وکیل در بیرجند

وکیل در بیرجند
وکیل در بیرجند

مقام و منزلت اجتماعی وکیل در بیرجند

وکیل در بیرجند هم نام با نام خدای باری تعالی آمده است، در قرآن کلمات وکیل و توکل چندین مرتبه تکرار شده است که معانی متفاوتی را در بر می گیرد. نظیر حافظ، مدیر، مدبر و در اغلب موارد، مفسران وکیل را با حافظ تعبیر نموده اند. از پایه های یک حکومت اسلامی حفظ امانت و عدالت در جامعه می باشد به این ترتیب می توان به جامعه سالم انسانی دست یافت. در واقع هیچ حکومتی چه مادی خواه و بدون معنویات و چه جامعه الهی نمی تواند بدون این دو اصل به نظم و سامان برسد. قضات و وکلا به دلیل اجرای عدالت که منظور پیامبران الهی بوده است، در این مسیر قدم نهاده اند. بزرگ ترین دستاورد و آرزوی بشریت دست یابی به داد ورزی و عدالت خواهی می باشد که این آرمان در تمام دوران و قرون مختلف وجود داشته است.

چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با شماره زر تماس حاصل نمایید و یا از طریق صفحه اینستاگرام دادورزان صلح و سازش با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.
09192329787
– پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…توسط وکیل‌ بیرجند
– تنظیم دادخواست و شکواییه توسط وکیل‌ بیرجند
– تنظیم انواع قرارداد توسط وکیل‌ بیرجند
– ارائه کلیه خدمات حقوقی
موسی الرضا میر شماره پروانه 57828
آدرس :بیرجند،  بلوار شهید عابدی عارفی ۱
عضور رسمی مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و کار آموز وکالت

جامعه بدون احترام نسبت به حقوق اجتماعی

همواره در طول تاریخ از ظلم، ستم و زیاده خواهی مذمت شده است و از افرادی که در صف مبارزه با ظلم و فساد حکومت ها و افراد، یادآوری شده است به عنوان قهرمان، جهاد و نبرد مقدس یاد می شود. در واقع معیار یا ملاک شایستگی یک جامعه، استفاده از عدالت در روابط اجتماعی آن جامعه می باشد. به این ترتیب هیچ ظلمی زیان بالاتر از نادیده انگاری حقوق افراد نمی باشد. حفظ حقوق شهروندی در زیر چتر حکومت قضایی دادگر جامعه انسانی تشنه عدالت بوده است و از زمان های بسیار دور با ایجاد منشور حقوقی و سمت هایی مانند کدخدا، کلانتر، داروغه، شیخ الاسلام، دیوان حشر، حسبه، شرطه و دیوان مظالم یا قاضی القضات و محاکم عرفی و شرعی با تأسیس عدالت خانه، دادسرا، دادگستری، عدلیه و قوه قضائیه جهت نگهبانی و تحقق حقوق مردم ایجاد شده است. بنابراین با اجرای قوانین و سرکوب زورمندان در جهت صلح و آزادی و احقاق حقوق مردم، همواره ستمگری و بزهکاری محکوم می شود. در حال حاضر بشر امروزی نیازمند عدالت، آزادی و برخورداری از حقوق برابر می باشد.

 دادرسی چیست؟

در واقع دادرسی نوعی روش جهت رسیدن به دادگری می باشدکه حاصل دانش و تجارب جمع آوری شده در طی تاریخ می باشد. به این ترتیب عدالت خواهی هرگز ایستا نبوده و همواره پویا، در حال تکامل و مورد بازبینی و نقد قرار می گیرد. اهمیت این مطلب زمانی مشاهده می شود که هر فرآیندی منتهی به عدالت و برابری شود که باعث کرامت انسانی می شود. در واقع نظام و سامانه عدالت باید بر اساس کرامت خواهی انسان باشد تا به این ترتیب سلامت اجتماعی تضمین و تأمین شود.

در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش شما می توانید از تخصص وکلایی که در بیرجند هستند استفاده کنید و از بهترین وکلای بیرجند که در زمینه ی حقوقی مورد نظر شما فعالیت می کند در بیرجند مشاوره بگیرید.

بهترین وکیل بیرجند | شماره تلفن وکیل در بیرجند
بهترین وکیل بیرجند | شماره تلفن وکیل در بیرجند

عملکرد عدالت در جامعه

چنانچه آمار افراد محبوس در یک کشور فراوان باشد، به این معنا است که سیستم کرامت مندی افراد به خوبی اعمال نکرده و حاصل آن رفتار ناشایست افراد می باشد. در واقع یک کشور سالم نتیجه و حاصل سیستم دادرسی عدالت خواه و کرامت مدار می باشد. بنابراین هرگاه به حقوق اجتماعی افراد احترام بیشتری گذاشته شود، افراد جامعه مورد نظر با سعادت و خوشبختی مواجه خواهند بود.

 سیستم وکالت متمدن‌ترین پایه و عضو هر اجتماع

اصولاً وکلا جزو دیرپاترین نمونه جامعه مدنی به شمار می روند، چنانچه این نهاد در حد یک شکل صنفی تنزل پیدا کند، اولین ظلم به شرافت حرفه ای وکلا وارد خواهد شد.

معرفی وکیل در بیرجند 

وکیل در بیرجند باید چشم بینا و نبض حیات بخش همانند خون در رگ های جامعه حضور داشته باشد. در واقع وکالت برای حفظ حریم و حاکمیت قانون می باشد که برای حفظ آرمان ها و آزادی افراد جامعه، از توان، تخصص و شجاعت خویش نهایت استفاده را می برد. به عبارت دیگر بهترین وکیل در بیرجند ، رقیب سوداگر اقتصادی نمی باشد، بلکه به عنوان بخشی از جامعه مدنی به شمار می رود و به عنوان حلقه ای میان قدرت و مردم حضور دارد. بنابراین هرچه میزان نفوذ، مهارت و درت وکلا بیشتر باشد، می تواند در احقاق حقوق شهروندی نقش مؤثرتری داشته باشد و بلعکس چنانچه به صورت پراکنده و متفرق یا بسیار آسیب پذیر باشد مردم نیز در احقاق حقوق شهروندی خویش با بی عدالتی و آسیب پذیری بیشتر غرق می شوند.

دفتر وکالت در بیرجند در گروه وکلای صلح و سازش با بهره گیری از تخصص و تجربه بهترین وکلای بیرجندخود، بهترین خدمات خود را به مشتریان خود ارائه می دهد.

قاضی و وکیل در بیرجند با یک هدف مشترک در جایگاه متفاوت

در هیچ کتاب و اساس نامه ای نیامده است که وکیل و قاضی مقابل یکدیگر هستند، همچنین وکیل حاجب حق نمی باشد. در واقع وکلای برتر در بیرجند کاشف و محامی حق و قانون به شمار می رود. به این ترتیب وکیل و قاضی هرکدام با یک هدف مشترک که اجرای عدالت می باشد در کنار هم قرار می گیرند و رقیب یکدیگر نیستند. در واقع حضور وکیل خوب در بیرجند باعث می شود تا قاضی بهتر بتواند حق را از نادرستی تمیز دهد و حکم صحیح، صادر نماید. همچنین حضور وکیل در محکمه باعث می شود تا فرد بی گناه از هر نوع ظن و اتهام مبری شود. بنابراین وکلا یا قضات نباید تصور نمایند که در جایگاهی همیشگی قرار دارند و این اعتقاد و ایمان را داشته باشند که روز قیامت در برابر محکمه پروردگار باید پاسخ گوی اعمال خود باشند، بنابراین باید برای امر وکالت و قضاوت از افراد صلاحیت دار و شایسته گزینش شود. به این ترتیب تخصص و حاذق بودن در امر قضات و وکالت امری بلاتردید می باشد.

بهترین وکیل بیرجند | بهترین وکیل ملکی در بیرجند
بهترین وکیل بیرجند | بهترین وکیل ملکی در بیرجند

 استقلال وکیل و دادرسی منصفانه

 وکیل باید از این آزادی برخوردار باشد که بدون ترس و مستقل از هر نهادی آزادانه از حقوق موکل خویش دفاع نماید.در واقع وکیل مطیع هرگز نمی تواند، محافظ آزادی باشد. با توجه به دوره و عصر ارتباطات و گفتمان قانون مدار که حقوق شهروندی در مرکز توجه افکار عمومی واقع شده است، بی تردید احیای جایگاه وکلا و تقویت نهاد وکلا، درخواستی کاملاً معقول و روشن می باشد. با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشری، همچنین معاهدات حقوق بشر دوستانه و قطعنامه‌های سازمان ملل، وکالت جزو ارکان اساسی قوه قضائیه به شمار می رود. مطابق با قطعنامه سازمان ملل متحد و گزارش سال 2007 میلادی سازمان ملل متحد، میان وکیل یا قاضی و نقض حقوق بشر ارتباط مستقیمی وجود دارد. همچنین با توجه به اصول اساسی کانون وکلای دادگستری مورخ 1990، استقلال وکالت، محتاج ارتقای حقوق بشریت و اجرای حاکمیت قانون می باشد.

استقلال یک نیاز اساسی جهت دفاع از موکل

امروزه وکالت و حق دفاع به پیشرفت و توسعه یافتگی کشورها یا جامعه ارتباط مستقیم دارد. به بیانی دیگر چنانچه جامعه پیشرفت و توسعه بیشتری داشته باشد مقام و منزلت وکالت در این جامعه از استحکام و قدرت بیشتری برخوردار می باشد. زیرا در کشورهای پیشرفته، این مردم هستند که حاکمیت را بر عهده می گیرند و برای آینده جامعه خود تصمیم گیری می کنند، همچنین از حقوق خویش مطلع می باشند. بر اساس ماده 17 اصول کانون های وکلا و بر طبق ماده 30 اساس نامه اتحادیه های وکلا، کانون وکلا به صورت نهادی مستقل و بدون دخالت حکومت می باشد. وکیل پایه یک دادگستری در بیرجند در انواع حوزه های حقوقی می تواند فعالیت کند اما معمولا هر وکیل در یک یا چند حوزه تخصص دارد که وکیل پایه یک دادگستری در بیرجند در تمامی این حوزه ها می تواند راهنمای موکل باشد. با توجه به اصل 65 قانون اساسی، مواد قانون آیین دادرسی مدنی، کیفری و ماده واحده قانون انتخاب وکیل خوب در بیرجند از طریق اصحاب دعوی مطابق با لایحه قانونی استقلال کانون وکلا مصوب 1339 یا قانون وکالت مصوب 1315 وکیل به عنوان رکن و پایه اساسی عدالت و احقاق حق به شمار می رود. بر اساس کنوانسیون هاوانا، حضور وکیل در محاکمات الزامی می باشد و حفظ شأن از واجبات امر قضا محسوب می شود. در واقع دولت موظف است امنیت وکیل در بیرجند را قبل و در طی دفاع ضمانت نماید.

 استفاده از سرمایه اجتماعی وکیل در جهت توسعه و اصلاح نظام حقوقی

اصولاً کانون وکلای دادگستری در کلیه نقاط کشور شامل 50 هزار وکیل دادگستری در بیرجند می باشد که این سازمان مردم نهاد هیچ گونه فشار مالی بر دولت یا خزانه وارد نمی سازد و با این حال مسئول دفاع از حقوق افراد جامعه می باشد و با این حال خدمات رایگان به صورت وکیل معاضدتی یا تسخیری جهت بهره مندی افراد آسیب پذیر از حقوق برابر را فراهم می آورد. امروزه تمام ادارات و ارگان ها از خدمات وکلای برتر در بیرجند بهره می برند. بنابراین وکلا باید از سهم بیشتری جهت برنامه توسعه و اصلاح نظام حقوقی برخوردار باشند.

به این ترتیب حقوق مردم در این جامعه که نماد وکالت در آن همواره پایدار است، مورد تکریم قرار بگیرد. جامعه قانون مند مستلزم تضمین و استقرار می باشد، همچنین فرهنگ احترام به قانون و حفظ حقوق بشر باید به وسیله وکلا که یک رابطه مؤثر بین افراد جامعه می باشند، مستقر و نهادینه شود. در چنین نظامی عدالت قضایی که از توانایی و حفظ استقلال وکالت برخوردار می باشد، می تواند در فرهنگ قانون مندی و انضباط طلبی پیشگام باشد. بهینه کردن نظام حقوقی با همکاری وکلا و نهاد وکالت مؤثرتر نمود پیدا می کند. در عهد پس از برجام، دیدگاه خاصی توسط وکلا در جهت بهبود و توسعه زیر ساخت های اجتماعی یا اقتصادی از خاستگاه حقوقی برخوردار می باشد. محققا عملکرد نهاد وکالت و کلیه حقوقدانان در ارتباط با حقوق شهروندی بی همتا بوده است و همواره باید به عنوان پایگاهی حقیقی جهت عرصه عمومی واقع شود. یکی از مهمترین دعاوی خانواده پرونده های طلاق است چه طلاق توافقی و چه طلاق از طرف دو طرف، که واضح است با توجه به این که در قانون، طلاق به دست زوج است گرفتن طلاق از جانب زن، بسیار دشوار محسوب می شود. بهترین وکیل در بیرجند در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش می تواند سیر طلاق را با توجه به تجربه و آشنایی با رویه دادگاه برای شما همراه کند.

معروف ترین وکیل بیرجند | وکیل برتر بیرجند
معروف ترین وکیل بیرجند | وکیل برتر بیرجند

 وکالت از منظر قانون

وکالت به مفهوم و معنای تفویض و واگذاری می باشد در واقع شامل قراردادی است که هر یک از طرفین با امضاء تعهد از جانب شخص دیگر به عنوان جانشین و نائب جهت انجام اموری با در نظر گرفتن شرایط خاص این وظیفه را برعهده بگیرد. بنابراین وکیل در بیرجند یا کارشناس حقوقی در بیرجند، فردی با اطلاعات حقوقی در تمام زمینه ها می باشد که با دریافت حق الوکاله معلوم به افراد توصیه های لازم را به افراد می دهد و می تواند پیگیر اموری که به وی محول شده است را بر عهده بگیرد. به فردی که این امور را تحویل وکیل می دهد، موکل اطلاق می شود. از مهم ترین اصول برای انتخاب وکیل دادگستری در بیرجند داشتن، تجربه، مهارت بالا جهت دفاع از موکلین، همچنین برخورداری از دانش بالای حقوقی می باشد. در کلیه دادگاه ها افراد برای داشتن وکیل خوب در بیرجند جهت دفاع از حقوق خویش نیازمند وکیل می باشند و چنانچه این امکان برای برخی میسر نشود، تسهیلاتی جهت داشتن یک وکیل برایشان فراهم می شود. هر چه مکان و موقعیت جغرافیایی افراد بزرگ تر باشد، با درنظر گرفتن جمعیت بالای این شهرها و برخورداری از تنوع فرهنگی زیاد می تواند زمینه را برای پیدایش انواع دعاوی حقوقی و جرائم مختلف فراهم نماید. اهمیت وکیل مجرب در بیرجند در شهرهای بزرگ از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد؛ زیرا باید مطابق با روز از آیین نامه ها و اصلاحیه های روز کشور مطلع باشد. معمولاً حضور وکلا در مراجع قضایی مستلزم داشتن پروانه وکالت می باشد و شخصی که از پروانه وکالت برخوردار است، مجاز به طرح دعوی می باشد. مسئولیت و نجام حرفه ی وکالت در کشور علاوه بر داشتن پروانه ی وکالت نیاز به برخورداری از تحصیلات دانشگاهی مربوط درزمینهٔ حقوق و گذراندن کارآموزی در کانون وکلا می باشد که این موارد می توانند نقش مهمی در میزان دانش و تجربه وکیل دادگستری در بیرجند داشته باشند گروه وکلای دادورزان صلح و سازش معتقد است که برای بهترین وکیل خانواده بودن باید بهترین موکل بود. بهترین وکیل در بیرجند  نیاز به موکل خوب دارد و به در تمام طول پرونده باید در رابطه با موضوع پرونده چیزی را از موکل خود مخفی نکند و برای موفقیت در پرونده با صبر و حوصله حقیقت را برای موکل خود بازگو کند.

 وکیل به درجه و مراتب مختلفی تقسیم می شوند

وکیل پایه یک دادگستری در بیرجند

به فردی اطلاق می شود که پس از پایان دوره ی لیسانس یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوقی اسلامی، باید حداقل در آزمون سالیانه ی کانون وکلای دادگستری یا هر نوع آزمون توسط مراجع ذیصلاح دیگر تحت عنوان کارآموز پذیرفته شوند. دفتر وکالت در بیرجند همچنین از توانایی دریافت مجوز جهت مراجع قانونی جهت انجام وکالت برخوردار باشد. معمولاً در ارتباط با موضوعاتی که وکیل پایه یک دادگستری در بیرجند نسبت به آن ها می توانند اقدام نمایند، هیچ محدودیتی وجود ندارد و این وکلا می توانند در کلیه دعاوی حقوقی حضور داشته باشند.

 وکیل پایه دو دادگستری

این نوع وکلا نسبت به وکیل پایه یک از تجربه کمتری برخوردار می باشند. در واقع در کلیه آزمون های وکالت پذیرفته نشده باشند، همچنین فاصله اندکی از گرفتن پروانه وکالت نگذشته است. معمولاً امکان شرکت در آزمون کانون دادگستری جهت وکلای ماده 187 صرف زمانی امکان پذیر است که مدت زمانی از اخذ پروانه وکالت گذشته باشد، بنابراین پس ازاین مرحله به اخذ پروانه ی وکالت پایه یک دادگستری دست می یابند. وکلای پایه دو دادگستری از محدودیت حضور در محاکم قضایی برخوردار می باشند، همچنین مجاز به وکالت برای برخی از دعاوی را ندارند.

در واقع وکلای پایه دو دادگستری تنها می توانند در محاکم کیفری یا دادگاهی با جرم های تعزیری کمتر از ده سال حضور داشته باشند همچنین در محاکم حقوقی نیز نمی توانند در موضوعاتی که باز خواست آن از ارزشی بیش تر از پانصد میلیون ریال داشته باشد، حضور داشته باشد.

 شئون وکالت چیست؟

 در میان اصحاب دعوی و صاحب نظران حقوقی، تعاریف مختلفی از کلمه شئون شده است. عده ای شئون وکالت را شامل عده ای امور و مسئولیت های اخلاقی و اجتماعی بر می شمارند که از نظر شغل و مقام وکالت، رعایت این موارد برای وکلای برتر بیرجند الزامی می باشد. به اعتقاد برخی دیگر اعتبار و شأن اجتماعی وکیل را حاصل انتظاراتی که مردم از منزلت یا جایگاه اجتماعی فرد توقع دارند، متصور می شوند. به عبارت بهتر بسیاری از افراد برای تشخیص رفتار مخالف شئون، اصولاً عرف ویژه ی وکلا را مبنا و ملاک در نظر می گیرند و عده ای دیگر با در نظر گرفتن عرف عامه و انتظاراتی می دانند که جامعه از این افراد در رابطه با رفتار خلاف شأن در نظر می گیرند.

 بهره مندی از دانش وکیل متخصص و صرفه جویی در زمان و هزینه

 اغلب دعاوی کیفری مطرح شده در دادگاه ها تنها موجب اتلاف وقت و بی اساس می باشند و علت آن می تواند به دلیل خصومت شخصی یا دعوی خانوادگی باشد. طرح این نوع دعاوی به جز صرف زمان و از بین بردن کار و مختل نمودن زندگی فرد، حاصلی در بر ندارد. بنابراین استفاده از وکیل مجرب در بیرجند می تواند، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شود، همچنین با اطمینان و خاطری آسوده می توان از کلیه جوانب قانونی آن بهره مند شد.

 وکیل خوب در بیرجند، امینی مطمئن

در دنیای امروزه افراد به سهولت راضی نمی شوند که اختیار بخشی از امور زندگی خود را به بهترین وکیل در بیرجند بسپارند. بنابراین امکان دارد افراد عادی در نگاه اول به وکیل همانند یک شخص عادی بنگرند، در این موقعیت وکیل ماهر در بیرجند می تواند با بیان جذاب و برانگیختن اعتماد افراد این واقعیت را به این افراد متذکر شود که مسئولیت وی این است که چنانچه حقی از این افراد ضایع شده است را به ایشان باز می گرداند و چنانچه از اسرار زندگی شخصی افراد، اطلاع حاصل نماید، به عنوان محرم اسرار آن ها شناخته می شود. می توان گفت که کمتر مشاغلی وجود دارد که در آن باید نسبت به حفظ اسرار دیگران بیشترین تلاش صورت بگیرد.

