0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل ملکی

وکیل ملکی در تهران

دعاوی ملکی مجموعه‌ای از دعاوی پیچیده و دشوار است که حل آن نیازمند مهارت و تخصص است. هر اشتباهی در مورد این دعاوی، ممکن است موجب از بین رفتن حق شخصی شود که در واقع صاحب حق است. قبل از پرداختن به مسائل حوزه‌ی املاک ابتدا باید بگوییم که منظور از وکیل ملکی فردی می‌باشد که علاوه بر داشتن اطلاعات و اگاهی نسبت به قوانین مختلف حقوقی، فعالیت خود را صرفا در امور املاک و ملکی ، انجام می دهد و به نوعی در این زمینه تخصص دارد. یک وکیل خوب به خوبی می‌داند که در همه‌ی حوزه‌های حقوقی نمی‌تواند به نحو عالی عمل کند و تسلط یابد به همین سبب یک حوزه را انتخاب و در ان فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه می‌دهد. وکیل ملکی با انتخاب و انجام پرونده‌های زیادی در این زمینه، توانسته به تسلط و اگاهی نسبتا کاملی در حوزه ی ملکی برسید.

شماره تماس و آدرس وکیل سرکار خانم فاطمه میر در تهران

تهران – خیابان ولیعصر – قبل از میدان ونک‌ – جنب پل همت – کوچه سید الشهدا پلاک ۴ – واحد یک دفتر وکالت خانم فاطمه میر

فاطمه میر وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره مستقیم با وکیل

قبول وکالت توسط وکیل متخصص و باتجربه

پیگیری وکیل تا مرحله پایانی

وکیل پایه یک دادگستری

چرا باید وکیل ملکی انتخاب کنم؟

تعداد قرادادها و معاملات ملکی بسیار زیاد است و هر فردی برای کار، زندگی، نیاز به املاک دارند و به نوعی تمامی افراد در حوزه‌های مختلف ملکی دست به انجام قراردادهای ملکی از جمله: رهن، اجاره، خرید ، فروش، حق کسب پیشه، سرقفلی و …. می‌زنند به همین علت اگاهی در این زمینه‌ها برای جلوگیری از هرگونه مشکل حقوقی، لازم و ضروری است حال ان که تمام افراد به قوانین ملکی جاریه تسلط و اگاهی ندارند ، به همین علت باید از فردی اگاه و متخصص در حوزه‌ی املاک که همان وکیل ملکی می باشد ، کمک بگیرد. در دعاوی ملکی ، چگونگی طرح دعوی نیز بسیار مهم است زیرا ممکن است با طرح اشتباه دعوی ، دعوی شما رد شوند و هزینه و زمان تان از دست برود و یا در بسیاری از موارد که شاهد بوده ایم فرد با حق دار پنداشتن خود و این که به تنهایی می تواند پرونده ی خود را پیش ببرد و حق خود را بستاند از مراجعه به وکیل سر باز زده است اما به دلیل عدم اگاهی نسلت به قوانین ملکی و روند اداری قضایی در پرونده با شکست مواجه شده است و سرمایه‌ی خود را از دست داده است

انواع دعاوی ملکی

 با توجه به این موضوع که امور ملکی بسیار پیچیده‌اند و و مسائل حقوقی در خصوص انواع دعاوی ملکی باعث شده است که اشخاص جامعه با مشکل‌های زیادی مواجه شوند. پرونده‌های زیادی در این موضوع در محاکم در جریان می‌باشد. تقسیم بندی انواع دعاوی ملکی می‌تواند با روش‌ها و بر اساس پارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد. از دعاوی ملک مهم می توان به این موارد اشاره داشت. دعاوی تنظیم سند، دعاوی الزام به گرفتن پایان کار، الزام به ایفای تعهد، التزام به گرفتن صورت مجلس تفکیکی ، تخلیه املاک ، درخواست سرقفلی ، دریافت حق کسب و پیشه ، همچنین تجویز انتقال منافع ملکی ، خلع ید ، رفع تصرفات عدوانی ، مزاحمت و نیزهمچنین ممانعت از حق تفکیک و تعیین و تحدید حدود ملک و …وکیل ملکی سرقفلی با تکیه بر توانایی‌ها و تخصصی که در زمینه سرقفلی دارد می‌تواند با بررسی دقیق پرونده به خوبی بر آن مسلط شود و با نهایت توان تا پایان پرونده از حقوق شما دفاع لازم را انجام دهد.

وکیل قرارداد‌های ملکی

قراردادهای ملکی دارای طیف گسترده‌ای هستند که شناخته شده‌ترین آن‌ها به مواردی مانند: اجاره، خرید، رهن، فروش و… اشاره دارد. با توجه به حساسیت‌های که در زمینه قرارداد‌های ملکی وجود دارد بهتر است تا در زمان‌هایی که درگیر چنین قرار داد‌هایی می‌شوید از یک وکیل قرارداد‌های ملکی کمک بگیرد تا در جریان نهایی شدن این قراردادها همراه شما باشد و شما را به منظور دریافت حقتان راهنمایی کند.

به صورت کلی در حوزه املاک نرخ‌ها و مبالغ و همچنین نحوه پرداختی که در یک قرار داد مشخص می‌شود دارای اهمیت زیادی است و شاید شما به عنوان یک فرد عادی نتوانید به خوبی تمامی این موارد را چک کنید، از این رو نیاز است تا از وکیل قرارداد‌های ملکی کمک بگیرید تا با توجه به جزئیات قرار داد مد نظر شما را تنظیم کنید.

دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی کیفری یکی دیگر از دسته دعاوی کیفری هستند که مانند دعاوی کیفری دیگر برای آن‌ها مجازات‌های سنگینی از جریمه نقدی گرفته تا حبس در زندان در نظر گرفته می‌شود. در این دسته از دعاوی با موضوع اصلی کلاهبرداری و جرائم ملکی عمدی هستند. این دسته از دعاوی ملکی همانند دعاوی کیفری با شاکیان خصوصی یا شاکیان عمومی روبه‌رو هستند.

جعل اسناد ملکی با هدف کلاهبرداری، کلاهبرداری در خرید و فروش املاک، نقل و انتقال املاک غیرقانونی یا توقیف شده، خیانت در امانت، فساد در خرید و فروش و معاملات ملکی، معاملات معارض یا جعل اسناد معارض، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و … از جمله دعاوی ملکی کیفری می‌باشد. برای رسیدگی به دعاوی ملکی کیفری لازم است با یک وکیل ملکی در ارتباط باشید تا به صورت قانونی برای شما شکواییه و دادخواست‌های مورد نیازتان را تنظیم کند و برای دادگاه ارائه کند.

وکیل ملکی در تهران کیست؟

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصصص و مهارت ها:

 • مسلط به رویه محاکم استان تهران
 • وکالت تخصصی در دعاوی ملکی
 • وکالت در دعاوی با موضوعات : الزامات قرارداد های ملکی ، ابطال قرارداد و اسناد ،فسخ قرارداد ،سرقفلی ،تصرف عدوانی و خلع ید ،روابط موجر و مستاجر در املاک
 • تجاری و مسکونی و دعاوی ثبتی
 • تنظیم قرارداد های حقوقی

معاملات ملکی از جمله مواردی هستند که هر فردی در طول زندگی خود تجربه می‌کند اما رعایت قوانین و مقررات حقوقی در این معاملات از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا کوچکترین اشتباه می‌تواند زحمات افراد را پوچ کند. وکیل ملکی در تهران با تسلط و آگاهی در زمینه‌ی مسائل مربوط به املاک و مستغلات آن، فردی آگاه و باسواد حقوقی است که می‌تواند به خوبی در تهیه و تنظیم اسناد و قراردادهای ملکی به شما کمک کرده و در هنگام بروز دعاوی ملکی ناشی از عدم توجه به قوانین کشور، به عنوان نماینده حقوقی از شما دفاع کند. انواع دعاوی ملکی عبارتند از: دعاوی خلع ید، رفع تصرف عدوانی، تخلیه، رفع ممانعت از حق، الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، الزام به تحویل ملک یا الزام تنظیم سند رسمی برای املاک، دعاوی مربوط به جعل اسناد ملکی با هدف کلاهبرداری و دعاوی مربوط به ارتکاب جرم کلاهبرداری در حوزه معاملات املاک. وکیل دعاوی ملکی، وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه وکالت بر روی هر یک از این دعاوی به موکلان خود در احقاق حقوقشان کمک کرده و از تضییع حقوق و آسیب به منافع آن‌ها جلوگیری می‌کند.

درخواست مشاوره

بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران برای هر فرد بستگی به نیازها و موضوع پرونده‌ی او دارد. برای انتخاب بهترین وکیل خوب ملکی، می‌توانید به مواردی همچون تخصص و تجربه وکیل در زمینه‌ی مورد نظر، شناخت وکیل از قوانین و مقررات مربوط به مسائل ملکی، روابط عمومی وکیل با موکل و توانایی ارتباط برقرار کردن با او و هزینه‌ی وکالت و توافق نامه‌ی مالی وکیل ملک حرفه‌ای توجه داشته باشید. اطلاع از ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای یک وکیل دعاوی ملکی، مهارت‌ها و وظایف او از جمله عواملی هستند که می‌توانند در انتخاب و ارتباط با بهترین وکیل ملکی به شما کمک کنند.

به یاد داشته باشید که وکیل دعاوی ملکی، فردی است که به تمامی تعهدات خود نسبت به موکلانش پایبند است و با تمام توان و تلاش خود از حقوق آن‌ها دفاع می‌کند.

وظایف وکیل ملکی چیست؟

وظایف وکیل ملکی در تهران عبارتند از:

 • وکالت در دعاوی ملکی و دفاع از حقوق موکلین در این دعاوی
 • همراهی با موکلان در تنظیم سند رسمی مربوط به قراردادهای ملکی
 • کمک به موکلان در احقاق حقوقشان و جلوگیری از تضییع حقوق و آسیب به منافع آن‌ها
 • ارائه مشاوره‌ی حقوقی در مورد مسائل مربوط به املاک و مستغلات
 • نظارت بر انجام امور مربوط به املاک و رعایت قوانین و مقررات لازمه
 • نگهداری از اسناد و مدارک موکلان و حفظ حریم شخصی آن‌ها
 • نمایندگی موکلان در مذاکرات و قراردادهای مربوط به املاک و حفاظت از منافع آن‌ها در این زمینه

وکیل ملک حرفه‌ای با پایبندی به تمامی وظایف خود می‌تواند بهترین تجربه از معاملات ملکی را برای موکلانش به ارمغان آورد.

ویژگی های وکیل ملکی خوب در تهران

یک وکیل خوب ملکی از تخصص و تجربه در زمینه‌ی مسائل ملکی برخوردار است. او شناخت کاملی از قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات دارد و می‌تواند بهترین راهکارهای حقوقی و رویکردهای دفاعی را در جلسات مشاوره به موکلان خود ارائه دهد. روابط عمومی وکیل با موکل و توانایی ارتباط برقرار کردن با او، صداقت و شفافیت وکیل با موکلانش و امانت‌داری در حفظ حریم خصوصی موکلان نیز از دیگر ویژگی‌های وکیل خوب ملکی می‌باشند.

وکیل خوب ملکی از فن بیان و قدرت کلام خوبی برخوردار است و با تیزبینی و جستجوگری به تنظیم قراردادهای موکلان خود پرداخته و از منافع آن‌ها دفاع می‌کند.

انواع پرونده های ملکی

انواع پرونده‌های ملکی را می‌توان به سه دسته دعاوی ملکی حقوقی، دعاوی ملکی کیفری و دعاوی ملکی ثبتی تقسیم کرد. دعاوی ملکی حقوقی، کیفری و ثبتی به دعاوی‌ای اشاره دارند که مربوط به مسائل ملکی و املاک و مستغلات می‌باشند. این دعاوی در دادگاه‌های مختلف، مورد بررسی و صدور حکم قرار می‌گیرند و یک وکیل دعاوی ملکی نیز بر هر یک از آن‌ها وکالت دارد.  

دعاوی ملکی حقوقی

به دعاوی‌ای گفته می‌شود که در دادگاه‌های حقوقی به آن‌ها رسیدگی می‌کنند و حکمی که از سوی قاضی صادر شده، معمولاً پرداخت خسارت است. مثالی از این دعاوی می‌تواند فروشنده‌ای باشد که آپارتمانی را به خریداری فروخته است، اما تحویل آن را نمی‌دهد. از دیگر موارد مربوط این حوزه می‌توان به درخواست تقسیم ملک، رفع مزاحمت ملکی و تصرف عدوانی، فک رهن، عدم پرداخت اجاره یا تخلیه ملک نیز اشاره کرد. دعاوی حقوقی ملکی عموما بر سر سهل انگاری ایجاد شده و باعث آسیب یا خسارت برای مالکین می‌شوند.

دعاوی ملکی کیفری

این دعاوی در دادگاه‌های کیفری و به دلیل نقض قوانین جرمی یا ارتکاب جرائم عمدی در حوزه املاک، مورد بررسی قرار می‌گیرند. مثالی از این دعاوی می‌تواند پرونده‌ای باشد که در آن فردی به اتهام سرقت یا تخریب املاک، مجرم شناخته شده است. جعل اسناد و ارتکاب به کلاهبرداری‌های ملکی نیز از دیگر نمونه‌های دعاوی ملکی کیفری هستند.

دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی‌ای که به دلیل مسائل مربوط به ثبت اسناد مربوط املاک و مستغلات، مورد بررسی قرار می‌گیرند. مثالی از این دعاوی می‌تواند پرونده‌ای باشد که در آن املاکی به طور غیرقانونی به نام فردی ثبت شده است و صاحب اصلی ملک از این ثبت ناراضی است. همچنین مواردی مانند تغییر مالکیت، تغییر کاربری اراضی و تغییر اطلاعات سند رسمی یا عدم ثبت سند از دیگر موارد این دعاوی محسوب می‌شوند. بی‌توجهی به قوانین در هنگام معاملات ملکی از جمله عوامل منجر به دعاوی ملکی ثبتی هستند.

هزینه وکیل ملکی

هزینه وکالت وکیل ملکی در تهران بر اساس عواملی مانند تجربه و تخصص وکیل در زمینه قوانین حقوقی املاک و مستغلات، مکان دفتر وکالت وکیل، خدمات حقوقی ارائه شده، پیچیدگی پرونده و زمان‌بر بدون آن مشخص می‌شود. حق الوکاله یک وکیل ملک حرفه‌ای باید به صورت توافقی میان او و موکلانش تعیین شود و نحوه پرداخت آن نیز در قرارداد وکالت به ثبت برسد.

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

۹ دیدگاه دربارهٔ «وکیل ملکی»

 1. سلام وقت بخیر
  من‌ وکلا زیادی داشتم در تهران و‌کرج‌
  سه سال پیش یک مشکل بزرگی داشتم در تهران
  با کمک خانم میر نتیجه خیلی خوبی گرفتم و از یک تیم کلاهبرداری نجات پیدا کردم
  از نظر من بزرگ ترین ویژگی ایشون انصاف و درست کار بودنشون هست
  واقعا به همچین وکیل های با سوادی نیاز داره

  مهندس پاکزاد

 2. وکیل گرونی هست
  سابقه کار در تهران داره
  من پرونده داشتم با این اقا
  چند سال درگیر بودم هر وکیلی میگرفتم یک بازی سرم در میاورد
  ولی ایشون مشکلم رو حل کرد و در دیوان تهران حق بودنم رو ثابت کرد
  قاضی باورش نمیشد حکمش شکسته
  حلالش

 3. ناصری ملک جردن

  با سلام
  یک مشکل بزرگ ملکی داشتم و گیر یک املاکی کلاهبردار افتاده بودم‌
  همش‌ در دادگاه شکست‌ میخوردم‌
  چون سند ملکم مشکلی داشت‌و طرف مقابلم‌ سرم رو‌کلاه گذاشته بود
  چند وکیل گرفتم نتونستن‌ کاری انجام بدند
  و‌نهایتا تحقیق کردم همکارانم خانم میر رو معرفی کردند منم رفتم جای ایشون یک سال بنده خدا پیگیر‌ کارم بود و از پایه با تشکیل چند تا پرونده نتیجه که میخواستم رو گرفتم و تازه دیشب رای قطعی‌ بهم ابلاغ شد
  اگر شکست‌ میخوردم ۳۰ میلیارد مالم‌ میرفت‌
  ‌‌طرفم چند تا وکیل عوض کرد حتی در یک پرونده نتونستن‌ ما رو‌شکست‌ بدند
  خیلی با سواد هستند
  نکته مهم تر اینه که تو دادگاه همه میدونند‌ که تسلط دارند.
  لایحه های خیلی خوبی مینویسن‌

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا