وکیل دعاوی تجاری✔️۹۸% موفقیت در پرونده ها دعوی تجاری✔️

وکیل دعاوی تجاری

وکیل دعاوی تجاری شخصی است که در زمینه‌های اقتصادی و تجارت محور فعالیت می‌کند. در اقتصاد و تجارت مانند بستر‌های دیگر همواره شاهد وقوع جرایم و تخلفاتی هستیم و از این رو نیاز به یک وکیل خوب احساس می‌شود. وکیل متخصص دعاوی تجاری به واسطه شرایطی که دارد در انواع پرونده‌های کیفری و حقوقی فعالیت داشته و آن‌ها را به نتیجه می‌رساند. همان‌طور که واضح هست عنوان وکیل دعاوی تجاری یک عنوان بسیار جامع و کلی‌گرایانه بوده و دارای زیرشاخه‌های متعددی است که هرکدام از آن‌ها به طور تخصصی در یک حیطه مشخص فعالیت دارند.

بنابراین یکی از ضروری‌ترین اقداماتی که قبل از مراجعه به یک وکیل باید انجام دهید این است که بدانید به کدام یک از گرایش‌های تخصصی چنین وکیلی نیاز دارید و در واقع یک وکیل دعوا‌های تجاری در تهران در چه زمینه‌ای می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه این نوشته از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش قصد داریم تا اطلاعات مفیدی را در مورد وکیل دعاوی تجاری به شما ارائه دهیم تا در هنگام انتخاب وکیل دچار مشکل نشوید.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم استان تهران
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری و ملکی
تنظیم قرارداد های حقوقی
مشاوره حقوقی در دعاوی خانواده

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

۹۸۵۰ ۳۸۲ ۰۹۱۲

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر وکیل دعاوی تجاری در تهران

مشاوره حقوقی وکیل میر

منظور از اسناد تجاری چیست؟

در تعریف اسناد تجاری باید بگوییم مطابق ماده ۱۲۸۴ قانون مدنی سند عبارت است از هر نوشته‌ای که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد. اسناد تجاری همان اوراق بهاداری هستند که به صورت روزمره و در موارد خاص از آن‌ها استفاده می‌کنیم. این اسناد جایگزین پول هستند و در روابط بازرگانی و تجاری، برای تسهیل معاملات به کار برده می‌شوند.

چک و سفته از اسناد تجاری هستند که هر کدام حقوق و تعهدات مخصوص به خود را دارند و باید به خوبی از آن‌ها استفاده کرد تا خود به جای رفع نیاز‌ها مسأله ساز نشوند. در صورت مواجه شدن با این گونه مشکلات می‌توانید از وکیل دعاوی تجاری یا وکیل اسناد تجاری کمک بگیرید. در ادامه با ذکر عنوان انواع اسناد تجاری چیست؟ شما را به طور کامل با این اسناد آشنا می‌کنیم.

مزایای اسناد تجاری چیست؟

اسناد تجاری از مزایای قانونی برخوردارند که این مزایا عبارتند از:

مسئولیت تضامنی امضا‌کنندگان اسناد تجاری

یکی از منحصر به فرد‌ترین مزایای اسناد تجاری است. این موضوع در ماده ۲۴۹ قانون تجارت مورد اشاره قرار گرفته است و طبق آن اگر وجهی به دارنده سند پرداخت نشود، هر یک از مسئولین آن سند در مقابل کل مبلغ ضامن هستند و اگر یکی از آن‌ها وجه را پرداخت نماید، مسئولیت از دیگر ضامنین برداشته می‌شود.

قرار تأمین خواسته

طبق ماده ۲۹۲ قانون تجارت اگر صاحب سند در زمان قانونی مقرر، اقامه دعوی کند و گواهی عدم پرداخت بگیرد، قادر است با کمک وکیل دعاوی تجاری و بدون پرداخت خسارت احتمالی، قرار تأمین خواسته و توقیف اموال صادر‌کننده سند را بگیرد. مهلت قانونی تعیین شده برای این کار در خصوص سفته و برات ۱۰ روز و برای چک، اگر محل صدور و پرداخت یک شهر باشد، ۱۵ روز و اگر دو شهر مختلف باشد، طی ۴۵ روز باید گواهی عدم پرداخت دریافت شود.

حق انتخاب دادگاه

دارنده سند می‌تواند برای اقامه شکایت، به یکی از دادگاه‌های محل زندگی صادرکننده سند مراجعه کند.

حال که در مورد عنوان مزایای اسناد تجاری چیست؟ صحبت کردیم، شما با اطمینان خاطر می‌توانید از این اسناد استفاده کنید.

انواع اسناد تجاری چیست؟

اسناد تجاری با توجه به مفهوم خاص آن دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

چک

چک یکی از اسناد تجاری است که در آن صادر‌کننده می‌تواند مبلغی از موجودی حساب خود در بانک را در زمان معین به شخص مورد نظر پرداخت کند. طبق قانون باید محل و تاریخ صدور و مبلغ به حروف و عدد در چک درج شود و به امضای صادر‌کننده برسد. در صورت عدم موجودی حساب و برگشت چک، شخص مورد نظر می‌تواند با کمک وکیل دعاوی تجاری اقامه دعوی کند.

برات

برات یکی از مهم‌ترین ابزار پرداخت وجه و اسناد تجاری به حساب می‌آید که نقش مهمی در کسب اعتبار در معاملات داخلی و خارجی دارد. بر اساس آن، صادر‌کننده به دیگری امر می‌کند تا در زمان مشخص یا عند المطالبه، مبلغ مشخصی را به شخص ثالث بدهد.

سفته

طبق ماده ۳۰۷ قانون تجارت سفته سندی است که بر اساس آن صادر‌کننده متعهد می‌شود مبلغی را در تاریخ تعیین شده یا به صورت عند المطالبه در وجه فردی مشخص یا حامل، پرداخت کند. این سند باید توسط صادر‌کننده، امضا یا مهر شود و دارای تاریخ باشد و نام گیرنده وجه و تاریخ پرداخت در آن به وضوح قید شود؛ همچنین دارنده سفته باید برای وصول آن در موعد مقرر اقدام کرده و در صورت عدم پرداخت وجه، گیرنده وجه می‌تواند به کمک وکیل دعاوی تجاری حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز برای واخواست اقدام کند.

ویژگی‌های اسناد تجاری چیست؟

اینک که به پاسخ سؤال انواع اسناد تجاری چیست؟ رسیدیم در ادامه به ذکر ویژگی‌های اسناد تجاری می‌پردازیم.

 • این اسناد، قابل معامله و نقل و انتقال هستند.
 • سند رسمی محسوب نمی‌شوند.
 • این اسناد، از جمله چک، معرف تعهدی حال یا مدت دار هستند. بر همین اساس بدهکار، موظف است در موعد مقرر دین خود را پرداخت کند.
 • اسناد تجاری معرف مبلغی پول هستند که در آن درج شده است.
 • صدور این اسناد، ویژه تجار نیست بلکه غیر تجار نیز می‌توانند، اقدام به صدور آن‌ها کنند.
 • این اسناد شرایط شکلی و تشریفات مخصوص به خود را دارند و در غیر این صورت فاقد اعتبار سند تجاری و قابلیت اجرایی هستند.
 • اسناد تجاری دارای مقررات مرور زمان مخصوص به خود هستند.
 • قابل وصول بودن حتی به قیمت توقیف اموال صادر‌کننده
 • به موجب یک سند چند نفر می‌توانند آن را به طور تضامنی تأیید کنند.
 • موجب می‌شود معاملات به آسانی انجام شود.
 • از اسناد تجاری می‌توان به عنوان وثیقه استفاده کرد.

با دانستن پاسخ ویژگی‌های اسناد تجاری چیست؟ به راحتی می‌توان وکیل دعاوی تجاری را انتخاب نمود.

وظایف بهترین وکیل اسناد تجاری

وظایف بهترین وکیل اسناد تجاری

هر کدام از وکلا با توجه به حوزه فعالیت خود دارای وظایفی هستند. در ادامه مهم‌ترین وظایف بهترین وکیل اسناد تجاری را برای شما بیان می‌کنیم.

 1. بررسی و نظارت بر قرارداد‌های تجاری و تأکید بر لزوم قانونی بودن آن‌ها
 2. مشارکت و حضور فعال در جلسات رسیدگی به مسائل و امور تجاری
 3. انجام اقدامات لازم برای ثبت شرکت تجاری و انتخاب بهترین روش برای ثبت آن
 4. تنظیم قرارداد‌های تجاری و قید همه الزامات و تعهدات
 5. مطالبه اسناد تجاری شرکت مانند سفته و چک
 6. حل دعاوی و مشکلات تجاری بین شرکای شرکت
 7. ارائه مشاوره حقوقی صحیح و ارائه بهترین راهکار‌ها
 8. رسیدگی به مسائل مربوط به تأمین مالی شرکت‌های تجاری و بیزینس‌های این زمینه

مشاوره با وکیل دعاوی تجاری تأثیر بسزایی در حل دعاوی و مشکلات تجاری دارد و در مواقعی که جرایم اقتصادی رخ دهد و شما در وقوع آن‌ها نقش داشته باشید، بهتر است به وکیل جرایم اقتصادی مراجعه کنید.

چرا برای دعاوی تجاری باید با وکیل اسناد تجاری مشورت کنیم؟

از آن جایی که دعاوی تجاری پیچیده و دارای جزئیات حقوقی هستند، به تخصص و دانش حقوقی نیاز دارند و وکیل اسناد تجاری توانایی تحلیل و ارزیابی صحیح آن‌ها را دارند. وکیلان با دارا بودن تجربه کافی در زمینه دعاوی تجاری می‌توانند به شما کمک کنند تا از منافع و حقوق خود دفاع و از مشکلات قانونی جلوگیری کنید. در قسمت ویژگی‌های اسناد تجاری چیست؟ خصوصیات این اسناد را بیان کردیم که شما می‌توانید با توجه به موارد ذکر شده وکیل اسناد تجاری مناسب را انتخاب کنید.

همچنین وکیلان راه‌های حل و فصل دعاوی تجاری را به شما نشان می‌دهند و با ارائه مدارک لازم در دادگاه، روند پرونده‌تان را سرعت می‌بخشد و باعث می‌شوند با کمترین هزینه به نتیجه مطلوب برسید. سپردن امر دفاع به دست وکیل دعاوی تجاری باعث جلوگیری از ضایع شدن حقوق موکل می‌گردد. وکیل پایه یک دادگستری خوب و حرفه‌ای هیچ گاه از تلاش برای سازش با طرف دعوا به نفع موکل دست بر نمی‌دارد که این امر موفقیت پرونده را به دنبال دارد.

وکلای دعاوی تجاری وکلای دعاوی تجاری تهران

وکیل دعاوی تجاری کیست؟

وکیل دعاوی تجاری در تهران به شخصی گفته می‌شود که به صورت تخصصی در حیطه تجارت و اقتصاد مشغول به وکالت است. همان‌طور که در ابتدا گفته شد چنین وکیلی درگیر انواع پرونده‌های حقوقی و کیفری بوده و نوع پرونده آن بر اساس تخلف و جرمی که صورت‌گرفته، متغیر است.

بهترین وکیل دعاوی تجاری وکیلی است که می‌تواند شما را در زمینه پیگیری پرونده‌های حیطه تجارت و اقتصاد راهنمایی کند و پرونده شما را به نتیجه برساند. پرونده‌های حقوقی و کیفری مرتبط با زمینه تجارت با توجه به دارا بودن حساسیت‌های زیاد به یک وکیل متخصص در تهران نیاز دارد.

ویژگی‌ های وکیل دعاوی تجاری

وکیل دعاوی تجاری برای موفقیت در کار خود باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در ادامه آن‌ها را برای شما ذکر می‌کنیم.

 • آشنایی کامل او با قانون: وکیل با تجربه دعاوی تجاری مجرب باید شناخت کاملی نسبت به قوانین داشته باشد تا بتواند با استفاده از آن‌ها از پرونده شما دفاع کرده و به احقاق حقوقتان بپردازد.
 • انتخاب بهترین روش‌ها برای پیگیری پرونده: او باید با تکیه بر مهارت و دانشی که در این زمینه دارد به دنبال بهترین روش‌ها برای پیگیری پرونده شما باشد تا در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده به نتیجه برسد که این ویژگی علاوه بر افزایش سرعت پیگیری پرونده باعث کاهش هزینه‌های شما نیز خواهد شد؛ بنابراین جزو ویژگی‌های مهم به حساب می‌آید.
 • داشتن تجربه و سابقه کافی در زمینه پیگیری پرونده‌های دعاوی تجاری: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هاست که او با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه دارد بهترین مسیر‌ها را از نظر قانونی برای پیگیری پرونده انتخاب کرده و با عدل‌هایی که فراهم می‌کند می‌تواند به بهترین شکل ممکن از حق شما دفاع کند.

وکیل متخصص دعاوی تجاری

وکیل متخصص دعاوی تجاری دارای تخصص و تبحر کافی در زمینه پیگیری و به نتیجه رساندن پرونده‌های دعاوی تجاری است. چنین وکیلی با تکیه بر دانش و تخصصی که در زمینه وکالت پرونده‌های تجارت محور و اقتصادی دارد می‌تواند پرونده شما در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی کرده و بهترین روش‌ها را به‌منظور پیگیری پرونده شما پیدا کند.

وکیل دعاوی تجاری می‌تواند با استفاده از تخصص و دانش حرفه‌ای خود به شما در مدیریت پرونده‌تان کمک کند تا در پایان نیز بهترین نتیجه را کسب کنید. با توجه به مواردی که بیان شد استفاده از وکیل متخصص دعاوی تجاری کاری بهینه و مناسب است؛ زیرا چنین وکیلی با توجه به مهارت‌هایی که دارد سریع‌ترین روش‌ها را برای پیگیری پرونده شما انتخاب خواهد کرد و با استفاده از دلیل‌هایی که فراهم می‌کند پرونده‌تان را به نتیجه می‌رساند.

بنابراین، سرعت پیگیری پرونده به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد و از جانب دیگری نیز هزینه‌های پیگیری پرونده متعادل‌تر خواهد شد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات و مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی تجاری با شماره تماس، ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ تماس بگیرید

وکیل دعاوی تجاری در تهران

وکیل دعاوی تجاری در تهران

از عنوان وکیل دعاوی تجاری در تهران می‌توانیم به نتیجه برسیم که این وکیل به پیگیری پرونده‌های دعاوی تجاری در تهران مشغول است. در صورتی که در شهر تهران ساکن هستید و بنا به دلایل مختلفی درگیر یک پرونده دعاوی تجاری شده‌اید می‌توانید از طریق تماس با یک وکیل متخصص در تهران مشکل خود را مطرح کرده و با کمک او پرونده خود را پیگیری کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

این وکیل وظیفه دارد تا در ابتدا به خوبی پرونده شما را بررسی کرده و در مورد ابعاد مختلف آن نیز اطلاعات کسب کند و در ادامه مشاوره‌ای در راستای چیستی پرونده‌تان به شما بدهد.  سپس بر اساس مستنداتی که جمع‌آوری کرده است برای دفاع از حق شما در برابر دادگاه اقدام کند.

با توجه به حساسیت بالای دعاوی تجاری ، استفاده از یک وکیل دعاوی تجاری امری ضروری و شایسته است؛ زیرا چنین وکیلی با استفاده از مهارت خود می‌تواند به خوبی از حق شما در برابر ضایع‌کنندگان حقتان دفاع کند.

آشنایی با انواع دعاوی تجاری

دعاوی تجاری، دعوا‌های حقوقی هستند که در حوزه‌ تجارت و کسب‌وکار مطرح می‌شوند. این دعاوی، به دلیل ماهیت تخصصی خود، نیاز به دانش و تجربه‌ کافی در زمینه‌ حقوق تجاری دارند. در ادامه، به برخی از مهم‌ترین انواع دعاوی تجاری اشاره می‌کنیم:

دعاوی مربوط به ثبت شرکت

این دعاوی، شامل دعاوی مربوط به ثبت و اثبات شرکت، ، تغییرات، انحلال، مسائل مربوط به خروج از شرکت، اعاده اعتبار برای شرکت ورشکسته، باطل کردن صورت جلسات مختلف، مسائل مربوط به انتقال سهام، مطالبه سهم الشرکه و غیره… می‌شوند.

دعاوی مربوط به ورشکستگی

این دعاوی، شامل دعوا‌های مربوط به ورشکستگی، مسائل مربوط به طلبکاران، اداره‌ی امور شرکت ورشکسته، اعاده اعتبار برای شرکت ورشکسته و غیره می‌شوند که وکیل دعاوی تجاری به حل و فصل آن‌ها می‌پردازد.

دعاوی مربوط به چک

شامل دعاوی مربوط به استرداد، ابطال، مطالبه وجه، دستور برای منع پرداخت، باطل کردن ظهرنویسی برای چک و دیگر اسناد مشابه است.

دعاوی مربوط به واردات و صادرات

دعاوی مربوط به قرارداد‌های واردات و صادرات، مسائل مربوط به گمرک، مشکلات مربوط به حمل و نقل و غیره. در این دسته جای دارند.

دعاوی مربوط به اختراع و مالکیت فکری

دعوا‌های مربوط به ثبت و تصدیق اختراع، باطل نمودن ثبت اختراع، هر گونه اعتراض نسبت به ثبت و موارد مشابه جزء این دعاوی هستند.

دعاوی مربوط به حمل و نقل

این دعاوی، شامل دعاوی مربوط به قرارداد‌های حمل و نقل، مسائل مربوط به خسارت، مسئولیت حمل‌کننده و غیره هستند.

دعاوی مربوط به کپی رایتینگ

دعاوی مربوط به نقض حق تکثیر، حق نشر و سایر حقوق مالکیت فکری. در این دسته قرار می‌گیرند و وکیل دعاوی تجاری اطلاعات زیادی در این رابطه دارند.

دعاوی مربوط به قرارداد‌های تجاری

این دعاوی، شامل دعاوی مربوط به اختلافات ناشی از قرارداد‌های تجاری، مسائل مربوط به فسخ قرارداد، مطالبه‌ی خسارت و… غیره می‌شوند.

علاوه بر این دعاوی، موضوعات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در حوزه‌ دعاوی تجاری مطرح شوند. برای مثال، مسائل مربوط به مالیات، موضوعات مربوط به بیمه، مسائل مربوط به کار و کارگر و غیره نیز می‌توانند در حوزه‌ی دعاوی تجاری مطرح شوند. وکیل دعاوی حقوقی تهران در این موارد می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

در صورت مواجهه با هرگونه اختلاف یا مشکل در حوزه‌ تجارت و کسب‌وکار، توصیه می‌شود از خدمات وکیل دعاوی تجاری در تهران بهره‌مند شوید تا متحمل آسیب‌های مالی و حقوقی نگردید.

خلاصه مطلب

در این مقاله از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با عنوان وکیل دعاوی تجاری، همراه شما بودیم و به بررسی عنوان‌های مختلفی در رابطه با این وکیل پرداختیم. وکیل دعوا‌های تجاری یک حرفه حقوقی است که در زمینه حل و فصل مشکلات حقوقی مرتبط با عرصه تجارت فعالیت می‌کند. آن‌ها با دانش و تجربه خود، مشاوره و راهکار‌هایی را در رابطه با پرونده با موکلین خود ارائه می‌دهند.

دعاوی تجاری شامل انواع مختلفی مانند دعاوی مربوط به ثبت شرکت، ورشکستگی، حمل و نقل، چک و غیره است که هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند. امیدواریم که مطالب بیان شده در این نوشته برای شما مفید بوده باشد و از آن‌ها به خوبی بهره‌مند شده باشید.

شما می‌توانید در صورتی که سؤالی در رابطه با موارد بیان شده دارید آن را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما همراهان عزیز باشیم. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ در تماس باشید تا همکاران ما شما را به خوبی و به صورت اختصاصی راهنمایی کنند.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احدی
1402-02-11 11:51

بهترین وکیل دعاوی تجاری هستند
خیلی دقیق با سواد هستند

دکتر شهابی
1402-04-20 21:31

ایشون وکیل شرکت ما هستند
به هر شرکت تجاری توصیه می‌کنم از ایشون مشورت بگیره

شرکت نسیم مهر
1402-04-24 10:33

به معنی واقعی‌ یک‌ وکیل با تجربه و قوی

مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده