0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق در مشهد بالاتر از اینکه یک فرد حقوقی در رسیدگی قانونی به پرونده‌های طلاق باشد یک مشاور خوب و روانشناسی با قدرت شخصیت شناسی است که به خوبی می‌تواند با موکلان خود ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را در مسیر درست هدایت کند زیرا طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی شناخته می‌شود پس لازم است وکیل به خوبی موکلان خود را از تبعات آن در جامعه کنونی آگاه کند و برای آن‌ها زندگی پس از جدایی را ترسیم کرده تا به خوبی بتوانند در تصمیم خود به قطعیت برسند. وکیل طلاق در مشهد با موکلان خود احساس همدردی دارد و از این رو پیگیرانه به دنبال احقاق حق آن‌ها است. چنین شخصی در تمامی جلسات دادگاه حضور پیدا می‌کند و از تمامی قوانین مربوطه و روش های مشورتی نیز برای به نتیجه رساندن پرونده موکلان خود استفاده می‌کند. لازم است یک وکیل طلاق به تبع مشکلات مربوط به طلاق از وکالت بر روی پرونده‌های همچون مطالبه مهریه و نفقه، حضانت فرزندان و استرداد جهیزیه آگاهی داشته باشد.

طلاق یک تصمیم بزرگ و مهم است که یک شخص می تواند در طول زندگی خویش بگیرد، طلاق باعث پایان یافتن زندگی مشترک می شود. برای گرفتن طلاق شما ابتدا باید اطلاعات کافی را در این باره داشته باشید، گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر مشهد در پرونده های طلاق پنج سال سابقه فعالیت دارد.

شماره تماس وکیل طلاق در مشهد
Contact number of divorce lawyer in Mashhad

نشانی وکیل طلاق در مشهد – مشهد قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 8

تلفن دفتر 46224091  –   تلفن همراه 09155446429

 

بهترین وکیل طلاق در مشهد

چنانچه طلاق از نوع طلاق توافقی باشد، می‌بایست زوجین حداقل به مدت ۵ جلسه به مشاوره روانشناسی بهزیستی رفته و چنانچه مشاور تشخیص دهد، گواهی عدم سازش و عدم انصراف از طلاق صادر می‌کند. در برخی از موارد نیز امکان عدم حضور در مراکز مشاوره طلاق وجود دارد.

بهترین وکیل طلاق در مشهد فردی تحصیل کرده در حوزه حقوق با مطالعات کافی در حوزه دعاوی خانوادگی از جمله دعاوی طلاق و تبعات آن است. بهترین وکیل طلاق در مشهد به خوبی با بافت اجتماعی جامعه آشناست و علاوه بر اینکه یک مشاور حقوقی خوب است از تمامی اصول روانشناسی و شخصیت شناسی هم آگاهی دارد. از این رو لازم است هنگامی که هر یک از طرفین تصمیم قطعی برای طلاق داشتند به یک وکیل طلاق خوب در مشهد مراجعه داشته باشند تا او با قدرت نوشتاری که دارد دادخواستی قانونی برای آن‌ها تنظیم کرده و به دادگاه خانواده ارسال کند.

ضمن اینکه او می‌تواند شرایط نابسامان روحی آن‌ها را درک کرده و با مشاوره حقوقی و روانشناسی به درمان روحی آن‌ها و قدم برداشتنشان در مسیر درست کمک کند. بهترین وکیل طلاق در مشهد فردی رازدار و صادق است و با مهارت اجتماعی بالایی که دارد می‌تواند با موکلان خود رابطه خوبی برقرار کرده و از حق آن‌ها به خوبی در محضر قاضی دفاع کند. وی فردی متعهد و پیگیر است و در تمامی جلسات دادرسی موکل خود شرکت می‌کند و او را در جریان روند پیشرفت پرونده طلاق قرار می‌دهد.

وکیل متخصص طلاق در مشهد

طلاق یکی از مسائل بسیار شایع در دنیای امروز و در سطح جامعه ما کنونی است. این پدیده ناهنجار در برخی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، به عنوان یک مسکن و حتی درمان قطعی راهگشا می ‌باشد.

وکیل متخصص طلاق در مشهد تسلط کافی بر روی تمامی قوانین و مقررات مربوط به طلاق زوجین را دارد. انتهای هر زندگی مشترکی یا سازش است یا جدایی پس اینکه زوجین با هم به توافق نرسند و تصمیم به طلاق داشته باشند چیز عجیبی نیست ولی در سال‌های اخیر آمار طلاق به طرز چشمگیری افزایش داشته که این مورد جای بحث دارد. گاه در حین پروسه طلاق زوجین به مشکلات زیادی برخورد می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد دعوای لفظی و درگیری و متعاقبا شکایات بیشتری خواهد شد از این رو لازم است برای قانونی طی کردن پروسه طلاق با یک وکیل متخصص طلاق در مشهد در ارتباط باشند. وکیل متخصص طلاق با تنظیم یک قرارداد وکالت نامه‌ای از موکلان خود دریافت می‌کنند و بعد از آن به عنوان نمایند قانونی آن‌ها در جلسات دادگاه به دنبال حکم طلاق و حق و حقوق قانونی آن‌ها از زندگی مشترکشان هست. وکیل در مشهد با درایت و اعتباری که در دادگاه‌های خانواده دارد با ارائه ادله لازم برای اثبات حق به نفع موکلان خود به طور مرتب در تمامی جلسات دادرسی پرونده موکلان خود حاضر می‌شود.

ارجاع زوجین به داوری یا حکمیت دادگاه طلاق در مشهد

ارجاع زوجین به داوری نشات گرفته از آیه ۳۵ سوره نساء است که می فرماید «هر گاه از جدایی بین زن و مرد بیم دارید، داوری از خانواده مرد و داوری از خانواده زن انتخاب کنید تا در میان آنان صلح و سازش برقرار کنند اگر آن دو به دنبال اصلاح باشند، خداوند میانشان سازگاری ایجاد می کند. قانون مدنی درباره ارجاع به داوری سکوت کرده است. قانون حمایت از خانواده ۱۳۹۱ به شرح داوری پرداخته و در این قانون ارجاع به داوری در طلاق های توافقی حذف شد. مطابق ماده ۲۷ قانون حمایت از خانواده، «در کلیه موارد درخواست طلاق، به جز طلاق توافقی، دادگاه باید به منظور ایجاد صلح و سازش موضوع را به داوری ارجاع کند. بنابراین در صورت تقاضای طلاق توسط مرد، دادگاه قرار ارجاع داوری را صادر می نماید.

وکیل طلاق باسابقه در مشهد

وکیل طلاق، وکیل پایه یک دادگستری است که با تمرکز بر روی حوزه دعاوی حقوقی خانوادگی از جمله طلاق توانایی دفاع از چنین پرونده‌هایی را در دادگاه‌های خانواده دارد. وکیل طلاق فردی است که به نیابت از موکلان خود با دریافت یک وکالت نامه مسئول رسیدگی به امور حقوقی و قانونی طلاق آن‌ها می‌شود و موظف است با ارائه بهترین ادله ممکن به دادگاه خانواده در پی صدور حکم طلاق توسط قاضی باشد. مطابق با قوانین مدنی کشور زن و مرد حق مطرح کردن دادخواست طلاق به دادگاه خانواده را دارند ولی انواع مختلفی برای طلاق داریم که هر کدام از آن‌ها به شکل خاصی مورد بررسی دادگاه خانواده قرار خواهد گرفت. طلاق توافقی، طلاق با درخواست زن و طلاق با درخواست مرد هر کدام قوانین و مقررات خود را دارند که یک وکیل طلاق با سابقه در مشهد به خوبی از آن‌ها مطلع است.

وکیل طلاق در مشهد علاوه بر اینکه مسئولیت وکالت پرونده‌های طلاق را به عهده دارد یک مشاور حقوقی خوب و بالاتر از همه یک ذوانشناس و شخصیت شناس ماهر است و به خوبی می‌تواند افراد را متناسب با شخصیت که دارند بشناسد و هرگز فریب ظاهر آن‌ها را نمی‌خورد او باید از حق دفاع کند و در هر شرایطی پشت حق باشد. وکیل طلاق با سابقه فردی است که می‌داند ابتدا بهتر است در یک جلسه مشاوره به صورت دوستانه با زوجین صحبت کرده و آن‌ها را در جهت سازش به جلسات مشاوره روانشناسی دعوت کند و در صورتی که توافقی حاصل نشد به آن‌ها طلاق توافقی را پیشنهاد دهد. وکیل طلاق با سابقه در مشهد چه یک وکیل خانم و چه یک وکیل آقا باشد باید بتواند شرایط موکلان خود را درک کرده و با آن‌ها همدردی داشته باشد تا ارتباطی سالم در جهت پیشبرد سریع پرونده با موکلان خود برقرار کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

طلاق توافقی نوعی از طلاق می باشد که در آن زن و شوهر به دلیل عدم سازش تصمیم می‌گیرند به زندگی مشترکشان پایان بدهند و هر دو طرف با تفاهم از هم جدا می‌شوند و در مورد کلیه حق و حقوق های مالی و غیر مالی قانونی شامل مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت و ملاقات فرزند  توافق کرده و این توافق از نظر دادگاه قابل قبول و معتبر خواهد بود. با وکیل طلاق توافقی از نزاع و درگیری طرفین کاسته شده و وقت کمتری از آن‌ها در دادگاه تلف خواهد شد به همین دلیل این روزها یکی از ساده‌ترین و کم دردسرترین انواع طلاق می باشد ولی نکته قابل توجه این است که اگر یکی از زوجین اختلافی در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان داشته باشد امکان صدور رای توافقی وجود ندارد.

اهمیت طلاق

طلاق یکی از بزرگترین و مهم ترین تصمیم های زندگی یک فرد است، طلاق باعث پایان زندگی مشترک بین دو زوج می شود. طلاق آثار و پیامد های زیادی دارد، برای طلاق باید اطلاعات جامعی از آن داشت، هیچ یک از ما بر تمام قوانین و تبصره های قانونی تسلط کامل نداریم و به یک فرد با دانش نیاز داریم.

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی در مشهد کدام است؟

قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون حل و فصل شوند. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده است. اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند به برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهریه چگونه اجرا و وصول می شود؟

اگر زن درخواست مطالبه مهریه خود را داشته باشد می تواند بر اساس قانون به دفتر ازدواجی که عقد نکاح در آن صورت گرفته است مراجعه نماید و اگر مهریه عندالمطالبه باشد، می تواند مهریه موجود در سند نکاح را به کمک وکیل مهریه اجرا درآورد و مطالبه کند، بعد از درخواست اجرا دفتر ازدواج اجرائیه صادر و به زوج ابلاغ می کند که مهریه را پرداخت کند .

یکی از تبعات طلاق برای زوجین مطالبه مهریه از طریق زوجه است از این رو وکیل طلاق در مشهد باید توانایی مطالبه این حق را نیز از طریق مراحل قانونی در دادگاه خانواده داشته باشد. در طلاق توافقی بین زوجین توافقی بر سر چگونگی وصول مهریه وجود دارد ولی در مواردی که درخواست طلاق از سوی مرد بوده باشد یا اینکه زن مطالبه مهریه عندالمطالبه خود را از مرد داشته باشد نحوه رسیدگی و وصول مهریه متفاوت و مراحل قانونی خاص خودش را دارد که باید از طریق یک وکیل متخصص طلاق در مشهد پیگیری شود. برای وصول مهریه لازم است سند ازدواج و قباله نامه‌ای که مهریه در آن ثبت شده است وجود داشته باشد.

به این ترتیب وکیل ابتدا درخواست مطالبه مهریه را به ادارت ثبت اسناد ارجاع می‌دهد تا اموال مرد توقیف شود و حقوق قانونی زن از آن‌ها پرداخت گردد. اما در صورتی که وکیل موفق به مطالبه مهریه از اموال توقیف شده مرد در اداره ثبت اسناد و مدارک نشود باید پرونده موکل خود را در این اداره مختومه کرده و سپس دادخواست قانونی مطالبه مهریه را به دادگاه خانواده ارجاع دهد و با تمامی مدارک و اسناد رسمی در محضر قاضی به دفاع از موکل خود و زنده کردن حق او بنشنید. وکیل باید در نظر داشته باشد که مرد بعد از صدور حکم اجرای مهریه از سوی دادگاه حاضر به پرداخت نشود می‌تواند اموال توقیف شده او را به مزایده گذاشته و حق موکل خود را از آن‌ها پرداخت کند.

طلاق چیست؟

در ابتدا برای این که نسبت به موضوع تسلط بیشتری داشته باشید طلاق را برایتان به زبان ساده توضیح می دهم. از لحاظ لغوی طلاق به معنی رها شدن می باشد. هر ازدواج و زندگی مشترکی ممکن است روزی پایان یابد. به همین جهت در قانون و نهاد طلاق پیش بینی شده است. تا زن و مرد بتوانند به صورت شرعی و قانونی به زندگی مشترک و ازدواج خود پایان دهند. لازم است بدانید که طلاق هم مانند دیگر کار های حقوقی آثار و پیامد هایی دارد که در ادامه برای شما درباره آن ها بیشتر توضیح می دهیم. طلاق در فقه و قانون یکی از حقوق مرد به حساب می آید اما بر اساس قوانین امروزی زن هم می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. همچنین زن و مرد می توانند بر روی انجام طلاق توافق کنند و طلاق توافقی را انجام دهند. زوجین برای طلاق باید یک سری تشریفات و مراحل اداری و قانونی را پشت سر بگذارند و سپس دادگاه حکم طلاق را صادر می کند.

نکات مهمی که باید درباره طلاق دانست

یکی از مهم ترین و پر تعداد ترین پرونده های حقوقی در دادگاه های سطح کشور پرونده های طلاق می باشد. متاسفانه در طی سال های اخیر آمار طلاق در کشور ما به شدت افزایش داشته است و روندی صعودی به خود گرفته است. در چنین شرایطی اگر قصد درخواست طلاق از همسر خود را دارید وکیل طلاق می تواند به شما کمک زیادی کند. بر اساس آمار به دست آمده یکی از مهم ترین و اصلی ترین مشکلاتی که باعث طلاق زوجین می شود مشکلات زناشویی می باشد.

مراحل طلاق و نحوه گرفتن طلاق

با توجه به تعاریفی که از طلاق به شما ارائه دادیم حال شما آمادگی این را دارید که با مراحل طلاق آشنا شوید. طلاق تنها مخصوص مرد نیست و زن هم می تواند درخواست طلاق دهد.

طلاق از طرف مرد: مراحل این نوع طلاق این گونه است که کرد خواهان طلاق می باشد و باید در سامانه طلاق ثبت نام نماید و سپس بعد از رفتن به جلسات مشاوره ماقبل طلاق و گرفتن گواهی عدم انصراف و عدم رجوع از طلاق در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست طلاق را تنظیم کند. مرد برای طلاق دادن زن نیاز به دلیل خاصی ندارد و می تواند با پرداخت مهریه توافقی زن را طلاق دهد.

طلاق به درخواست زن: مراحل طلاق به درخواست زن این گونه است که زن باید مانند مرد در سامانه ثبت طلاق ثبت نام کند و بعد از شرکت در جلسات مشاوره ماقبل از طلاق  شرکت کند و پس از دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق به یکی از دفاتر رسمی خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند و درخواست صدور طلاق را تنظیم کند. درخواست طلاق از طرف زن سخت تر است.

انواع طلاق توسط وکیل طلاق در مشهد
Types of divorce by a divorce lawyer in Mashhad

حضانت فرزندان توسط وکیل تحصیل کرده طلاق در مشهد

یکی دیگر از تبعات دعوا و طلاق زوجین دریافت یا سلب حضانت فرزندان است که آسیب‌های روانی زیادی برای فرزندان و والدین در پی دارد از این رو لازم است در پی مطالبه چنین درخواستی با یک وکیل متخصص طلاق در مشهد در ارتباط باشید تا بتوانید به صورت قانونی و به دور از جنجال ذهنی مراحل مطالبه خود را دنبال کنید. جدای از آن توصیه می‌شود در این راستا حتما خودتان و فرزندانتان با یک روانشناس در ارتباط باشند تا بتوانند به خوبی از چنین برهه‌ای گذر کنند. حضانت در قانونی جمهوری اسلامی ایران یعنی پرورش جسمی و به جنبه تربیتی اهمیت آنچنانی داده نمی‌شود البته لازم به ذکر است که مسئله حضانت را تنها قانون متناسب با شواهد موجود مشخص می‌کند.

وکیل طلاق در مشهد برای دریافت حضانت فرزندان می‌داند درصورتی که آن‌ها زیر 7 سال سن داشته باشند که نا بالغ محسوب شوند به دلیل وابستگی اولویت حضانتشان با مادر است ولی بعد از 7 سالگی این اولویت دیگر با مادر نیست و آنجا در صورت عدم توافق بین زوجین قانون تصمیم گیرنده اصلی است. قانون اولویت را صلاح کودک و فرصت رشد و شکوفایی و شرایط مناسب زندگی برای او در نظر می‌گیرد از این رو وکیل طلاق در مشهد باید در تلاش باشد تا با ارائه مدارک و شواهد مناسب به دادگاه صلاحیت موکل خود و عدم صلاحیت طرف دیگر را ثابت کند تا بتواند موکل خود را به حضانت فرزندانش برساند.

وکیل مهریه خوب در مشهد

یکی از مهم ترین دعاوی طلاق مهریه است. مهریه هدیه ای است از جانب مرد به زن که باید عندالمطالبه پرداخت شود. هیچ قانونی نمی تواند زن را از مهریه محروم کند حتی زمانی که برای زن مهریه تعیین نشده باشد بر طبق قانون مهرالمثل برای زن تعیین می شود که براساس عرف است. بعد از عقد زن مالک نصف مهریه می شود و نصف دیگر مهریه بعد از برقراری رابطه ی زناشویی به زن تعلق می گیرد.حتی زمانی که مرد فوت کرده باشد باز هم زن می تواند مهریه ی خود را بگیرد. با وجود اینکه مهریه عند المطالبه است و زن هر وقت بخواهد می تواند مهریه ی خود را بگیرد اما مشکلات مربوط به مهریع معمولا در زمان طلاق زوجین بالا میگیرد و باعث طولانی شدن روند دادگاه می شود که هک برای زوجین و هم برای فرزندان خطر ساز است.

طرح دعاوی مهریه توسط وکیل طلاق در مشهد
Filing dowry lawsuits by a divorce lawyer in Mashhad

پیگیری استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در مشهد

جهزیه مطابق با رسم و رسومات هر شهری است که توسط زن به خانه ی شوهر برده می شود. اما پس از طلاق زن می تواند جهزیه ای را که به خانه ی همسر برده است باز گرداند اما نکته ی مهم این است که زن تنها می تواند آن مقدار از جهیزیه را که باقی مانده است ببرد و نمی تواند تقاضای نوسازی آن ها را از همسر خود داشته باشد.

جهیزیه اموال و اسبابی است که زن با خود برای شروع زندگی مشترک به خانه شوهر می‌برد. از آنجایی که هیچ وظیفه قانونی بر گردن زن برای تهیه جهیزیه نیست همچنان زن برای استرداد جهیزیه نیازی به اجازه شوهرش ندارد ولی توصیه می‌شود که این عمل به صورت قانونی و با پیگیری یک وکیل طلاق در مشهد انجام شود. هنگامی که زوجین از هم طلاق می‌گیرند به تبع آن ممکن است زن بر اساس حق قانونی خود مطالبه استرداد جهیزیه را داشته باشد که در این راستا یک وکیل طلاق در مشهد طی روند قانونی می‌تواند این حق را برای او وصول کند. وکیل طلاق در مشهد برای استرداد جهیزیه به خوبی می‌داند نیاز به توافق بین زوجین، سیاهه یا لیست جهیزیه و شهادت شاهدان است. از این رو اگر توافقی بین زوجین برای استرداد جهیزیه انجام نشد او می‌تواند به صورت قانونی این کار را پیگیری کند. هنگام خرید جهیزیه والدین زن باید لیست خرید تمام وسایل را نگه داشته یا لیستی از تمامی وسایلی که زن با خود به خانه شوهر می‌برد تهیه کنند و هنگام تحویل جهیزیه آن را به امضای داماد و شاهدان حاضر در آورند.

لیست سیاهه جهیزیه باید شامل نام اقلام خریداری شده و قیمت و مدل ان‌ها باشد و ترجیحا توسط مردان یا بزرگان فامیل داماد به عنوان شاهد امضا شود. وکیل طلاق در مشهد برای استرداد جهیزیه ابتدا باید درخواستی قانونی تنظیم کرده برای دادگاه خانواده ارسال کند سپس در طی یک جلسه دادگاه با استفاده از لیست سیاهه و حضور شاهدان به اثبات مالکیت زن بر روی تمامی وسایل ذکر شده در لیست جهیزیه بپردازد و در صورتی که هر یک از وسایل توسط مرد از بین رفته باشد باید جایگزین آن به درخواست زن تهیه شده و با بقیه اقلام جهیزیه استرداد داده شود. وکیل طلاق در مشهد برای استرداد جهیزیه باید در نظر داشته باشد که در صورتی که ارزش مالی جهیزیه کمتر از 20 میلیون تومان باشد پرونده باید توسط شورای حل اختلاف به بررسی گذاشته شود و در صورتی که ارزش مالی آن بیشتر از 20 میلیون تومان باشد نیاز به ارجاع به دادگاه خانواده دارد.

شناخت وکیل طلاق در مشهد
Getting to know a divorce lawyer in Mashhad
خلاصه مطلب

وکیل طلاق با سابقه در مشهد، عنوان نوشته ای بود که در این مقاله از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش به بررسی آن پرداختیم. در این نوشته در مورد عنوان هایی مانند: وکیل متخصص طلاق، پیگیری استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در مشهد، حضانت فرزندان توسط وکیل تحصیل کرده  طلاق در مشهد، نکاتی که باید درباره طلاق دانست، مهریه چگونه اجرا و وصول می شود؟ مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی کدام است؟ و … صحبت کردیم و به بررسی  دقیق آنها پرداختیم. امیدواریم که مطالب این نوشته برای شما مفید بوده باشد و به خوبی از آنها بهره مند شده باشید. شما می توانید با استفاده از شماره 09192329787 با در ارتباط باشید و همچنین می توانید با استفاده از قابلیت کامنت گذاری سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا