وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل ملکی در تهران

این که امروز در حال مطالعه مقاله وکیل ملکی در تهران هستید، یعنی یک مشکل ملکی دارید اگر مایل هستید که بیش تر در رابطه با مسائل ملکی بدانید ما را در این مقاله همراهی کنید. دعاوی ملکی لقبی برای دسته ای از دعاوی حقوقی و کیفری به شمار می رود که به گونه ای به مسئله املاک مربوط می شوند. وکیل ملکی نیز یک وکیل در تهران است که در زمینه دعاوی ملکی به صورت تخصصی فعالیت می کند و برای به نتیجه رسیدن دعاوی ملکی توصیه میشود که از وکیل متخصص در تهران برای پرونده های خود استفاده کنید.

شماره وکیل در تهران

وکیل متخصص امور ملکی در تهران

هر فردی در طول زندگی خویش چندین بار امور ملکی را انجام می دهد. امور ملکی زیادی روزانه در شهر بزرگ تهران انجام می شوند. امور ملکی مانند اجاره، رهن، فروش مشارکت در ساخت و غیره … اموری بسیار حساس هستند که اگر آن ها بر اساس قوانین ملکی انجام نشوند چالش ها و مشکلات زیادی ایجاد می شود. برای جلوگیری از این چالش ها و انجام دادن امور ملکی به نحو احسن باید از افراد با دانش کمک دریافت کرد.

درخواست مشاورهه

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی در تهران

مطرح نمودن و پیگیری کردن این نوع از دعاوی با توجه به پیچیدگی مباحث ملکی منوط به آن بوده که شخص از دانش و تجربه کافی بهره مند باشد. چون که موضوعات ملکی بر خلاف سایر موضوعات حقوقی از پیچیده ترین نوع دعاوی می باشند که در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است نه تنها پرونده مذکور به نتیجه مطلوب نرسد حتی ممکن است که به دلیل اشتباه طرح کردن نوع خواسته نسبت به درخواست قرار عدم استماع دعوی نیز صادر شود.

بهترین وکیل ملکی در تهران

اگر بخواهیم به طور کلی دعاوی ملکی را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که منشا دعاوی ملکی ارتباط با اموال غیر منقول و دعاوی مرتبط با آن است، و اکثر حوزه اختلافات افراد در حیطه مالکیت ملکی می باشد که به علت های مختلفی مورد تصرف غاصبانه قرار گرفته است و از حیطه مالکیت مالک خارج شده است و هم اکنون مالک با توجه به اینکه دعوی او در کدام حوزه ملکی قرار گرفته اقدام به طرح دعوی مرتبط با آن بنمایند.

وکیل مشکلات ملکی در تهران

تعداد زیادی از دعاوی مطرح شده در شعب مختلف دادگستری مربوط به دعاوی ملکی می باشند. این نوع دعاوی علی الاصول در محل وقوع ملک مطرح می شوند. مشکلات ملکی از حیث ماهیتی بسیار پیچیده هستند و پیچیدگی های خاصی دارند که صبر و حوصله زیادی می خواهند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران در زمینه امور ملکی و دعاوی ملکی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

درخواست مشاورهه

اثبات مالکیت ملک و اهمیت سند رسمی

مشکلات اثبات مالکیت ملک یکی از اساسی ترین موضوعات در امور دعاوی ملکی، اثبات مالکیت ملک می باشد. پایه و اساس مشکلات اثبات مالکیت ملک، موضوع سند رسمی است. منظور از سند رسمی، سندی است که در اداره املاک به ثبت رسیده باشد.سند از جمله مهمترین ادله اثبات دعوی در امور مدنی محسوب می شود. طبق ماده 1287 قانون مدنی اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها و بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشد رسمی است.

دعوای تصرف عدوانی

تصرف عدوانی به معنی این است که فردی بدون رضایت مالک اصلی مال غیر منقول مانند ملک. وارد ملک او شده و آن را در تصرف خود درآورد. مدعی باید برای به دست آوردن و تصرف ملک یا وسیله ای که نزد دیگری می ‌باشد صرفاً می‌تواند اقامه دعوی کند و از ادله اثبات دعوی در صورت وجود استفاده نماید تا مرجع قضایی حکم به نفع او دهد، و او را به  عنوان مالک حقیقی آن شئ یا حق بشناسد. بر اساس ماده ۳۵ قانون مدنی تصرف به عنوان مالکیت دلیل مالکیت است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. همچنین بر اساس ماده ۳۱ قانون مدنی هیچ مالی را از تصرف صاحب آن نمی‌توان بیرون کرد مگر به حکم قانون. مطابق با ماده 690 قانون مدنی مدت زمان تصرف باید به اندازه‌ای باشد که عامل تصرف عرفاً متصرف شناخته شود و این مدت بنا بر نظر قاضی و عرف می‌تواند متفاوت باشد.

درخواست مشاورهه

انواع دعاوی ملکی که توسط یک وکیل ملکی مطرح می گردند

لازم به ذکر است که مسائل ملکی به دو دسته ی حقوقی و کیفری تقسیم می شوند و از مهم ترین انواع دعاوی ملکی که توسط یک وکیل ملکی که در بخش حقوقی مطرح می گردند. می توانیم به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل، مطالبه سر قفلی، خلع ید و غیره اشاره کرد؛ در بخش کیفری نیز می توان به الزام تحویل ملک، تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار، خسارت تاخیر تادیه، فک رهن، مطالبه سر قفلی،  فروش ملک مشاع و غیره اشاره کرد. شایان به ذکر است که یک وکیل مجرب ملکی در تهران در چنین مواقعی که فردی به صورت غیر قانونی ملکی را به یک و یا چند نفر می فروشد در قوم اول یک دادخواست تنظیم می کند و آن را به دادگاه ارائه می دهد و پرونده به اصطلاح به جریان می افتد. از آن جایی که این مسائل از اهمیت بالایی برخوردار هستند بهترین کار این است که به دنبال وکیل حرفه ای ملکی در تهران باشید.  اگر مایل هستید ویژگی های یک وکیل ملکی در تهران را بدانید با ما همراه باشید.

وکیل ملکی در تهرانویژگی های وکیل درجه یک در تهران چیست

اگر به دنبال یک وکیل خوب ملکی در تهران هستید بهتر است که حتما در انتخاب آن دقت کنید و این کار را با وسواس تمام انجام دهید. از ویژگی های یک وکیل درجه یک ملکی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • از آن جایی که یکی از وظایف وکیل ملکی لایحه نویسی است او باید در این امر مسلط باشد.
  • از آن جایی که کار وکالت دردسر ها و خستگی های خاص خود را دارد یک وکیل باید صبور باشد.
  • یک وکیل باید از آن بیان عالی برخوردار باشد که به شرح کامل ماجرا بپردازد.
  • تجربه و تخصص کافی
  • علم و دانش لازم را داشته باشد تا بتواند نوع دعوا را تشخیص دهد
  • شناخت کافی و جامع از قوانین
  • نظارت بر اجرای حکم
  • ارائه بهترین دفاعیه ها
  • و غیره

وکیل ملکی در تهراننقش وکیل ملکی در دعاوی خلع ید چیست

در رابطه با نقش وکیل ملکی در دعاوی خلع ید باید خدمتتان عرض کنیم که این دعوا برای مواقعی است که مالک اموال غیر منقول مثلا خانه را نسبت به فردی که آن را تصرف کرده است و تصرفات آن را اقامه دعوا کند و یک وکیل نیز موظف است که با توجه به قوانین حق موکل خود را بگیرد و اجازه ندهد که حق و حقوق آن پایمال شود. در رابطه با تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکبل ملکی نیز  باید اضافه کنیم که افراز یعنی این که سهم مشاع یک و یا چند نفر را از یک دیگر جدا کنید . فراز به این معنا است که مال غیر منقولی که یک و یا چند شریک راضی به تقسیم آن نیستند اما تفکیک یعنی ملکی که به چند قطعه زمین با مشخصات معین تبدیل شود و به انواع مشاع و غیر مشاع نیز تعلق می گیرد. پس تفاوت تفکیک و افراز این است که افراز تنها به اموال مشاع مربوط می شود اما تفکیک برای هر دو اموال مشاع و غیر مشاع است. برای مشخص شدن نتیجه ی افراز دادگاه حرف آخر را می زند اما برای تفکیک اداره ی ثبت نتیجه را مشخص می کند. در حین عملیات تفکیک هر کدام از شرکا می توانند اعتراض کنند اما در صورتی که در افراز این گونه نیست و در حین کار کسی نمی تواند اعتراض کند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

در این بخش به نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی و هم چنین وکیل ملکی در دعاوی سر قفلی می پردازیم و با یک دیگر صحبت می کنیم که وکیل ملکی در تهران چه کمکی به ما می کند؟ قطعا می دانید که با عقد قرارداد مبلغ اجاره ماهانه مشخص و مستاجر نیز موظف به پرداخت آن است اما اگر اجور عقب بیفتد و مستاجر از این کار امتناع کند مالک می تواند به مراجع قضایی رود و دستور تخلیه وکیل ملکی را بگیرد. دقت کنید که اگر جمع اجاره های پرداخت نشده ۲۰ میلیون باشد مسئله در شورای حل اختلاف حل می شود اما اگر بیش تر از آن باشد کار به دادگاه عمومی سپرده می شود و آن وقت است که یک وکیل با تجربه  می تواند کار را تمام کند.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها