0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست

وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست

شکواییه یا شکایت نامه یک برگ یا فرم خاص می باشد که فرمت و چارت آن از طرف قوه قضاییه تعیین شده است و شاکی پرونده کیفری وظیفه دارد که با تکمیل و تنظیم و ارسال آن برای شکایت خود در مراجع قضایی اقدام کند. نوشتن شکواییه و نحوه نوشتن شکواییه بر اساس قانون آیین نامه دادرسی کیفری و با درج مشخصات شاکی، عنوان جرم و زمان و مکان وقوع انجام می شود.  وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست می‌ تواند در نوشتن شکواییه به شما کمک کند و یک شکایت نامه حرفه ای و اصولی تنظیم کند. وکیل پایه یک دادگستری تهران آماده ارائه خدمات حقوقی مانند وکالت و مشاوره برای تنظیم دادخواست می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه های زیر فعالیت دارد:

 • تنظیم دادخواست و شکواییه
 • تنظیم لوایح حقوقی
 • پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، مواد مخدر و خانواده

بهترین وکیل زن در تهران

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم استان تهران
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری و ملکی
تنظیم قرارداد های حقوقی
مشاوره حقوقی در دعاوی خانواده

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر ولیعصر

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکیل در تهران وکیل در تهران

شماره وکیل در تهران

اهمیت حضور وکیل در تنظیم شکواییه‌

برای این که دعاوی کیفری در دادگاه رسیدگی شود ابتدا باید یک نفع پرونده یا همان شاکی ادعای خود را بر اساس تشریفات قانونی برای مراجع کیفری ارسال کند. تشریفات قانونی ارسال درخواست رسیدگی به شکایت از طرف شاکی به مراجع قضایی مانند دادسرا و دادگاه کیفری با تنظیم شکایت در فرمی مخصوص شکواییه نامیده می شود. نحوه نوشتن شکواییه بر اساس ماده 68 قانون آیین دادرسی کیفری می باشد. همچنین به سبب ماده 68 قانون دادرسی باید چندین اطلاعات منم در شکواییه ثبت شود. نوشتن و تنظیم شکواییه یک کار پیچیده و سخت است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است دادگاه آن را رد کند و شما ضرر زیادی کنید.

به همین جهت توصیه می شود قبل از تنطیم شکواییه از یک وکیل تنظیم شکواییه متخصص یا مشاوره تخصصی تنطیم شکواییه کمک بگیرید و یک شکایت نامه اصولی تنظیم کنید تا بتوانید از حق و حقوق خود دفاع کنید. با توجه به اهمیت نوشتن و تنطیم شکواییه اهمیت حضور وکیل تنظیم شکواییه موفق مشخص می شود و حضور آن برای نوشتن شکایت نامه شدت نیاز می باشد. همان طور که در بالا گفتیم شکواییه نخستین مرحله برای به جریان انداختن یک پرونده و شکایت می باشد، تنطیم شکواییه نیازمند دانش و مهارت کافی و دانستن قوانین و مسائل حقوقی می باشد. وکیل تنظیم شکواییه درجه یک می تواند این کار را به خوبی برای شما انجام دهد. شما با مراجعه به گروه وکلای دادورزان صلح و سازش از حضور وکیل تنظیم شکواییه خوب یا یک مشاوره حقوقی  استفاده کنید.

