تنطیم انواع قرارداد

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با داشتن 5 سال سابقه در امور حقوقی و وکالت خدمات زیر ارائه می کند:

 • پذیرش پرونده های ملکی، مواد مخدر، حقوقی و کیفری
 •     بررسی و مطالعه پرونده در محاکم دادگستری و اظهار نظر توسط وکلای گروه
 • نگارش و تنظیم انواع قرارداد ، اظهارنامه، دادخواست و شکواییه

لازم به ذکر است که تمامی قراردادها انواع مختلفی دارند که می تواند حاوی قراردادهای خرید و فروش و اجاره کالا و خدمات، قرارداد های ملکی و عمرانی، قراردادهای بین المللی، قراردادهای مشارکت مدنی، قراردادهای سرمایه گذاری، قراردادهای پیمان، قراردادهای انتقال تکنولوژی و … شود. تنظیم قرارداد به طور قانونمند و منظم، امنیت حقوقی معامله و مشارکت صورت گرفته را تضمین می نماید. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه تنظیم انواع قرارداد پنج سال سابقه فعالیت دارد. یکی از ویژگی های مثبت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تجربه و سابقه وکلای آن می باشد. امور قراردادها بسیار تخصصی و پیچیده می باشند و شما ابتدا باید درباره آن ها اطلاعات کافی به دست آورید.

وکیل تنظیم قرار داد

امروز قرار است که در مورد وکیل تنظیم قرار داد و هر آنچه که لازم است در این مورد بدانید با یک دیگر صحبت کنیم پس از اول شروع می کنیم. قرار داد چیست و انواع آن ها کدام اند. این اولین موضوعی است که باید به آن بپردازیم. در واقع می توان گفت که قرار داد یک سند مکتوب شده است که به شکل رسمی و غیر رسمی تنظیم می شود. حضور وکیل امور قرارداد در قانونی شدن قرار داد موثر است. چنان چه قرار داد در ثبت اسناد قانونی شود و در واقع شکل رسمی به خود بگیرد می توان گفت که در زمان بروز مشکل دادگاه به آن رسیدگی می کند. در رابطه با انواع قرار داد نیز باید خدمتتان عرض کنیم که قرار داد انواع مختلفی دارد که بسته به این انواع یک قرار داد پیچیدگی خاص خود را دارد. تعدادی از این انواع قرار داد شامل موارد زیر می شوند.

 • قرار داد خیاری
 • قرار داد دو وجهی
 • قرار داد معلق
 • قرار داد مجانی
 • قرار داد معوض
 • قرارداد عهدی
 • قرارداد تشریفاتی
 • قرارداد تملیکی
 • قرار داد عینی
 • قرار داد مغابنه ای
 • قرارداد مشروط
 • قرارداد الحاقی
 • و غیره

وکیل متخصص قرارداد ها

قطعا شما عزیزان هم تا به حال درمورد نوشتن قرارداد و انجام تعهدات مندرج در آن شنیده اید یا ممکن است برای انجام کاری با کسی توافق نامه نوشته باشید که اگر بدانید قرارداد چیست و به چه دلیل نوشته می شود، می توانید توافق نامه بهتر و دقیق تری را امضا نمایید. قرارداد یا عقد بر اساس ماده 183 قانون مدنی عبارت است از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد به امری نمایند و مورد قبول آن­ها قرار گیرد. لازم است بدانید که بر اثر یک عقد میان دو شخص، یک رابطه جدید حقوقی برقرار خواهد شد و طرفین عقد با توجه به موضوع واحد قرارداد نسبت به همدیگر باید تعهداتی را انجام بدهند. همچنین در زبان غیر تخصصی عقد و قرارداد به یک معنا می باشند. برای مشاوره با وکیل حرفه ای تماس بگیرید.

نکات مهم در تنظیم قرار داد ها از نظر وکیل قرار دادنکات مهم در تنظیم قرار داد ها از نظر وکیل قرار داد

لازم به ذکر است که قرار داد پیچیدگی های خاص خود را دارد پس حضور یک وکیل تنظیم قرارداد در جلسه انعقاد قرارداد و یا مشاور حقوقی در نگارش قرار داد ضروری است.  یکی از نکات مهم در تنظیم قرار داد ها از نظر وکیل تنظیم قرارداد این است که مشخصات کامل طرفین مثل شماره تلفن، آدرس منزل و هم چنین محل کار در قرار داد قید شود. باید مبلغ قرار داد به صورت عدد ، حروف و واحد پول کشور یعنی تومان نیز در قرارداد باشد. چنان چه در معامله چک رد و بدل شود باید در قرار داد به آن اشاره شود. حواستان باشد که کلمات به کار برده باید با ادبیات حقوقی باشند. یک نکته ی خیلی مهم دیگری که وجود  دارد این است که تاریخ های موعد مقرر به عدد نوشته شوند زیرا در برخی موارد فرد در قرار داد اشاره می کند که موعد پرداخت سر رسید یک ماه است. همان گونه که می دانید در برخی فصل ها ماه ۳۰ روز برخی دیگر ۳۱ و گاهی نیز ۲۹ روز می شود پس حتما به تاریخ ها به صورت دقیق اشاره کنید.

نحوه نوشتن قرارداد

در دوران قدیم و گذشته مرسوم بوده که برای انجام کار یا اموری، قراردادها را به صورت و حالت شفاهی منعقد می‌ کرده اند، همچنین این نوع از قراردادها دچار شبهاتی بوده است و در آخر امر و کار دو طرف به محاکم قضایی کشیده می شد. در بعضی از زمان ها نیز قرارداد ها به طور کتبی و بدون رعایت اصول نگارش نوشته می ‌شده است که در زمان کار باز هم دو طرف به مشکلات و مسائل حقوقی زیادی برخورد می‌کرده ‌اند. اما در این دهه اشخاص می‌دانند که باید برای انجام کار، امور و وظیفه، قراردادی با اصول صحیح و درست را نگارش و امضا نمایند تا درگیر کارهای حقوقی پس از آن نشوند. پس در نتیجه امروزه آشنایی با متن های قراردادها و کسب و دریافت مهارت و تجربه کافی برای نگارش یک متن قرارداد اصولی از ضروری‌ ترین و مهم ترین کار ها برای موفقیت در قراردادنویسی و چالش های حقوقی می باشد.

ویژگی های وکیل قرار دادویژگی های وکیل قرار داد

حال که صحبت از وکیل تنظیم قرارداد است بهتر است در این بخش به ویژگی های وکیل قرار داد و این که بهترین وکیل تنظیم قرار داد چگونه است بپردازیم.  شایان ذکر است که ما رشته ای جداگانه برای وکیل قرار داد نداریم اما چنان چه یک وکیل پایه یک دادگستری در این زمینه فعالیت کند آن را با نام وکیل قرار داد می شناسیم. از ویژگی های وکیل خوب قرارداد می توان به با تجربه بودن آن اشاره کرد. این که وکیل مورد نظر رزومه کاری قوی در این زمینه داشته باشد کافی است که کار را انجام بدهد.

یک وکیل خوب حقوقی تمام قوانین و به اصطلاح چم و خم کار را بلد است و می داند که هنگام تنظیم قرار داد به چه نکاتی اشاره کند که موکل او به مشکل بر نخورد و یا این که هنگام بروز مشکل نیز بتواند به درستی از حق و حقوق موکل خود دفاع کند.  اما اجازه بدهید یک تعریف ساده از وکیل قرار داد داشته باشیم و با یک دیگر بخوانیم که وکیل تنظیم قرار داد چه وظیفه ای دارد.

وکیل تنظیم قرار دادوکیل تنظیم قرار داد کیست و چه کاری انجام می دهد

وکیل تنظیم قرار داد فردی است که قرار داد را منعقد می کند . از آن جایی که این افراد برای این کار آموزش تخصصی نمی بینند این کار را با توجه به تجربه ای که دارند و هم چنین آشنایی که با قوانین دارند انجام می دهند. وکیل قرار داد تمام حالات را مثل تخلف، فسخ و حتی نقص را در نظر می گیرد و به آن ها در متن قرار داد اشاره می کند. شما می توانید برای تنظیم قرار داد با یک مشاور و یا وکیل صحبت کنید تا این کار را انجام بدهند و یا این که خودتان قرار داد را تنظیم کنید و سپس آن را پیش یک وکیل ببرید تا در  صورت لزوم نکاتی را به آن اضافه کند. هیچ گاه نوشتن یک قرار داد را سرسری نگیرید زیرا ممکن است بعد ها با طرف دیگر معامله به مشکل بخورید و مجبور به شکایت شوید آن وقت که متن همین قرار داد به کمک شما می آید و نتیجه ی دادگاه را عوض می کند.

ضرورت مشاورهضرورت مشاوره یا یک وکیل جهت تنظیم قرار داد

متاسفانه در برخی از مواقع به دلایل مختلفی مثل به صرفه نبودن معامله و ایجاد ضرر مالی، بد عهدی و غیره یکی از طرفین معامله آن را به هم می زند. ضرورت مشاوره یا یک وکیل جهت تنظیم قرار داد در این جا مشخص می شود چنان چه شما از همان ابتدا با یک مشاور هماهنگ کرده باشید و یا این که عقد قرارداد را به یک وکیل سپرده باشید به تمام این موارد اشاره کرده است و طرف قرار داد شما دیگر نمی تواند دبه کند. چنان چه وکیل در مورد فسخ قرارداد نیز درمان قرار داد صحبت کرده باشد شما می توانید تمام حق و حقوق خود را بگیرید و طرفی که متن قرار داد را نادیده گرفته است را محکوم کنید.

وکیل قرار داد های ملکیوکیل قرار داد های ملکی

از آن جایی ‌که دعاوی ملکی یکی از مسئله ساز ترین معامله ها هستند و بیش تر افراد سوالات حقوقی قرار داد خود را در این زمینه از ما می پرسند ما نیز تصمیم گرفتیم که در این بخش یک سری توضیحات را اضافه کنیم. اگر نمی خواهید در  معاملات ملکی خود به مشکل نخورید حتما از یک وکیل حرفه ای تنظیم قرار داد کمک بخواهید. زیرا مسائل ملکی خیلی پیچیده است و شما حتما به یک وکیل برای  تنظیم قرار داد حقوقی نیاز دارید که در این زمینه با تجربه باشد. وکیل قرار داد با چند جمله می تواند از اتلاف وقت، انرژی و هم چنین پول شما جلوگیری کند. یکی دیگر از مشکلات مردم در زمان ساخت و ساز است. زمانی که یک قرارداد بین مالک، سازنده و سرمایه گذار بسته می شود و مالک تعهد می دهد که در قبال کاری که سازنده انجام می دهد بخشی از مالکیت خود را به او بدهد در  چنین مواقعی یک وکیل قرارداد مشارکت در ساخت  می تواند تمام از پیش آمدن تمام مشکلات احتمالی جلوگیری کند. شایان به ذکر است که وکیل ها در زمینه های دیگری نیز می توانند به شما کمک کنند.

 • وکیل قرار داد های بین المللی
 • وکیل قرار داد های پیمانکاری
 • وکیل قرار داد کاری
 • وکیل قرار داد اجاره
 • وکیل قرارداد های نفتی
 • وکیل قرار داد بانکی

هزینه ی وکیل قرار دادهزینه ی وکیل قرار داد

در رابطه با هزینه وکیل تنظیم قرارداد باید خدمتتان عرض کنیم که این هزینه به عوامل گوناگونی بستگی دارد و اگر شما قصد دارید از یک وکیل متخصص در امور قرار داد ها کمک بگیرید باید با آن ها تماس بگیرید تا آن ها یک قیمت را به شما اعلام کنند. لازم به ذکر است که هزینه مشاور قرارداد با وکیل ثبت قرارداد متفاوت است.  اگر با هزینه ی کار مشکل ندارید می توانید برای عقد قرارداد از یک وکیل کار کشته کمک بگیرید اما چنان چه مایل هستید کم تر هزینه کنید می توانید با مشاور عقد قرارداد مشورت کنید زیرا هزینه ی یک مشاور نسبت به هزینه ی وکیل خیلی مناسب تر است. بهتر است به این مسئله نیز توجه کنید که درست است که در این مرحله مقداری هزینه می کنید اما همین هزینه موجب می شود تا شما از ایجاد هر گونه اختلاف و مشکل جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکل نیز بتوانید حق و حقوق خود را کامل از طرف مقابل قرار داد بگیرید.

داوری اختلاف های مربوط به امور قراردادها

در بسیاری از آیین نامه ها مرجع ذی صلاح حل اختلاف فی مابین دو طرف قرارداد، داوری معرفی شده است. در این حالت وکیل قراردادها بهترین و مناسب انسان و فرد  به جهت ارجاع داوری می باشد. چون که با تسلط به همه موارد آیین نامه ای و قراردادها می تواند بهترین رأی و نظر را در زمینه حل مشکل و چالش پیش آمده ارائه کند.

وکیل در کرد کوی

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهندس غلامی
مهندس غلامی
1 روز قبل

وکیل با سوادی هستند
قرارداد واحد های منو ایشون نوشتند