وکیل طلاق توافقی

در زندگی زناشویی گاهی زن و شوهر به توافق یکدیگر اقدام به طلاق می‌کنند. در این صورت باید یک وکیل متخصص طلاق توافقی برای خود مشخص نمایند تا مراحل اداری مربوط به طلاق را طی کند. طلاق توافقی در واقع نوعی از طلاق‌هاست که نسبت به انواع دیگر ساده‌تر می‌توان اقدام نمود. در این نوع طلاق دیگر نیازی به نزاع و جدال نیست و اغلب همه چیز از قبل توافق شده است. افراد برای سرعت بخشیدن به روند طلاق می‌توانند به یک وکیل طلاق توافقی رجوع کنند. برای مشاوره با وکیل دادگستری تماس بگیرید.

وکیل طلاق باتجربه

طلاق در اصطلاح حقوقی به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً زمانی رقم می­خورد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش و مخالفت به وجود می ­آید. طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است.

بهترین وکیل طلاق توافقی

اولین مرحله جهت ثبت طلاق توافقی و اخد گواهی عدم سازش از دادگاه رضایت هر دو طرف می باشد. اگر هر کدام از طرفین به هر دلیلی راضی به انجام طلاق توافقی نباشد دادخواست طلاق به‌صورت توافقی صادر خواهد شد و کسی که اصرار به طلاق دارد باید دادخواست را به‌صورت یک ‌طرفه به جریان بیندازد. همچنین در مرحله‌ بعدی زوجین بعد از ثبت درخواست طلاق توسط وکیل طلاق چند جلسه مشاوره‌ اجباری را پشت سر بگذارند، هدف از جلسات مشاوره این است که اگر مشکلات زوجین قابل حل است

طلاق توافقی در دوران بارداری

طلاق توافقی در دوران بارداری شرایط ویژه ای دارد. براساس مواد 1140 و 1153 قانون مدنی طلاق توافقی در دوران بارداری بدون مانع می باشد و زن این امکان را دارد که حتی در این دوران از همسر خود جدا شود. تنها مورد قابل ذکر مدت عده او می باشد که تا پایان دوران بارداری و مدت نفاس ادامه می ‌یابد. به ‌این ترتیب درصورت جدایی در زمان بارداری زن نمی‌تواند تا پایان دوره نفاس ازدواج دیگری داشته باشد. در طلاق توافقی باید از افراد آگاه کمک گرفت.

مهریه در طلاق توافقی

لازم است بدانید که در رای طلاق توافقی باید در خصوص مهریه تعیین تکلیف شود. یعنی اگر زوجین قصد طلاق توافقی بدون پرداخت مهریه داشته باشند در این صورت زوجه باید تمام مهریه خود را در قبال طلاق به زوج ببخشد و یا ذمه زوج را ابراء کند. اما اگر زوجین قصد داشته باشند که مهریه پرداخت شود، باید توافق کنند که مهریه به صورت اقساطی و یا یک جا پرداخت شود.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

اگر زوجینی که قصد دارند طلاق توافقی بگیرند دارای فرزند مشترک باشند و فرزند آن ها دختر زیر 9 سال یا فرزند پسر زیر 15 سال باشد، باید در مورد حضانت و نگهداری آن ها با یکدیگر به توافق رسیده باشند و به وکیل حضانت فرزند یا دادگاه  اعلام کنند که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده پدر یا مادر می باشد.

وکیل طلاق توافقیطلاق توافقی چیست؟

زمانی که فرد و همسرش هر دو قصد تمام شدن رابطه و طلاق را داشته باشد و بر سر موضوعات مهمی همانند نفقه، مهریه، استرداد جهیزیه و یا حضانت فرزندان به توافق رسیده باشند، این طلاق از انواع طلاق توافقی است. حتی این افراد می‌تواند با کمک یکدیگر این کار را انجام دهند و رای جدایی را از دادگاه اخذ نمایند، اما در طول این مدت، هر دو نفر بایستی در تمام جلساتی که به صورت اجباری از سوی بهزیستی برگذار می‌شود، شرکت نمایند. پس از اینکه گواهی مربوط به عدم امکان سازش را دریافت کردند و جلسات را شرکت کردند، می‌توانند طلاق بگیرند. در طول این روند ممکن است یکی از این زوج منصرف شده و فرد دیگر باید به صورت یک طرفه اقدامات طلاق را پیش ببرد.

طول مدت طلاق توافقی

بسیاری از مراجعین از ما می‌پرسند که چه زمانی طول می‌کشد تا بتوانیم به صورت توافقی از هم جدا شویم؟ باید در این صورت پاسخ داد که اگر هر دو قصد طلاق داشته باشند ممکن است بین 4 الی 9 ماه طول بکشد. اگر بتوانید بهترین وکیل طلاق توافقی را پیدا کرده و امورات خود را به دست وی بسپارید، با توجه به دانش و تجربه وی این کار ممکن است در 15 الی 25 روز انجام شود و رای طلاق از سمت دادگاه صادر شود. چنانچه یک وکیل تخصص کافی را در زمینه طلاق نداشته باشد، روند طلاق ممکن است بین 2 الی 5 ماه طول بکشد. با توجه به حساسیت بعضی از پرونده‌ها و عدم امکان زندگی زوجین با یکدیگر.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

برای اینکه بتوانید رای طلاق را به صورت توافقی از دادگاه بگیرید باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • سند ازدواج
  • کارت ملی طرفین
  • گواهی وکالت طلاق
  • شناسنامه آقا و خانم
  • اسناد مربوط به بخشش مهریه
  • آزمایش در خصوص عدم بارداری
  • گواهی مبنی بر عدم امکان سازش
  • گواهی بکارت (برای مواردی که طرفین در دوران عقد هستند)

نتیجه گیری

اگر زن و شوهر به صورت توافقی قصد طلاق گرفتن داشته باشند، می‌توانند از طریق سامانه درخواست خودشان را ثبت نمایند، اما طول مدت این روند ممکن است ماه‌ها باشد. بعضی از افراد فرصت کافی را برای این کار نداشته و می‌خواهند هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهند.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها