بهترین وکیل شرکت‌های تجاری با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

امروزه با افزایش توسعه تجارت و کسب وکار، صاحبان شرکت‌های تجاری برای بهبود وضعیت خود در امور تجاری، نیازمند یک وکیل شرکت‌های تجاری هستند تا از مشکلات پیش رو جلوگیری کرده و کسب وکار را در راستای پیشرفت هدایت کند. امروزه اهمیت حضور یک وکیل و یا مشاور حقوقی برای شرکت‌های تجاری بر همگان پوشیده نیست و همه افراد مطلع اند که انتخاب یک وکیل تجاری شایسته و باتجربه، در واقع ایجاد یک سپر برای حفظ حقوق و منافع یک شرکت است.

مؤسسۀ حقوقی دادورزان صلح و سازش با دارا بودن وکلای بسیار مجرب در کلیه حوزه‌های تجاری، می‌تواند تمام مسائل حقوقی مربوط به کسب وکار شما را حل کرده و در هنگام بروز مشکلات، دیگر نگران عدم آشنایی با ماده و تبصره‌های قانون نباشید. اگر شما هم ساکن مشهد هستید، با جستجوی عبارت وکیل در مشهد، می‌توانید به وب سایت این مجموعه تخصصی وارد شده و از خدمات آن بهره‌مند گردید. اکنون در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با ویژگی‌های دعاوی شرکت‌های تجاری و وظایف او نیز آشنا شوید.

وکیل شرکت‌های تجاری

وکیل تجاری کیست؟

به طورکلی وکیل، به شخصی گفته می‌شود که به عنوان نماینده، از طرف یک شخص حقیقی و یا حقوقی برای انجام اموری مأمور می‌شود و با عقد وکالت به او اجازه می‌دهد تا در صورت بروز مشکل، با علم حقوقی خود به مشکلات رسیدگی کند. مسلما تمام افراد جامعه روزی به خدمات حقوقی نیاز پیدا خواهند کرد، در این میان صاحبان کسب وکارهای تجاری مانند بازرگانان، سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان، پیمانکاران و همچنین واردکنندگان با طیف عظیمی از مسائل حقوقی تجاری مواجه هستند. از آنجایی که مسائل تجاری با مسائل حقوقی دیگر، از جمله حقوق مربوط به امور خانواده متفاوت و غیرقابل مقایسه است؛ برای رسیدگی به اختلافات تجاری، دادگاه‌های ویژه‌ای تأسیس شده‌اند که بر روی همین مسائل تمرکز دارند، به همین دلیل انتخاب وکیل‌هایی که به طور تخصصی به این امور رسیدگی می‌کنند، نیازی ضروری است.

برای مثال در شهر مشهد یک شرکت پیمانکاری، برای مسائل حقوقی خود در زمینه مسائل مالی، قراردادی، مالیاتی، فسخ قرارداد و همچنین بیمه‌ای نیازمند تجربه و دانش حقوقی است. بنابراین بهتر است برای این امور تخصصی به جای وکلای عمومی، از یک وکیل در مشهد که بطور تخصصی در زمینه تجاری فعالیت می‌کند، کمک بگیرند. وکلایی که در این امور مهارت و تجربه دارند و دارای پروانه وکالت از کانون دادگستری هستند، به عنوان وکیل شرکت‌های تجاری شناخته می‌شوند.

ویژگی‌های وکیل تجاری

یک وکیل شرکت‌های تجاری در مقابل موکل خود دارای وظایفی است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

-1 یک وکیل تجاری بر قانون و مقررات تجاری و همچنین اجرای آن مسلط است.

باتوجه به اینکه قوانین تجاری ارتباط مستقیمی با قوانین مرتبط با رقابت، حمایت ازمصرف‌کنندگان، قانون نظام صنفی کشور، صدور چک، ثبت شرکتها، مالیات، واردات و صادرات، امور گمرکی، قانون تأمین اجتماعی، حمایت از تولید و … دارد، یک وکیل شرکت‌های تجاری با تسلط بر این قوانین مرتبط با تجارت، می‌تواند برای صاحبان شرکت‌های تجاری منافع زیادی را به ارمغان بیاورد.

2- یک وکیل تجاری موفق، باید با اهداف و برنامه‌های صاحبان شرکت‌های تجاری آشنا باشد.

صاحبان کسب وکار تجاری، در دنیای تجارت که یک دنیای پیچیده و سودگرایی است، با ترسیم و پیشروی برنامه و اهداف خود، همواره در تلاش‌اند تا به بالاترین سود و بالاترین روابط تجاری برسند. یک وکیل با آشنایی این بینش صاحبان، زمینه تحقق اهداف را در محیط امن حقوقی مهیا می‌کند.

3- یک وکیل تجاری متخصص با رویه‌ها و عرف‌های تجاری آشنایی کامل دارد.

هر تجارتی از لحاظ حقوقی دارای عرف و رویه‌های خاصی است. از انواع این عرف‌ها که معمولا بین بازرگانان هر صنف شکل می‌گیرد، می‌توان به عرف کسبه، عرف تولیدکنندگان و عرف پیمانکاران اشاره کرد. آشنایی وکیل تجاری با این عرف‌ها، به تسریع حل و فصل درست مسائل حقوقی صاحبان کسب و کار منجر می‌شود.

وظایف وکیل تجاری

وکیل شرکت‌های تجاری وظیفه دارد در اموری مانند تنظیم قراردادهای تجاری، اسناد و چک و سفته‌هایی که در این امور استفاده می‌شوند، نظارت داشته باشد و به اختلافات تجاری که بین مدیران، شرکا و یا سهامداران ایجاد می‌شود، رسیدگی کند. همچنین در راه‌اندازی یک تجارت و سرمایه‌گذاری، وکیل تجاری موظف است به بررسی بهترین قالب حقوقی بپردازد. برای مثال تشخیص اینکه این تجارت با تأسیس یک شرکت موفق‌تر است و یا بدون تأسیس شرکت، به عهده وکیل تجاری است. از دیگر اموری که وکیل تجاری باید در آن نظارت داشته باشد، بررسی بهترین نوع شرکت تجاری به گونه‌ای است که بیشترین نفع را برای سرمایه‌گذار داشته باشد.
در یک مشارکت تجاری، مسائلی مانند نحوه اداره مشارکت، مسائل مالیاتی مشارکت، تقسیم سود و زیان سرمایه‌گذاری مشترک، انتخاب مدیران، پایان و تسویه مشارکت، نیازمند یک وکیل تجاری متخصص و باتجربه است.

بهترین وکیل شرکتهای تجاری

انواع شرکت تجاری

  • شرکت‌های تجاری سرمایه‌ای
  • شرکت‌های تجاری شخصی
  • شرکت‌های تجاری مختلط
  • شرکت‌های تجاری کمیّتی

بهترین زمان برای مراجعه به وکیل تجاری

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فقط در زمان بروز اختلافات و مشکل می‌بایست به وکیل تجاری مراجعه و از تجربیات وی استفاده کنند. اما به دلیل پیچیدگی‌هایی که در حل و فصل مسائل تجاری و کاری است، بهتر است با مراجعه به وکیل شرکت‌های تجاری در زمان درست، از بروز مشکلاتی که ممکن است هنگام تنظیم قراردادهای تجاری، صدور اسناد تجاری و انجام معاملات تجاری جلوگیری کنید. وکیل تجاری با دادن مشاوره‌های تخصصی، دانش و تجربه خود را در اختیار موکل خود قرار می‌دهد.

در موارد بسیار زیادی شاهد مشکلات غیر قابل حل و جبران ناپذیری بوده‌ایم که به دلیل عدم داشتن اطلاعات حقوقی پیش آمده‌ا‌ند. از این رو توصیه می‌شود قبل از شروع فعالیت‌های تجاری خود و اقداماتی مانند امضای سند و انعقاد معاملات، با یک وکیل تجاری خوب مشورت داشته باشید تا بتوانید از بسیاری از مشکلات عدیده جلوگیری نمایید و کسب وکار خود را با موفقیت آغاز کنید.

سخن آخر

در این مطلب با وکیل شرکت‌های تجاری، وظایف و ویژگی‌های آن آشنا شدید. وکیل در واقع فردی است که به عنوان نماینده در خصوص امور حقوقی موکل وارد شده و در دادگاه از فرد دفاع می‌کند. اگر شما کسب‌ و کاری در شهر مشهد دارید و در تجارت خود نگران مسائل حقوقی و سود و زیان خود هستید و یا دغدغه اختلاف با شرکای خود را دارید، بهتر است با انتخاب یک وکیل در مشهد مجرب و زبده، تمام مسائل حقوقی مربوط به تجارت را به آن سپرده و خیال خود را راحت کنید. موسسه دادورزان صلح و سازش با دارا بودن وکلای مجرب در همه زمینه‌های حقوقی می‌تواند شما را یاری دهد و راهگشای مشکلات حقوقی شما باشد. جهت ارتباطی آسان و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

جستوجوی سریع

اخرین مقالات

خدمات ما

درباره ما

 برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

خدمات ما

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های حقوقی شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.