 وکالت چه تعهدی برای وکیل در بیرجند به همراه خواهد داشت؟

اصولاً وکیلی که وکالت را قبول می نماید به صورت عینی یا ضمنی توسط امضای قرارداد وکالت، اظهار می دارد که انگار این دعوی علیه وی مطرح شده است و یا حقوق وی تضییع شده است، در این شرایط وکیل در بیرجند تمام سعی خود را جهت پیروزی در دعوی خانواده انجام می دهد، بنابراین با در نظر گرفتن این باور که گویی حق وی در حال از بین رفتن می باشد، نهایت تلاش خود را مبذول دارد.

 جایگاه وکیل در دعاوی

 • پس از این که دادسرا، مرحله نخست و مقدماتی را انجام داد، همچنین دلایل و اسناد لازم یا تحقیقات کافی را به انجام رسانید، به این ترتیب پرونده به دادگستری مرجوع می شود و جلسه بعدی پس از تعیین زمان رسمی شروع می شود.
 • وکیل در بیرجند باید در کلیه جلسات به ویژه پیش از شروع جلسه دادگاه، دلایل، مدارک یا اسناد خود را به دست آورد تا با دستانی پر در جلسه دادگاه حضور پیدا کند.
 • وکیل باید در کلیه مراحل دادرسی همواره متوجه باشد تا زمانی که این احتمال ایجاد شود که از فرد ضابط یا شخص مقابل دعوی، مشکل یا اشتباهی سر بزند، باید با از هوش و استعداد خود استفاده نماید و از آن استفاده قانونی بنماید.
 • برای پرونده های مهم و حیاتی مانند پرونده قتل یا کلاه برداری، اغلب قضات، حقوقدانان، اعتقاد دارند که در صورتی که در روزهای نخست، ادله و اسناد مناسب را جمع آوری شده و ارائه داده شود، همچنین دفاع مناسب انجام شود، پرونده به شکل مناسبی به سود موکل پیش می رود، در غیر این صورت شرایط دشوار می شود و نمی توان انتظار پاسخ مناسب داشته باشیم.
 • در میان مشاغل و اصناف، افرادی می باشند که از توانایی کامل برخوردار نمی باشند، بنابراین باید دانست که حق انتخاب وکیل  خوب در بیرجند با موکل می باشد. به این ترتیب با بررسی دقیق و مناسب در رابطه با میزان دانش و تجربه بهترین وکیل در بیرجند یا دیدار حضوری با وی تا حد زیادی می توان امیدوار بود که وکیل خوبی را انتخاب نموده ایم.

باید دانست که وکیل شعبده باز یا معجزه گر نیست و صرفاً از طریق اسناد مدارک موجود می توان موضوع پرونده را پیش برد. وکلا عموماً به شکل مستقل جهت دفاع از حقوق مردم می باشند، همچنین هیچ نهاد یا ارگانی قادر نیست، نسبت به تصمیم این افراد تأثیرگذار باشد. اصولاً وکلا از حق نادیده گرفته شده و انکار شده ی افراد دفاع می نماید. این نکته را به یاد داشته باشید که موفقیت شانسی نیست مخصوصا در حوزه وکالت که جزء به جزء مهم است. شما می توانید با رعایت کردن دو گزینه مهم هزینه و تجربه از خدمات وکیل پایه یک دادگستری در بیرجند یا بهترین وکیل در بیرجند بهره مند شوید.

ارائه خدمات مشاوره حقوقی با بهترین وکلای بیرجند در دفتر وکلای دادورزان صلح و سازش
09192329787

وکلای برتر بیرجند | وکیل حقوقی در بیرجند
وکلای برتر بیرجند | وکیل حقوقی در بیرجند

 تأثیر وکالت در جامعه

وکالت در ایران همانند دیگر کشورها برگرفته از الزامات حقوقی، قانونی، عرفی و اجتماعی است و بر پایه اصول، هنجارها و آدابی مقرر شده است که همانطور که از وکلای دادگستری در بیرجند انتظار انجام آن را داریم، امکان دارد موضوع مورد بررسی مستلزم مسئولیت قانونی، کیفری و انتظامی باشد.

بنابراین آداب حرفه ای وکالت شامل موارد زیر می باشد:

 • شناخت و آگاهی مناسب نسبت به قوانین (استفاده از قانون دانی یا قانون‌مندی وکلا)، بهره مندی از اصول حرفه ای وکالت در کشور
 • استفاده از ابزار مناسب جهت دفاع برای اعمال منافع مشروع یا قانونی موکل با درنظر گرفتن مصالح و دلسوزی نسبت به موکل
 • بررسی و مطالعه دقیق، همراه با جمع آوری مستندات و مدارک کامل پرونده، چگونگی تهیه، تدوین، تنظیم لوایح
 • مطرح نمودن درست و به جای دعاوی و دفاع در مقابل دعاوی،
 • فهماندن یا به اطلاع رساندن وظایف قانونی موکل در طی مراحل گوناگون دفاعیات و پیگیری عواقب عدم توجه به آن ها
 • استفاده از بیان شیوا و دفاعیه مناسب به صورت کتبی یا شفاهی
 • رعایت انتظامات حرفه ای
 • برخورداری از دانش و مهارت حقوقی و حرفه ای برای دفاعیه
 • دانش حقوقی نسبت به امور کارآموزی وکالت
 • تسلط بر قوانین و اطلاعات حقوقی، شناخت و تسلط کافی نسبت به اصول یا قواعد مربوط فقهی در امر وکالت
 • توانایی و مهارت وکیل در بیرجند در امور مربوط به مراجع قضایی و قانونی یا اشخاص ثالث
 • مهارت و دانش بهترین وکیل در بیرجند نسبت به رفتار حرفه ای و حقوقی وکیل در راتباط با مقامات قضایی
 • اجتناب از هر نوع رفتار و برخورد غیر متناسب با شئونات حرفه ای در امر وکالت در زمان پذیرش موکلپ
 • دفاع از موکل و برخورد مناسب در مواجه ی با طرف دعوی، دیگر مقامات قضایی، اداری یا انتظامی از جمله آداب وکالت به شمار می روند.
بهترین وکیل بیرجند | شماره تلفن وکیل در بیرجند
بهترین وکیل بیرجند | شماره تلفن وکیل در بیرجند

پس از بررسی کامل مبحث دیه و خون بها توسط وکیل کلاهبرداری در بیرجند در این مطلب تصمیم داریم کنار شما دوستان عزیز به مبحث جرم کلاهبرداری و هر آنچه که درباره آن وجود دارد، بپردازیم. در ابتدا به تعریف جرم کلاهبرداری و نقش وسیله در این جرم و در نهایت به مجازات جرم کلاهبرداری نگاهی می اندازیم.
همراه ما باشید.

وکیل کلاهبرداری در بیرجند

کلاهبرداری از جرایمی است که از گذشته های دور تاکنون مورد استفاده مجرمین قرار می گرفته است. کلاهبرداران که معمولا از هوش و استعداد بالایی برخوردارند، سعی می کنند که از وسایل مختلفی برای ارتکاب جرم استفاده کنند مانند: جعل، سند سازی، درج اگهی های دروغین در وسایل ارتباط جمعی و حتی به خدمت گرفتن ماهواره و اینترنت و فضای مجازی برای گسترش عملیات متقلبانه استفاده می کنند. این جرم کم و بیش در کشورهای مختلف جهان رایج است و خسارات مردم و موسسات دولتی ناشی از ارتکاب این جرم گاهی به میلیاردها تومان می رسد.

جرم کلاهبرداری به چه معناست؟

جرم کلاهبرداری عبارت است از توسل به وسایل متقلبانه و بردن مال دیگری.

مراحل ارتکاب جرم کلاهبرداری

مراحل ارتکاب جرم کلاهبرداری به صورت ذیل است:
1- به کار بردن وسیله خلاف واقع
2- جلب اعتماد طرف مقابل
3- اغفال صاحب مال (تا این مرحله انجام شود و مالی برده نشود، شروع به جرم کلاهبرداری است.)
4- تحویل مال از طرف صاحب مال
5- بردن مال

آیا وسیله نقشی در جرم کلاهبرداری دارد؟

در بعضی جرایم، وسیله تاثیر ندارد و در بعضی جرایم، وسیله تاثیر دارد. مانند قتل که وسیله در جرم تاثیری ندارد و قاتل همان قاتل است. اما در جرم کلاهبرداری وسیله در تحقق جرم موثر است، به این معنا که وسیله باید متقلبانه (غیرواقعی بودن) باشد، بدون قید مصادیق. پس بردن مال به هر طریقی کلاهبرداری نیست و باید وسیله متقلبانه حتما باشد. با توجه به ماده ۱قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، وسایل متقلبانه را قانون گذار اینگونه بیان کرده است:
– فریب دادن اشخاص به وجود شرکت و موسسات موهوم
– فریب دادن به داشتن اموال و اختیارات واهی
– امیدوار کردن به امور غیرواقع
– ترساندن از حوادث و پیشامدهای غیرواقع. مثال: ترساندن مردم از وقوع زلزله شدید در بیرجند
– اتخاذ اسم یا عنوان مجعول

عوامل تشدید مجازات جرم کلاهبرداری

در مواردی خاص مجازات جرم کلاهبرداری تشدید می شود که در ادامه مطلب به اختصار بیان می کنیم.

1- اتخاذ عنوان یا سمت مجعول مربوط به ماموریت از طرف ارگان های مذکور در قانون ارگان هایی هم که در ماده فوق توسط قانون گذار ذکر شده است عبارت است از: نیروهای مسلح، نهادها و موسسات مامور به خدمات عمومی(مثلا هلال احمر)
2- استفاده از تبلیغ عمومی از طریق وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه، مجله، نطق در مجامع،اینترنت و فضای مجازی و…
3- سمت کارمندی مرتکب

وکیل کلاهبرداری در بیرجند و نهبندان

مجازات جرم کلاهبرداری

مجازات جرم کلاهبرداری با توجه به ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری به صورت زیر است:
1- صورت ساده 2- صورت مشدد
الف) مجازات صورت ساده کلاهبرداری: ۱تا ۷سال حبس + جزای نقدی معادل مال برده شده + رد مال
ب) مجازات صورت مشدد کلاهبرداری: رد اصل مال به صاحبش + همچنین حبس از ۲ تا ۱۰سال + جزای نقدی معادل مال موضوع جرم + انفصال ابد از خدمات دولتی و برای کارمندان شاغل در دستگاه دولتی، محرومیت از اشتغال دولتی که مجازات تکمیلی اجباری است.

قوانین کاهش مجازات سال 99

در سال ۱۳۶۳ هیات عمومی دیوان عالی کشور رای وحدت رویه ای صادر کرده بود، مبنی براینکه جرم کلاهبرداری را از جرایم غیرقابل گذشت اعلام کرده بود، یعنی جرایمی که جنبه عمومی آن بر جنبه خصوصی غلبه دارد. جرایم انتقال مال غیر و همینطور جرم کلاهبرداری که مبلغ آن از ۱میلیارد ریال بیشتر نباشد و همینطور کلیه ی جرایم در حکم کلاهبرداری و معاونت در آن ها قابل گذشت اعلام شده است.

وکیل کلاهبرداری در بیرجند 

اگر شما دوستان عزیز نیاز به وکیل کلاهبرداری در بیرجند دارید، فقط کافی است با وکلای متخصص ما در دادورزان صلح و سازش دراتباط باشید.
وکلای ما با بیش از صد ها پرونده موفق در حوزه کلاهبرداری، از حق و حقوق شما دفاع می نماید و نمی گذارند حق شما عزیزان پایمال شود.

آدرس دادورزان صلح و سازش : ایران، بیرجند| بلوار شهید عابدی عارفی ۱
989192329787+ تلفن همراه
985146224091+ فکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787