به یک منشی خانم در دفتر وکالت نیازمندیم
نحوه رسیدگی به دعاوی حقوقی

مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی

, ,
مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی در دادگاه کیفری با توجه به این که طبق قوانین جدید آیین دادرسی کیفری، رسیدگی ...

وکیل در زهک

,
Rate this post وکیل در زهک همان گونه که می دانید همیشه پیدا کردن یک وکیل خوب در زهک یک ...
شرط داوری در قرارداد 00

شرط داوری در قرارداد

,
شرط داوری در قرارداد داوری چیست؟ شرایط داوری در دادگاه؟ قوانین داوری چیست؟ پاسخ این سوالات را می توانید در ...
وکیل عفو و بخشودگی 00

وکیل عفو و بخشودگی

,
Rate this post وکیل عفو و بخشودگی عفو یک موضوع بسیار مهم در حوزه حقوق و جزا می باشد و ...
Placeholder

تامین خواسته

,
Rate this post تامین خواسته در این مقاله حقوقی ما در تلاش هستیم تا شما را با مباحث تامین خواسته ...
وکیل تخلیه حرفه ای

وکیل تخلیه

, ,
Rate this post وکیل تخلیه تعداد زیادی از مردم مستاجر هستند و روزانه مشکلات زیادی میان مالک و مستاجر پیش ...
مشاوره حقوقی چک

مشاوره حقوقی چک

, ,
Rate this post مشاوره حقوقی چک مشاوره حقوقی چک، مشاوره حقوقی چک برگشتی، مشاوره حقوقی چک و سفته، مشاوره حقوقی ...
وکیل جرایم پزشکی

 وکیل جرایم پزشکی

, ,
Rate this post  وکیل جرایم پزشکی  بهترین وکیل جرایم پزشکی، یک وکیل متخصص که از جنبه ی قانونی به مسائل ...

وکیل روابط نامشروع

, ,
Rate this post وکیل روابط نامشروع همان طور که می دانید در اطراف ما افرادی وجود دارد که ممکن است ...

مشاوره حقوقی جرائم پزشکی

,
Rate this post مشاوره حقوقی جرائم پزشکی قطعا شما نیز چندین بار شنیده اید که یک پزشک و یا یکی ...

بهترین وکیل حقوقی با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

وکیل حقوقی

در جامعه‌ای که بر اساس قانون‌های مدنی پایه‌ریزی شده است، افراد باید به هنگام ایجاد مسائل و مشکلات حقوقی به قانون‌های مدنی و ماده‌های آن مسلط باشند. اما این امر طبیعتا ممکن نخواهد بود که همه افراد عادی به ماده‌های قانونی تسلط داشته باشند. به همین دلیل نیاز به حضور یک وکیل و مشاوره حقوقی به شدت احساس خواهد شد. اینکه یک وکیل چه وظایفی دارد و چه کارهایی را باید انجام دهد، در جامعه وکلا کاملا مشخص و مبرهن است. در این مطلب ما سعی داریم شما را با وظایف و تخصص‌های یک وکیل آشنا کنیم. همچنین اگر در شهر مشهد ساکن هستید، مؤسسۀ حقوقی دادورزان صلح و سازش با دارا بودن وکلای بسیار مجرب در کلیه حوزه‌های حقوقی، می‌تواند با ارائه بهترین وکیل در مشهد تمام مسائل حقوقی شما را حل نموده و در صورت بروز پیشامدهای حقوقی، دیگر نگران عدم آشنایی با ماده و تبصره‌های قانون نباشید.

وکیل و مشاوره حقوقی

وکیل حقوقی کیست؟

وکیل و مشاوره حقوقی در واقع شخصی است که از طرف موکل اجازه تام داشته تا در مورد کلیه مسائل حقوقی در مراجع غیرقضایی و قضایی از حق او دفاع کند. از نظر لغوی، وکیل به معنی نماینده است. بدین معنی که از طرف فرد دیگری اختیار امور مسائل حقوقی او را پیدا کرده و موکل نیز این اختیارات را در یک قرارداد وکالت به او واگذار می‌کند.
قرارداد وکالت بین موکل و وکیل تنظیم شده و طرفین باید حدود اختیارات را در آن به طور روشن و واضح مشخص کنند. این قرارداد باید در دفترخانه‌های اسناد رسمی تنظیم شده و به امضا طرفین برسد. موکل در این قرارداد، باید مدت معینی را برای انجام اختیارات مشخص نماید.

لازم به ذکر است که یک دعاوی حقوقی می‌تواند در تمام مسائل حقوقی به افراد مشاوره دهد. چنین وکیلی در دادگاه خانواده، دادگاه حقوقی و شورای حل اختلاف، در زمینه‌های مدنی که با قوانین حقوقی مانند قانون آیین دادرسی مدنی، قانون مدنی، قانون تجارت، قانون امور حسبی و قانون حمایت خانواده در ارتباط هستند، وارد خواهد شد. وکلای حقوقی در حوزه‌های نام برده ورود داشته و مشکلات افراد را رفع می‌کنند.
یک وکیل خوب می‌تواند تمامی مسائل مرتبط با حقوق قانونی شما را به خوبی حل و فصل کند. لذا داشتن یک وکیل در مشهد می‌تواند شما را در تسریع رسیدگی به درخواست‌هایتان یاری دهد.

تعهدات وکیل نسبت به موکل

یک وکیل و مشاوره حقوقی نسبت به موکل خود تعهداتی دارد که بنا به قرارداد وکالت باید بدان وفادار باشد. در واقع تعهدات وکلا به این موضوع بستگی دارد که موکل تا چه حدی به او اختیارات داده باشد. به عنوان مثال، فردی، وکیل شده است که تنها امورات شهرداری فرد دیگری را انجام دهد و وکیل دیگری تنها امور دادگاه موکل را انجام می‌دهد. تمام این‌ها بستگی به اختیاراتی دارد که در همان ابتدا در قرارداد وکالت تعیین شده است.
اگر بخواهیم تعهدات وکیل حقوقی را از منظر قانون مدنی بگوییم، موارد زیر را شامل خواهد شد:

 • بر طبق ماده 666، اگر خسارتی بر موکل وارد شده که مقصر وکیل باشد، باید جبران مافات کرده و وکیل مسئول آن خواهد بود.
 • ماده 667، وکیل بایستی در اقدامات و همچنین تصرفات خود جوانب مصحلت موکل را در نظر بگیرد و از آنچه که به او اختیار داده شده است، تجاوز نکند.
 • اگر دو نفر به صورت اجتماع، وکیل شده باشند، با فوت یک نفر، وکالت فرد دوم هم باطل خواهد شد.
 • اگر وکیل در انجام اموری که به او واگذار شده است، به اندازه کافی دانایی نداشته باشد و آن را به شخص دیگری واگذار کند، هر کدام از این وکلا، نسبت به خساراتی که به موکل وارد خواهد شد، مسئول هستند.

بهترین وکیل حقوقی مشهد

انواع وکیل حقوقی

همانطور که گفته شد، یک وکیل و مشاوره حقوقی می‌تواند در موضوعات گسترده‌ای ورود پیدا کند. به طور کلی نیز وکیل حقوقی انواع مختلفی دارد که در این بخش به آن‌ها اشاره می کنیم:

 • وکیل انتخابی

  وکالت انتخابی یعنی هر فردی با علاقه و میل خودش می‌تواند وکیلی را انتخاب نماید. این وکیل می‌تواند یکی از وکلای رسمی باشد و باید او را از طریق دفترخانه اسناد رسمی به عنوان وکیل در انجام اموری مانند شهرداری، امور اداری و فروش اموال انتخاب نمود و هم می‌تواند یکی از وکیل‌های دادگستری باشد و در انجام امور قضایی مانند شعب حل اختلاف و یا مراجع انتظامی فعالیت کند.

 • وکیل تسخیری

  وکیل تسخیری فردی است که از طرف دادگاه، برای افراد بی‌بضاعت انتخاب می‌شود و در ارتباط با جرم‌های کیفری مهم مثل قتل، از موکل دفاع خواهد کرد. هزینه این وکیل نیز بر عهده دولت می‌باشد.

 • وکیل اتفاقی

  قانون مدنی برای وکیلی که نتوانسته پروانه کار اخذ کند و به عنوان یک وکیل پایه یک شناخته شود، با توجه به تسلط کافی بر قوانین و موارد مهم حقوقی، اجازه صادر خواهد کرد که سه بار در سال به عنوان وکیل در دادگاه ظاهر شود. یک وکیل اتفاقی، همانند دیگر وکلا تحصیلات مرتبط را گذرانده، اما هنوز آزمون وکالت را نداده است.

 • وکیل معاضدتی

  این وکیل همانند وکیل تسخیری از جانب دادگاه برای افراد بی‌بضاعت انتخاب شده و در خصوص امور حقوقی موکل، در محضر دادگاه دفاع می‌کند.

 • وکیل حقوقی ادارات

  سازمان‌ها، نهادهای دولتی و ادارات همگی به یک وکیل حقوقی برای دفاع از دعاوی و یا اقامه دعوا نیاز دارند. آن‌ها وکیل خود را به دادگاه معرفی نموده تا از حقوق سازمان و یا اداره مربوطه دفاع کند.

نکات مهم در انتخاب وکیل و مشاوره حقوقی

اگر یک شخص حقیقی هستید و به دنبال یک وکیل حقوقی برای انجام امور خود می‌گردید، برای اینکه بهترین وکیل حقوقی را انتخاب کنید، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید که ما آن‌ها را در این بخش برای شما آورده‌ایم:

 • ساختار فعالیت را کاملا روشن کند و میزان حق‌الزحمه را بر اساس موضوع پرونده مشخص کند.
 • برای کسب وکار خود از یک وکیل حقوقی متخصص استفاده کنید.
 • از عناوینی که باعث فریب موکل می‌شود، خودداری نماید.
 • یک وکیل نمی‌تواند در همه تخصص‌ها فعال باشد.
تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش

تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش

سخن آخر

در این مطلب با وکیل و مشاوره حقوقی، تعهدات آن نسبت به موکل و همچنین انواع وکیل حقوقی آشنا شدید. وکیل در واقع فردی است که به عنوان نماینده در خصوص امور حقوقی موکل وارد شده و در دادگاه از فرد دفاع می‌کند. اگر می‌خواهید در مسائل حقوقی تمام جوانب را رعایت فرمایید، بایستی یک وکیل در مشهد برای خود انتخاب کنید تا به طور حرفه‌ای و تخصصی، به حل مسائل حقوقی شما بپردازد. موسسه دادورزان صلح و سازش با دارا بودن وکلای مجرب در همه زمینه‌های حقوقی، می‌تواند شما را یاری دهد و راه‌گشای مشکلات حقوقی شما باشد. جهت آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

اشتراک این مطالب

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

وکیل طلاق در طرقبه شاندیز 6

آشنایی با قوانین طلاق و مهریه در ایران

یک وکیل متخصص

برخی کمیسیون های شهرداری و نحوه اجرا

وکیل در درگز

وکیل پایه 1 دادگستری چه کاری میتواند انجام دهد

وکیل روابط نامشروع 2

منشور حقوق شهروندی

اساسنامه سازمان زمین شهری

قوانین ملکی سند مالکیت

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

جستوجوی سریع

اخرین مقالات

خدمات ما

درباره ما

 برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

خدمات ما

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های حقوقی شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.