دیگری از طلاق، طلاق خلع است. در این نوع طلاق خانم به‌ جهت کراهت و بیزاری که نسبت ‌به شوهرش دارد، مالی را به او می‌دهد تا شوهرش او را طلاق دهد. این‌ مال ممکن است مهریه یا مبلغی کمتر یا بیشتر از آن باشد. برای طلاق خلع زوجه می‌تواند با کمک بهترین وکیل خانواده از همسرش جدا شود.

 1. طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمانی ‌که بخواهد همسرش را طلاق دهد. یعنی حتی مرد می‌تواند بدون حضور بدون حضور زوجه او را طلاق دهد. برای این نوع طلاق نیز استفاده از علم و آگاهی وکیل خانواده کمک مؤثری به روند دادرسی می‌کند. زمانی ‌که مرد برای طلاق همسرش اقدام می‌کند، دادگاه او را موظف می‌کند تا تمام حقوق مالی زوجه را بپردازد. یعنی مرد باید مهریه، نفقه، اجرت‌المثل یا نحله را به زوجه بپردازد. در صورتی‌ که او توانایی مالی برای تادیه این حقوق را نداشته باشد، از وکیل خانواده برای چگونگی درخواست اعسار کمک می‌گیرد. وکیل به او کمک می‌کند تا بتواند قاضی را مجاب کند، به اعسار او حکم دهد. اگر دادگاه اعسار مرد را بپذیرد، پرداخت حقوق مالی زوجه را برای او تقسیط می‌کند. در این حالت اگر زن رضایت دهد، بدون دریافت حقوق مالی او طلاق واقع می‌شود. اما زوجه می‌تواند حتی بعد از طلاق برای دریافت حقوق مالی خود اقدام کند.

بهترین وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق

به طور کلی با توجه به مطالبی که ذکر شد، بهترین وکیل طلاق فردی است که اول از همه دارای دانش حقوق و سپس تجربه کافی در این زمینه باشد. در این چنین پرونده‌هایی با توجه به اینکه اکثرا ضربه روحی خورده‌اند، یک وکیل باید اخلاق نرمالی داشته باشد و بتواند در بیشتر موارد آرامش را به زندگی طرفین بازگرداند. بهترین وکیل در این حوزه باید عادل و انصاف باشد و جانب حق را به خوبی رعایت فرماید. این روزها با توجه به چالش‌های زیادی که در زندگی‌ها مواجه هستیم، ممکن است دچار احساسات و تصمیمات غلط شویم، یک وکیل خوب می‌تواند راه درست را پیش از همه به شما نشان دهد.

وکیل طلاق یک وکیل حرفه‌ای حقوقی است که متخصص در امور حقوقی مرتبط با طلاق است. وکیل طلاق در تهران می‌تواند به شما در تمامی مراحل طلاق، از جمله تهیه و تنظیم اسناد قانونی، مذاکره با طرف مقابل و نیز حضور در دادگاه کمک کند. هدف بهترین وکیل طلاق در تهران، حفظ حقوق و منافع موکل در طول فرآیند طلاق است. وکیل طلاق باید دارای تجربه و دانش کافی در حوزه حقوق خانواده باشد و همچنین باید دارای مهارت‌های ارتباطی بالا برای مذاکره با طرف مقابل و جلب توجه دادگاه باشد. اگر شما در حال تفکر در مورد اقدام به طلاق هستید، بهتر است که با یک وکیل طلاق در تهران مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و در فرآیند طلاق با اطمینان بیشتری پیش بروید.

رسیدگی به طلاق

تشکیل زندگی مشترک افزون بر اینکه مستلزم عبور از جریانهای مادی می باشد، در نتیجه علاقه و پیوندی عاطفی بوده است که چنان ریشه در قلب و ذهن طرفین داشته که آنها را به اوجی از رضایت رسانده است تا جایی که خوشبختی خود را در گرو پیوندی استوار میبینند و با کمال میل و رضایتی آمیخته با عشق و احساسات، خود را زیر بار تعهداتی می‌برند که بعضی علم حقوق از سنگینی آن به شگفت می‌آید (اشاره به مهریه های چند میلیاردی). با این حال زندگی مشترک و پیوند زناشویی و هماهنگی میان زوجین همواره به حصول آرامش و احساس خوشبختی منجر نمی شود. در این فرض هم علم حقوق و علم روانشناسی توصیه میکنند که زوجین به جای درگیری و مشاجره و زندگی توام با تحمل و فرسایش، به راهکار طلاق بیاندیشند. هرچند که متاسفانه در بین افت سنتی جامعه ما به غلط طلاق امری مذموم دانسته شده است.

