وکیل رابطه نامشروع؛ متخصص | پایه یک دادگستری

دلیل اینکه ما به وکیل رابطه نامشروع نیاز پیدا می‌کنیم این است که در اطراف ما افرادی وجود دارند که ممکن است مرتکب روابط نامشروع شوند. روابط نامشروع شامل هر گونه رابطه جنسی افرادی است که هیچ گونه عقد و نکاحی بین آنها وجود ندارد. از این رو افراد اگر مرتکب روابط نامشروع می‌شوند بهتر است که در مورد همه مجازات و قوانین آن اطلاعات کامل داشته باشند. در چنین مواردی افراد بسیار سریع و هیجان زده و هراسان تصمیم می گیرند در واقع این کار در عرف جامعه غیر قابل قبول و بر اساس دین اسلام کاملا حرام است بنابراین طبیعی است که مجازاتی در پی داشته باشد. برای اطلاعات بیش تر در این زمینه توصیه می‌ کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

شماره تماس و آدرس وکیل سرکار خانم فاطمه میر در تهران

وکیل روابط نامشروع

قبول وکالت توسط وکیل متخصص و باتجربه

پیگیری وکیل تا مرحله پایانی

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری
وکالت تخصصی در دعاوی با موضوعات مواد مخدر، کلاهبرداری، جرایم اقتصادی، جرایم پولی و بانکی و جرایم منافی عفت
وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور

ابطه نامشروع به دو دسته تقسیم می‌گردند. رابطه نامشروع زنا که در آن دخول و یا رابطه جنسی بین طرفین اتفاق افتاده است. رابطه نامشروع غیر زنا که شامل هر عملی مغایر با پاکدامنی و خلاف شرع تعریف شده در جامعه می‌باشد. در این نوع رابطه میان طرفین دخول و یا رابطه جنسی اتفاق نمی‌افتد. بر اساس قوانینی موجود در کشورمان، مجازات هر کدام از اعمال بالا با دیگری متفاوت می باشد و نمی‌توان یک مجازات کلی را برای آن در نظر داشت.

وکیل روابط نامشروع کیست؟

مطابق با آموزه‌های دینی و فرهنگی کشور ما روابط بین زن و مرد تعریف و چارچوب خاصی دارد و باید از یک تشریفات مذهبی و قانونی برخوردار باشد تا مورد حمایت قانونگذار قرار گیَرد. در مذهب اسلام و در قوانین جاری کشورمان که مبتنی و آمیخته بر آموزه های دینی است، محارم یک فرد مشخص شده است که افراد نمی توانند با محارم خود ازدواج نمایند.درغیر از محارم افراد می‌توانند با رعایت اصول شرعی و تشریفات قانونی به عقد نکاح یکدیگر در بیایند. ارتباط زن و مرد نامحرم در غیر از موارد نکاح دائم و موقت، روابط نامشروع تلقی می‌گردد و نه اینکه به هیچ عنوان مورد حمایت قانونگذار نمی‌باشد بلکه جرم محسوب می‌شود و قانونگذار آنرا جرم انگاری کرده است.

بهترین وکیل رابطه نامشروع

همانگونه که مطرح شد دعوای روابط نامشروع دعوای پیچیده‌ای می‌باشد که هم به لحاظ شرایط تحقق جرم و هم از لحاظ اثبات جرم دارای ویژگی‌های خاصی است که از عهده هر کسی بر نمی‌آید. بهترین وکیل روابط نامشروع شخصی می‌باشد که با اطلاع از قوانین و احکام مرتبط بتواند بهترین راهکار را برای دفاع از موکل خود برگزیند. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی اگر در یک جرم روابط نامشروع و منافی عفت شاکی خصوصی وجود نداشته و ادله‌ای هم موجود نباشد و نیز در ملا عام هم نباشد.

مشاوره با وکیل رابطه نامشروع

برای جمع‌آوری کردن مستندات و شواهد نیاز می‌باشد که حتما از یک وکیل رابطه نامشروع کمک بگیرید، چون که مستندات و شواهد مهم‌ترین قسمت از روند این پرونده‌ها به حساب می‌آیند. افزون بر مستندات و شواهد نیاز می‌باشد تا شما مدارک هویتی نظیر کارت ملی و شناسنامه را همراه خود داشته باشید. در چند سال گذشته پرونده‌هایی شکایت مبنی بر خیانت همسر هر روز در حال گسترش می باشد. یکی از این علل را می‌توان فضای مجازی دانست، که باعث شده است افراد به سرعت با یکدیگر در این فضا ارتباط بگیرند و در نهایت این موضوع به روابط خارج از چارچوب شرع و عرف جامعه پیش برود.

