وکیل در دعاوی خانواده

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با شعار صداقت در پیگیری تمامی دعاوی با بهره گیری از تیم حقوقی خو اماده ارائه انواع خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در دعاوی خانواده پنج سال سابقه فعالیت مستمر دارد.

وکیل متخصص دعاوی خانواده

امروزه این امر برای تمامی افراد روشن است که خانواده اساسی ترین رکن جامعه می باشد و از دامن خانواده است که فرزندان به رشد و تعالی می رسند و پله های موفقیت مادی و معنوی را طی می کنند. اما متاسفانه اگر سری به دادگاه خانواده بزنید متوجه می شوید که تا چه حد خانواده های ما در معرض خطر قرار دارند. در هر خانواده ای اختلاف نظر و اختلاف سلیقه وجود دارد و این اختلاف ها ممکن است که به دعاوی حوقغ منجر شوند. آگاهی از قوانین و مقررات دعاوی خانواده می تواند به شما کمک کند. دعاوی خانواده حجم زیادی از پرونده های دادگاه های سطح کشور را تشکیل داده است.

مشاور حقوقی خانواده

در تمامی چالش هایی که انسان ها در طول زندگانی خویش با آن روبرو می شوند نیاز است که یک مشاور به افراد کمک کند تا این افراد مشکلات خود را حل و فصل کنند. نظام خانواده در جامعه ایرانی نهادی مهم و اساسی به شمار می رود و هسته اولیه نهاد های اجتماعی دیگر  نیز محسوب می شود. به همین جهت دعاوی خانواده با جنبه های اجتماعی و اخلاقی جامعه  مرتبط می باشند و از اهمیت والایی برخوردار هستند. در واقع حقوق خانواده روابط حقوقی اعضاء خانواده و تکالیف آنها نسبت به یکدیگر را تعیین می نماید.

دعاوی خانواده

اهمیت حفظ و تقویت بنیان خانواده در نزد قانونگذار سبب شده است تا تدوین قواعدی در جهت حمایت از این بنیان ضروری شود . افزایش شمول دعاوی خانوادگی در دادگاهها نیز نشانگر آن است که کانون خانواده نیازمند حمایت های ویژه ای نیز هست. حجم زیادی از دعاوی موجود در دادگاه ها را دعاوی خانواده تشکیل داده اند.

وکیل خانواده - بهترین وکیل خانواده - وکیل خانواده در مشهدوکیل خانواده

بهترین وکیل در دعاوی خانواده در واقع شخصی است که نسبت به همه حوزه‌های خانواده و قوانین آن آگاهی کامل دارد. تشکیل خانواده و داشتن یک زندگی مشترک این روزها در جامعه‌ای که سرشار از آسیب و ناهنجاری است، کمی مشکل شده‌است. بسیاری از افراد پس از سال‌ها زندگی، با طرف مقابلشان دچار مشکل خواهند شد و در این درگیری‌ها و مشاجرات یک نفر باید آگاه به قوانین حقوقی به آن‌ها کمک کند. وجود یک وکیل خانواده خوب و راهنمایی گرفتن از او می‌تواند افراد را در تمام زمینه‌های زندگی، مهریه، نفقه، طلاق و یا هر مشکل دیگری مفید واقع شود.

در این بخش به مسائلی که با استفاده از راهنمایی و مشاوره یک وکیل خانواده به‌ راحتی حل می‌شوند، اشاره خواهیم کرد. در صورتی ‌که شما نیز برای هرکدام از این موارد، اقامه دعوا کرده باشید، می‌توانید با استفاده از علم و تجربه وکیل خانواده، این مسائل را به شخصی بسپارید که در این کار مجرب است. همچنین اگر در شهر مشهد ساکن هستید و برای حل مشکلات خانوادگی به وکیل نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی خانوادگی است.

بهترین وکیل دعاوی خانواده

وکیل در دعاوی خانواده در واقع فردی است که نسبت به همه حوزه‌های خانواده و قوانین آن آگاهی کامل داشته باشد. او باید افراد را در ابتدا به سازش دعوت نموده و سپس در غیر این صورت حق طرفین را به خوبی مطالبه نماید. در این بخش حوزه‌های فعالیت یک وکیل خانواده خوب را بیان می‌کنیم.

مهریه

زمانی ‌که عقد نکاح واقع می‌شود، مرد موظف است که مالی را به ‌عنوان مهریه به همسرش بدهد. یکی از ارکان عقد موقت، مهریه است. یعنی بدون مهریه، عقد موقت باطل می‌شود. اما در عقد دائم این‌گونه نیست. یعنی زن و مرد می‌توانند، بدون تعیین مهریه با یکدیگر ازدواج کنند. مهریه ممکن است مادی یا غیرمادی، عین معین یا وجه نقد یا یک حق باشد. در هر صورت مرد مکلف است، هر زمان که همسرش، مهریه خود را مطالبه کند، آن را به او بدهد.

حق حبس مهریه

به‌ محض وقوع عقد نکاح زن مالک مهریه می‌شود. یعنی می‌تواند آن را تصاحب کند و هر استفاده‌ای که بخواهد از آن داشته باشد. قانون مدنی برای مهریه، حق حبس پیش‌بینی کرده ‌است. یعنی زن می‌تواند تا مهریه خود را دریافت نکرده ‌است، از شوهرش تمکین نکند.

در مورد سایر زنان که با همسر خود زندگی می‌کنند یا با او رابطه او با رابطه زناشویی دارند، حق حبس وجود ندارد. اما همه زنان با هر شرایطی مستحق دریافت مهریه خواهند بود. حتی زمانی‌ که خانمی به‌ علت رابطه نامشروع یا انحرافات اخلاقی از طرف شوهرش طلاق داده می‌شود، نیز می‌تواند مهریه خود را دریافت کند. برای مشاوره با وکیل روابط نامشروع تماس بگیرید.

 انواع نفقه

موضوع مهم دیگری که در مباحث حقوق خانواده اهمیت ویژه‌ای دارد، نفقه است. نفقه شامل نفقه همسر، فرزند و اقارب می‌شود. نفقه همسر بر سایر نفقه‌ها برتری دارد. به‌ همین‌ جهت ابتدا با کمک وکیل نفقه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نفقه زوجه

مرد موظف است وسایل و اسباب زندگی همسرش را فراهم کند. او باید با تهیه لوازم زندگی، خوراک، پوشاک ومسکن شرایطی را فراهم کند که همسرش رضایت داشته باشد. ملزومات زندگی مطابق وضعیت خانوادگی زوجه برای او تعیین می‌شود. زنی که در خانه پدرش شرایطی مرفه و ایده‌آل داشته ‌است، می‌تواند از شوهرش شرایطی همانند خانه پدرش را انتظار داشته باشد. اگر خانم در خانه پدرش خدمتکار داشته‌ است یا به واسطه بیماری قادر به انجام امور مربوط به خانه نباشد، استخدام خدمتکار هم برای او نفقه محسوب می‌شود. یعنی شوهرش باید شرایطی مناسب با وضعیت خانم برای او فراهم کند.

نفقه فرزند و اقارب

زن و شوهری که صاحب فرزند می‌شوند باید بتوانند به ‌طور کامل او را حمایت و تربیت کنند. پدر فرزند، مسئول هزینه‌های زندگی او می‌شود. یعنی پدر موظف است هزینه‌های درمان، بهداشت، خوراک و پوشاک فرزندش را برای او فراهم کند.

یک نوع نفقه دیگر هم وجود دارد که به ‌عنوان نفقه اقارب شناخته می‌شود. اقارب معمولاً پدر و مادر فرد هستند که فرزند موظف است در صورت استطاعت مالی خود و ناتوانی پدر و مادرش، هزینه‌های زندگی آن‌ها را بپردازد. اگر این شخص با وجود توانایی مالی، نفقه فرزند یا پدر و مادرش را ندهد، آن‌ها می‌توانند با استفاده از مشاوره‌ وکیل خانواده، علیه او شکایت کنند. پرداخت نشدن نفقه افراد تحت حمایت این شخص، ممکن است به حبس او منجر شود. به دلیل قابل گذشت بودن این جرم، به‌ محض این‌که شاکی رضایت دهد، مجرم آزاد می‌شود.

وکیل خانواده خوب و متخصص اجرت المثل دوران زوجیت

در جامعه ما معمولاً زنان مسئول رسیدگی به امور خانه و نگهداری و تربیت فرزندان هستند. طبق قانون زن برای انجام این امور وظیفه‌ای ندارد و فقط موظف است از همسر خویش تمکین کند. او مسئول نظافت و رسیدگی به خانه و فرزندان نیست. به همین جهت در قانون برای این امور حق‌الزحمه تعیین شده ‌است. با توجه به طول دوران زوجیت، شغل زن و تعداد فرزندان، میزان اجرت‌المثل تعیین می‌شود. البته زمانی‌ که وکیل اجرت المثل برای دریافت اجرت‌ المثل اقدام کند، قاضی تعیین آن را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار می‌کند.

کارشناس با ظرافت و دقت کامل میزان اجرت‌المثل زوجه را تعیین می‌کند. به ‌طور معمول اجرت‌المثل زنانی که خانه‌دار هستند، در مقایسه با زنان شاغل، مبلغ بیشتری تعیین می‌شود. زیرا این زنان، زمان بیشتری را صرف امور خانواده و فرزندان می‌کنند. رای وحدت رویه شماره779 با موضوع اجرات‌المثل ارتباط دارد. در این رأی وحدت رویه از زنان حمایت شده‌ است. به این صورت که خانمی که اجرت المثل ایام زوجیت را از شوهرش دریافت کند، می‌تواند از شرط تنصیف اموال نیز بهره‌مند شود. یعنی مطالبه اجرت‌المثل دوران زوجیت، مانع استحقاق زوجه برای دریافت شرط تنصیف نیست.

 نحله

زمانی‌ که زوجه، به هر دلیلی اجرت‌المثل دریافت نکند، مستحق دریافت نحله می‌شود. نحله در شرایطی تعیین می‌شود که زن بر خلاف اجرت‌المثل، کارهای خانه را به ‌صورت رایگان انجام داده باشد. علاوه ‌بر آن شوهرش او را به انجام این امور وادار نکرده باشد. تعیین میزان نحله برخلاف اجرت‌المثل دوران زوجیت؛ بدون نظریه کارشناسی و توسط قاضی صورت می‌گیرد. در واقع نحله، بدل اجرت‌المثل است. زیرا نحله و اجرت‌المثل با هم جمع نمی‌شوند. هر زنی فقط استحقاق دریافت یکی از آن‌ها را خواهد داشت. برای دریافت نحله لازم است که طلاق از طرف مرد باشد. همچنین حتماً با طلاق این خواسته در دادگاه مطرح می‌شود. یعنی زن فقط زمانی می‌تواند نحله را مطالبه کند که در حال طلاق باشد. بنابراین شما نیز می‌توانید برای دریافت حق‌الزحمه دوران زوجیت خود از وکیل خانواده کمک بگیرید.

جهیزیه

یکی از مسائل اصلی زن و شوهر در زمان طلاق، موضوع مالکیت جهیزیه است. در فرهنگ و آداب‌ و رسوم کشور ما، تهیه جهیزیه، بر عهده خانواده دختر است. اما در قانون تهیه لوازم و اسباب زندگی از وظایف شوهر و به‌ عنوان نفقه زوجه تعیین می‌شود. در زمان طلاق هر کدام از زوجین ادعا می‌کند که وسایل زندگی را خودشان فراهم کرده‌اند.

 حضانت

یکی دیگر از مواردی که در هنگام طلاق مطرح می‌شود و شما می‌توانید برای آن وکیل بگیرید، حضانت فرزندان است. فرزندان نیازمند حمایت و محبت دوجانبه پدر و مادر هستند. ولی در زمان طلاق به‌ ناچار باید با یکی از آن‌ها زندگی کنند. حضانت فرزندان تا سن شش‌سالگی با مادر است. پس ‌از آن تا زمان بلوغ حضانت آن‌ها با پدرشان خواهد بود. وقتی فرزندان به سن بلوغ برسند، خودشان انتخاب می‌کنند که با کدام یک از والدین زندگی کنند. بنابراین عمده مسائل مربوط به حضانت از زمان خردسالی تا بلوغ آن‌ها خواهد بود. دادگاه در رأی طلاق تعیین می‌کند که حضانت فرزند با کدام یک از والدین باشد. همچنین با توجه به وابستگی‌های عاطفی کودک، درباره زمان ملاقات و فاصله زمانی آن تعیین تکلیف می‌کند. اگر شما به‌ عنوان پدر یا مادر طفل، نسبت‌ به ملاقات یا حضانت فرزند خود اعتراضی دارید؛ یا تقاضای سلب حضانت از طرف مقابل را دارید، می‌توانید با کمک وکیل حضانت فرزند این ‌موضوع را پیگیری کنید.

وکیل خانواده خوبوکیل خانواده خوب

زندگی مشترک زوجین با طلاق پایان می‌پذیرد. ممکن است شرایط زندگی زن و شوهر را ناچار به جدایی کند. برای اینکه طلاق زوجین با رعایت حقوق هر دو طرف انجام شود، لازم است که با استفاده از اطلاعات وکیل خانواده ، برای این ‌موضوع اقدام کنند.

وکیل در کرد کوی