در دادگاه طلاق چه بگوییم؟

حضور در دادگاه طلاق ممکن است برای بسیاری از افراد یک تجربه‌ی ناخوشایند باشد. در این موقعیت، بسیاری از افراد نگرانند که در مواجهه با قاضی، نمی‌دانند چه بگویند و چگونه بهترین مدافعه را برای حفظ منافع خود ارائه دهند. در دادگاه طلاق، مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کنید، صادقانه بودن و ارائه‌ی حقایق و شواهد مربوط به اختلافات بین شما و همسرتان است. در اینجا، بهترین وکیل طلاق در تهران شما می‌تواند به عنوان مشاور و راهنما به شما کمک کند تا بتوانید بهترین و مؤثرترین استراتژی‌های دفاعی را در دادگاه طلاق ارائه دهید. با همکاری وکیل طلاق، می‌توانید به دقت به بررسی مسائل حقوقی خود بپردازید و برای تصمیم گیری بهتر، اطلاعات لازم را در دست داشته باشید. در کنار این، باید به حرف قاضی با دقت گوش کنید و سعی کنید به سوالات او صادقانه پاسخ دهید. همچنین، باید در دادگاه رفتار مناسب و محترمانه‌ای داشته باشید و بهتر است از هرگونه بی احترامی، توهین یا تهدید خودداری کنید. در کل، در دادگاه طلاق باید با صداو سیاق مناسب حقایق و شواهد خود را ارائه دهید و با تمام احتیاط و ادب، به سوالات قاضی پاسخ دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را برای خود به دست آورید.

درخواست مشاوره آنلاین

قبول وکالت پرونده‌های دعاوی طلاق با وکیل متخصص طلاق

این روزها زندگی افراد با چالش‌های زیادی روبه‌رو است. جریانات مهم مالی، روحی، خیانت‌ها و زورگویی‌ها همه و همه ممکن است برای زندگی افراد مشکلاتی ایجاد کنند. تا جایی که افراد دیگر قادر به زندگی با هم نخواهند بود. در چنین شرایطی حضور یک وکیل طلاق در تهران می‌تواند بسیار مفید واقع شود. یک وکیل طلاق خوب می‌تواند در تمام پرونده‌های طلاق اعم از، طلاق غیابی، طلاق توافقی و سایر موارد طلاق‌ها ورود پیدا کرده و با رعایت عدالت و با داشتن دانش کافی در زمینه حقوق، از حق موکل خود دفاع کند. اگر به دنبال بهترین وکیل طلاق در شهر محل سکونت خود هستید، کافیست با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نمایید. مشاورین و کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و قادر خواهند بود در تمام زمینه‌های حقوقی مانند، طلاق، مهریه، نفقه، کلاهبرداری، مشکلات خیانت در امانت و سایر زمینه‌های حقوقی شما را یاری دهند..

وکیل طلاق باتجربه 

گاهی افراد پس از ازدواج و تشکیل خانواده، دیگر قادر به ادامه زندگی با هم نیستند. گاهی هر دو طرف مایل به جدایی و طلاق هستند و گاهی تنها یک نفر از آن‌ها اقدام به جدایی می‌نماید. در اکثر پرونده‌های طلاق حضور یک وکیل زبده دیده می‌شود. بهترین وکیل طلاق در واقع فردی است که به قوانین مربوط به طلاق و حوزه‌های مرتبط با آن آشنا باشد و بتواند به بهترین نحو از موکل خود دفاع کند. چنانچه به دنبال یک وکیل طلاق باتجربه هستید، کافیست با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نمایید و با کارشناسان و مشاورین مجموعه صحبت نمایید.

طلاق، یکی از موضوعاتی است که در بسیاری از جوامع به دلیل عواقب روانی و اجتماعی شدیدی که دارد، با چالش هایی روبروست. به دنبال طلاق، همسران به مشکلات مالی، قضایی، روانشناختی و حتی جسمی برمی‌خورند که برای بسیاری از آنها می‌تواند بسیار دشوار باشد. به همین دلیل، استفاده از وکیل طلاق با تجربه می‌تواند برای همسرانی که در حال تفکر در مورد طلاق هستند، بسیار مفید باشد و به آنها کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را در این باره بگیرند. اولین دلیل برای استفاده از وکیل طلاق با تجربه، تخصص و تجربه حرفه‌ای آنها در این زمینه است. وکیل طلاق با تجربه، در این زمینه آگاهی کاملی دارد و با چالش های مختلفی که در فرآیند طلاق وجود دارد، آشنا است. این وکیل ها، می‌توانند به افراد کمک کنند تا بهترین تصمیمات را در مورد مسائل مالی، مسائل زندگی، نگهداری کودکان و مسائل قانونی بگیرند. دلیل دوم استفاده از وکیل طلاق با تجربه، کمک به افراد در حفظ حقوق و منافع آنها است. وکیل طلاق در تهران با توجه به موقعیت حقوقی هر فرد، می‌تواند به او کمک کند تا حقوق و منافع‌اش حفظ شود. به عنوان مثال، وکیل طلاق با تجربه می‌تواند به همسران کمک کند تا در مورد نفقه، تقسیم دارایی و حضانت کودکان بهترین تصمیمات را بگیرند. دلیل سوم استفاده از وکیل طلاق با تجربه، ایجاد حالتی از آرامش در فرآیند طلاق است. طلاق، برای بسیاری از همسران، یک فرآیند بسیار سخت و دشوار است. با استفاده از بهترین وکیل طلاق در تهران، افراد می‌توانند بهترین تصمیمات را در مورد مسائل پیچیده طلاق بگیرند و در عین حال، از بروز هر گونه مشکل در فرآیند طلاق جلوگیری شود.

وکیل طلاق کییست

 وکیل طلاق کیست؟

انتخاب یک وکیل خوب و ماهر برای امور طلاق به اندازه پیدا کردن یک پزشک خوب و یا یک معلم خوب برای شما اهمیت دارد. در انتخاب یک وکیل ابتدا باید به سابقه کاری او توجه نمایید، چرا که این پرونده‌ها، حساسیت بالایی دارند و نیازمند حضور یک فرد باتجربه در این زمینه است. وی باید از روند طلاق و همچنین دعاوی خانوادگی به طور کامل آگاه باشد و بر قانون و حقوق خانواده نیز مسلط باشد تا بتواند موفق عمل کند.

ویژگی های بهترین وکیل طلاق

طلاق یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین مسائلی است که ممکن است در زندگی با آن مواجه شوید. برای اینکه این فرایند به خوبی پیش برود و شما از حقوق و منافع خود به ‌درستی دفاع کنید، بهتر است که با بهترین وکیل طلاق همراه باشید. در اینجا به برخی از ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق اشاره می‌کنیم:

 1. تجربه: وکیلی با سابقه و تجربه کافی در این زمینه می‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را برای شما پیشنهاد دهد و در صورت نیاز، به خوبی در دادگاه دفاع کند.
 2. تخصص: وکیلی که در زمینه طلاق تخصص دارد، می‌تواند بهترین مشاوره‌ها را به شما دهد و به خوبی در تمامی مراحل فرایند طلاق به شما کمک کند.
 3. قابلیت ارتباطی: وکیلی که دارای قابلیت ارتباطی بالا با موکل خود است، می‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را برای شما پیشنهاد دهد و به خوبی در فرایند طلاق به شما کمک کند.

       4. قابلیت حل اختلاف: وکیلی که دارای قابلیت حل اختلاف بین طرفین است، می‌تواند به خوبی در رسیدگی به موضوعات نامطلوب کمک کند و     بهترین راه‌حل‌ها را برای شما پیشنهاد دهد.

 1. هزینه مناسب: وکیلی که هزینه‌ای مناسب را برای خدمات خود دریافت می‌کند، می‌تواند شما را در هزینه‌های طلاق کمک کند و بهترین خدمات را با قیمت مناسب به شما ارائه دهد.

با توجه به این ویژگی‌ها، بهترین وکیل طلاق وکیلی است که دارای تجربه و تخصص کافی در این زمینه است، دارای قابلیت ارتباطی بالا با موکلان خود و قابلیت حل اختلاف بین طرفین است و هزینه‌ای مناسب را برای خدمات خود دریافت می‌کند

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه: گاهی اوقات در کشمکش‌های زندگی یک نفر دیگر توان ادامه زندگی مشترک را نداشته و قصد جدا شدن دارد. در قانون مدنی، در بحث انواع طلاق، نوعی از آن به نام طلاق غیابی است که به صورت یک طرفه انجام می‌شود. این نوع طلاق دارای شرایط و مراحل خاصی است که در این بخش قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم. اگر به دنبال یک وکیل طلاق غیابی هستید، با مشاوره با کارشناسان و وکلای پایه یک دادگستری در گروه وکلای حقوقی دادورزان صلح و سازش می‌توانید در انواع زمینه‌های حقوقی پیش قدم شده و قدم در مسیر درست بگذارید. در ادامه با ما همراه باشد تا به شما اطلاعات مفیدی در خصوص طلاق غیابی و مراحل آن ارائه دهیم:

امروزه قوانین در حال تغییر بوده و دادگاه‌ها از ازدحام مردم پر شده‌اند. طول مدت این طلاق بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا اینکه طلاق از جانب مرد یا زن باشد. در هر صورت وجود یک وکیل متخصص و مجرب می‌تواند این مدت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، چرا که وی از مراحل قانونی و تبصره‌های قانون مدنی کاملا آگاه بوده و به راحتی می‌تواند پرونده شما را ماه‌ها جلوتر ببرد.

درخواست مشاوره آنلاین

چالش های طلاق توافقی

چالش هایی که در طلاق توافقی ممکن است پیش بیاید

در این نوع طلاق،  زوج و زوجه (زن و شوهر) بنا به هر دلیلی به این نتیجه می رسند که دیگر امکان ادامه زندگی مشترک برایشان امکان ندارد و تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند و برای این منظور، در ارتباط با کلیه مسائل مربوط به زندگی مشترک و تکالیف آن مانند:

 • حضانت فرزند یا فرزندان مشترک
 •  نفقه زوجه و فرزندان
 •  جهیزیه
 •  اجرت المثل دوران زوجیت (در صورت وجود)

همچنین شاید از همه چالش بر انگیزتر، در مورد مهریه، با یکدیگر به تفاهم و توافق می رسند. در این میان وجود وکیلی خبره که شما را در طی کردن این مسیر دشوار یاری رساند از اهمیت ویژه ای برخورد دار است.

حذف نام همسر از شناسنامه با وکیل قوانین کامل

در صورتی که فردی بعد از طلاق یا فوت همسر خود به هر دلیل مایل به حذف نام همسر از شناسنامه با وکیل باشد می‌تواند در طی ارتباط با یک وکیل متخصص و باتجربه به خوبی تمامی مراحل قانونی این مسیر را طی کرده و به هدف خود برسد. برای این عمل لازم است با یک وکیل اصلاح شناسنامه در ارتباط باشید تا به خوبی تمامی شرایط لازم را برای شما توضیح دهد:

لازم است بدانید زن باکره‌ای که از همسر خود طلاق گرفته باشد و در طول دوران ازدواج با او رابطه زناشویی از نوع مدخوله نداشته باشد آنگاه به راحتی می‌تواند از طریق ارتباط با یک وکیل این کار را انجام دهد. ولی در صورتی که زن باکره نباشد آنگاه باید مراحل پیچیده‌تری را برای حذف اسم همسر خود از شناسنامه طی کند. البته درخواست حذف اسم از شناسنامه به چندین صورت قابل امکان است، درخواست می‌تواند از طریق زن باکره و بعد از طلاق یا فوت همسر خود باشد یا اینکه از سوی زن غیر باکره و به دلایلی مثل ازدواج مجدد یا المثنی گرفتن برای شناسنامه باشد. البته حذف نام همسر از شناسنامه برای مرد نیز امکان‌پذیر است.

انصراف از طلاق توافقی

اعسار مهریه، قسط‌بندی مهریه و پیش قسط

اعسار مهریه، قسط‌بندی مهریه و پیش قسط آن برای زوجینی که تصمیم به طلاق دارند، امری بسیار مهم است که باید بر سر آن به توافق برسند یا اینکه با یک وکیل مهریه متخصص و باتجربه در ارتباط باشند تا به صورت تخصصی با تسلط به موضوع مدنظرشان رسیدگی داشته باشند.

در زمانی که زن درخواست مطالبه مهریه به دادگاه خانواده ارائه می‌دهد، بعد از تشکیل دادگاه و تهیه لیست اموال مرد برای اقدام به توقیف تا زمان پرداخت مهریه مشخص شده از سوی دادگاه، مرد باید با توجه به قسط‌های مشخص شده مهریه زن را پرداخت کند. در خصوص پرداخت اقساط مهریه و پیش قسط آن در صورتی که به بعد از طلاق موکول شود، زن می‌تواند به ازدواج مرد دیگری درآید و این موضوع هیچ منافاتی با دریافت مهریه ندارد. زوجه می‌تواند به دلیل پرداخت نشدن اقساط مهریه از مرد شکایت کرده و او را ممنوع الخروج کند یا اموال او را توقیف نماید.

یکی از مواد بسیار مهم در مورد قسط‌بندی مهریه و پیش قسط آن و اعسار مهریه این است که با یک وکیل خانواده خوب و متخصص در ارتباط باشید و طی جلسات مشاوره از او راهنمایی بگیرید تا بتوانید به حق خود برسید.

وکیل طلاق یک طرفه به درخواست مرد

ماده  1133 قانون مدنی در خصوص طلاق به در خواست مرد مقرر کرده است که: “مرد می تواند با رعایت شرایط مقرردر این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید. ” این نوع طلاق به طلاق یک طرفه از ناحیه شوهر یا طلاق به درخواست زوج  شناخته می شود از نظر وکیل طلاق یکطرفه در مشهد اگر مرد بخواهد همسرخویش را طلاق بدهد باید ابتدا پس از گذراندن کلاس های مشاوره و سپس ثبت دادخواست در دفاتر خدمات قضایی به دادگاه خانواده شهیدمطهری واقع در بلوار شفا شهرستان مشهد رجوع کند. و دادگاه با ارجاع اختلاف به داوری اقدام به اصلاح زوجین خواهد کرد. در صورتی که بین زن و شوهر سازش حاصل نشود گواهی عدم امکان سازش به مرد اعطا خواهد شد. دفتر طلاق پس از دریافت گواهی عدم سازش به اجرای صیغه طلاق و ثبت ان اقدام خواهد کرد. از نظر وکیل دادگستری برابر بند اخر ماده 10حمایت خانواده که می توان گفت هنوز به قوت و اعتبارخود باقی است: “هرگاه شوهر بدون اجازه دادگاه مبادرت به طلاق نماید به حبس جنحه ای از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.همین مجازات مقرر است برای سردفتری که طلاق را ثبت نماید.به علاوه از سردفتر خاطی سلب صلاحیت خواهد شد.” در هر صورت محاکم کوشش خود را در ایجاد صلح و سازش میان زوجین به عمل می اورند. و فقط هنگامی که بر محکمه ثابت شد که امکان صلح و سازش میان زوجین نیست، گواهی عدم امکان یا حکم طلاق صادر می کند و به اطلاع دفاتر می رساند.

درخواست مشاوره آنلاین

حوزه های فعالیت وکیل طلاق

وکیل متخصص طلاق

شاید این اتفاق ناگوار باعث از پاشیدن زندگی شما شود، یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد طلاق است. طلاق آثار و پیامد های مضر زیادی به همراه دارد. کلمه طلاق یک کلمه عربی می باشد که به معنی گشودن گره و رها کردن می باشد. طلاق در فقه به عنوان از بین بردن ازدواج با لفظ مخصوص می باشد. طلاق امروزه به عنوان یک ابزار برای خاتمه رابطه زناشویی میان زن و مرد شناخته می شود و یکی از مهم ترین و مرسوم ترین دعاوی می باشد که در دادگاه ها مطرح می شود. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در دعاوی طلاق پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکالت در هر زمینه نیاز به تخصص در آن زمینه دارد، شاید برای شما سؤال باشد که چرا این‌گونه است؟ زیرا با توجه به گستردگی مطالب در پرونده‌های حقوقی موارد مختلف و خاصی برای هر پرونده مطرح می‌شود، بنابراین وکیل مدنظر شما باید به خوبی با ابعاد مختلف آن زمینه آشنایی داشته باشد تا بتواند پرونده شما را به نحو احسن به پایان برساند؛ بنابراین برای پرونده‌های طلاق نیز شما باید از یک وکیل تخصصی طلاق استفاده کنید، زیرا این نوع وکیل همان‌طور که از نامش پیداست دارای سابقه و تخصص در زمینه‌های حقوقی طلاق است و شما می‌توانید با استفاده از تجارب و دانش آن در این زمینه به خوبی پرونده خود را به پایان برسانید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل تخصصی طلاق با ما در سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنیم.

دادگاه خانواده طلاق

دادگاه خانواده طلاق، یکی از دادگاه‌هایی است که در مسائل حقوقی خانوادگی، اختیار قضایی دارد. این دادگاه، مکانی برای حل و فصل اختلافات مربوط به طلاق، تهیه و تفسیر مواد قراردادی و تعیین حقوق و تکالیف طرفین است. در دادگاه خانواده طلاق، مواردی مانند تقاضای طلاق، تعیین نفقه، حضانت، تعیین سرپرستی و تقسیم اموال و … بررسی می ‌شوند. برای رسیدگی به این موضوعات، معمولاً وکیلان حقوقی خانواده در دادگاه خانواده طلاق، به موکلان خود کمک می‌کنند و در تمامی مراحل دادگاه حضور دارند. همچنین، در دادگاه خانواده طلاق، شاهدان و خبرگان نیز ممکن است به عنوان شاهد در دادگاه حضور داشته باشند و با توجه به شرایط و ادله موجود، دادگاه به تصمیم نهایی خود در مورد مسائل مطروحه برسد. در صورتی که شما به دادگاه خانواده طلاق مراجعه می‌کنید، بهتر است با دقت و صداقت به سؤالات دادگاه پاسخ دهید و از ارائه اطلاعات نادرست یا ناقص به دادگاه جلوگیری کنید. همچنین، در صورتی که به وکیل حقوقی خانواده نیاز دارید، بهتر است یک وکیل با تجربه و متخصص در حوزه دادگاه خانواده طلاق انتخاب کنید تا به بهترین نتیجه در مورد مسائل خانوادگی خود برسید. از طرفی، باید به این نکته توجه کنید که در دادگاه خانواده طلاق، بهتر است به دلیل حساسیت موضوع، با رفتار آرام و متین و همچنین با داشتن اطلاعات و توانایی لازم به دادگاه مراجعه کرده و با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، به بهترین تصمیم در مورد مسائل خانوادگی خود برسید.

درخواست مشاوره آنلاین

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جلالی
۱۴۰۱-۱۰-۰۷ ۱۶:۵۰

بهترین وکیل هستند

پریسا
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۴

خانم میر واقعا وکیل خوبی هستند

مرادی
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۴

مشاوره هاشون عالی هست

معصومه کریمی نسب
۱۴۰۱-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۲

سلام به همگی
دو سال پیش وکیل من بودن خانم میر
من خیلی دادگاه میرفتم
چند سال درگیر بود شوهرم طلاقم نمیداد
اخر با کمک ایشون طلاق گرفتم
تااا دیوان عالی شوهرم رفت نتونست کاری کنه
همه رو‌ مدیون وجود خانم میر هستم

دکتر رحمانی
۱۴۰۲-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۵

ایشون وکیل من بودند
خیلی کمک کردن بهم
پیشنهاد میشود

پروانه محمدی
۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۰:۲۰

وکیل با سوادی هستند و در دادگاه همه میشناسن‌ ایشون رو
طلاق منو ایشون گرفتند
چند وکیل داشتم نتوانستند کاری کنند

رها امامی
۱۴۰۲-۰۹-۰۵ ۱۸:۴۰

سلام بنده حق طلاق دارم آیا باز هم نیازی به حضور شوهرم در مراحل طلاق و دادگاه وجود دارد؟

پاسخ به  رها امامی

سلام اگر وکالت طلاق به صورت کامل باشد خیر نیازی نیست.

پیمایش به بالا