وکالت در دعاوی رابطه نامشروع

ضرورت استفاده از وکیل روابط نامشروع

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آیا واقعاً استفاده از وکیل لازم است؟ امروز در خدمتتان هستیم تا در مورد ضرورت استفاده از وکیل روابط نامشروع صحبت کنیم زیرا ممکن است این روابط نامشروع در هر مکان و هر زمانی اتفاق بیفتد به همین خاطر وجود یک  وکیل کیفری برای دادن راهنمایی‌‌ها و توصیه‌ها بسیار مفید است. قطعاً شما عزیزان از تمام قوانین و مقررات مجازات روابط نامشروع با خبر نیستید از این رو در این زمینه وکیل روابط نامشروع و متخصص پایه یک دادگستری بهتر از هر کسی می‌‌تواند تمام جزئیات این مسائل را از جمله چگونگی تنظیم شکایت و دفاعیه و هم چنین مجازات جرم روابط نامشروع عنوان کند. پس تا قبل از اینکه دیر شود حتماً وکیل مناسبی را انتخاب نمایید.

تعریف جرم رابطه نامشروع

اگر بین زن و مردی که علقه زوجیت بین آنها وجود ندارد، رابطه و آمیزش جنسی برقرار شود، مرتکب عمل رابطه غیر مجاز و نامشروع شده اند که طرح دعوای کیفری و اثبات آن را به همراه دارد. جرم رابطه نامشروع من جمله جرایم غیر قابل گذشت است. اثبات این جرم نیز دشوار می‌باشد. به این معنا ممکن می‌باشد که آغاز این دعوای کیفری با شکایت شاکی باشد ولیکن گذشت و رضایت شاکی موجب مختومه اعلام شدن وکیل رابطه نامشروع می‌افزاید، پرونده کیفری تحت الامر نمی‌شود ولو که قبل از اثبات رابطه نامشروع اعلام رضایت شاکی انجام گیرد. این جرم بنا به میزان و محدوده فعل ارتکابی به دخول، تقبیل، مضاجعه و تخفیذ تقسیم می شود.

شرایط احصان چیست؟

وکیل رابطه نامشروع در رابطه با شرایط احسان وفق قوانین و مقررات جزایی و فقه اسلامی بیان می کند هر وقت زن و مردی، همسر دائم داشته باشند و هر وقت که بخواهند بتوانند با او رابطه جنسی برقرار کنند و علی رغم وجود این شرایط، اقدام به برقراری کردن رابطه جنسی با فرد دیگری کنند، زنای ایشان از نوع زنای محصنه و منجر به مجازات اعدام می باشد. اثبات رابطه غیر مجاز و نامشروع تحت عنوان زنای محصنه نیازمند اثبات هر کدام از شرایط احصان داشته و بدون اثبات شرایط احصان نمیتوان به اثبات رابطه نامشروع زنا نایل گردید.

مرجع رسیدگی به جرم رابطه غیر مجاز و نامشروع

وکیل رابطه نامشروع یا همان وکیل دعاوی کیفری در پرونده کیفری فعالیت می کند. بر اساس قوانین و مقررات جزایی کشور، مرجع صالح به رسیدگی کردن در جرایم تحت عنوان رابطه نامشروع زنا، دادگاه کیفری یک محل وقوع یافتن جرم خواهد بود.

مرجع صالح به رسیدگی جرایم تحت عنوان روابط نامشروع کمتر از زنا در صلاحیت دادگاه کیفری دو محل وقوع جرم است و دادگاه کیفری دو در خصوص اثبات رابطه نامشروع کمتر از زنا انجام تکلیف مینماید.

وکیل رابطه نامشروع و اثر اثبات آن در مهریه

اثبات کردن رابطه نامشروع زن باعث عدم حق مطالبه مهریه از ناحیه ایشان خواهد شد. این فکر کاملا غلط می باشد. میان اثبات رابطه نامشروع زن و عدم پرداخت کردن مهریه به او هیچ ارتباطی وجود ندارد و با اثبات رابطه نامشروع زن و حتی مجازات او، همچنان زن می‌تواند مهریه خودش را از شوهر مطالبه کند و هیچ مانع و منع قانونی وجود ندارد.

ضرورت استفاده از وکیل در روابط نامشروع
The necessity of using a lawyer in illicit relationships

اعطای وکالت به وکیل روابط نامشروع

امروز افراد برای امور مختلفی  دارند از وکیل هایی کمک می گیرند که دارای تخصص های خاصی نیز می باشند  زیرا گرفتن وکیل برای حل موضوعات مختلف حقوقی سبب می شود تا پرونده حقوقی راحت تر و همچنین بهتر حل شود و شما با گرفتن وکیل پرونده خود را به یک فرد کاربلد و همچنین باتجربه واگذار می کنید که این‌ امر همچنین سبب آسودگی خاطر شما نیز می شود پس می توان گفت که گرفتن وکیل در پرونده های گوناگون حقوقی دارای مزایای گوناگونی نیز می باشد.می توان گفت یکی از موضوعاتی که افراد در آن از وکیل کمک می گیرند روابط نامشروع است.در ارتباط با  روابط نامشروع می توان گفت که به  نبود هر گونه محرمیت میان زن و مرد و همچنین بودن زن و مرد بدون محرمیت در یک مکان خصوصی و حتی داشتن ارتباط جنسی گفته می شود. همچنین می توان گفت موضوع روابط نامشروع بسیار مهم است  می توان گفت که افراد برای برطرف کردن این مشکل باید وکالت خود را به وکیل روابط نامشروع واگذار کنند تا بتوانند به کمک این وکیل مشکل خود را برطرف و آن را حل کنند. در ادامه درباره وکیل روابط نامشروع بیشتر توضیح می دهیم.

می توان گفت که وکیل روابط نامشروع به سبب آشنایی خوب و کاملی که با محاکم و مراجع مرتبط به این موضوع یعنی روابط نامشروع که دارد می تواند حقوق موکلین خود را به بهترین شکل بگیرد و پرونده موکل خود را به خوبی حل کند.

پس بهترین عمل این است که در این زمینه وکالت خود را به وکیل روابط نامشروع واگذار کنید تا مشکل شما به بهترین شکل حل شود و شما نیز از نظر  پیشرفت پرونده آسودگی پیدا کنید.

وکیل رابطه نامشروع و اثر اثبات آن در حق حضانت

نخست تاکید می‌شود که همه دعاوی خانواده و دعاوی خانوادگی علی القاعده و علی الاصول بسته به مورد پرونده و شرایط طرفین پرونده حکم مختص به خود را دارد و به اصطلاح، نمیتوان برای تمام پرونده‌ها یک نسخه را پیچید. اثبات کردن رابطه غیر مجاز و نامشروع یک مادر و یا یک پدر شاید تحت شرایط و حالتی باشد که قاضی پرونده خانواده را معتقد نسازد که محکوم، فاقد صلاحیت می‌باشد و برعکس. اما اگر در خصوص مادر یا پدری فساد و روابط متعدد نامشروع از او به اثبات برسد سبب سلب حضانت و اعطا حضانت به طرف مقابل می شود.

جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توسعه راه‌های ارتباطی با برنامه‌های مختلفی مثل واتس اپ و تلگرام و… ،جرایم نیز در فضاهای مختلف و متعدد مجازی گسترش یافته و به روش‌های مختلفی به وجود آمده است و همچنین فساد و فحشا و تبلیغات گسترده فساد و تن فروشی نیز در آن دیده شده است. پس بنابراین در فضای مجازی با توجه به خارجی بودن سرورها و ایجاد اکانت‌های تقلبی می توان آسان‌تر به روابط نامشروع تن داد. از دلایلی که می‌توان به آن استناد کرد با معرفی اکانت آنها و یا تهیه عکس از صحبت‌های خصوصی به طوری که اکانت و اسم فرد مشخص باشد از آن پرینت تهیه کرد. لازم به ذکر می‌باشد با توجه به این که اکثر پیام رسانها من جمله تلگرام و واتس اپ و … خارجی می‌باشند با حذف اکانت توسط کاربر قابل پیگیری نیستند و همچنین درخواست استعلام نسبت به آنها امکانپذیر نمی باشد.

مراحل شکایت کیفری رابطه نامشروع

رابطه نامشروع  از جرائم کیفری به حساب می آید و باید بر اساس آیین دادرسی کیفری و در دادسرا یا دادگاه کیفری طرح بشود. در حالتی که زوج از همسرش به دلیل رابطه نامشروع جسمانی شکایت داشته باشد باید به صورت مستقیم در دادگاه اعلام جرم کند اما در حالتی که مدعی رابطه نامشروع غیر جسمانی و صرفا از طریق پیامک و اینترنت باشد باید به دادسرا رجوع کند.

مشاوره حقوقی رابطه نامشروع
Legal advice for adultery
 • وکیل روابط نامشروع در فضای مجازی

 • وکیل روابط نامشروع در محیط کار

زیرا روابط نامشروع در در محیط کار و یا حتی فضای مجازی هم ممکن است صورت گیرد از این رو بهتر است با متخصصینی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید.

مشاوره حقوقی و کمک گرفتن از وکیل روابط نامشروع سبب می‌شود تا شما برای حل مشکل خود بهترین روش را انتخاب کنید و بتوانید مشکل خود را با کمک وکیل حل کنید  زیرا وکیل روابط نامشروع در این زمینه تجربه های زیادی دارد و به قوانین و احکام این موضوع نیز آشنایی کامل دارد و این امر سبب می‌شود تا روند پرونده شما به خوبی پیش برود همچنین مشاوره گرفتن از وکیل روابط نامشروع دارای مزایای گوناگونی هم دارد که این مزایای را در ادامه معرفی می‌کنیم تا شما نیز با این مزایا بیشتر آشنا شوید و آن ها را بهتر بشناسید

چه زمانی بهتر است از وکیل روابط نامشروع کمک بگیریم

می‌توان گفت که بهترین زمان برای مشاوره و کمک گرفتن از وکیل روابط نامشروع قبل از هر گونه اقدام و انجام عملی در رابطه با پرونده موردنظر است یعنی سعی کنید اولین اقدام در رابطه با مشکل و پرونده خود را مشاوره با وکیل روابط نامشروع قرار دهید این امر موجب می شود تا شما مسیری که در طول روند پرونده در پیش رو دارید را بشناسید و با آن آشنا شوید و همچنین بتوانید بهترین کار را برای حل مشکل خود انجام دهید.

مدارک لازم برای اثبات وکیل رابطه نامشروع
Necessary documents to prove an adulterous relationship lawyer

مدارک لازم برای اثبات وکیل رابطه نامشروع

زمانی که برای داشتن وکیل جهت شکایت در زمینه روابط نامشروع مراجعه می‌کنید باید حتماً مدارکی را به همراه داشته باشید تا بتوانید وکالتی برای پیگیری روند پرونده و هم چنین شکایت به وکیل خود بدهید. وکیل دادگستری روابط نامشروع از دیگر وکیلانی است که با دریافت امضا و اثر انگشت و هم چنین مدارک شناسایی شما و دادن وکالت تموم شکایات شما در حیطه روابط نامشروع را دنبال می کند. شاید برایتان سوال پیش آید که وکیل روابط نامشروع چه کمکی می کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شما را در مجازاتی که قرار است توسط قاضی تصویب شود آگاه می کند. هم چنین با اجازه شما تمامی مراحل پرونده را پیگیری و از شکایت شما دفاعیه تنظیم می کند و در برابر قاضی پرونده ارائه می دهد.

مزایای کمک گرفتن از وکیل روابط نامشروع

 • تنظیم شکوائیه بر مبنای توضیحات وکیل
 • بررسی اوراق و اسناد و مدارک و ادله اثبات دعوا
 • ارائه دفاع لازم
 • تنظیم لایحه توسط وکیل
 • کاهش استرس و اضطراب موکل

وظایف اصلی وکیل روابط نامشروع

می‌توان گفت که افراد برای مشکلات گوناگون خود از وکیل‌هایی که تخصص خاصی دارند استفاده می‌کنند همچنین افراد برای حل مشکل رابطه نامشروع از وکیل روابط نامشروع کمک می‌گیرند این وکیل ها وظایف مختلفی را انجام می‌دهند تا بتوانند پرونده موکل خود را به خوبی به پایان برسانند و با اطلاعات کامل و خوبی که در زمینه تخصص خود دارند می‌توانند به بهترین شکل پرونده موکل خود را حل کنند وکیل‌های روابط نامشروع به خوبی می‌توانند به پیشرفت پرونده شما کمک کنند زیرا این موضوع دارای قوانین بسیار پیچیده و سختی است که شما به تنهایی نمی‌توانید از عهده حل آن برآیید در ادامه برخی از وظایف اصلی وکیل روابط نامشروع بیان می‌کنیم تا شما بیشتر با وظایف این وکیل ها آشنا شوید

 • وکیل روابط نامشروع و قوانین خانواده
 • وکیل رابطه نامشروع و قانون آیین دادرسی کیفری
 • وکیل رابطه نامشروع و اجرای قانون مجازات
 • وکیل روابط نامشروع و انجام امور مربوط به فرزند حاصل از روابط نامشروع
شرایط شکایت از جرم روابط نامشروع
Conditions for complaining about the crime of illicit relations

شرایط شکایت از جرم رابطه نامشروع

حتماً این موضوع را می‌دانید که برای شکایت کردن از روابط نامشروع نمی‌توان همین طور بی گدار به آب زد و بلافاصله برای شکایت اقدام نمود. البته که نباید در برابر چنین جرمی سکوت کرد اما قطعاً شرایط شکایت از جرم رابطه نامشروع دارای قوانین و مقررات خاصی است. زمانی که شما برای شکایت اقدام کنید باید حتماً مدارکی را همراه خود داشته باشید. این مدارک شامل کارت ملی یا همان کارت شناسایی و شناسنامه می‌شود که در ادامه روند پرونده باید حتماً اسنادی را جهت اثبات جرم به همراه داشته باشید که همه اینها را بهتر است به بهترین و متخصص‌ترین وکیل روابط نامشروع ارائه دهید تا به بهترین صورت پرونده شما را در دادگاه پیش ببرد. قطعاً در این میان نقش وکیل حرفه ای روابط نامشروع بسیار حائز اهمیت است.

مشاوره حقوقی با وکیل روابط نامشروع

می‌توان گفت بهترین و مهم‌ترین کار قبل از هر اقدامی برای پرونده‌های حقوقی این است که افراد در ارتباط با موضوع پرونده خود با یک وکیل خوب و کاربلد مشورت کنند و از او مشاوره حقوقی بگیرند این امر سبب می شود تا افراد بتواند بهتر با روند پیشروی پرونده خود آشنا شوند و همچنین با مشاوره گرفتن از وکیل می‌توانند بهترین راه حل را برای پرونده خود پیدا کنند پس می‌توان گفت که گفتن مشاوره حقوقی از وکیل امری بسیار مهم و قابل اهمیت است زیرا این موضوع یکی از موضوعات بسیار مهم می‌باشند که دارای احکام و قوانین خاص و همچنین سختی است و افراد معمولی نمی‌توانند از پس آن بر آیند پس بهتر است قبل از هر اقدامی در ارتباط با پرونده روابط نامشروع با وکیل روابط نامشروع مشورت کنید و از او راهنمایی بگیرید تا بتوانید پرونده خود را بهتر حل کنید

وکیل روابط نامشروع و ماهیت این جرم

می توان درباره روابط نامشروع چنین گفت که  رابطه نامشروع عبارت است از ارتباطات جسمی یا حتی کلامی که دارای محتوای غیر قانونی و غیر شرعی است همچنین می‌توان گفت که بررسی روابط نامشروع توسط مرجع قضایی انجام می‌شود همچنین می‌توان گفت که معیار ان ها برای این تشخیص، عرف نیز می‌باشد پس می توان گفت موضوع روابط نامشروع در قانون دارای اهمیت بسیار زیادی است.

جرم رابطه نامشروع
The crime of adultery

جرم رابطه نامشروع

همان طور که خدمتتان گفته شد رابطه نامشروع جرم است و در دین مبین اسلام کاری حرام و قطعاً گناه می‌باشد. از این‌ رو قوانین و مقررات کشور ایران که بر اساس دین مبین اسلام وضع شده است به‌ طور کلی روابط نامشروع را جرم دانسته و برای آن مجازات در نظر می‌‌گیرد. از این رو افرادی که در زندگی زناشویی یکی از طرفین علیه روابط نامشروع قرار می‌گیرد طرف دیگر ممکن است به فکر طلاق و جدایی باشد بنابراین قطعاً صحبت درباره روابط نامشروع و مهریه به میان می‌آید. بنابراین ارتباط رابطه نامشروع با حق طلاق بسیار خودنمایی می‌کند زیرا ممکن است قاضی پرونده بنا به دلایل و اسناد و مدارک حق طلاق رو به فردی می‌دهد که طرف مقابل به او خیانت کرده و علیه او روابط نامشروع انجام داده است.

انواع روابط نامشروع

روابط نامشروع نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند که ما در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم تا شما بهتر با آن آشنا شوید.

 • رابطه نامشروع بدون زنا
 • رابطه نامشروع زنا

رابطه نامشروع بدون زنا

طبق ماده ۶۳۷ در قانون مجازات اسلامی روابطی فیزیکی که به مواقعه (رابطه جنسی) ختم نشود، مانند بوسه، بغل، یا همبستری روابط نامشروع نامیده می‌شوند. اعمالی غیر فیزیکی نظیر چشمک زدن، لبخند زدن از روی شهوت جزو روابط نامشروع محسوب نمی‌شوند.

رابطه نامشروع بدون زنا

در ارتباط با این نوع از رابطه نامشروع می توان چنین گفت که

براساس ماده ۶۳۷ که  در قانون مجازات اسلامی وجود دارد روابطی فیزیکی که به مواقعه (رابطه جنسی) ختم نشود و در آن رابطه جنسی انجام نشود مانند بوسه، بغل، یا همبستری روابط نامشروع  نیز نامیده  می شوند. در این قانون همچنین امور غیر فیزیکی نظیر چشمک زدن، لبخند زدن از روی شهوت جزو روابط نامشروع محسوب نمی شوند.

رابطه نامشروع منجر به زنا

روابطی که میان دختر و پسر نامحرم ایجاد شود  و در نهایت منجر به رابطه جنسی می‌شود، رابطه نامشروع منجر به زنا محسوب می‌شود. می‌توان گفت که زنا و همچنین روابط نامشروع دارای تفاوت هایی باهم هستند و باهم فرق دارند

زنای محصنه : رابطه جنسی زن و مرد با وجود داشتن همسر.

زنای غیر محصنه : رابطه جنسی زن و مرد که که همسر ندارند یا به دلایلی مانند بیماری امکان رابطه جنسی ندارند

تجاوز به عنف : برقراری رابطه جنسی بدون رضایت طرف مقابل، زنای به عنف (تجاوز) محسوب می‌شود. مجازات تجاوز، اعدام است.

تعریف جرم رابطه نامشروع چیست؟

 در ارتباط با روابط نامشروع می‌توان گفت که هر زمانی که زن و مردی که میان آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل (بوسیدن) یا مضاجعه (همبستری و همخوابگی) شوند به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم می‌شوند و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می‌شود(مجازات شلاق تعزیری معمولا ۷۵ ضربه شلاق است). جرم رابطه نامشروع دارای  مجازات عمومی نیز می‌باشد و مدعی العموم (دادستان) بدون شکایت شاکی نیز می‌تواند وارد رسیدگی گردد.

پرونده رابطه نامشروع
Illicit relationship case

نکاتی در مورد پرونده روابط نامشروع

روابط نامشروعی که در اطرافیان ما پیش می آید قطعاً دارای جرم هستند از اینرو شکایتی که انجام می شود پرونده به جریان می‌افتد و روند قانونی خود را طی می‌کند اما نکاتی در مورد پرونده روابط نامشروع وجود دارد آن هم مربوط به وکیل و اثبات جرم است.

قطعاً در این میان به سوالات متداول در مورد روابط نامشروع را به شما پاسخ خواهد داد و اجازه پنهان ماندن و یا سر بسته ماندن هیچ موضوع را نمی دهد.

بررسی پرونده‌های روابط نامشروع، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در راستای بهبود اخلاقیات و حفظ عدالت انجام می‌شود. در این بررسی، ابتدا باید شواهد و مدارک مربوط به روابط نامشروع جمع‌آوری و در پرونده‌ای ثبت شوند. سپس با تحلیل این مدارک و شواهد، تلاش می‌شود تا به یک نتیجه نهایی درباره وجود یا عدم وجود رابطه نامشروع بین دو نفر برسیم. در این بررسی باید به اصول حقوقی و اخلاقی پایبند بوده و از هرگونه تعصب و تبعیض پرهیز کرد.

وکیل روابط نامشروع و ادله اثبات این جرم

می توان گفت که ادله اثبات روابط نامشروع در قانون به چهار دسته تقسیم می‌شود. اقرار، شهادت، سوگند، علم قاضی. اما در ارتباط با روابط نامشروع به دلیل آنکه شیوه اثبات بسیار سخت است همه ادله اثبات مورداستفاده قرار نمی‌گیرند فقط می‌توان برای اثبات این جرم از بخشی از این ادله استفاده کرد که در این بخش آگاهی و همچنین تجربه وکیل روابط نامشروع بسیار مهم است که بتواند با توجه به مدارک موجود و ادله این جرم را اثبات کند. و پرونده موکل خود را به خوبی حل کند و آن را به سرانجام برساند.

تفاوت رابطه نامشروع با زنا
The difference between adultery and adultery

تفاوت جرم رابطه نامشروع با جرم زنا چیست؟

ممکن است تمامی شما عزیزان رابطه نامشروع را با جرم زنا یکی بدانید و باید بگویم که یکی از تفاوت‌هایی که رابطه زنا با رابطه نامشروع دارد این است که جرم زنا فقط مختص افرادی است که در رابطه زناشویی قرار دارند و متأهل هستند یعنی زن و مرد متاهل وارد رابطه جنسی با فرد دیگر می‌شود در این صورت زنا صورت گرفته و مجازاتی در پی خواهد داشت. برای پرونده‌های مربوط به زنا از وکیل  زنا و لواط مشاوره بگیرید. اما رابطه نامشروع مختص به افراد مجرد است که با افرادی دیگر بدون هیچ گونه عقد و یا نکاح ارتباط جنسی برقرار می‌کنند. البته که در این میان انواع روابط نامشروع هم بحث برانگیز است. برای مثال روابط نامشروع ممکن است در فضای مجازی صورت گیرد بدون هیچ گونه تماس جسمی که ممکن است دختر و پسر با هم مشغول به صحبت در موارد نامربوط شوند.

 می‌توان گفت که رابطه نامشروع به هر گونه رابطه‌ای ( اعم از جنسی و غیر جنسی ) گفته می‌شود که زن و مرد غریبه با هم دارند این در حالی است که جرم زنا به معنای رابطه جنسی کامل میان زن و مردی است که علقه زوجیتی میان آنها وجود ندارد و بدون زنا، هر رابطه‌ای به قصد لذت جنسی است که پایین‌تر از زنا باشد، همچون بوسیدن، لمس کردن و مسائلی از این قبیل. پس می توان نتیجه گرفت که زنا رابطه‌ای است که در آن زن و مرد غریبه رابطه جنسی با هم دارند اما رابطه نامشروع ممکن است منجر به رابطه جنسی شود و ممکن است نشود. پس می توان گفت که هر کدام از این دو دارای قوانین و همچنین احکام خاصی هستند که برای حل هر کدام مورد استفاده قرار می گیرد.

وکیل روابط نامشروع
Lawyer of illicit relations

وکیل رابطه نامشروع و اثر اثبات آن در نفقه زن

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آیا زنی که به او خیانت شده پس از جدایی می تواند نفقه دریافت کند؟ یا اصلاً وکیل رابطه نامشروع و اثر اثبات آن در نفقه زن چیست. در پاسخ به این سوال باید گفت اگر وکیلی با تجربه و کاربلد را انتخاب کنید قطعا می ‌تواند اثر مثبتی بر روی چنین پرونده داشته باشد به طوری که حقوق زن شامل نفقه و مهریه را به طور کامل از فردی که دچار خطا و اشتباه روابط نامشروع شده بگیرد.

وکیل روابط نامشروع در تهران
Lawyer of illicit relations in Tehran

وکیل روابط نامشروع در تهران

در حال حاضر وکیل روابط نامشروع در همه ی نقاط کشور وجود که می توان گفت که تهران یکی از جاهایی هست که دارای وکیل های روابط نامشروع بسیار خوب و کاربلد است. وکیل های گوناگونی در تهران هستند که می توانند به شما در حل و پیشرفت پرونده کمک کنند. همچنین شما با روش های مختلفی می توانید وکیل مورد نظر خود را برای حل پرونده خود در تهران پیدا کنید و از آن برای حل پرونده خود کمک بگیرید. همچنین شما باید هنگام انتخاب وکیل برای پرونده های خود به ویژه پرونده رابطه نامشروع به نکات مهمی مانند تجربه وکیل،میزان اعتبار وکیل،میزان پرونده های موفق او، زمینه فعالیت وکیل و… دقت و همچنین توجه کنید تا بتوانید بهترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب کنید و از او برای حل پرونده خود مشورت و کمک بگیرید پس بهتر است هنگام گرفتن وکیل این نکات را مورد توجه قرار دهید زیرا این موارد سبب می شوند تا شما بتوانید یک وکیل خوب را برای پرونده خود انتخاب کنید و پرونده خود را به او بسپارید.

وکیل با تجربه روابط نامشروع

استفاده از یک وکیل با تجربه روابط نامشروع باعث خواهد شد تا در دادگاه شانس پیروزی بیشتری داشته باشید و به خوبی از جریان پرونده نیز راضی باشید. چنین وکیلی با توجه به اینکه دارای یک سری از توانایی های خاص که برگرفته از تجربه زیاد است، می تواند بهتری نتایج را برای پرونده کسب کند و آن را به خوبی مدیریت کند تا همه امور پرونده به خوبی و با سرعت مناسب پیش برود و در پایان پرونده در سریع ترین زمان با بهترین نتیجه به پایان برسد. ویژگی های یک وکیل با تجربه عبارتند از:

 ۱. تخصص و تجربه در حوزه حقوقی مورد نظر

 ۲. داشتن تجربه کار با موکلین در موارد مختلف

 ۳. مسلط بودن به قوانین و مقررات جدید در حیطه خود

 ۴. توانایی در تحلیل و بررسی صحیح موارد حقوقی ۵. قدرت ارائه دفاع موثر در دادگاه

 ۶. داشتن مهارت های ارتباطی و افکاری برای مذاکره با مقامات قضایی و موکلان

 ۷. داشتن انگیزه و اراده برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای موکلین.

وکیل برای به نتیجه رساندن پرونده های روابط نامشروع باید چه اقداماتی انجام دهد؟

وکیل برای به نتیجه رساندن پرونده های روابط نامشروع باید اقدامات زیر را انجام دهد:

 1. جمع آوری مدارک: وکیل روابط نامشروع باید مدارکی مانند پیام های متنی، ایمیل ها، عکس ها و ویدئو ها را جمع آوری کند تا در دادگاه ارائه دهد.
 2. بررسی قوانین و مقررات: وکیل باید قوانین و مقررات مربوط به روابط نامشروع را بررسی کند تا بداند چه گونه اقداماتی لازم است.
 3. مشاوره با موکل: وکیل باید با موکل مشورت کند و نحوه پیگیری پرونده را با او بررسی کند.
 4. تهیه و ارائه دفاع: وکیل باید دفاعی قوی برای موکل خود تهیه کند و آن را در دادگاه ارائه دهد.

 در کل، وکیل برای به نتیجه رساندن پرونده های روابط نامشروع باید با موکل خود همکاری کرده و اقدامات لازم را با دقت و حساسیت برای او انجام دهد.

وکیل متخصص روابط نامشروع

وکیل متخصص روابط نامشروع وظیفه دارد تا چنین پرونده هایی را به خوبی بررسی کرده و بهترین تصمیم را برای دفاع از آن بگیرد. در این بخش از نوشته برخی از کاربرد هایی که یک وکیل متخصص روابط نامشروع دارد را برای شما لیست می کنیم.

 • کاهش هزینه های پرونده
 • افزایش سرعت پیش روی پرونده
 • افزایش احتمال پیروزی در پرونده
 • استفاده از بهترین روش های برای دفاع از موکل
 • و …

ویژگی های یک وکیل متخصص روابط نامشروع چیست؟

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • دارای تجربه کافی در پرونده ها روابط نامشروع است
 • دانش و مهارت خاصی در وکالت دارد
 • به خوبی می تواند بهترین روش ها را برای دفاع از شما پیدا کند
 • قدرت سخن وری خوبی دارد
 • به خوبی به قوانین حیطه روابط نامشروع آشنایی دارد
 • تمام سعی خود را برای دفاع از شما می کند
 • دلسوز و متعهد است
 • دارای تجربه کاری خوبی است
 • خوش نام است
 • و …

نتیجه گیری

به پایان بخش دیگری از مقالات در سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، رسیدیم. در این مطلب سعی بر این داشتیم تا مطالبی مفید و ارزنده را در مورد وکیل متخصص روابط نامشروع، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون وکیل روابط نامشروع کیست؟ بهترین وکیل روابط نامشروع، مشاوره با وکیل رابطه نامشروع، ضرورت استفاده از وکیل روابط نامشروع، تعریف جرم رابطه نامشروع، مرجع رسیدگی به جرم رابطه غیر مجاز و نامشروع و … پرداختیم. بنابراین دریافتیم که یک وکیل رابطه نامشروع با آشنایی با محاکم و مراجع مربوطه می تواند احقاق حقوق موکلین خویش را به بهترین شکل ممکن تامین نماید. پس در انتخاب وکیل خود در زمینه روابط نامشروع، نهایت دقت را به خرج داده تا بتوانید موفقیت را از آن خود کنید. امیدواریم از خواندن این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، نهایت سپاس وقدر دانی را از شما داریم. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه وکیل متخصص روابط نامشروع، میتوانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و یا میتوانید با مشاورین ما با شماره ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ در تماس باشید. بدون شک گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، بهترین ها را برای شما در زمینه حقوقی فراهم خواهند کرد.