وکیل اعاده دادرسی در تهران❤️۹۸% موفقیت در پرونده ها دادرسی✔️

اعاده دادرسی کیفری چیست و ماده 477 آیین دادرسی کیفری مربوط به چیست؟

قبل از آشنایی با وکیل اعاده دادرسی در تهران به بررسی مفهوم اعاده دادرسی می‌پردازیم. گاهی در شکایاتی که علیه ما مطرح می‌شود، حکمی به ضررمان صادر می‌گردد که قطعی نیست و می‌توان از راه‌های مختلفی نسبت به رأی صادر شده توسط دادگاه اعتراض کرد که این امر اعاده دادرسی نام دارد. اعاده دادرسی برگشت از حکم قبلی دادگاه بدوی است.

زمانی که در دادگاه رایی صادر می‌شود، این رأی قابلیت تغییر یا برگشت را دارد؛ زیرا کسی که اقدام به صدور رأی می‌کند انسان است و او هم می‌تواند دچار خطا و اشتباه شود. از دلایلی که ممکن است باعث صدور رأی اشتباه شود می‌توان به کافی نبودن تحقیقات و دلایل دیگر اشاره کرد؛ بنابراین شاکین پرونده حق دارند تا درخواست حکم مجدد کرده و به اصطلاح، برای اعتراض به حکم قطعی صادر شده از سوی دادگاه آخرین تلاش خود را بکنند. در این کار می‌توانند از وکیل اعاده دادرسی مجرب در تهران کمک بگیرند.

وکیل اعاده دادرسی در تهران
Lawyer for retrial in Tehran

وکیل آقای موسی الرضا میر برترین وکیل دادگستری با دریافت پروانه پایه یک دادگستری ، با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.

ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌های اعاده دادرسی را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر به فرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای متخصص در پرونده‌های اعاده دادرسی، وکالت انجام دهند.

جهت اعطای وکالت و دریافت مشاوره از آقای موسی الرضا میر، با شماره های زیر تماس بگیرید:
تلفن همراه: ۰۹۱۲۳۸۲۹۸۵۰
تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۷۹۳۴۱۵

آدرس: خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک

وکیل اعاده دادرسی در تهران کیست؟

وکیل اعاده دادرسی در تهران کسی است که از طرف موکل خود انتخاب می‌شود تا نسبت به رأی صادر شده درخواست اعاده دادرسی انجام دهد. با این کار موکل به وکیل اجازه می‌دهد تا تمام جزئیات پرونده را به خوبی بررسی و زیر و رو کند تا حق موکل خود را به دست بیاورد و رأی اشتباهی که صادر شده، دوباره اصلاح شود و سپس قطعی گردد.

درواقع وکیل اعاده دادرسی مجرب در تهران وظیفه دارد تا در دادگاه ثابت کند که رأی صادر شده کاملاً خلاف قوانین آیین دادرسی است؛ اما در صورت عدم پذیرش ادعای وکیل توسط دادگاه، وکیل موظف است پیگیری خود را ادامه دهد. در حقیقت وکیل اعاده دادرسی عالی در تهران همیشه از یک برگ برنده برای تغییر سمت و سوی پرونده‌های اعاده دادرسی و همچنین ر‌هایی مجرم استفاده می‌کنند. در صورتی که پرونده جزء جرایم کیفری باشد برای تغییر رأی دادگاه به شواهد بسیار محکمی نیاز است.

وظایف بهترین وکیل اعاده دادرسی در تهران چیست؟

به طور کلی بهترین وکیل اعاده دادرسی در تهران وظایف مشخصی دارد؛ بنابراین باید وظایف خود را به شکل صحیحی انجام دهد. از جمله وظایف او عبارت است از:

اقدام به ثبت اعاده دادرسی

در قدم اول وکیل اعاده دادرسی متخصص در تهران باید از طریق مراجع قانونی اعاده دادرسی را ثبت کند؛ البته ثبت اعاده دادرسی کیفری قواعد و مراحل مخصوص به خود را دارد که وکیل باید با آن‌ها آشنا باشد. در واقع وکیل باید حقانیت یا غیرعادلانه بودن رأی صادر شده را بررسی کند و در صورتی که حکم غیر قانونی باشد، متهم حق ارائه اعاده دادرسی به دادگاه را دارد.

آشنایی با مواد قانونی برای طرح درخواست

وکیل اعاده دادرسی خوب در تهران باید با مواد قانونی که می‌تواند به وسیله آن‌ها بی گناهی موکل خود را ثابت کند، آشنا باشد. در غیر این صورت فرد متهم، بی دلیل مجازات می‌شود؛ همچنین اگر وکیل با طرح دادخواست و نکات مهم آن آشنا باشد پرونده خیلی زودتر در مسیر درست قرار می‌گیرد.

ارائه مدارک لازم در دادگاه

پس از ارائه پرونده اعاده دادرسی به دادگاه، وکیل باید به دنبال جمع‌آوری مدارک و شواهد لازم باشد باشد تا بتواند آن‌ها را به نفع متهم به اجرا بگذارد. استفاده صحیح از این مدارک یکی دیگر از وظایف وکیل اعاده دادرسی با تجربه در تهران است تا همه چیز به نفع محکوم تمام شود.

مهلت اعاده دادرسی کیفری چقدر است؟
What is the deadline for resuming criminal proceedings?

مهلت اعاده دادرسی کیفری چقدر است؟

طبق قانون آیین دادرسی، افراد مقیم ایران به مدت ۲۰ روز فرصت ثبت درخواست اعاده دادرسی و اشخاص مقیم خارج از ایران نیز به مدت ۲ ماه مهلت دارند. تمدید مهلت بیان شده ممنوع است مگر در موارد معین شده در قانون که به دو مورد اشاره شده است:

 1. اگر در مدت زمان تعیین شده برای ثبت درخواست اعاده دادرسی، فرد دارای حق، ور شکسته، بیمار یا محجور شود یا این که فوت کند مهلت جدید به نسبت زمان فوت یا محجور شدن شخص به وراث، قیم یا نماینده قانونی او اعلام می‌گردد.
 2. در صورت از بین رفتن سمت یکی از اشخاص مقرر و دادن آن به شخص جدید، این موضوع اعلام می‌گردد و ادامه دادرسی پرونده با شخص جدید صورت می‌گیرد.
 3. اگر ادله و مدارک جدید کشف شود، مهلت اعاده دادرسی ۲۰ روز از تاریخ کشف ادله محاسبه می‌شود.

مرجع قانونی اعاده دادرسی کیفری کدام است؟

مرجع رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی کیفری دیوان عالی کشور است؛ بنابراین درخواست اعاده دادرسی باید به طور مستقیم به دیوان عالی کشور تقدیم شود. حال چنان چه دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی را مورد بررسی قرار دهد و شرایط اعاده دادرسی را احراز کند، با تجویز اعاده دادرسی موافقت کرده و پرونده را برای رسیدگی، به دادگاه هم عرض صادر‌کننده رأی ارجاع می‌دهد.

وکیل اعاده دادرسی عالی در تهران چگونه پرونده را بررسی می‌کند؟
How does the lawyer of the Supreme Court in Tehran review the case?

وکیل اعاده دادرسی عالی در تهران چگونه پرونده را بررسی می‌کند؟

وکیل اعاده دادرسی بهتر از هر فرد دیگری نسبت به جریان دادرسی پرونده‌های مختلف حقوقی آشناست و قادر است آن‌ها را به بهترین صورت مورد بررسی قرار دهد. در صورت بروز هر گونه خطا و مشکل در رأی صادر شده، بهترین وکیل اعاده دادرسی در تهران آن‌ها را تشخیص داده و جزئیات پرونده را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس با جمع‌آوری مدارک و تحویل آن‌ها به دیوان عدالت اداری در صدد تغییر حکم صادر شده به نفع موکل خود بر می‌آید.

دیوان عدالت اداری نیز پس از بررسی اسناد و مدارک موجود در صورت صحت این اسناد، پرونده و حکم قبلی را به دادگاه اولیه که حکم را صادر کرده است باز می‌گرداند تا مجدداً موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

در چه مواردی می‌توان درخواست اعاده دادرسی کرد؟

درخواست اعاده دادرسی برای پرونده‌های حقوقی و کیفری امکان‌پذیر است که در این امر باید از وکیل اعاده دادرسی خوب در تهران کمک بگیرید. در ادامه هر کدام از آن‌ها را به طور جداگانه بیان می‌کنیم.

پرونده‌های حقوقی:

 • وجود تضاد در مفاد حکم صادر شده
 • صادر شدن رأی بیشتر از خواسته رأی خواهان
 • عدم تطابق حکم صادر شده با موضوع مورد درخواست خواهان
 • تأثیر‌گذاری یک طرف دعوا در حکم قطعی دادگاه با حیله و فریب کاری برای پیروزی
 • مشخص شدن جعلی بودن اسنادی که با استناد به آن‌ها حکم قطعی دادگاه صادر شده است.
 • وجود تعارض در حکم صادر شده با حکم دیگری که در همان دعوا و همان طرفین صادر شده است و عدم وجود دلیل قانونی برای این تعارض

پرونده‌های کیفری:

 • صدور احکام متفاوت درباره اتهام واحد به یک شخص
 • مشخص شدن زنده بودن شخصی که فرد متهم به قتل او بوده است.
 • عمل ارتکابی جرم نباشد و یا مجازات مورد حکم بیش از مجازات مقرر قانونی باشد.
 • اثبات جعلی بودن اسناد یا شهادتی خلاف واقعیت شاهدان در دادگاه که مبنای حکم صادر شده بوده است.
 • اتهام ارتکاب چند نفر به جرم به گونه که نتوان بیش‌تر از یک مرتکب برای آن جرم در نظر گرفت.
 • رخ دادن اتفاق جدید یا ارائه مدارک جدید برای اثبات بی گناهی محکوم علیه یا عدم تقصیر او پس از صدور حکم قطعی
 • دو شخص به علت انتساب جرمی محکوم شده باشند به طوری که با بررسی تعارض و تضاد مفاد دو حکم، بی گناهی یکی از آن دو نفر اثبات شود.

دلیل استفاده از وکیل اعاده دادرسی با تجربه در تهران چیست؟

استفاده از وکیل اعاده دادرسی با تجربه در تهران در واقع یک فرصت دیگر را برای موکل فراهم می‌کند تا بتواند با مراجعه مجدد به دادگاه حق خود را بگیرد. دلیل استفاده از وکیل اعاده دادرسی به شرح زیر است:

 • استفاده از آخرین فرصت: وکیل اعاده دادرسی با داشتن تجربه و دانش، می‌تواند در تعیین موارد قابل اثبات و دفاع قوی به شما کمک کند و مانع از تضییع حقوقتان شود.
 • پیشرفت سریع‌تر در مراحل دادرسی: از آن جایی که مراحل دادرسی پیچیده و طولانی است، وکیل اعاده دادرسی در تهران با داشتن تجربه لازم و آشنایی با قوانین، جریان پرونده را سرعت می‌بخشد.
 • تهیه مدارک و اسناد معتبر: اعاده دادرسی نیازمند تهیه مدارک قانونی است. وکیل با داشتن تخصص زیاد در تهیه و جمع‌آوری این اسناد به شما کمک می‌کند و آن‌ها را به طور صحیح به دیوان عدالت اداری ارائه می‌دهد تا پرونده مورد نظر برای بررسی دوباره به دادگاه اولیه بازگردانده شود.

هزینه وکیل اعاده دادرسی در تهران چقدر است؟

از آن جایی که قبول درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور، امری قطعی نیست، پس هزینه وکیل اعاده دادرسی در تهران باید مرحله به مرحله پرداخت شود. در ابتدا هزینه مشاوره، سپس هزینه لایحه و در آخر هزینه‌های پیگیری پرونده.

 1. در ابتدا برای این که پرونده شما امکان سنجی شود باید مشاوره دریافت کنید که هزینه آن مطابق هزینه مشاوره حقوقی است.
 2. پس از آن در صورت احراز شرایط اعاده دادرسی، دادخواست شما تنظیم و به مرجع ذی صلاح تقدیم می‌گردد.
 3. در مرحله آخر و قبول دادخواست شما، برای ادامه پرونده و پیگیری‌های ثانویه، قرارداد خود را با وکیل اعاده دادرسی مجرب در تهران تمدید می‌کنید. هزینه این مراحل با توجه به شرایط پرونده متفاوت است.
چگونه می‌توان درخواست اعاده دادرسی ثبت کرد؟
How to file a retrial request?

چگونه می‌توان درخواست اعاده دادرسی ثبت کرد؟

بعد ازنگارش لایحه، اولین قدم برای درخواست، مراجعه به سایت رسمی دیوان عالی کشور به نشانی div

anealee. eadl. ir است. بر اساس اعلام رئیس دیوان عالی کشور، درخواست اعاده دادرسی ماده ۴۷۴ در امور کیفری از طریق دفاتر خدمات قضایی الکترونیک قابل ثبت بوده و نیازی به مراجعه حضوری به دیوان عالی کشور نیست.

خلاصه مطلب

در این مطلب با مفهوم اعاده دادرسی آشنا شدید و فهمیدید که دیوان عالی کشور مرجع رسیدگی به این فرایند است. اعاده دادرسی به شما این امکان را می‌دهد تا به رأی قطعی دادگاه اعتراض کنید و درخواست رسیدگی مجدد به پرونده خود را داشته باشید. اعاده دادرسی به دلیل پیچیدگی زیاد مستلزم تنظیم دادخواست مناسب است که باید شامل توضیحات کاملی از موارد قانونی باشد.

وکیل اعاده دادرسی متخصص در تهران می‌تواند به شما در تهیه دادخواست اعاده دادرسی کمک کند و با بررسی دقیق جزئیات پرونده اطلاعات لازم را در مورد مشکلات و نقایص رأی قطعی به شما ارائه دهد تا بتوانید به درستی اعتراض خود را مطرح کنید. این را هم بدانید که مهلت اعاده دادرسی برای افراد مقیم ایران ۲۰ روز و افراد خارج از کشور ۲ ماه است و هزینه وکیل اعاده دادرسی در تهران با توجه به شرایط پرونده متفاوت است.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرش
1402-10-06 19:54

من از مشاورشون در پرونده اعاده دارسی استفاده کردم اطلاعات مناسبی بهم دادن که تو دادگاه جلو انداختم
ممنونم ازتون

مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده