وکیل اراضی ملی

در کشور ما از سال ها قبل از انقلاب اسلامی  برای ایجاد اعتدال و عدالت میان اقشار مختلف جامعه قانونگذار تمامی اراضی جنگلی و مراتع کشور را ملی اعلام کرده است. بنابراین اراضی ملی آن دسته از اراضی هستند که به دلیل مرتع یا جنگل بودن ملی نامیده می شود. به دنبال این عمل،دعاوی تحت عنوان اعتراض به تشخیص اراضی ملی در نظام حقوقی ما شکل گرفته است که انواع متعددی را شامل می شود. وکیل اراضی ملی وکیلی است که در زمینه ی قوانین و مقررات مربوط به اراضی ملی اشراف کامل دارد و برای تحقق عدالت در جامعه تمام تلاش خود را به کار می بندد. اگر می خواهید درباره ی وکیل اراضی ملی بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و همچنین مینوانید برای مشاوره حقوقی تماس بگیرید.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری
وکالت تخصصی در دعاوی با موضوعات مواد مخدر، کلاهبرداری، جرایم اقتصادی، جرایم پولی و بانکی و جرایم منافی عفت
وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر ولیعصر

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکیل در تهران وکیل در تهران

قانون اراضی ملی

ماده یک قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع که در سال 1341 تصویب شده است اینگونه بیان می کند که پس از تصویب این قانون، عرصه و اعیانی کلیه ی جنگل ها و مراتع و بیشته های طبیعی و اراضی جنگلی کشور، جز اموال عمومی محسوب می شود و متعلق به دولت است. حتی اگر قبل از این اراضی افراد آن ها را متصرف شده و سند مالکیت گرفته باشد.

براساس این قانون مرجع رسیدگی به دعاوی اراضی ملی، با بررسی سابقه و سنجش موقعیت یک محدوده ی مشخص ار اراضی ملی  با معیارهای از پیش تعیین شده به اعلام ملی لوده همه یا بخشی از محدوده ی تعیین شده مبادرت می ورزد.این کار با صدور برگی به نام برگ تشخیص صورت می پذیرد.بر اساس این تشخیص اراضی مالکاه به نفع دولت تصرف می شود. همین تصرف شروع دعاوی اعتراض به تشخیص ملی بودن اراضی است.وکیل اراضی ملی که بر تمام قوانین و مقررات تسلط دارد برای پیگیری این دعاوی وارد میدان می شود.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل اراضی ملی

دعاوی اعتراض ملی شدن اراضی

دعاوی اراضی ملی از نظر اصل ارکان با سایر دعاوی مشترک است؛ اما چیزی که باعث می شود این دعاوی پیچیده شود این است که سالیان متمادی از زمان اعلام شدن اراضی ملی می گذرد و همچین محدوده ی شهرها گسترش یافته است و وضعیت اراضی تغییر کرده است.  علاوه براین در این دعاوی اشخاص حقیقی و حقوقی مختلفی درگیر هستند ممکم است افرادی سال های طولانی از زمینی استفاده کرده باشند و خود را مالک آن بدانند اما بعد از چندین سال متوجه شوند که زمین ان ها ر تصرف دولت است. همه ی این موارد باعث پیچیدگی دعاوی اراضی ملی می شود. وکیل متخصص اراضی ملی باید بر بر تمام این موارد اشراف کامل داشته باشد.

تعریف اراضی ملی

در حقیقت تعریفی از اراضی ملی صورت نگرفته است و صرفا در قوانین به بیان مصادیقی اکتفا شده است. به عنوان نمونه، بر اساس اصل ۴۵ قانون اساسی، معادن، زمین های موات و یا حتی رها شده، دریا ها، نیزار ها، رودخانه ها، مراتعی که حریم‌ نمی باشد اموال مجهول المالک، ارث بدون وارث، اموال عمومی و …  از مصادیق اراضی ملی هستند. مطابق با قانون دیوان عدالت اداری همه تصمیمات صادره در کمیسیون های بدوی و تجدیدنظر که قطعی شده است تنها قابل بررسی کردن و مطابقت از نظر موارد قانونی بوده اند و نمی توان در مورد آن رسیدگی ماهوی انجام بدهند. زمین به عنوان یکی از منابع حائز اهمیت و مهم در زندگی انسان ها است که به دلیل رشد روز افزون جمعیت نیاز به وضع مقررات قانونی و سازمان دهی به جهت اجرای عدالت، و همچنین به جهت بهره مند شدن کلیه انسان ها از منابع طبیعی در جوامع را ، به دنبال داشته است.

در کشور ایران بر اساس قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع تصویب شده در بیست و هفتم دی ماه سال هزار و سیصد و چهل و یک اراضی ملی نیز وارد نظام حقوقی ما شد. بر اساس ماده یک این قانون: عرصه و اعیان تمامی مراتع جنگل ها اراضی جنگلی کشور بیشه های طبیعی جزء اموال عمومی و متعلق به دولت هستند حتی اگر پیش از تاریخ تصویب این قانون ، افرادی آن زمین ها را به تصرف خود درآورده باشند و سند نیز گرفته باشند.

وکالت در امور اراضی

وکیل اراضی ملی و مستثنیات زمین

تعداد بسیار زیادی از زمین هایی که با توجه به اسناد متعلق به اشخاصی بوده است، بعد از ثبت شدن ملی بودن، از تعلق و مالکیت آنها خارج گردید و به سازمان جنگلداری با دولت واگذاری شده. قصد داریم اراضی ملی و مستثنیات زمین توضیح دهیم. منظور از مستثنیات زمین چیست؟ یک زمین تا وقتی که دچار تغییر به واسطه انسان نشود و یک زمین دست نخورده به حساب بیاید، می تواند در سه دسته زمین ملی، مرتعی و موات قرار گیرد. اما در غیر این صورت یعنی در شرایطی که زمین به واسطه انسان دچار تغییر شده باشد و در واقع از آن زمین به منظور خاصی استفاده کرده باشد جز زمین های مستثنیات به حساب می آید.

تعهدات وکیل اراضی ملی

اگر از اقدامات یا سها انگاری وکیل اراضی ملی به موکل وارد آید، وکیل اراضی ملی مسئول می باشد. استرداد اموال تحویلی چرا وکیل اراضی ملی امین می باشد و آن چه را که در اثر وکالت به دست اورد وکیل پایه یک دادگستری باید به موکل تحویل بدهد.

  • ارائه صورت حساب دوران وکالت
  • وکیل اراضی ملی موضف است تا از حقوق موکل خود به خوبی دفاع کند.

چه کسانی می توانند به ملی شدن اراضی اعتراض کنند؟

چه کسانی می توانند به ملی شدن اراضی اعتراض کنند؟

  • زارعین صاحب اراضی نسق؛ افرادی که براثر اجرای قوانین اصلاحات قبل از انقلاب، زمین آن ها واگذار شده است.
  • افرادی که عرصه ها، باغ ها، تاسیسات و اعیان آن ها به تصرف درآمده است.
  • سازمان ها و موسسات دولتی

نکته ی مهم این است که افرادی که به ملی ضدن اراضی خود اعتراض دارند اگر برای اعتراض به محاکم قضایی مراجعه نکنند پس از تشخیص منباع ملی و طی شدن روند تشریفات اداری سند مالکیت به نام جمهوری اسلامی با نمایندگی وزارت جهاد کشاورزی  و مناطق آزاد تجاری- صنعتی و همچنین مناطق ویژه اقتصادی  با نمایندگی سازمان منطقه صادر می شود. و با توجه بهیچیدگی دعاوی اراضی ملی حتما پرونده ی خود را به وکیل باتجریه و حرفه ای اراضی ملی بسپارید.

مزایای اخذ وکیل اراضی ملی

مشورت کردن قبل از هر کاری با وکیل اراضی ملی باعث می شود که افراد افزون بر آن که از قوانین مرتبط با این حوزه آگاه خواهند شد و با دیدی وسیع تر به مشکل خود نگاه می نمایند، بهترین راه را نیز برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود انتخاب می کنند.

وکیل مرد اراضی ملی

در تعداد زیادی از پرونده ها و به ویژه در پرونده های اراضی ملی، با توجه به شرایط پرونده و موکل، ترجیح موکل های عزیز بر آن می باشد که با وکیل مرد در حوزه اراضی ملی فعالیت داشته باشند. چون که بر این باورند که همراه داشتن وکیل مرد اراضی ملی می تواند مناسب تر بوده باشد. به این دلیل که عموما خانم ها در بعضی پرونده ها مناسب نباشند و نیاز به وکیل مرد اراضی ملی به دلیل استفامت و پیگیری مداوم و شجاعت بیشتر، احساس بشود. همچنین گاه پیش می آید که اشخاص با وکیل مرد اراضی ملی احساس راحتی بیشتری را دارند و این می تواند رابطه بین وکیل و موکل را تقویت کند. در بسیاری از پرونده ها به دلیل پنهان کاری و یا شرمساری موکل در بیان بعضی موضوعات، پرونده ها پیچیده تر و مشکل می شوند.

وکیل خانم اراضی ملی

در بعضی دیگر از پرونده های اراضی ملی، با توجه به شرایط پرونده ترجیح موکل های گرامی بر آن می باشد که با وکیل خانم در زمینه اراضی ملی فعالیت داشته باشند. چون که اعتقاد دارند که همراه داشتن یک وکیل خانم اراضی ملی می تواند گزینه مناسب تری بوده باشد. به این دلیل که عموما اقایان در بعضی پرونده ها مناسب نباشند و نیاز به وکیل خانم اراضی ملی به دلیل صداقت و دلسوزی در پرونده و احساس مسئولیت بیشتر، احساس بشود. همچنین گاه پیش می آید که موکلین خصوصا در میان خانم ها، به دلیل همجنس بودن با وکیل خانم اراضی ملی احساس راحتی بیشتری را داشته باشند و این می تواند که رابطه بین وکیل و موکل را تقویت نماید. در بسیاری از پرونده ها به دلیل پنهان کاری و یا شرمساری موکل در بیان برخی موضوعات، پرونده ها پیچیده تر و مشکل می شوند.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی اراضی ملی

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی اراضی ملی

 منظور از مرجع صالح رسیدگی به دعاوی اراضی ملی مرجعی است که بر اساس قانون وظیفه ی رسیدگی دعاوی اراضی ملی را بر عهده دارد.برای رسیدگی بدوی به اعتراضات بر تشخیص اراملی در گذشته بر عهده ی هیئت هفت نفره ای بود، اما امروزه به تصریح تبصره ی یک ماده ی 9 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی که در سال 23/4/1389 تصویب شده است، یک سال پس از لازم الاجرا شدن این قانون، رسیدگی به اعتراضات اراضی ملی در صلاحیت شعبه ی ویژه ای که از سوی رئیس قوه ی قضائیه تشکیل شده است قرار می گیرد. در طی اصلاحات جدید این قانون در بند یک قانون رفع موانع تولید این یک سال به پنج سال تغییر یافت.

دعاوی منابع طبیعی

در سال های اخیر با توجه به بالا رفتن ارزش زمین ها دعاوی اراضی، منابع طبیعی و اراضی شهری مورد توجه مالکین و زیر مجموعه های وزارت های جهاد کشاورزی قرار گرفته است. دعاوی منابع طبیعی شامل تصرفات غیر قانونی افراد در منابع طبیعی و اراضی ملی و اعمال حقوقی شامل یک جانبه ملی شدن منابع و اراضی طبیعی و تشخیص درست آن ها می باشد. از جمله دعاوی اراضی ملی می توان تصرف غیر مجاز، رای غیر مجاز اراضی و غیره را نام برد. قابل ذکر است که مطابق قانون مجازات اسلامی جرائم ثبتی علیه اراضی ملی و منابع طبیعی غیر قابل بخشش و گذشت هستند.

وکیل منابع طبیعی

وکیل منابع طبیعی یک وکیل پایه یک دادگستری است که به راحتی در پیشبرد پرونده های حقوقی مربوط به اراضی و دعاوی منابع طبیعی کمک می کند. از آن جایی که حوزه منابع طبیعی با حوزه های تخصصی دعاوی ملکی شبیه اما کاملا متمایز است هنگام ثبت شکواییه باید به طور کامل اطلاعات و ادله ذکر شود تا وکیل متخصص منابع طبیعی به خوبی بتواند در این پرونده اقدامات لازم را انجام دهد. این وکیل فردی مجرب و با سابقه فعالیت در حوزه های مشترک است. یک وکیل منابع طبیعی با استفاده از تمامی ریز به ریز اطلاعات موجود در پرونده برای پیدا کردن ادله مورد نیاز دادگاه تلاش می کند و او بهترین وکیل پایه یک دادگستری برای رسیدگی به دعاوی منابع طبیعی است. همچنین وی باید به خوبی از شرایط آسیب و محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی در جریان روند پرونده های خود اطلاع داشته باشد. بهترین وکیل منابع طبیعی فردی مجرب با سابقه فعالیت موثر در زمینه پرونده های حقوقی منابع طبیعی است که نسبت به پرونده و موکلان خویش احساس مسئولیتی موثر داشته باشد.

وکالت در دعاو‌ی اراضی ملی

وکیل متخصص امور اراضی

وکیل متخصص امور اراضی شخصی است که به خوبی با توجه به تجربه و آگاهی از پس سخت ترین و پیچیده ترین دعاوی مطرح شده در زمینه امور اراضی بر آید. از آن جا که دعاوی اراضی از پیچیده ترین دعاوی مطرح شده در امور قضایی نیازمند رسیدگی است پس بهتر است در این زمینه پرونده تحت نظر یک وکیل متخصص امور اراضی پیش برود. از جمله دعاوی اراضی مطرح شده در پرونده های حقوقی و کیفری نیز می توان اراضی شهری، اراضی ملی، اراضی مناطق آزاد، اراضی صنعتی و غیره را نام برد.

وکیل اراضی دولتی

وکیل اراضی ملی یا همان وکیل اراضی دولتی فردی است که به خوبی بتواند پرونده های اراضی ملی و دولتی را مختومه کند. از جمله مزایای مشورت کردن با یک وکیل اراضی دولتی آگاهی از تمامی قوانین و مقررات لازم در این زمینه است همچنین با توجه به تجربه و آگاهی یک وکیل متخصص اراضی دولتی پرونده به خوبی به نتیجه ای که باید می رسد. همچنین دعاوی اراضی دولتی شامل تصرفات غیر قانونی افراد در اراضی ملی و اعمال حقوقی شامل یک جانبه ملی شدن منابع و اراضی دولتی و تشخیص درست آن ها می باشد.

وکیل اراضی ملی در تهران

یک وکیل اراضی ملی در تهران کسی است که در پرونده های خود به دنبال ایجاد عدالت برای بهره مندی تمامی شهروندان از منابع طبیعی همچون زمین که جزو یکی از مهمترین منابع ملی محسوب می شود باشد. از جمله دعاوی و مواردی که وکیل اراضی ملی در تهران به آن رسیدگی می کند می توان ملی شدن اراضی دولتی، ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی، چرای غیر مجاز و غیره اشاره کرد. از آن جایی که پس گرفتن اراضی ملی از دست غاصبان کار دشواری محسوب می شود، پس بهترین وکیل اراضی ملی در تهران از این رو باید تجربه و آگاهی کامل در حوزه های تخصصی وکالت ملکی و اراضی و منابع طبیعی و ملی را داشته باشد.

وکیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی

از جمله اصطلاح های دیگری که برای وکیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی به کار می رود، وکیل جهاد کشاورزی یا وکیل متخصص امور اراضی کشاورزی است. وکیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی وظایفی همچون رسیدگی به اعاده دادرسی نسبت به حکم محکومیت تغییر کاربری زمین های کشاورزی و تنظیم لایحه و پرونده های رسیدگی به این دست امور را دارد. برای ارتباط با بهترین وکیل تغییر اراضی کشورزی با شماره 09192329787 و 051-46224091 در ارتباط باشید.

وکیل متخصص اراضی ملی

پرونده های اراضی ملی یکی از انواع پرونده های حقوقی هستند که اکثر آنها به این شکل است که شاکی معتقد است که دولت به اشتباه زمین او را اراضی ملی حساب کرده و مالکیت او نقض شده است. در این شرایط بهتر است تا شما از یک وکیل متخصص اراضی ملی استفاده کنید تا با تخصصی که در این زمینه دارد بتواند پرونده شما را به خوبی پیش ببرد و رای دادگاه را به نفع شما بگیرد. استفاده از وکیل متخصص اراضی ملی از این جهت پیشنهاد می شود که این نوع وکیل، همانطور که از نامش پیدا است در زمینه اراضی ملی دارای تخصص و تجربه است و از آن جهت که امروزه با گسترش قانون و پرونده های حقوقی هیچ وکیلی نمی تواند در همه زمینه ها به شکل تخصصی وکالت کند، استفاده از یک وکیل تخصصی می تواند خیال شما را بابت بهتر پیش رفتن پرونده به مقدار قابل توجهی راحت کند. اراضی ملی نیز شبیه به مابقی حیطه های حقوقی دارای یک سری نکات مرتبط و منحصر به خود است که یک وکیل متخصص اراضی ملی می تواند به خوبی روی آنها تسلط داشته باشد و با استفاده از تجربه و دانشش در این زمینه نتیجه پرونده را به شکل مطلوب کسب کند.

خلاصه مطلب

شما با ما در یکی دیگر از نوشته های سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش همراه بودید. در این نوشته به شکل متمرکز بر روی زمینه وکیل اراضی ملی تمرکز کردیم و مواردی را در این رابطه خدمت شما ارائه دادیم. برخی از مواردی که در این نوشته مورد بررسی قرار گرفت عبارت است: بررسی قانون اراضی ملی، بررسی تعریف اراضی ملی، بررسی سوال چه کسانی می توانند به ملی شدن اراضی اعتراض کنند؟ بررسی مزایای اخذ وکیل متخصص اراضی ملی و … شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با وکیل اراضی ملی و پرونده های حقوقی اراضی ملی با استفاده از شماره تماس 09192329787 با مجموعه گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در تماس باشید. همچنین شما می توانید در صورتی که هر گونه سوال یا ابهامی در رابطه با موارد مطرح شده در این نوشته دارید آن را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما همراهان گرامی باشیم.

وکیل در کرد کوی

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرادی
1 ماه قبل

خانم میر بهترین وکیل امور اراضی هستند