تنظیم شکواییه توسط وکیل

شکواییه یا شکایت نامه همان نامه اعتراف یا بیان جرم رخ داده شده است. در دستور کار بهترین وکیل ها نخستین مرحله برای تشکیل پرونده کیفری، تنظیم شکواییه توسط وکیل است. بر اساس قوانین دادگاه های کیفری در صورت عدم تنظیم شکواییه هیچ مقام قضایی مسئولیتی در قبال رسیدگی به آن جرم ندارد. برای تنظیم شکواییه بهتر است این کار را به یک وکیل پایه یک دادگستری سپرد تا وکیل بر طبق ماده 68 قانون آیین دادرسی کیفری شکایت را شخصا به نیابت از موکلش یا به صورت مستقیم توسط شاکی تنظیم کند. با توجه به قوانین موجود برای تنظیم شکایت نامه بهتر است این کار به دست بهترین وکیل تنظیم شکواییه سپرده شود. از جمله موارد لازم در یک شکایت نامه می توان به مواردی همچون موضوع شکایت و تاریخ و محل جرم، ضرر وارده به مدعی و شاکی، ادله کافی برای وقوع جرم و اسامی و مشخصات شاهدان در مکان در صورت وجود و مشخصات و نشانی مجرم، اشاره کرد. طرز صحیح نوشتن شکواییه برای بیان حق مطلب نزد دادگاه کیفری از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو تنظیم شکواییه توسط وکیل خوب از اهمیت بالایی برخوردار می شود. متن شکایت نامه باید به گونه ای باشد که علاوه بر شرح آنچه رخ داده است شامل نکات حقوقی و قانونی به بهترین نحو ممکن نیز باشد.

تنظیم دادخواست توسط وکیل

دادخواست یک برگه حقوقی است که در آن شاکی که خود را در مقام ضایع شدن حقوق خویش می داند نسبت به حق خود درخواست دادخواهی دارد. دادخواست یک برگه چاپی است که مفاد آن بر حسب قوانین آیین دادرسی مدنی به درستی باید منطبق گردد. از این رو لازم است تنظیم دادخواست توسط وکیل در راس کار فرد شاکی قرار گیرد. یک دادخواست درست باید حتما در فرم های قضایی مخصوص تهیه شده باشد و هر دادخواستی شامل سه رکن اساسی و قابل ذکر است، خوانده یا مدعی علیه، خواهان یا مدعی و خواسته یا موضوع دعوی؛ و اما محتویات متنی برگه دادخواست که شامل ماهیت اصلی دعوا، شرح خواسته های مدعی از دادگاه در طلب حق خویش و مشخصات کامل ارکان دادخواست است. برگه دادخواست شامل چندین ستون است که در ستون درخواست شاکی یا مدعی مطالبه خود را از دادگاه مختصرا بیان می کند. در ستون شرح درخواست نیز چرایی و دلیل مطالبه باید ذکر شود.

تنظیم دادخواست در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری نیازمنده تخصص و آگاهی یک وکیل مجرب است که به طور کامل آگاه است دادخواست چیست و نسبت از تمامی قوانین قاضیی  اطلاع دارد . برای دسترسی و ارتباط با بهترین وکیل تنظیم دادخواست با شماره های 09192329787 و 051-46224091 در تماس باشید.

وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست

لایحه چیست؟

لایحه به نوشته ی مکتوبی گفته می شود که هر یک از طرفین دعوا اعم از خواهان یا خوانده دعوا می تواند در طول فرآیند دادرسی و تا قبل از ختم دادرسی تنظیم کند و بر روی آن ، همه مطالبی را که می خواهند به اطلاع دادگاه برسانند ، قید کنند  این اطلاعات پیرامون دعواست . لایحه به این منظور نوشته می شود که اگر مطالبی علاوه بر آنچه که در دادخواست قید شده وجود داشته باشد که اطلاع دادگاه از آن ضروری است ، بر روی برگه ی لایحه نوشته شود و به دادگاه تقدیم شود ؛ و اینجاست که تفاوت در لایحه و دادخواست مشخص می شود .

 نحوه تنظیم لایحه نقش مهمی در سرنوشت دعوا ایفا می کند ؛ چرا که مستند بودن جزییات ذکر شده در لایحه ، اصولا تاثیر زیادی بر فرایند صدور حکم دادگاه خواهد داشت . بنابراین هر چند دفاع شفاهی در دادگاه و بیان جزییات  نزد قاضی دادگاه از اهمیت بسزایی برخوردار است  اما در برخی موارد همچون زمانی که شخص در جلسه دادگاه مطالبی را فراموش کرده یا به صورت نامناسب آن‌ها را بیان کرده باشد ، با نگارش یک لایحه قضایی دقیق می تواند آن ضعف را جبران کند .لایحه قضایی یا لایحه دفاعیه به سندی گفته می شود که طرفین دعوا با استفاده از آن ، می توانند مطالبی را که برای دفاع از خود در دادگاه ها و مراجع قضایی ضروری می دانند را به اطلاع دادگاه برسانند . اما دلایل لزوم تنظیم لایحه در دادگاه و همچنین نحوه تنظیم یا نوشتن لایحه مطالب مهمی است که اطلاع از آن برای افراد ضروری است و با نگارش و تنظیم یک لایحه قضایی یا لایحه دفاعیه ساده می توانید حقی را بگیرید و یا از ان دفاع کنید ، پس نحوه ی نگارش لایحه بسیار مهم است که فردی مسلط و اگاه را طلب می کند به همین سبب بهتر است از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید.

 لایحه ابزار قانونی مناسبی است که به قاضی این فرصت را می دهد که با توجه به متن ارائه شده ، رای درست و دقیقی صادر کند . به همین دلیل ، شخصی که لایحه ای تنظیم و به دادگاه ارائه می کند ، چه وکیل باشد و چه خود شخص ، می بایست اطلاعات حقوقی کامل در خصوص پرونده را داشته باشد و علاوه بر این ، به فنون نگارش لوایح قضایی و لوایح دفاعیه آشنایی داشته باشد .

انواع لوایح در جریان رسیدگی به پرونده ها در محاکم قضایی

 لایحه حقوقی به طور کلی به دو صورت می باشد:

 • لایحه دولتی : این لوایح به صورت پیشنهادات توسط مجلس بررسی شده و در صورت پذیرش به شکل قوانینی ارائه می گردند.
 • در خواست و دفاع .

در لایحه دفاعیه حقوقی، لایحه ی هر یک از طرفین به مراجع قانونی ارائه می شود. لایحه حقوقی بیشتر به صورت دفاعیه بوده و شخص لایحه را به منظور دفاع از خود به دادگاه ارائه می دهد. همچنین لازم به ذکر است که  که برای تفکیک و جدا سازی لوایح قانونی و دولتی، به انواع لایحه حقوقی که به دادگاه ارائه می شود در اصطلاح لوایح دفاعیه گفته می شود.

لایحه انواعی دارد که شامل:

 • لایحه دفاع ازحقوق موکل
 • لایحه درخواست کپی از صفحات پرونده مربوطه
 • لایحه برای مبلغ چک
 • لایحه توهین و تهدید همسر
 • لایحه مجهول المکان اعلام نمودن خوانده
 • لایحه دفاع از حقوق شوهر
 • لایحه دفاعیه

شد نحوه ی نگارش و تنظیم لایحه و دادخواست بسیار مهم است که توصیه می شود برای جلوگیری از هر گونه اشتباه و ضرر حتما از وکیل متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواستمشاور حقوقی تنظیم شکواییه 

تنظیم  شکواییه‌ یکی از کار های تخصصی می باشد چون اگر شما در تنظیم شکوائیه و دادخواست اشتباه کنید این اشتباه آثار حقوقی شدیدی در پی خواهد داشت. تنظیم شکواییه بدون داشتن اطلاعات کافی و جرمی را به کسی نسبت دادن و اگر ادعای شما در دادگاه ثابت نشود طرق مقابل می تواند ادعای حیثیت نماید و از شما شکایت کند. آن شخص می تواند بر علیه شما به خاطر اتهامی که به آن وارد کرده اید شکایت کند. به همین حضور جهت تنظیم شکواییه درخواست مشاوره حقوقی با وکیل تصمیمی هوشمندانه است.

دادخواست چیست؟

به طور لغوی دادخواست از داد خواستن می اید که به معنای دادخواهی و عدالت خواستن است که این امر از  مراجع قضایی ذیصلاح می باشد.  در دعاوی کیفری می توان بر روی هر برگه ای شکایت را تنظیم کرد و طلب احقاق حق کنید اما  در مورد دعاوی حقوقی درخواست رسیدگی الزاما با تقدیم دادخواست امکان پذیر می باشد.

 دادخواست برگه‌ای است با ظاهر، ستون‌بندی و اصطلاحات خاص حقوقی که در مراجع دادگستری در اختیار افراد قرار داده می‌شود تا دعاوی حقوقی خود را در آن تنظیم کنند. افراد با تنظیم و تقدیم این برگه، مطابق شرایط صحیح مشخص شده در قانون، مراجع قضایی را موظف به رسیدگی و صدور رای راجع به خواسته خود می کنند. رسیدگی در دعاوی حقوقی، به موجب ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی، مستلزم تقدیم دادخواست است. دادخواست، یک فرم چاپی اماده ی مخصوص است که افراد با تکمیل موارد موجود در آن، اقامه دعوا می کنند . طبق ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی، در دادخواست موارد و شرایطی باید توسط فرد مدعی تکمیل شود  که برخی از ان موارد عبارتند از: قید آدرس اقامتگاه خوانده و خواهان را برای تکمیل دادخواست، خواسته خواهان و موارد شکلی مندرج درقانون است که برای شروع رسیدگی باید به دادگاه تقدیم شود.

دادخواست، باید به زبان فارسی و در فرم چاپی مخصوص که توسط مراجع قضایی اماده شده است،  نوشته شود. پر کردن دادخواست به لحاظ شکلی و اصولی باید انجام شود و نحوه ی تنظیم ان از اهمیت فراوانی برخوردار است و مواردی که باید به لحاظ شکلی، رعایت بشوند در قانون، مشخص شده اند و عدم رعایت این موارد ، سبب صدور قرار رد دادخواست، خواهد شد. نحوه ی نگارش دادخواست همان چگونگی طرح دعوی می باشد که در صورت اشتباه ممکن است ، دعوی شما رد صلاحیت شود و امکان پیگیری قضایی را نداشته باشد. امروزه، به روال سابق فرم کاغذی دادخواست وجود ندارد بلکه متقاضیان باید به دفاتر خدمات قضائی، مراجعه کنند و سپس با تکمیل اطلاعات به شکل آنلاین و الکترونیکی، داخواست خود را به ثبت برسانند و سپس دادخواست، برای معاونت ارجاع ارسال می شود و سپس این معاونت دادخواست ها را به ترتیب برای شعب دادگاه مربوطه ارسال می کند.

هر دادخواست سه رکن اصلی دارد:

 • خواهان یا مدعی که شخصی است که از دادگاه رسیدگی به امری را مطالبه می‌کند.
 • خوانده یا مدعی علیه که شخصی است که دعوا علیه او اقامه می‌شود.
 • خواسته یا موضوع دعوی؛ مدعی باید آنچه را که از دادگاه درخواست دارد، بنویسد.

برای ارائه ی دادخواست باید بهای ان و هزینه ی دادرسی را پرداخت کنید که بهای آن در قسمت مربوط در برگه چاپی نوشته شده است. اگر مدعی نسبت به اموری فرع بر خواسته اصلی مانند هزینه دادرسی، حق‌الوکاله وکیل و سایر خسارات دادرسی و خسارت تأخیر در انجام تعهد هم تقاضای رسیدگی داشته باشد، این امر باید در دادخواست ذکر شود.

دادخواست به کجا تقدیم می شود

دادخواست به دفتر دادگاه صالح و در نقاطی که دادگاه دارای شعب متعدد است به دفتر شعبه اول تسلیم می‌شود. برگه ی دادخواست را از مجتمع‌های قضایی واقع در تمامی مناطق می‌توانید تهیه کنید.

دادخواست باید حتما در فرم‌های مخصوص باشد؛ زیرا هر فرم دادخواستی که از مراجع قضایی تهیه می‌شود دارای شماره نمونه مخصوص به خود است بنابراین نمی‌توان هر فرمی که تنها مشخصات آن شبیه به برگ‌های دادخواست را دارد، پر کرد.

 انواع فرمهای دادخواست:

 • فرم دادخواست مخصوص شورای حل اختلاف ،
 • فرم دادخواست مخصوص دادگاه نخستین (مرحله بدوی)،
 • فرم دادخواست مخصوص واخواهی،
 • فرم دادخواست مخصوص دادگاه تجدید نظر،
 • فرم دادخواست مخصوص فرجام خواهی،
 • فرم دادخواست مخصوص دیوان عدالت اداری،

وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست

ویژگی های وکیل شکواییه موفق

وکیل تنظیم شکواییه با سابقه کسی است که در رشته حقوق دارای مدرک تحصیلی معتبر می باشد و در زمینه امور‌ حقوقی مانند تنظیم شکواییه فعالیت دارد و دارای دانش و مهارت زیادی می باشد. تنظیم شکواییه توسط مشاور حقوقی تنظیم شکواییه متخصص می تواند به شما کمک کند تا ادعای خود را در دادگاه ثابت کنید. چون یک وکیل تنظیم شکواییه با سابقه تجربه زیادی دارد و می داند که برای جرم مورد نظر شما شکواییه را چگونه تنظیم کند و به چه مواردی نیاز می باشد. شما عزیزان با مراجعه به گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می‌توانید از داشتن وکیل حاذق شکواییه‌ و مشاور حقوقی تنظیم شکواییه استفاده کنید. این گروه با وکیل با تجربه حقوقی آماده خدمت رسانی به شما در مسائل حقوقی می باشد.

تنظیم لایحه توسط وکیل

اولین قدم برای تنظیم لایحه کیفری یا حقوقی اطلاع از اصول لایحه نویسی است. ولی لایحه به نوشته ای گفته می شود که برای رسیدگی از جانب صاحب دعوا یا افراد درگیر دعوا به مقام های قضایی داده شود. از آن جایی که نوشتن لایحه امری تخصصی است لازم است از سوی یک وکیل متخصص انجام شود بهترین وکیل تنظیم لایحه می تواند تمام سخن ها و اظهارات هر یک از طرفین دعوا را در قالب یک لایحه اصولی به دادگاه ارائه دهد. از جمله موارد ذکر شده در یک لایحه اصولی می توان به ارکان پدید آورنده جرم، اثبات جرم بر مجرم و برائت متهم اشاره کرد. بهتر است نوشتن یک لایحه برای ارائه به مقامان قضایی توسط وکیل انجام شود تا به خوبی علاوه بر اظهارات هر یک از طرفین دعوا از قوانین و اصول قضایی هم بهره گرفته شود.

وکیل متخصص تنظیم شکوائیه و دادخواست

وکیل متخصص تنظیم شکوائیه و دادخواست وظیفه دارد تا با استفاده از تخصص و تبحرش در زمینه تنظیم شکایت شما را راهنمایی کند تا به بهترین نحو ممکن پرونده شما پیش برود. یکی از ابتدایی ترین قدم ها برای طی کردن یک پرونده حقوقی، تنظیم درست و اصولی شکایت است. یک نکته بسیار مهمی که در رابطه با تنظیم شکایت وجود دارد این است که این کار در ظاهر بسیار ساده و معمولی به نظر می رسد ولی در صورتی که شما نتوانید به خوبی شکایت خود را ثبت کنید این احتمال وجود دارد که به هدف خود از شکایت نرسید. بنابراین با توجه به نکته گفته شده استفاده از یک وکیل متخصص تنظیم شکوائیه و دادخواست می تواند کمک شایانی به شما بکند.

خلاصه مطلب

با یکی دیگر از مقالات سایت وکلای گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با عنوان وکیل تنظیم شکوائیه و دادخواست همراه شما بودیم و در این زمینه سعی داشتیم که اطلاعات مناسبی را کسب کنیم. برخی از عنوان هایی که در این نوشته مورد بررسی قرار گرفت عبارت است از: ویژگی های وکیل شکواییه موفق، بررسی سوال دادخواست به کجا تقدیم می شود؟ مشاور حقوقی تنظیم شکواییه، انواع لوایح در جریان رسیدگی به پرونده ها در محاکم قضایی، بررسی اهمیت حضور وکیل در تنظیم شکواییه‌ و … امیدواریم مطالبی که مطالعه کردید برای شما مفید بوده باشد و از آنها به خوبی بهره برده باشید. شما می توانید سوالات دیگر خود را در رابطه با وکیل متخصص تنظیم شکوائیه و دادخواست در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم. همچنین می توانید با استفاده از شماره تماس 09192329787 با ما در تماس باشید تا به صورت تخصصی تر شما را راهنمایی کنیم.

وکیل در کرد کوی

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا