وکلا در ایران

هدف گروه وکلای دادورزان صلح و سازش ارائه خدمات حقوقی به سبکی جدید و نوین اعم از

  • مشاوره حقوقی
  • تنظیم دادخواست و شکواییه
  • تنظیم لوایح حقوقی
  • قبول وکالت در انواع موارد

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با رویکردی متفاوت پنج سال در شهر مشهد فعالیت مستمر داشته است.

وکیل طلاق باسابقه

طلاق توافقی نوعی از طلاق می باشد که در آن زن و شوهر به دلیل عدم سازش تصمیم می‌گیرند به زندگی مشترکشان پایان بدهند و هر دو طرف با تفاهم از هم جدا می‌شوند و در مورد کلیه حق و حقوق های مالی و غیر مالی قانونی شامل مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت و ملاقات فرزند  توافق کرده و این توافق از نظر دادگاه قابل قبول و معتبر خواهد بود. با وکیل طلاق توافقی از نزاع و درگیری طرفین کاسته شده و وقت کمتری از آن‌ها در دادگاه تلف خواهد شد به همین دلیل این روزها یکی از ساده‌ترین و کم دردسرترین انواع طلاق می باشد ولی نکته قابل توجه این است که اگر یکی از زوجین اختلافی در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان داشته باشد امکان صدور رای توافقی وجود ندارد.

شماره وکیل در مشهد

مشهد قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 8

تلفن دفتر 46224091  –   تلفن همراه 09155446429

وکیل طلاق متخصص

طلاق یکی از مسائل بسیار شایع در دنیای امروز و در سطح جامعه ما کنونی است. این پدیده ناهنجار در برخی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، به عنوان یک مسکن و حتی درمان قطعی راهگشا می ‌باشد.

بهترین وکیل طلاق

چنانچه طلاق از نوع طلاق توافقی باشد، می‌بایست زوجین حداقل به مدت ۵ جلسه به مشاوره روانشناسی بهزیستی رفته و چنانچه مشاور تشخیص دهد، گواهی عدم سازش و عدم انصراف از طلاق صادر می‌کند. در برخی از موارد نیز امکان عدم حضور در مراکز مشاوره طلاق وجود دارد.

ارجاع زوجین به داوری یا حکمیت

ارجاع زوجین به داوری نشات گرفته از آیه ۳۵ سوره نساء است که می فرماید «هر گاه از جدایی بین زن و مرد بیم دارید، داوری از خانواده مرد و داوری از خانواده زن انتخاب کنید تا در میان آنان صلح و سازش برقرار کنند اگر آن دو به دنبال اصلاح باشند، خداوند میانشان سازگاری ایجاد می کند. قانون مدنی درباره ارجاع به داوری سکوت کرده است. قانون حمایت از خانواده ۱۳۹۱ به شرح داوری پرداخته و در این قانون ارجاع به داوری در طلاق های توافقی حذف شد. مطابق ماده ۲۷ قانون حمایت از خانواده، «در کلیه موارد درخواست طلاق، به جز طلاق توافقی، دادگاه باید به منظور ایجاد صلح و سازش موضوع را به داوری ارجاع کند. بنابراین در صورت تقاضای طلاق توسط مرد، دادگاه قرار ارجاع داوری را صادر می نماید.

وکیل طلاق در مشهد

طلاق یک تصمیم بزرگ و مهم است که یک شخص می تواند در طول زندگی خویش بگیرد، طلاق باعث پایان یافتن زندگی مشترک می شود. برای گرفتن طلاق شما ابتدا باید اطلاعات کافی را در این باره داشته باشید، گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر مشهد در پرونده های طلاق پنج سال سابقه فعالیت دارد.

اهمیت طلاق

طلاق یکی از بزرگترین و مهم ترین تصمیم های زندگی یک فرد است، طلاق باعث پایان زندگی مشترک بین دو زوج می شود. طلاق آثار و پیامد های زیادی دارد، برای طلاق باید اطلاعات جامعی از آن داشت، هیچ یک از ما بر تمام قوانین و تبصره های قانونی تسلط کامل نداریم و به یک فرد با دانش نیاز داریم.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی کدام است؟

قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون حل و فصل شوند. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده است. اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند به برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهریه چگونه اجرا و وصول می شود؟

اگر زن درخواست مطالبه مهریه خود را داشته باشد می تواند بر اساس قانون به دفتر ازدواجی که عقد نکاح در آن صورت گرفته است مراجعه نماید و اگر مهریه عندالمطالبه باشد، می تواند مهریه موجود در سند نکاح را به اجرا درآورد و مطالبه کند، بعد از درخواست اجرا دفتر ازدواج اجرائیه صادر و به زوج ابلاغ می کند که مهریه را پرداخت کند .

طلاق چیست

در ابتدا برای این که نسبت به موضوع تسلط بیشتری داشته باشید طلاق را برایتان به زبان ساده توضیح می دهم. از لحاظ لغوی طلاق به معنی رها شدن می باشد. هر ازدواج و زندگی مشترکی ممکن است روزی پایان یابد. به همین جهت در قانون و نهاد طلاق پیش بینی شده است. تا زن و مرد بتوانند به صورت شرعی و قانونی به زندگی مشترک و ازدواج خود پایان دهند. لازم است بدانید که طلاق هم مانند دیگر کار های حقوقی آثار و پیامد هایی دارد که در ادامه برای شما درباره آن ها بیشتر توضیح می دهیم. طلاق در فقه و قانون یکی از حقوق مرد به حساب می آید اما بر اساس قوانین امروزی زن هم می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. همچنین زن و مرد می توانند بر روی انجام طلاق توافق کنند و طلاق توافقی را انجام دهند. زوجین برای طلاق باید یک سری تشریفات و مراحل اداری و قانونی را پشت سر بگذارند و سپس دادگاه حکم طلاق را صادر می کند.

نکاتی که باید درباره طلاق دانست

یکی از مهم ترین و پر تعداد ترین پرونده های حقوقی در دادگاه های سطح کشور پرونده های طلاق می باشد. متاسفانه در طی سال های اخیر آمار طلاق در کشور ما به شدت افزایش داشته است و روندی صعودی به خود گرفته است. در چنین شرایطی اگر قصد درخواست طلاق از همسر خود را دارید وکیل طلاق خبره در مشهد می تواند به شما کمک زیادی کند. بر اساس آمار به دست آمده یکی از مهم ترین و اصلی ترین مشکلاتی که باعث طلاق زوجین می شود مشکلات زناشویی می باشد.

مراحل طلاق و نحوه گرفتن طلاق

با توجه به تعاریفی که از طلاق به شما ارائه دادیم حال شما آمادگی این را دارید که با مراحل طلاق آشنا شوید. طلاق تنها مخصوص مرد نیست و زن هم می تواند درخواست طلاق دهد.

طلاق از طرف مرد: مراحل این نوع طلاق این گونه است که کرد خواهان طلاق می باشد و باید در سامانه طلاق ثبت نام نماید و سپس بعد از رفتن به جلسات مشاوره ماقبل طلاق و گرفتن گواهی عدم انصراف و عدم رجوع از طلاق در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست طلاق را تنظیم کند. مرد برای طلاق دادن زن نیاز به دلیل خاصی ندارد و می تواند با پرداخت مهریه توافقی زن را طلاق دهد.

طلاق به درخواست زن: مراحل طلاق به درخواست زن این گونه است که زن باید مانند مرد در سامانه ثبت طلاق ثبت نام کند و بعد از شرکت در جلسات مشاوره ماقبل از طلاق  شرکت کند و پس از دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق به یکی از دفاتر رسمی خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند و درخواست صدور طلاق را تنظیم کند. درخواست طلاق از طرف زن سخت تر است.

وکیل طلاق در مشهد

حضانت فرزندان توسط وکیل تحصیل کرده  طلاق در مشهد

در زمان طلاق موضوع مهمی که مطره می شود و محل نراع زوجین است حضانت فرزندان است. بر طبق قانون حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر و پس از آن با پدر است. علاوه براین پس از بلوغ فرزندان این خودشان هستند که تصمیم می گیرند با چه کسی زندگی کنند. موضوع حضانت توسط وکیل حرفه ای حضانت فرزند انجام میشود.

طرح دعاوی مهریه توسط وکیل طلاق در مشهد

یکی از مهم ترین دعاوی طلاق مهریه است. مهریه هدیه ای است از جانب مرد به زن که باید عندالمطالبه پرداخت شود. هیچ قانونی نمی تواند زن را از مهریه محروم کند حتی زمانی که برای زن مهریه تعیین نشده باشد بر طبق قانون مهرالمثل برای زن تعیین می شود که براساس عرف است. بعد از عقد زن مالک نصف مهریه می شود و نصف دیگر مهریه بعد از برقراری رابطه ی زناشویی به زن تعلق می گیرد.حتی زمانی که مرد فوت کرده باشد باز هم زن می تواند مهریه ی خود را بگیرد. با وجود اینکه مهریه عند المطالبه است و زن هر وقت بخواهد می تواند مهریه ی خود را بگیرد اما مشکلات مربوط به مهریع معمولا در زمان طلاق زوجین بالا میگیرد و باعث طولانی شدن روند دادگاه می شود که هک برای زوجین و هم برای فرزندان خطر ساز است. وکیل طلاق در مشهد

پیگیری استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در مشهد

جهزیه مطابق با رسم و رسومات هر شهری است که توسط زن به خانه ی شوهر برده می شود. اما پس از طلاق زن می تواند جهزیه ای را که به خانه ی همسر برده است باز گرداند اما نکته ی مهم این است که زن تنها می تواند آن مقدار از جهیزیه را که باقی مانده است ببرد و نمی تواند تقاضای نوسازی آن ها را از همسر خود داشته باشد.

وکیل طلاق در مشهد

 در صورت تمایل به تماس با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می توانید از شماره زیر استفاده کنید.
09192329787

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها