وکیل طلاق

جهت ارتباط با بهترین وکیل طلاق در دعاوی خانواده با شماره زیر تماس حاصل نمایید
۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷

وکیل طلاق فردی است که اول از همه دارای دانش حقوق و سپس تجربه کافی در این زمینه باشد. زندگی در دنیای امروزی با چالش‌های بسیار زیادی همراه است. افراد با هم ازدواج می‌کنند تا به سعادت و خوشبختی دست پیدا کنند، در این راه ممکن است یکی از آن‌ها و یا هردو آن‌ها خصوصیات لازم برای ادامه یک زندگی زناشویی را نداشته باشد. در این مورد ابتدا طرفین را به سمت مشاوره سوق داده تا بدین وسیله به مشکلات خود پی ببرند، پس از آن ممکن است تصمیم جدی هر دو بر جدایی و طلاق باشد. طبیعی است که دو نفر کاملا متفاوت و بدون هیچ تجربه‌ای، در این مسیر با هم به تفاهم و توافق نرسند و زندگی نکردن را ترجیح دهند. در چنین شرایطی افراد به یک وکیل طلاق نیاز دارند تا با سرعت عمل بیشتر، اقدامات مربوط به طلاق و جدایی را برای افراد فراهم آورد. یک وکیل متخصص در این حوزه که سال‌های زیادی در این زمینه کار کرده است را وکیل طلاق می‌گویند.

اگر می‌خواهید بدانید که یک وکیل خوب چه تخصص‌ها و مهارت‌هایی را در زمینه طلاق باید داشته باشد و یا از انواع طلاق اطلاعاتی ندارید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. در هر کجای ایران که هستید، اگر به دنبال وکیل باتجربه هستید، کافیست به وب سایت رسمی دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید. این موسسه دارای تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری است و می‌تواند شما را در زمینه‌های مختلف حقوقی یاری دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مشاوه وکیل طلاق با:

  • بهترین وکیل طلاق
  • وکیل طلاق توافقی
  • وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

با ما تماس بگیرید.

وکیل طلاق

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

تخصص ما حل پرونده های شماست.

جهت هماهنگی و یا مشاوره حقوقی با وکلای دادورزان صلح و سازش درارتباط باشید. ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷
-مشاوره حقوقی
– پذیرش وکالت
– تنظیم دادخواست و شکواییه
– تنظیم انواع قرارداد

وکالت و مشاوره تخصصی در دعاوی ملکی و مواد مخدر و. . . توسط وکلای مجرب دادورزان صلح و سازش
قبول وکالت در امور حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و. . . توسط  وکیل دادگستری 

حوزه‌های فعالیت وکیل طلاق

ابتدا بهتر است با انواع مختلف طلاق و نقش وکیل در آن‌ها آشنا شوید و شرایط و مراحل مورد نیاز برای انجام هر کدام را بهتر بشناسید.

  1. وکیل طلاق توافقی

در این قسمت قصد داریم اشاره‌ای به تعریف وکیل طلاق توافقی بپردازیم. گاهی زن و شوهر با توافق و رضایت از یکدیگر جدا می‌شوند، به این نوع طلاق، طلاق توافقی گفته می‌شود. زن و شوهر در این نوع طلاق با صلح و پرداخت حقوق مالی زوجه طلاق می‌گیرند. زن و شوهر در طلاق توافقی با کمک وکیل خانواده از یکدیگر جدا می‌شوند. حضور وکیل خانواده، برای این طلاق موجب می‌شود، روند رسیدگی به پرونده سریع‌تر انجام شود. این نوع طلاق انتخاب زوجینی است که قصد دارند، بدون مشاجره و در کمال احترام، از یکدیگر جدا شوند. آن‌ها با تعیین وکیل خانواده برای این مسائل از مشاجرات بعد از آن پیشگیری می‌کنند. روند جدایی در طلاق توافقی معمولاً از سایر طلاق‌ها سریع‌تر انجام می‌شود. زیرا زن و شوهر با توافق‌نامه‌ای که تنظیم کرده‌اند، خودشان برای مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و اجرت‌المثل تعیین تکلیف کرده‌اند. آن‌ها با ارائه این توافق‌نامه به دادگاه، روند رسیدگی را سرعت می‌بخشند. بهترین وکیل دعاوی خانواده فقط می‌تواند وکالت یکی از طرفین را بر عهده داشته باشد. یعنی یک وکیل نمی‌تواند از طرف زن و شوهر به‌ صورت هم‌زمان، وکالت داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی‌های وکیل طلاق توافقی اینجا کلیک کنید.

  1. وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

در قانون ما شرایطی پیش‌بینی ‌شده است که زوجه می‌تواند برای طلاق از شوهرش اقدام کند. طلاق به جهت عسر وحرج زوجه در زندگی مشترک در صورتی ‌که شرایط زندگی برای خانم، غیر قابل تحمل شود، به طوری که ادامه زندگی برای او ناممکن شود، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. در این نوع طلاق، زوجه باید عسروحرج را در دادگاه اثبات کند. او می‌تواند با کمک وکیل خانواده خوب برای طلاق از همسرش اقدام کند. در صورتی ‌که عسروحرج او در دادگاه ثابت شود، ممکن است طلاق بدون حضور شوهرش هم واقع شود. بعضی از شرایط عسروحرج عبارت‌اند از:

ترک زندگی خانوادگی توسط مرد، غایب غایب مفقودالاثر بودن زوج، اعتیاد و محکومیت قطعی شوهر به حبس پنج سال یا بیشتر، ضرب و شتم و سوء رفتار زوج، مبتلا بودن مرد به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا جسمی از مواردی هستند که زن به واسطه آن‌ها می‌تواند از همسرش جدا شود. این موارد در قانون حصری نیستند. یعنی به ‌عنوان نمونه بیان شده‌اند. در صورتی ‌که بهترین وکیل خانواده بتواند با ارائه مدارک لازم اثبات کند که شرایط زندگی برای شما قابل‌ تحمل نیست، قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

  1. طلاق به‌ علت ترک انفاق

زمانی ‌که مردی نفقه همسرش را پرداخت نمی‌کند، دادگاه به زوجه این اجازه را می‌دهد تا از شوهرش جدا شود. ترک انفاق ممکن است به علت عدم استطاعت مالی زوج باشد. در این ‌صورت تفاوتی در روند طلاق ندارد. یعنی حتی اگر مردی از پرداخت نفقه ناتوان باشد، همسرش می‌تواند از او جدا شود. مورد دیگر هم ‌زمانی است که مردی با وجود توانایی مالی،نفقه زوجه را پرداخت نمی‌کند. در این حالت هم همسرش می‌تواند با اثبات این ‌موضوع، از او جدا شود.

وکیل طلاق

4. طلاق به‌ علت مفقودالاثر بودن شوهر

در صورتی ‌که مردی چهار سال تمام زندگی مشترک را رها کرده باشد و از او اطلاعی نباشد، همسرش می‌تواند برای اثبات مفقودالاثر بودن او در دادگاه اقدام کند. بعد از این‌که دادگاه این غایب مفقودالاثر بودن مرد و بی اطلاع بودن دیگران را با گذشت یک ‌سال تأیید کند، همسرش می‌تواند به‌ صورت غیابی از او جدا شود.

  1. طلاق با وجود وکالت در طلاق

در شرایطی ممکن است زوجه از شوهرش برای طلاق وکالت داشته باشد. زن و شوهر در هنگام عقد نکاح، هر شرط و توافقی که داشته باشند، در صورتی‌ که خلاف مقتضای عقد نکاح نباشد، صحیح است. مثلاً: ممکن است شوهر به زوجه بگوید، اگر برای مدت معینی زندگی خانوادگی را ترک کردم یا نفقه شما را پرداخت نکردم، از طرف من برای طلاق وکالت دارید. این موضوع حق وکالت در طلاق است که زن و شوهر، می‌توانند هر شرطی را برای آن تعیین کنند.

زمانی ‌که زوج از شرط مورد نظر تخلف کند، همسرش می‌تواند با استفاده از حق وکالتی که از او دارد، جدا شود. در این ‌مورد یک رأی وحدت رویه مهم وجود دارد. در رأی وحدت رویه شماره 716 بیان شده ‌است که: اگر زوجه بدون وجود مانع مشروع، وظایف خود را در مقابل همسرش انجام ندهد، و مرد این‌ موضوع را در دادگاه ثابت کند، ممکن است که دادگاه به او اجازه ازدواج مجدد بدهد. در این حالت اگر همسر اول او برای طلاق وکالت داشته باشد، این حق از بین می‌رود. بنابراین زن نباید به‌ جهت دارا بودن حق وکالت در طلاق، از انجام وظایف زوجیت خود امتناع کند. زیرا این ‌موضوع موجب سلب حق وکالت او برای طلاق می‌شود

  1. بهترین وکیل طلاق در طلاق خلع

نوع دیگری از طلاق، طلاق خلع است. در این نوع طلاق خانم به‌ جهت کراهت و بیزاری که نسبت ‌به شوهرش دارد، مالی را به او می‌دهد تا شوهرش او را طلاق دهد. این‌ مال ممکن است مهریه یا مبلغی کمتر یا بیشتر از آن باشد. برای طلاق خلع زوجه می‌تواند با کمک بهترین وکیل خانواده از همسرش جدا شود.

  1. طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمانی ‌که بخواهد همسرش را طلاق دهد. یعنی حتی مرد می‌تواند بدون حضور بدون حضور زوجه او را طلاق دهد. برای این نوع طلاق نیز استفاده از علم و آگاهی وکیل خانواده کمک مؤثری به روند دادرسی می‌کند. زمانی ‌که مرد برای طلاق همسرش اقدام می‌کند، دادگاه او را موظف می‌کند تا تمام حقوق مالی زوجه را بپردازد. یعنی مرد باید مهریه، نفقه، اجرت‌المثل یا نحله را به زوجه بپردازد. در صورتی‌ که او توانایی مالی برای تادیه این حقوق را نداشته باشد، از وکیل خانواده برای چگونگی درخواست اعسار کمک می‌گیرد. وکیل به او کمک می‌کند تا بتواند قاضی را مجاب کند، به اعسار او حکم دهد. اگر دادگاه اعسار مرد را بپذیرد، پرداخت حقوق مالی زوجه را برای او تقسیط می‌کند. در این حالت اگر زن رضایت دهد، بدون دریافت حقوق مالی او طلاق واقع می‌شود. اما زوجه می‌تواند حتی بعد از طلاق برای دریافت حقوق مالی خود اقدام کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی‌های وکیل طلاق غیابی و یک طرفه اینجا کلیک کنید.

وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق

به طور کلی با توجه به مطالبی که ذکر شد، بهترین وکیل طلاق فردی است که اول از همه دارای دانش حقوق و سپس تجربه کافی در این زمینه باشد. در این چنین پرونده‌هایی با توجه به اینکه اکثرا ضربه روحی خورده‌اند، یک وکیل باید اخلاق نرمالی داشته باشد و بتواند در بیشتر موارد آرامش را به زندگی طرفین بازگرداند. بهترین وکیل در این حوزه باید عادل و انصاف باشد و جانب حق را به خوبی رعایت فرماید. این روزها با توجه به چالش‌های زیادی که در زندگی‌ها مواجه هستیم، ممکن است دچار احساسات و تصمیمات غلط شویم، یک وکیل خوب می‌تواند راه درست را پیش از همه به شما نشان دهد.

قبول وکالت پرونده‌های دعاوی طلاق با بهترین وکیل طلاق

این روزها زندگی افراد با چالش‌های زیادی روبه‌رو است. جریانات مهم مالی، روحی، خیانت‌ها و زورگویی‌ها همه و همه ممکن است برای زندگی افراد مشکلاتی ایجاد کنند. تا جایی که افراد دیگر قادر به زندگی با هم نخواهند بود. در چنین شرایطی حضور یک وکیل طلاق می‌تواند بسیار مفید واقع شود. یک وکیل طلاق خوب می‌تواند در تمام پرونده‌های طلاق اعم از، طلاق غیابی، طلاق توافقی و سایر موارد طلاق‌ها ورود پیدا کرده و با رعایت عدالت و با داشتن دانش کافی در زمینه حقوق، از حق موکل خود دفاع کند. اگر به دنبال بهترین وکیل طلاق در شهر محل سکونت خود هستید، کافیست با موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نمایید. مشاورین و کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و قادر خواهند بود در تمام زمینه‌های حقوقی مانند، طلاق، مهریه، نفقه، کلاهبرداری، مشکلات خیانت در امانت و سایر زمینه‌های حقوقی شما را یاری دهند. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاس گذاریم.

تماس با ما