وکیل دادگستری در بجنورد

بهتر است بدانید موکلین اطراف مشهد نیز می‌توانند از امتیازات وکیل در مشهد نیز بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است که در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی وظایف وکیل دادگستری در بجنورد می‌پردازیم.

وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد

اگر به دنبال وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد می‌باشید نگران نباشید. همراه با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می‌توانید با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد آشنا شوید.

خدمات گروه وکلای صلح و سازش

 • قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی دربجنورد و سایر استانهای کل کشور توسط وکلای مجرب
 • قبول کلیه دعاوی مالی در بجنورد (اعم از چک و املاک و غیره )
 • قبول کلیه دعاوی ( کیفری – حسبی – تجارت – خانوادگی – اجاره – استیجاره – عقد بیع در ارتباط با اموال غیر منقول و منقول)
 • دعاوی کیفری
 • خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، جعل و استفاده از سند مجعول ، قتل شبه عمد (ناشی از سوانح رانندگی) ، ترک انفاق ، انتقال مال غیر و دعاوی در ارتباط با سایر عناوین مجرمانه
 • اراضی غصبی و رفع توقیف آن
 • امور حسبی ( ارث و وصیت )
 • اخذ گواهی حصر وراثت (من جمله اخذ تمامی مفاصا حسابهای مربوطه)
 • تنظیم وصیت نامه عادی و رسمی
 • مهر و موم و تحریر ترکه متوفی
 • تنظیم تقسیم نامه عادی و رسمی بین وراث
 • دفاع از صحت و اصالت وصیت نامه عادی
 • تقسیم و فروش اموال منقول و غیر منقول متوفی موضوع اختلاف بین وراث
 • نصب و عزل قیم و غیره- وکیل در جاجرم
  – وکیل در اسفراین
  – وکیل در آشخانه
  – وکیل در شیروان
  – وکیل در فاروج

چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت به وکیل دادگستری در بجنورد هستید می توانید با ما از طریق شماره زیر یا صفحه اینستاگرام گروه دادورزان صلح و سازش در ارتباط باشید.
09192329787
– پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…
– تنظیم دادخواست و شکواییه
– تنظیم انواع قرارداد
– ارائه کلیه خدمات حقوقی
بجنورد خیابان شریعتی شمالی کوچه شهید شیخ زاده تقاطع اول ساختمان پاستور


حوزه های کاری گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

این گروه با بکارگیری بهترین وکیل متخصص در هر پرونده حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و ملکی همواره، بهترین نتیجه را برای متقاضیان به ارمغان می آورد.
در حوزه هایی مانند وکیل کیفری، وکیل خانواده، وکیل انحصار وراثت، وکیل قرارداد، وکیل طلاق، وکیل ملکی، وکیل چک، وکیل سفته، وکیل حضانت، وکیل ثبت، وکیل نفقه، وکیل اجرت المثل بهترین وکلا در این گروه در شهر بجنورد گرد هم جمع شده اند.
گروه وکلا دادورزان صلح و سازش با داشتن بهترین وکلای متخصص در شهر بجنورد، که بدلیل تجربه بالا، با اشراف کامل به حل پرونده های حقوقی نایل می شوند.

وکیل دادگستری در بجنورد

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد، وکیلی است که در صورتی ارزیابی مشکل حقوقی موکل خود متوجه شود که امکان انجام وکالت وجود ندارد از گرفتن پرونده صرف نظر کرده و باعث اتلاف هزینه و اضرار موکل نشود.

وکیل اطفال در بجنورد ،  وکیل مواد مخدر در بجنورد، وکیل قاچاق کالا در بجنورد، وکیل معاملات ملکی تجاری در بجنورد

بهترین وکیل بجنورد | وکلای برتر بجنورد | وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد
بهترین وکیل بجنورد | وکلای برتر بجنورد | وکیل پایه یک دادگستری در بجنورد

 دعاوی مربوط به موجر و مستأجر

وکالت به زیر مجموعه های متعددی تقسیم می شود که در این مقاله سعی شده دعاوی مربوط به موجر و مستاجر به صورت کامل برای شما بیان شود. اجاره جزو یکی از امور حقوقی به شمار می رود که نقش ویژه و اساسی به خود گرفته است به نحوی که ریشه بسیاری از اختلافات و دعاوی که در محاکم مورد بررسی قرار می گیرد، شامل این دعاوی می باشد.

 اجاره به چه معناست؟

به طور کلی اجاره به این معنی است که مستأجر منافع یک مورد خاص را از شخص موجر، یا در صورت تملک و در ازای این بهره برداری از آن مبلغی را به عنوان اجاره به مالک بپردازد. مهم ترین مشکلاتی که امکان دارد در پایان قرارداد ایجاد شود، تخلیه نکردن ملک از طرف مستأجر می باشد. قانون برای این موارد راه حل های ویژه‌ای را برای موجر در نظر گرفته است تا بتواند حقوق از دست رفته خویش را به دست آورد. به این ترتیب موجر می تواند از طریق قانون حق خود را از مستأجری که قانون را رعایت نمی کند، دریافت نماید.

بهترین وکیل در بجنورد | وکیل خوب در بجنورد | وکلای برتر بجنورد
بهترین وکیل در بجنورد | وکیل خوب در بجنورد | وکلای برتر بجنورد

 قرارداد اجاره

به طور کلی اجاره از جمله روابطی است که در جامعه نقش ویژه و اساسی دارد به نحوی که منشأ اغلب اختلافات در رابطه با اجاره می باشد. قرارداد اجاره از جمله عقودی که می باشد که دعاوی موجر یا مستأجر نمی توانند پیش از انقضا موعد اجاره به جز مواردی که قانون آن را پیش بینی کرده است، درخواست فسخ آن را انجام دهد. بر این اساس هنگامی که قانون اجازه فسخ قرارداد را داشته باشد، مانند معیوب بودن ملک در دست اجاره یا درصورتی که طرفین قرارداد در این زمینه با یکدیگر توافق کرده باشند، موجر یا مستأجر می تواند جهت فسخ قرارداد یا تخلیه، تقاضای خود را در قالب تنظیم دادخواست به محاکم قضایی تنظیم نماید.

از مهم ترین مشکلاتی که در انتهای قرارداد امکان بروز آن وجود دارد تخلیه نکردن ملک توسط مستأجر می باشد. همچنین تخمین میزان خسارت در قرارداد از لحاظ تأخیر مستأجر در زمان تخلیه یا تأخیر موجر جهت بازپرداخت ودیعه از جمله مواردی است که باید نسبت به آن توجه لازم را مبذول داشت. در واقع باید درنظر داشت که تا پایان قرارداد مستأجر را نباید مجبور به تخلیه نمود. به جز مواردی که در قانون به طور واضح تشریح شده باشد یا در ضمن عقد اجاره در رابطه با تخلیه زودتر از موعد با یکدیگر توافق کرده باشند.
به این ترتیب پس از تعیین زمان اجاره یا تدوین اجاره، در هیچ شرایطی امکان فسخ قرارداد توسط موجر یا مستأجر وجود ندارد به غیر از شرایط خاص این امر جایز نمی‌باشد.

 تخلیه ملک به وسیله مستأجر

امکان دارد در شرایط خاص میان مالک یا مستأجر لحاظ شود که چنانچه به آن ها عمل نشود از سوی مالک تا تاریخ مقرر، مستأجر اجازه فسخ قرارداد داشته باشند یا به شکل عکس جهت مستأجر یا مالک با این شرط قرار گذاشته می شود که تا زمان معین در ملک مزبور باید تعمیرات ضروری انجام شود و بر اساس این شرایط مالک تا زمان مذکور اقدام به تعمیرات ملک مستأجر را نکند، مستأجر مستلزم فسخ قرارداد یا تخلیه ملک پیش از پایان موعد اجاره می باشد. یا این که در قرارداد، اجاره مشروط شود که چنانچه در صورت عدم پرداخت به موقع اجاره بها موجر اجازه فسخ قرارداد و تخلیه مستأجر را خواهد داشت.
بنابراین برای طرفین قرارداد در ارتباط با این که نسبت به این که آیا حق فسخ دارند یا خیر، این مسئله ایجاد شود، مبنا بر این است که حق فسخ ایجاد نشده باشد. اصولا در قرارداد های اجاره ای شرط براین است که موجر یا مستأجر چنانچه مایل به فسخ یا برهم زدن اجاره را داشته باشد، یک یا دو ماه پیش از برهم زدن اجاره به طرف دیگر اعلام نماید. به این ترتیب با تسویه حساب موجر یا مستأجر، قرارداد اجاره به اتمام می رسد. یکی از مهم ترین علل دعاوی مربوط به تخلیه ملک و یا در ارتباط با پایان یافتن مدت زمان اجاره می باشد. چنانچه بنا به هر دلیلی مالک یا مستأجر، مدعی اتمام قرارداد اجاره باشد و فرد مقابل این دعوی را نپذیرد، امکان طرح دعوی میسر می شود.

بهترین وکیل دادگستری در بجنورد

به عنوان مثال اگر مالک متقاضی فروش ملک خویش باشد، مستأجر موظف نیست تا ملک را تخلیه نماید یا برعکس چنانچه مستأجر هر زمان که ملکی با وضعیت بهتر پیدا کرد، نمی توان اجاره را اتمام یافته تلقی نماید، به غیر از شرایطی که مالک یا مستأجر برای خویش در زمان مدت قرارداد، خیار شرط یا حق فسخ ایجاد کرده باشد.
سوالات حقوقی خود را در حوضه های طلاق، طلاق توافقی،خانواده… را با بهترین وکیل در بجنورد در موسسه حقوقی حامیان عدالت حل کنید. بهترین وکیل در بجنورد گروه وکلای دادورزان صلح و سازش  با بهره گیری از تجربیات بهترین وکلای بجنورد آماده پاسخگویی به تمای سوالات حقوقی شما عزیزان است.  مشاوره حقوقی آنلاین را با بهترین وکلای بجنورد در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تجربه کنید.

بهترین وکیل در بجنورد | وکیل در بجنورد
بهترین وکیل در بجنورد | وکیل در بجنورد

 شرایط نگه داری از ملک توسط مستأجر

 هر گاه مستأجر در نگه داری از منزل یا محل اجاره، کوتاهی کند و موجر از مستأجر بخواهد، ملک را تا پایان موعد اجاره تخلیه کند بر اساس ماده 485 قانون مدنی به صراحت اعلام کرده است که اگر در مدت اجاره، ملک اجاره ای نیازمند تعمیرات ضروری باشد که تأخیر در این امر باعث ضرر دیدن موجر می شود، مستأجر قادر نیست مانع، تعمیرات مورد نیاز باشد، هر چند در مدت خاتمه یافتن زمان تعمیر نتواند از عین ملک به طور کامل یا بخشی از آن استفاده نماید.
چنانچه مستأجر مانع تعمیرات شود، در این صورت موجر حق فسخ اجاره را دارد و در صورتی که تعمیرات الزامی باشد، دادگاه می تواند برای او الزام به تخلیه موقت را بدهد. به این ترتیب بر اساس ماده 22 قانون روابط موجر یا مستأجر مورخه 1356 وظیفه پرداخت خسارات ناشی از ممانعت در تعمیرات ملک مورد نظر می باشد.

در سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش  سعی شده است تا به زبانی ساده تمام اطلاعات لازم و مفید در خصوص مسائل حقوقی اعم از مالی و غیر مالی، مسائل مرتبط با زوجیت، دعاوی خانوادگی ، دعاوی موجر و مستاجر و … در اختیار خوانندگان محترم قرار گیرد که عمدتا تجارب سال های وکالت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می باشد.

وکیل دادگستری در بجنورد

 ضمانت اجرا جهت موجر در رابطه با ضمانت اجرای موجر در صورت عدم پرداخت اجاره بها از طریق مستأجر و اقدامات قانونی که موجر برای تخلیه ملک باید انجام دهد، می تواند حسب مورد صدور حکم فسخ اجاره یا تخلیه را از دادگاه تقاضا نماید و دادگاه با در نظر گرفتن حکم فسخ اجاره تخلیه، مورد اجاره را صادر نماید که یکی از موارد آن بند 9 ماده 14 قانون موجر و مستأجر می باشد.
بر اساس این بند چنانچه مستأجر در زمان مقرر در ماده 6 این قانون از پرداخت نمودن اجاره بها یا اجرت المثل اجتناب نماید و با نادیده گرفتن ابلاغ اخطار دفتر خانه، سند اجاره یا اظهار نامه (در صورتی که اجاره نامه عادی باشد یا اجاره نامه ای در میان نباشد) به مدت ده روز اقساط عقب افتاده را پرداخت نکند، در صورتی که اجاره نامه رسمی باشد، موجر می تواند از دفتر خانه یا دفتر ثبت صدور اجرائیه جهت تخلیه و وصول اجاره بها را تقاضا نماید. دعاوی موجر و مستأجر چنانچه پس از صدور اجرائیه مستأجر، برای اجاره بهای عقب افتاده را تودیع نماید، اجرای ثبت تخلیه مسکوت یا متوقف می شود، اما موجر می تواند با در نظر گرفتن تخلف از پرداخت اجاره بها از دادگاه تخلیه عین مستأجر را تقاضا نماید همچنین در صورتی که اجاره نامه معمولی باشد یا سند اجاره شده تنظیم نباشد، موجر می تواند جهت تخلیه محل و وصول اجاره بها را تقاضا نماید.

اگر مستأجر قبل از صدور حکم دادگاه اضافه بر اجاره بهای معوقه صدی بیست در صد به سود موجر می تواند در صندوق دادگستری تودیع نماید و به این ترتیب حکم به تخلیه صادر نخواهد شد. وکیل خوب در بجنورد سعی در گمراه کردن قاضی و پیچیده کردن پرونده نخواهد داشت. مهمترین ویژگی یک بهتربن وکیل در بجنورد مورد اعتماد بودن او می باشد. این امر مستلزم وجود صداقت، امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل بجنورد | شماره بهترین وکیل خانواده در بجنورد
مشاوره حقوقی با بهترین وکیل بجنورد | شماره بهترین وکیل خانواده در بجنورد

 شرایط نگه داری از ملک توسط مستأجر

 هر گاه مستأجر در نگه داری از منزل یا محل اجاره، کوتاهی کند و موجر از مستأجر بخواهد، ملک را تا پایان موعد اجاره تخلیه کند بر اساس ماده 485 قانون مدنی به صراحت اعلام کرده است که اگر در مدت اجاره، ملک اجاره ای نیازمند تعمیرات ضروری باشد که تأخیر در این امر باعث ضرر دیدن موجر می شود، مستأجر قادر نیست مانع، تعمیرات مورد نیاز باشد، هر چند در مدت خاتمه یافتن زمان تعمیر نتواند از عین ملک به طور کامل یا بخشی از آن استفاده نماید.

متخصص ترین و بهترین وکلای بجنورد در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش دور هم جمع شده اند و برای ارائه راهکار در خصوص مشکلات و مسائل حقوقی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره حقوقی  وپاسخگویی به تمام سوالات حقوقی، سوالات حقوقی خانواده، سوالات حقوقی طلاق و… شما هستند.
چنانچه مستأجر مانع تعمیرات شود، در این صورت موجر حق فسخ اجاره را دارد و در صورتی که تعمیرات الزامی باشد، دادگاه می تواند برای او الزام به تخلیه موقت را بدهد. به این ترتیب بر اساس ماده 22 قانون روابط موجر یا مستأجر مورخه 1356 وظیفه پرداخت خسارات ناشی از ممانعت در تعمیرات ملک مورد نظر می باشد. ضمانت اجرا جهت موجر در رابطه با ضمانت اجرای موجر در صورت عدم پرداخت اجاره بها از طریق مستأجر و اقدامات قانونی که موجر برای تخلیه ملک باید انجام دهد، می تواند حسب مورد صدور حکم فسخ اجاره یا تخلیه را از دادگاه تقاضا نماید و دادگاه با در نظر گرفتن حکم فسخ اجاره تخلیه، مورد اجاره را صادر نماید که یکی از موارد آن بند 9 ماده 14 قانون موجر و مستأجر می باشد.

بر اساس این بند چنانچه مستأجر در زمان مقرر در ماده 6 این قانون از پرداخت نمودن اجاره بها یا اجرت المثل اجتناب نماید و با نادیده گرفتن ابلاغ اخطار دفتر خانه، سند اجاره یا اظهار نامه (در صورتی که اجاره نامه عادی باشد یا اجاره نامه ای در میان نباشد) به مدت ده روز اقساط عقب افتاده را پرداخت نکند، در صورتی که اجاره نامه رسمی باشد، موجر می تواند از دفتر خانه یا دفتر ثبت صدور اجرائیه جهت تخلیه و وصول اجاره بها را تقاضا نماید.

وکلای برتر بجنورد

چنانچه پس از صدور اجرائیه مستأجر، برای اجاره بهای عقب افتاده را تودیع نماید، اجرای ثبت تخلیه مسکوت یا متوقف می شود، اما موجر می تواند با در نظر گرفتن تخلف از پرداخت اجاره بها از دادگاه تخلیه عین مستأجر را تقاضا نماید همچنین در صورتی که اجاره نامه معمولی باشد یا سند اجاره شده تنظیم نباشد، موجر می تواند جهت تخلیه محل و وصول اجاره بها را تقاضا نماید. اگر مستأجر قبل از صدور حکم دادگاه اضافه بر اجاره بهای معوقه صدی بیست در صد به سود موجر می تواند در صندوق دادگستری تودیع نماید و به این ترتیب حکم به تخلیه صادر نخواهد شد.
در سایت حقوقی دادورزان صلح و سازش سعی شده است تا به زبانی ساده تمام اطلاعات لازم و مفید در خصوص مسائل حقوقی اعم از مالی و غیر مالی، مسائل مرتبط با زوجیت، دعاوی خانوادگی و … در اختیار خوانندگان محترم قرار گیرد که عمدتا تجارب سال های وکالت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787