وکلا در ایران

وکالت و مشاوره حقوقی یکی از خدماتی است که گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر مشهد ارائه می کند، یکی از امتیازات ویژه این گروه تجربه و سابقه وکلای آن می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر مشهد و در دعاوی خانواده پنج سال سابقه فعالیت مستمر دارد.

مشهد و در دعاوی خانواده پنج سال سابقه فعالیت مستمر دارد.

بهترین وکیل خانواده در مشهد

بسیاری از ما در دوران مدرسه با این تعریف آشنا شده ایم که خانواده کوچکترین واحد اجتماعی است و البته مهم ترین آن میباشد. خانواده با شکل گیری عشق میان زن و مرد شکل گرفته و با آمدن فرزندان بزرگتر می شود. دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و قانون آئین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا که دربرگیرنده خط مشی زندگی و تکالیف و شرایط و حقوق خانواده ها را تعریف می کند.

شماره وکیل در مشهد

مشهد قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 8

تلفن دفتر 46224091  –   تلفن همراه 09155446429

وکیل خانواده متخصص در مشهد

در طی سال‌های اخیر به جهت حل اختلافات خانوادگی در دادگاه ‌های ایران و حفظ بنیان خانواده قوانینی تحت عنوان قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون ها حل و فصل می‌شود. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده در ایران می باشد اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند و برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

وکیل خانواده با تجربه در مشهد

در دعاوی خانوادگی ممکن است نیاز به برگزاری چندین جلسه فیمابین موکل و همسرش باشد بدیهی است  که در صورت عدم برگزاری جلسات و مشاوره های هر دو طرف امکان برقراری صلح غیر ممکن است. قطعاً نمی توان به پرونده های خانواده به عنوان یک پرونده حقوقی معمول نگریست چرا که عدم برقراری صلح ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به فرزندان مشترک و حتی خود طرفین وارد کند.

وکیل خانواده با سابقه در مشهد

متاسفانه دیده شده است که اختلاف های خانوادگی در برخی موارد با کش مکش های بسیار درگیری‌های شدید همراه شده و بعد از طلاق نیز زوجین در جهت انتقام گیری از یکدیگر سال ها به اقامه دعاوی متعدد مشغول هستند ، این عامل نه تنها سلامت روحی افراد را از بین خواهد برد بلکه عمر ارزشمند و نعمت بسیار بزرگ حیات رانیز تلف می کند.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

دعاوی خانواده

در هر خانواده ای اختلاف نظر و اختلاف سلیقه وجود دارد و این اختلاف ها ممکن است که به دعاوی حوقغ منجر شوند. آگاهی از قوانین و مقررات دعاوی خانواده می تواند به شما کمک کند. دعاوی خانواده حجم زیادی از پرونده های دادگاه های شهر مشهد را تشکیل داده است.

وکیل خانواده در مشهد

امروزه این امر برای همه روشن است که خانواده اساسی ترین رکن جامعه است و از دامن خانواده است که فرزندان به رشد و تعالی می رسند و پله های موفقیت مادی و معنوی را طی می کنند. اما متاسفانه اگر سری به دادگاه خانواده بزنید متوجه می شوید که تا چه حد خانواده های ما در معرض خطر قرار دارند. امروز نیاز به وکیل و مشاور خانواده بیش از پیش احساس می شود، شخصی که تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا دعواها و نزاع های خانواده را سمت و سویی ببرد که کمترین ضرر و زیان را برای فرد و جامعه به همراه داشته باشد. ما در این مقاله در مورد وکیل خانواده صحبت می کنیم؛ اگر شما هم در شهر مقدس مشهد و حوالی آن سکونت دارید و به دنبال وکیل خانواده در مشهد هستید، این مقاله تا انتها بخوانید.

وکیل خانواده در مشهد

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی کدام است؟

قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون حل و فصل شوند. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده است. اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند و برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

طلاق از طرف مرد

به جهت درخواست طلاق از طرف مرد باید چندین تشریفات خاص طی شود، هرچند که طلاق در گذشته به عنوان یکی از حقوق مهم مرد به حساب می آمد، اما امروزه رعایت این تشریفات الزامی و ضروری است. در ماده 1133 قانون مدنی نیز بر این نکته اشاره شده است، مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در قانون با مراجعه به دادگاه در ایران تقاضای طلاق همسرش را کند. مرد برای این که همسر خود را طلاق بدهد باید به دادگاه درخواست گواهی عدم امکان سازش دهد، و پس از آن درصورتی که به دادگاه ثابت کند که امکان ادامه زندگی مشترک برای او وجود ندارد، این گواهی برای او صادر می شود. همچنین بعد از طلاق مرد باید تمام حق و حقوق زن مانند، مهریه، نفقه نحله و از این دست را به او بپردازد.

طلاق از طرف زن

برای طلاق از طرف زن، باید با شوهر خود بر سر تمامی مسائل توافق کرده باشد. اما اگر زن بخواهد با کمک وکیل طلاق به صورت یک طرفه طلاق بگیرد باید بر اساس یکی سری قوانین و شرایط باشد. بر اساس قانون اگر مرد معتاد باشد، همچنین مکان مشخصی نداشته باشد، یا حتی اگر بیشتر از 5 سال حکم حبس داشته باشد، زن می تواند دادخواست طلاق بدهد و همچنین این شرایط توسط دادگاه بررسی می شود.

لزوم مراجعه به وکیل خانواده در مشهد

مسائل خانواده از مهم ترین مسائل حقوقی هستند که امروزه متاسفانه حجم زیادی از پرونده های حقوقی را به خود اختصاص داده اند. یکی از دلایل این امر می تواند این باشد که که بسیاری از خانواده ها از حق و حقوق خود و تکالیف خود و طرف مقابل اگاهی ندارند.اما اگر زوجین برای مشاوره حقوقی به وکیل خانواده مراجعه کنند می تواند کمک زیادی به ایشان کند. این امر باعث می شود که از حجم دعواهای ارجاع داده شده به دادگاه خانواده کم شود. بنابراین برای حل و فصل پروند ی خانواده حتما باید وکیل متخصص خانواده در مشهد مراجعه کنید. پروسه ی پیگیری پرونده های خانواده  طولانی است و به دلیل تنش هایی که ممکن است بین طرفین دعوا وجود داشته باشد بررسی آن ها باید به وکیل خانواده واگذار شود که بر قوانین و مقررات خانواده تساط کامل دارد. بنابراین از مهم ترین مزایای استفاده از وکیل خانواده در مشهد می توان به حفاظت از کانون خانواده و جامعه است و این از مهم ترین وظایف وکیل خانواده در مشهد است.

وکیل خانواده در مشهدموضوعات دعاوی و پرونده های خانواده در مشهد

دعاوی خانواده آن دسته از دعاوی هستند که به کانون خانواده مربوطز می شود؛ از نمونه های از موضوعات و دعاوی خانواده  می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نکاح دائم و نکاح موقت و اجازه در نکاح
 • شروط ضمن عقد
 • مهریه
 • نفقه
 • ازدواج مجدد
 • جهیزیه
 • اجرت المثل دوران زوجیت و نفقه
 • نشوز و تمکین
 • نامزدی و خسارت های ناشی از برهم زدن نامزدی
 • طلاق ،فسخ نکاح،رجوع از طلاق و بذل مدت
 • حضانت و ملاقات فرزند
 • حجر و رشد و رفع حجر
 • نسب
 • نفقه اقراب
 • اهدای جنین
 • تغییر جنسیت
 • سرپرستی اطفال بی سرپرست
 • ولی قهری
 • قوانین مربوط به قیومیت مربوط به اموال محجورین و نظارت بر شخص امین و وصایت در امور مربوط به آن

ویژگی های وکیل خانواده خوب در مشهد

وکیل خانواده خوب در مشهد در حوزه ی امور خانواده صاحب تخصص است. از مهم ترین ویژگی های وکیل پایه یک داگستری دعاوی خانواده در مشهد  می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تسلط بر قوانین و مقررات حقوقی
 • دارای تحربه و سابقه در پیگیری پرونده های خانواده
 • مهارت کلامی بالا
 • صداقت و امانت داری
 • دارای دانش و اطلاعات به روز در مسائل خانواده
 • دفاع از موکل خود در چارچوب قانون
 • صبر و حوصله ی زیاد برای به نتیجه رسیدن دعاوی خانوادگی

با آشنایی با ویژگی های وکیل در مشهد شما می توانید از همراهی یک وکیل خوب و مجرب در دعاوی خانوادگی بهره مند شوید.

وکیل خانواده در مشهدنفقه ی فرزند و نحوه ی پرداخت آن

نفقه فرزندان از جمله مهم ترین مواردی است که زوجین قبل از طلاق باید در مورد آن توافق کنند. نفقه فرزند پسر تا 18 سالگی و نفقه  فرزند دختر تا زمانی که ازدواج کنند با پدر می باشد، علاوه براین اگر فرزند بعد از 18 سالگی به تحصیلات عالیه ادامه دهد هزینه  تحصیل ایشان با پدر است. اما ممکن است زوجین خود توافقاتی در این زمینه داشته باشند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

طلاق توافقی یعنی اینکه زوجین خودشان به هر دلیلی به این نتیجه برسند که امکان ادامه ی زندگی مشترک ندارند و بخواهند مراحل طلاق توافقی را طی کنند. حتی اگر شما برای طلاق توافقی به دادگاه خانواده مراجعه کنید باید مراحل و روند اداری آن را طی کنید. وکیل طلاق توافقی می تواند به شما کمک کند که این پروسه را طی کنید. شاید درطی این پروسه و مشاوره ها متوجه شوید که تصمیم شما اشتباه است و از طلاق منصرف شوید.

 در صورت تمایل به تماس با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می توانید از شماره زیر استفاده کنید.
شهید قرنی ۳۲ پلاک ۴ واحد ۸
شماره تماس ۰۹۱۵۵۴۴۶۴۲۹ – ۴۶۲۲۴۰۹۱
مشاوره غیر حضوری در پیام رسان های ایرانی
مشاوره حضوری عصر ها با هماهنگی قبلی

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها