وکیل ملکی در تهران ❤️۹۸% موفقیت در پرونده ها دعاوی املاک❤️

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران: این که امروز در حال مطالعه مقاله وکیل ملکی در تهران هستید، یعنی یک مشکل ملکی دارید اگر مایل هستید که بیش تر در رابطه با مسائل ملکی بدانید ما را در این مقاله همراهی کنید. دعاوی ملکی لقبی برای دسته ای از دعاوی حقوقی و کیفری به شمار می رود که به گونه ای به مسئله املاک مربوط می شوند.

وکیل ملکی نیز یک وکیل در تهران است که در زمینه دعاوی ملکی به صورت تخصصی فعالیت می کند و برای به نتیجه رسیدن دعاوی ملکی توصیه میشود که از وکیل دادگستری در تهران برای پرونده های خود استفاده کنید. همان طور که پیش تر گفته شد وکیل ملکی کسی است که در حوزه ی املاک فعالیت میکند و به قوانین این حوزه اشراف و تسلط دارد. وکیل ملکی در خصوص پرونده های ملکی حقوقی، ملکی کیفری و ملکی ثبتی راهنما و کمک بسیار خوبی برای شما محسوب میشود.

اگر ساکن تهران هستید و مسئله ی ملکی برای شما پیش امده قطعا استخدام و مراجعه به یک وکیل ملکی برای شما کار سختی نیست زیرا که وکلای زیادی در این حوزه مشغول به کار هستند اما وکیل ملکی که که شما بتوانید با خیالی اسوده پرونده ی خود را به او بسپارید کمی دشوار است.

اگر دوستان و اشنایانی دارید که قبلا در این حوزه ها به پیش وکیل ملکی رفتند میتوانید از انها کمک بگیرید اما اگر کسی را نمیشناسید بهتر است به سراغ موسسات حقوقی معتبر و خوش نام بروید زیرا این موسسات برای حفظ اعتبار و شهرت خود بهترین وکلا را در حوزه های مختلف استخدام می کنند.

قبل از نصب یک وکیل به عنوان وکیل پرونده ی خود حتما با چند وکیل دیدار و درباره ی پرونده ی خود با انها مشورت کنید اینگونه میتوانید کمی بهتر وکیل خود را انتخاب کنید؛ همچنین برای اطمینان از سابقه ی کاری وکیل مورد نظر میتوانید از وی درخواست دیدن پروانه ی وکالت کنید و یا به کانون وکلا سری بزنید و تاریخ صدور پروانه ی وکالت او را که نشان از سابقه ی کاری اش است را مشاهده کنید.

بهترین وکیل ملکی در تهران

از انجایی که با توجه به نکات بالا دعوی ملکی پیچیده و دارای بحث زیاد هستند باید در مواجه با موضوعات ملکی فارق از هر دسته ای که هستند به یک وکیل خوب که متخصص در زمینه ملک باشد مراجعه کرد. چه بسیار افرادی که گمان میکردند بدون نیاز به وکیل از پس پرونده برمی ایند اما به دلیل نداشتن اگاهی کامل نسبت به قوانین نتوانستند رای دادگاه را به دست بیاورند و تمام سرمایه ی خود را بخاطر یک سهل انگاری از دست داده اند.

نسبت به ارزش املاک دستمزد و حق الوکاله ی وکیل ها در زمینه ی ملکی بسیار کم و ناچیز است و بهتر است برای جلوگیری از هرگونه ضرر و نگرفتن رای منفی دادگاه در مسائل ملکی خود از وکیل فعال در این حوزه کمک بگیرید البته باید گفت بهتر ان است که قبل از انجام هر گونه معاملات ملکی اگر با یک وکیل ملکی مشورت کنید بسیار راحت تر و بهتر است زیرا وکیل ملکی با بررسی قرارداد، درستی اطلاعات ملکی و دیگر موارد مربوطه می تواند از پیش امدن هرگونه خسارت و مشکل حقوقی جلوگیری کند.

حوزه ی ملک و املاک جای بحث زیادی در بین مسائل حقوقی دارد. در کشور ما و از زمان های قدیم سرمایه گذاری در حوزه ی ملک و املاک بسیار مورد توجه بوده است . بسیاری از مردم تمام پس انداز و اندوخته ی یک عمر خود را به گمان سرمایه گذاری ممکن است در یک معامله ی اشتباه از دست بدهند. دعاوی ملکی با اهمیت روزافزون ملک و بالا رفتن قیمت املاک در کشور و مخصوصا تهران به عنوان بزرگترین شهر کشور و پایتخت ان بخش عظیمی از پرونده ه ای قضایی را به خود اختصاص داده اند.

برای بررسی دعاوی ملکی ابتدا باید گفت دعاوی ملکی شامل انواع مختلف میشوند که میشود ان ها در سه دسته ی کلی تقسیم بندی کرد.

 1. دعاوی ملکی حقوقی
 2. دعاوی ملکی کیفری
 3. دعاوی ملکی ثبتی

شماره وکیل در تهران

وکیل متخصص امور ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران: هر فردی در طول زندگی خویش چندین بار امور ملکی را انجام می دهد. امور ملکی زیادی روزانه در شهر بزرگ تهران انجام می شوند. امور ملکی مانند اجاره، رهن، فروش مشارکت در ساخت و غیره … اموری بسیار حساس هستند که اگر آن ها بر اساس قوانین ملکی انجام نشوند چالش ها و مشکلات زیادی ایجاد می شود. برای جلوگیری از این چالش ها و انجام دادن امور ملکی به نحو احسن باید از افراد با دانش کمک دریافت کرد.

دعاوی ملکی حقوقی در تهران :

این دسته از دعاوی ملکی بیشترین پرونده ها را دادگاه ها به خود اختصاص داده اند که قانون برای تمامی مشکلات احتمالی این دسته پیش بینی لازم را انجام داده است. برخی از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی عبارتند از:

 1. دعوی الزام به تحویل ملک
 2. دعوی رفع تصرف عدوانی
 3. دعوی الزام تنظیم سند رسمی برای املاک
 4. دعوای خلع ید
 5. دعاوی الزام به پایان کار
 6. دعوی فسخ قرار داد
 7. دعوی ابطال قرار داد

دعوی ملکی کیفری :

وکیل ملکی در تهران: این نوع از دعوی ملکی همراه با درخواست کیفر می باشد که به علت ارتکاب جرم به صورت عمدی، کلاهبرداری و تخلفات ملکی و عمدی می باشد. مهم ترین دعوی ملکی کیفری عبارتند از:

 1. دعوی خیانت در امانت
 2. دعوی جعل اسناد به نیت کلاهبرداری
 3. دعوی انتقال املاک و منافع به افراد دیگر
 4. دعوی خرد کردن املاک و ورود غیر مجاز به املاک دیگران
 5. فروش املاک مشاعی

و…

انواع دعاوی ملکی ثبتی

در اصل می توان گفت این نوع از دعاوی زیر مجموعه ی دعاوی ملکی حقوقی می باشند اما از ان جایی که به تعدد صورت میگیرد و اهمیت بالای انها در یک دسته ی جدا قرار دارند و همان طور که مشخص است مربوط به اسناد املاک است.

مهم ترین دعوی ملکی ثبتی عبارتند از:

 1. دعوی ابطال سند رسمی
 2. دعوی ابطال مراحل سند رسمی
 3. دعوی افراز ملک
 4. دعوی توقیف مراحل اجرایی

درخواست مشاوره ملکی

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در تهران

مطرح نمودن و پیگیری کردن این نوع از دعاوی با توجه به پیچیدگی مباحث ملکی منوط به آن بوده که شخص از دانش و تجربه کافی بهره مند باشد. چون که موضوعات ملکی بر خلاف سایر موضوعات حقوقی از پیچیده ترین نوع دعاوی می باشند که در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است نه تنها پرونده مذکور به نتیجه مطلوب نرسد حتی ممکن است که به دلیل اشتباه طرح کردن نوع خواسته نسبت به درخواست قرار عدم استماع دعوی نیز صادر شود.

بهترین وکیل ملکی در تهران

اگر بخواهیم به طور کلی دعاوی ملکی را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که منشا دعاوی ملکی ارتباط با اموال غیر منقول و دعاوی مرتبط با آن است، و اکثر حوزه اختلافات افراد در حیطه مالکیت ملکی می باشد که به علت های مختلفی مورد تصرف غاصبانه قرار گرفته است و از حیطه مالکیت مالک خارج شده است و هم اکنون مالک با توجه به اینکه دعوی او در کدام حوزه ملکی قرار گرفته اقدام به طرح دعوی مرتبط با آن بنمایند.

وکیل مشکلات ملکی در تهران

تعداد زیادی از دعاوی مطرح شده در شعب مختلف دادگستری مربوط به دعاوی ملکی می باشند. این نوع دعاوی علی الاصول در محل وقوع ملک مطرح می شوند. مشکلات ملکی از حیث ماهیتی بسیار پیچیده هستند و پیچیدگی های خاصی دارند که صبر و حوصله زیادی می خواهند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران در زمینه امور ملکی و دعاوی ملکی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

درخواست مشاوره دعاوی ملکی

اثبات مالکیت ملک و اهمیت سند رسمی

مشکلات اثبات مالکیت ملک یکی از اساسی ترین موضوعات در امور دعاوی ملکی، اثبات مالکیت ملک می باشد. پایه و اساس مشکلات اثبات مالکیت ملک، موضوع سند رسمی است. منظور از سند رسمی، سندی است که در اداره املاک به ثبت رسیده باشد.سند از جمله مهمترین ادله اثبات دعوی در امور مدنی محسوب می شود. طبق ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها و بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشد رسمی است.

دعوای تصرف عدوانی

تصرف عدوانی به معنی این است که فردی بدون رضایت مالک اصلی مال غیر منقول مانند ملک. وارد ملک او شده و آن را در تصرف خود درآورد. مدعی باید برای به دست آوردن و تصرف ملک یا وسیله ای که نزد دیگری می ‌باشد صرفاً می‌تواند اقامه دعوی کند و از ادله اثبات دعوی در صورت وجود استفاده نماید

تا مرجع قضایی حکم به نفع او دهد، و او را به  عنوان مالک حقیقی آن شئ یا حق بشناسد. بر اساس ماده ۳۵ قانون مدنی تصرف به عنوان مالکیت دلیل مالکیت است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. همچنین بر اساس ماده ۳۱ قانون مدنی هیچ مالی را از تصرف صاحب آن نمی‌توان بیرون کرد مگر به حکم قانون. مطابق با ماده ۶۹۰ قانون مدنی مدت زمان تصرف باید به اندازه‌ای باشد که عامل تصرف عرفاً متصرف شناخته شود و این مدت بنا بر نظر قاضی و عرف می‌تواند متفاوت باشد.

درخواست مشاوره فوری ملکی

انواع دعاوی ملکی که توسط یک وکیل ملکی مطرح می گردند

لازم به ذکر است که مسائل ملکی به دو دسته ی حقوقی و کیفری تقسیم می شوند و از مهم ترین انواع دعاوی ملکی که توسط یک وکیل ملکی که در بخش حقوقی مطرح می گردند. می توانیم به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل، مطالبه سر قفلی، خلع ید و غیره اشاره کرد؛ در بخش کیفری نیز می توان به الزام تحویل ملک، تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار، خسارت تاخیر تادیه، فک رهن، مطالبه سر قفلی، فروش ملک مشاع و غیره اشاره کرد.

شایان به ذکر است که یک وکیل مجرب ملکی در تهران در چنین مواقعی که فردی به صورت غیر قانونی ملکی را به یک و یا چند نفر می فروشد در قوم اول یک دادخواست تنظیم می کند و آن را به دادگاه ارائه می دهد و پرونده به اصطلاح به جریان می افتد. از آن جایی که این مسائل از اهمیت بالایی برخوردار هستند بهترین کار این است که به دنبال وکیل حرفه ای ملکی در تهران باشید.  اگر مایل هستید ویژگی های یک وکیل ملکی در تهران را بدانید با ما همراه باشید.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

برای توضیحات و پاسخ به سوالات شما در این حوزه ابتدا باید بگوییم که این مشکلات و دعوی بیشتر در بین تاجران و کسبه و تجارت کنندگان پیش می اید. حال به تعریف کلی سرقفلی می پردازیم. سرقفلی به معنای پرداخت مبلغی در ابتدای عقد قرارداد به مالک ملک تجاری است تا حق استفاده از ان ملک محقق شود . نکته ای که وجود دارد این است که این پیش پرداخت با ودیعه تفاوت دارد و ان این است که این مبلغ بسیار بیشتر از پیش پرداخت است و گاها تا چهار پنجم مبلغ واقعی ملک تجاری می باشد.

به دلیل بالا بودن این پیش پرداخت و نزدیک بودن ان به قیمت کلی ملک تجاری و با مطالبه ی سرقفلی اجاره ی ملک تا حد زیادی کاهش می یابد و یا به رقمی بی ارزش تبدیل می شود.

سرقفلی را از جهات مختلف می توان به چند دسته تقسیم کرد:

از یک سو می توان سرقفلی را به دو دسته تقسیم کرد: یکی پرداختی از سوی مستاجر اول به مالک ملک  و دومی پرداخت مبلغ از طریق مستاجر دوم به مستاجر اول اما با رضایت مالک ملک.

 از نظر زمانی هم به دو دسته تقسیم میشود: اول : در طی حاکمیت قانون روابط مستاجر و مالک سال ۵۶

زمان دوم سرقفلی پرداختی در زمان حاکمیت قانون مالک و مستاجر سال ۷۶

و  از بعد سوم سرقفلی به دو دسته تقسیم میشود که نسبت به زمان دریافت پیش پرداخت توسط مالک ملک تجاری می باشد :یکی مبلغ پرداختی مستاجر به مالک در ابتدای قرارداد و مورد دوم سرقفلی ایجادی در طی زمان تخلیه ی ملک طبق شرایط و شروط قرارداد.

پرونده های مربوط به سرقفلی چنان پیچیده و پراهمیت است که الزاما باید به یک وکیل فوق حرفه ای و متخصص در زمینه ی املاک و مخصوصا سرقفلی مراجعه کنید. امور مربوط به سرقفلی علاوه بر دشواری ، زمان زیادی را هم به خود اختصاص می دهد و به دلیل اهمیت بالای این موضوع اگر در انتخاب وکیل خود دقت لازم را نکنید ممکن است در اینده و مراحل بعدی پرونده به مشکلات جدی ای برخورد کنید.

قبل از انتخاب یک وکیل به عنوان وکیل پرونده ، حتما با چند وکیل باسابقه دیدار کنید و نظرشان را در مورد پرونده تان جویا شوید ؛ اینگونه میتوانید تا حدودی تسلط وکیل را در قوانین مربوطه و حل پرونده های این چنینی محک بزنید و بهترین وکیل ملکی را انتخاب نمایید.

اصولا بهترین وکلای ملکی دادگستری قبل از پرداختن به موضوع حق الوکاله درباره ی سرقفلی به شما بهترین پیشنهادات و راهنمایی ها را میدهند و بعد در زمینه ی حق الوکاله با موکل خود به توافق می رسند. در نظر داشته باشید که نسبت به ارزش املاک تجاری ، حق الوکاله مبلغی ناچیز است اما توانایی نجات سرمایه و اخذ حق و حقوق شما را دارا است.

وکیل ملکی در تهرانویژگی های وکیل درجه یک در تهران چیست

اگر به دنبال یک وکیل خوب ملکی در تهران هستید بهتر است که حتما در انتخاب آن دقت کنید و این کار را با وسواس تمام انجام دهید. از ویژگی های یک وکیل درجه یک ملکی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • از آن جایی که یکی از وظایف وکیل ملکی لایحه نویسی است او باید در این امر مسلط باشد.
 • از آن جایی که کار وکالت دردسر ها و خستگی های خاص خود را دارد یک وکیل باید صبور باشد.
 • یک وکیل باید از آن بیان عالی برخوردار باشد که به شرح کامل ماجرا بپردازد.
 • تجربه و تخصص کافی
 • علم و دانش لازم را داشته باشد تا بتواند نوع دعوا را تشخیص دهد
 • شناخت کافی و جامع از قوانین
 • نظارت بر اجرای حکم
 • ارائه بهترین دفاعیه ها
 • و غیره

وکیل هایی که در حوزه ی ملک و املاک فعالیت میکنند باید از اطلاعات و توانایی بالاتری نسبت به قوانین برخوردار باشند تا بتوانند در مواجه با هرگونه مسئله در پرونده ان را به خوبی و راحتی و در کمترین زمان ممکن حل کنند. دعوی ملکی که با افزایش قیمت های املاک در کشور و همچنین تهران رو به افزایش است نشان از کم بودن اطلاعات مردم نسبت به قوانین مربوطه و سهل انگاری در انجام معاملات است که خوشبختانه وکلای متخصص و با تجربه ای در این خصوص در تهران و سایر شهرها وجود دارند.

وکالت مطلق: یعنی این که شخصی را برای تمام امور شخص دیگری را وکالت کند (فروش یا خرید یا پرداخت هزینه خانواده ……)که وکیل نیازی به اجازه از موکل خود را ندارد.
وکالت مقید: مورد وکالت معین است و وکیل باید در همان مورد معین، عمل نماید (صرفاً خرید خانه یا فروش ماشین و…..)
مورد وکالت باید امری باشد که به موجب قانون یا طبیعتاً در انحصار شخص نباشد و خود شخص موکل بتواند آن را انجام دهد. برای نمونه وکالت در مجلس معامله که باید خودش عمل نماید و نمی‌تواند دیگری را وکیل نماید. منبع: ویکی پدیا

وکیل ملکی خوب وکیلی است که:

 1. به قوانین موجود در حوزه ی املاک اشراف کامل داشته باشد.
 2. توانایی استفاده از قوانین را در پرونده های مختلف داشته باشد.
 3. در پرونده های پیشین و مشابه پرونده ی شما موفق به اخذ رای دادگاه شده باشد.
 4. از تجربه ی کاری و حرفه ای خوبی برخوردار باشد.
 5. در بین همکاران و کانون وکلا و همچنین مردم از خوشنامی و اعتبار برخوردار باشد ، زیرا در صورت مورد اعتماد بودن وکیل شما میتوانید پرونده ی ملکی ای را که نیز برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است را با خیالی راحت به او بسپارید

توجه کنید که داشتن سابقه ی کاری موفق و موفقیت های پی در پی در پرونده های مرتبط با پرونده ی شما احتمال برد و اخذ رای دادگاه را برای شما افزایش میدهد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی در تهران

با توجه به افزایش روزانه ی قیمت ملک و املاک صاحب خانه شدن ان هم در تهران به عنوان پایتخت تقریبا ارزوی مردم شده است علاوه بر سختی صاحب خانه شدن این روزها مستاجران هم با افزایش قیمت اجاره و رهن رو به رو میشوند که گاهی این مسائل باعث میشود مستاجران از تخلیه ی ملک سرباز زنند؛ صاحب خانه ها در این صورت مجبور به گرفتن دستور تخلیه ی ملک میشوند.

قراردادی که بین موجر و مستاجر نوشته و عقد میشود یک سند حقوقی محسوب می شود که در صورت نقض ان توسط هر یک از افراد ، طرف دیگر میتواند با مراجعه به دستگاه قضایی حق خود را طلب کند و به صورت قانونی از فرد خاطی شکایت کند.

در صورت تخلیه نکردن مستاجر ، مالک میتواند با مراجعه به یک وکیل ملکی و درخواست کمک از او به راحتی و در مدت زمان کمی دستور تخلیه ی ملک خود را به صورت قانونی بگیرد.

مسئول رسیدگی به این مشکلات شورای حل اختلاف محلی ست که ملک در ان منطقه وجود دارد، وکیل با ارائه ی سند ملک و اصل قرارداد مابین موجر و مستاجر به شورای حل اختلاف درخواست رسیدگی میکند.

توجه داشته باشید که در صورتی که قرارداد شما قانونی و طبق شرایط قانونی و درست و معتبر نوشته شده باشد این امر قابل پیگیری می باشد در غیر این صورت شورای حل اختلاف نمیتواند دستور تخلیه بدهد.

نکته ای دیگر این است که مالک نمیتواند برای مستاجری که اجاره بها پرداخت نمیکند حتی با کمک وکیل ، دستور تخلیه را بگیرد.

تنها قرارداد های قانونی که طبق ضوابط قانونی و مشخص شده توسط مراجع قانونی مشخص شده اند نوشته شده باشد مورد قبول است . قرارداد های خانگی و شفاهی و غیره ملاک نیستند و قانونی و مورد قبول شورای حل اختلاف نمی باشد.

وکیل ملکی در تهراننقش وکیل ملکی در دعاوی خلع ید چیست

وکیل ملکی در تهران: در رابطه با نقش وکیل ملکی در دعاوی خلع ید باید خدمتتان عرض کنیم که این دعوا برای مواقعی است که مالک اموال غیر منقول مثلا خانه را نسبت به فردی که آن را تصرف کرده است و تصرفات آن را اقامه دعوا کند و یک وکیل نیز موظف است که با توجه به قوانین حق موکل خود را بگیرد و اجازه ندهد که حق و حقوق آن پایمال شود.

در رابطه با تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکبل ملکی نیز  باید اضافه کنیم که افراز یعنی این که سهم مشاع یک و یا چند نفر را از یک دیگر جدا کنید . فراز به این معنا است که مال غیر منقولی که یک و یا چند شریک راضی به تقسیم آن نیستند اما تفکیک یعنی ملکی که به چند قطعه زمین با مشخصات معین تبدیل شود و به انواع مشاع و غیر مشاع نیز تعلق می گیرد.

پس تفاوت تفکیک و افراز این است که افراز تنها به اموال مشاع مربوط می شود اما تفکیک برای هر دو اموال مشاع و غیر مشاع است. برای مشخص شدن نتیجه ی افراز دادگاه حرف آخر را می زند اما برای تفکیک اداره ی ثبت نتیجه را مشخص می کند. در حین عملیات تفکیک هر کدام از شرکا می توانند اعتراض کنند اما در صورتی که در افراز این گونه نیست و در حین کار کسی نمی تواند اعتراض کند.

 دعوی خلع ید زمانی رخ می دهد که شخصی غیر از مالک ، ملکی را که سند رسمی دارد در تصرف خود در بیاورد در این صورت مالک اصلی ملک که سند ثبتی دارد میتواند در دادگاه دعوی خلع ید مطرح کند. طرح این دعوی در صورتی امکان پذیر است که خواهان سند مالکیت رسمی داشته باشد و یا در غیر ثبت بودن رسمی ملک ، مالک و مدعی بتواند مالکیت خود را به دادگاه اثبات کند.

در این پرونده ها به دلیل پیچیدگی و مشکل بودن مراحل بهتر است که شما از یک وکیل دعاوی خلع ید در این خصوص کمک بگیرید. وکیل ملکی خوب میتواند در صدد اخذ رای مثبت دادگاه کمک بزرگی به شما کند و شما را نسبت به از دست دادن سرمایه تان نجات دهد.

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

وکیل ملکی در تهران: قبلا به تعریف دعوای خلع ید پرداختیم حال ابتدا توضیحی درباره ی تصرف عدوانی میدهیم و بعد به مقایسه می پردازیم.

در دعوای تصرف عدوانی این گونه است که فرد با اثبات سابقه ی تصرف خود از طریق ارائه ی یک قرار داد و یا یک سند رسمی اعلام کند که ملک بدون رضایت او از تصرف او خارج شده است و به تصرف فرد دیگری در امده است.

 همان طور که مشاهده میکنید در دعوی تصرف عدوانی احتیاجی به اثبات مالکیت مدعی نیست بلکه تنها مسئله اثبات سابقه ی تصرف است ولی در دعوی خلع ید مدعی و یا خواهان باید مالکیت خود را نسبت به ملک اثبات کند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

وکیل ملکی در تهران: در این بخش به نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی و هم چنین وکیل ملکی در دعاوی سر قفلی می پردازیم و با یک دیگر صحبت می کنیم که وکیل ملکی در تهران چه کمکی به ما می کند؟

قطعا می دانید که با عقد قرارداد مبلغ اجاره ماهانه مشخص و مستاجر نیز موظف به پرداخت آن است اما اگر اجور عقب بیفتد و مستاجر از این کار امتناع کند مالک می تواند به مراجع قضایی رود و دستور تخلیه وکیل ملکی را بگیرد.

دقت کنید که اگر جمع اجاره های پرداخت نشده ۲۰ میلیون باشد مسئله در شورای حل اختلاف حل می شود اما اگر بیش تر از آن باشد کار به دادگاه عمومی سپرده می شود و آن وقت است که یک  وکیل پایه یک دادگستری می تواند کار را تمام کند.

در ابتدا باید توجه کنید که در صورت ندادن اجاره بها توسط مستاجر ، موجر نمیتواند حکم تخلیه بگیرد به همین دلیل برای دریافت معوقه ی اجاره بها باید از طرق دیگر اقدام نماید. با راهنمایی وکیل ملکی شما می توانید بهترین و اسان ترین راه های ممکن را انتخاب نمایید.

اگر مستاجر بر پرداخت نکردن اجاره بها اصرار کند ، موجر میتواند با تنظیم دادخواست حقوقی از طریق مراجع ذیصلاح قضایی مستاجر را ملزم به پرداخت اجاره بها نماید که پس از صدور رای و انجام مراحل اجرایی ، قابلیت وصول را دارد.

طبق قانون اجاره بها از سوی مستاجر باید طبق شرایط درج شده در قرارداد رسمی و قانونی ما بین مستاجر و مالک به مالک ملک مسکونی پرداخت شود و در غیر این صورت مالک میتواند از طریق مراجع قضایی از مستاجر شکایت کند و نسبت به دریافت معوقه ی اجاره بها اقدام کند اما باز هم اگر مستاجر اجاره بها را پرداخت نکند

این بار با طی مراحلی دیگر مالک میتواند حکم فسخ قرارداد و تخلیه ی ملک خود را بگیرد اما از زمان شیوع ویروس کرونا این درخواست یعنی مطالبه ی فوری اجاره بها و درخواست فسخ قرارداد امکان پذیر نیست، زیرا با شیوع این ویروس بسیاری از کسب و کارها و مشاغل دچار بحران اقتصادی شده اند که درک مالکان و افراد جامعه را نسبت به حال یکدیگر طلب میکند.

نکات دیگری که در قانون در مورد مطالبه ی معوقه ی اجاره بها به ان اشاره شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مستاجر از ملک استیجاری به نحو متعارف استفاده کرده باشد نه به صورت تفریط.
 2. از ملک استیجاری برای همان مصرفی که در قرارداد ذکر شده است، استفاده شده باشد و در صورت ذکر نشدن عنوان ملک استیجاری همان طور که از احوال ملک مشخص میشود عنوان اجاره نامه برداشت و استنباط میشود.
 3. مال الاجاره به روشی که در قرارداد تعیین شده پرداخت شود.
 4. قرارداد باید رسمی و طبق قوانین مشخص شده باشد.

   مطالبه ی اجاره بها بسته به مبلغ درخواست میتواند از طریق شورای حل اختلاف محلی که ملک در ان قرار دارد و یا دادگاه حقوقی پیگیری شود. اگر اجاره بها تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال باشد میتوان از طریق شورای حل اختلاف مطالبه شود و در صورتی که مبلغ بالاتر از این مقدار باشد باید به دادگاه عمومی محل وجود ملک ، مراجعه شود.

  در کارها و پرونده های ملکی خود از وکیل متخصص در حوزه ی ملک راهنمایی و مشورت لازم را دریافت کنید.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکتر حبیبی کرج شعبه ۲ حقوقی
1401-09-13 23:49

ایشون ۳ سال پیش وکیل من بودن
و با وکالت ایشون تونستم در پروندم موفق بشم و از یک تیم کلاهبرداری نجات پیدا کنم
خانم میر رو به بیش از ده نفر معرفی کردم
همه راضی بودند و امتحان خودشون رو پس دادند
در این زمانه وکیل خوب واقعا کم شده
عمرشان مستدام

جمالی
1401-09-20 21:02

یک وکیل واقعا و خدا شناس
من طرف دعوا پرونده ایشون بودم
با بهترین شرایط دو‌نفر رو راضی به سازش کرد

مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده