اینکه چه خصوصیاتی باعث می‌شود یک وکیل ملکی به بهترین وکیل تبدیل شود، بسیار مهم است. امروزه وکلای زیادی هستند که به صورت تخصصی در زمینه‌های حقوقی کار می‌کنند. یکی از این زمینه‌ها که دارای اهمیت بسیار زیادی است، زمینه املاک و مستغلات است. با توجه به اینکه قیمت املاک، زمین‌ها و مستغلات روزبه‌روز در حال افزایش است و دارای بعضی از مردم، همین زمین و یا ملک بوده است، باید در امور مربوط با آن بسیار محتاط عمل نمود. چرا که یک اشتباه کوچک ممکن است به قیمت از دست دادن ملک شما تمام شود.

در همین راستا، مؤسسۀ حقوقی دادورزان صلح و سازش با وجود جمعی از وکلای پایه یک دادگستری، آماده خدمتگذاری به شما هستند. تیم حرفه‌ای این مؤسسه می‌تواند از حقوق شما در دعاوی ملکی دفاع نماید. در ادامه به شما می‌گوییم که یک وکیل ملکی خوب چه کسی است تا در هنگام انتخاب وکیل دچار مشکل نشوید.

وکیل ملکی خوب

وکیل ملکی خوب کیست؟

یک وکیل باید به میزان کافی تجربه در زمینه املاک کسب کرده باشد تا در رده‌بندی وکلای خوب قرار بگیرد. مهم‌ترین اصل در مورد وکیل املاک تجربه است. وی باید تجربه کافی را داشته باشد تا بتواند از حقوق شما دفاع کند و دعاوی را به خوبی در محضر دادگاه مطرح نماید. لازم به ذکر است که دسترسی به یک وکیل ملکی متخصص چندان راحت نیست، چرا که بیشتر وکلا دارای پروانه‌های وکالت بوده و بدون اینکه تخصص و مهارت کافی را در زمینه دعاوی کیفری و حقوقی کسب نمایند، مشغول به فعالیت در این زمینه هستند.

موضوعات مربوط به حقوق بسیار متنوع و گسترده هستند و نکات ریز بسیار زیادی دارند. بیش از هر چیزی داشتن مهارت، تجربه و تخصص می‌تواند یاری بخش یک وکیل ملکی خوب باشد. یک وکیل ملکی متخصص باید به تمام امور کیفری و حقوقی مرتبط با املاک و مستغلات تخصص کافی داشته باشد. در واقع حرفه وکالت وابسته به دانش و تجربه فرد است، مخصوصا در پرونده‌های مدنی که اغلب فرد با دشواری‌های زیادی روبه‌رو است. چنین وکیلی با تمامی مقررات و قوانین ثبت آشنا بوده و بر اساس مهارت خود جوانب مختلف پرونده را می‌سنجد و از موکل خود دفاع می‌کند. بنابراین به دلیل پیچیدگی وحساسیت زیاد این موضوعات پیش از انتخاب وکیل، این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

دعاوی ملکی

به طور کلی دعاوی ملکی به دو دسته کیفری ملکی و دعاوی حقوقی تقسیم بندی می‌شوند. به دلیل پیچیدگی این دعاوی هر یک از وکلا، در زمینه خاصی فعالیت می‌کنند. این حوزه‌ها عبارتند از:

  • وکیل خلع ید
  • وکیل مشارکت در ساختمان
  • وکیل الزام تنظیم اسناد رسمی
  • وکیل اخذ پایان کار
  • وکیل تحویل ملک
  • وکیل صورت مجلس تفکیکی
  • وکیل اجرت المثل ایام تصرف
  • وکیل تصرفی عدوانی
  • وکیل پیش فروش آپارتمان

وکیل ملکی خوب

نقش وکیل ملکی خوب

نقش یک وکیل ملکی در معاملات مختلف املاک و مستغلات، خرید‌ و‌ فروش املاک و مستغلات و زمانی است که فروشنده، خانه خود را می‌فروشد. فروشندگان و خریداران در معاملات ملکی جهت اطمینان از داشتن انتقال مالکیت می‌توانند به یک وکیل خوب ملکی مراجعه کنند تا هیچ نقطه مبهمی در مورد خرید و یا فروش ملک نداشته باشند. یک وکیل زبنده ملکی باید در کاربری زمین، ساخت و‌ ساز و یا خرید خانه از جانب شما مذاکره نموده و از حقوق شما در این زمینه دفاع کند. ملک شما در هر وضعیتی، تجاری و یا مسکونی، باشد، یک وکیل پایه یک دادگستری  می‌تواند در خصوص آن به شما کمک زیادی کند. این وکیل می‌تواند در روند فروش، خرید و یا اجاره املاک نیز به شما کمک نماید. همچنین در مستند نمودن معاملات و شرایط مختلف مذاکره نیز می‌تواند شما را یاری دهد.

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین دعاوی این روزها در کشور ما دعاوی حقوقی مربوط به املاک است، در میان این دعاوی، فورش املاک و انحصا ورثه از مهم‌ترین آن‌ها هستند، بنابراین نقش یک وکیل ملکی خوب در این زمینه می‌تواند بسیار حیاتی باشد و شما را به حقوقی که مستلزم آن هستید برساند.

نتیجه گیری

مسلما شما هم مانند عموم مردم از قوانین مربوط به دعاوی ملکی باخبر نیستید، به همین دلیل نیاز به داشتن یک وکیل ملکی خوب می‌تواند شما را در این امر یاری دهد. یک وکیل خوب باید در زمینه املاک و مستغلات تجربه کافی را داشته باشد تا بتواند راه‌کارهای خوبی را ارائه دهد و طرح دعاوی را در دادگاه به خوبی توصیف کند. اگر می‌خواهید حضور یک وکیل ملکی خوب را در کنار خود احساس کنید، کافیست به وب سایت مؤسسۀ حقوقی دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید تا از مشاوره بهترین وکلای ملکی در سطح ایران بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787