وکیل خانواده خوب

خانواده یکی از مهم ترین عناصر یک جامعه است، قانون گذار برای حفظ و تکریم حریم خانواده قوانین سفت و محکمی را تدوین کرده است. داشتن یک زندگی ایده‌آل آرزوی همه افراد است، اما گاهی روند زندگی آن باب میلشان پیش نمی‌رود. در چالش‌ها، جدایی‌‌ها، درخواست مهریه و یا نفقه، اغلب نیاز به یک مشاوره احساس خواهد شد. برای این‌که هرکدام از طرفین به حقوق خود که ناشی از ازدواج است آگاه شوند، باید با استفاده از مشاوره یک وکیل خانواده اقدام کند. گاهی ممکن است زوجه قصد جدایی نداشته باشد و صرفاً برای دریافت حقوق مالی خود؛ مانند مهریه و نفقه اقدام کند.

چنانچه زن و مردی از یکدیگر جدا شوند، موضوع نحله، جهیزیه و حضانت هم به مواردی که بیان شد، اضافه می‌شود. در این صورت دادگاه برای آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

بهترین وکیل خانواده

دعاوی خانواده امکان دارد برای هر شخصی و در هر خانواده ای ایجاد شود. حجم زیادی از دعاوی ثبت شده در دادگاه ها مربوط به دعاوی خانوادگی می باشد. حل دعوای خانوادگی برای حفظ سلامت و آرامش همه اعضای خانواده ضروری می باشد. با وجود تاکید دولت ایران بر حفظ حریم خانواده یکی از شایع ترین و رایج ترین دعاوی که در سال های اخیر با آن روبه رو هستیم دعاوی خانواده می باشند.

وکیل خانواده متخصص

یکی از گرایشات اساسی علم حقوق مباحث خانوادگی می باشد مباحث خانوادگی نیز در زیر مجموعه امور حقوقی قرار می‌گیرند با این تفاوت که قوانین خاص مانند قانون حمایت خانواده قانون اهدای جنین و آیین نامه هایی از این دست این گرایش را از حقوق خصوصی جدا کرده است.

وکیل خانواده با سابقه

امور خانواده جزو پر مخاطب ترین مسائل حقوقی است که بیشترین مراجعات و مشکلات در دادگاه ها را به خود اختصاص می دهد. مسائل مربوط به ازدواج، طلاق توافقی، مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت، حضانت و سرپرستی فرزندان، عسر و حرج زوجه و … مهم ترین مسائلی است که معمولا در دادگاه های خانواده طرح می شوند.

وکیل خانواده با تجربه

در طی سال‌های اخیر به جهت حل اختلافات خانوادگی در دادگاه ‌های ایران و حفظ بنیان خانواده قوانینی تحت عنوان قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون ها حل و فصل می‌شود. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده در ایران می باشد اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند و برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند.

وکیل خانواده خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌های یک وکیل خانواده خوب

وکیل خانواده فردی است که باید به دعاوی مربوط به حقوق خانواده به طور کامل آشنا باشد. این میزان تسلط باید به واسطه تجربه و حضور در دادگاه‌های خانواده باشد. وکیل خانواده به دلیل حساس بودن و باارزش بودن مقام خانواده، کار بسیار حساسی است به همین دلیل یک وکیل خانواده باید از نظر اخلاقی نیز دارای تعادل باشد و شایستگی لازم را برای این کار داشته باشد.
مهم‌ترین معیار برای انتخاب وکیل دعاوی خانواده سوابق کاری وی است. همچنین داشتن تحصیلات آکادمیک نیز می‌تواند یکی دیگر از امتیازات او باشد. وکیل خانواده باید در زمینه دعاوی خانوادگی دارای تخصص باشد چرا که افراد در رشته حقوق به دلیل گستردگی و متنوع بودن موضوعات، بایستی تخصصی عمل کنند. از دیگر ویژگی‌های یک وکیل خانواده خوب موارد زیر هستند:

  • تجربه و دانش

    داشتن دانش و تجربه کافی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای یک وکیل پایه یک دادگستری در مورد مسائل مختلفی حقوقی خانوادگی است. دانش نیز در این رشته دارای دو بعد عملی و نظری است. یک وکیل علاوه بر داشتن اشراف کامل به مسائل قانون، باید به نجوه پیگیری شکایت، اعتراض به رای دادگاه و سایر مسائل تسلط داشته باشد.

  • قابل اعتماد بودن و حسن سابقه

    از انجایی که چنین فردی با مسائل شخصی و خانوادگی افراد در ارتباط است، باید دارای صفاتی مانند عدالت، وجدان کایر، رازداری و انصاف باشد.

  • موفقیت در سوابق کاری

  • یک وکیل خانواده خوب باید در پرونده‌های پیشین خود موفق عمل کرده باشد تا بتوان به وی اعتماد نمود.

وکیل خانواده خوب چه ویژگی هایی دارد؟

انواع دعاوی خانوادگی

بر اساس آخرین اصلاح قوانین و مقررات خانواده یعنی قانون حمایت خانواده مصوب سال 1391/12/1 رسیدگی به امور و دعاوی زیر، درصلاحیت دادگاه خانواده است که این دعاوی، دعاوی خانوادگی یا دعاوی خانواده نام دارند.  در قانون حمایت از خانواده چند مورد دعاوی خانوادگی وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به نکاح دائم و موقت، نامزدی و خسارت‌های برهم زدن، ازدواج مجدد، شرایط ضمن عقد، جهیزیه، مهریه، تمکین، نفقه طلاق، حضانت فرزند، نسب، ولایت قهری، نفقه اقارب، اهدای جنین، تغییر جنسیت، غیاب مفقودالاثر و همچنین سرپرستی کودک بی سرپرست هستند.

نتیجه گیری

دعاوی خانوادگی اغلب بر چند نوع هستند، در میان آن‌ها، نفقه، مهریه، طلاق و حضانت این روزها بازار بسیار داغ‌تری دارد. این موارد، مسائلی هستند که افراد به تنهایی قادر به حل آن‌ها نخواهند بود. در همین راستا، وکلای دادگستری، تخصصی عمل کرده و به دنبال پرونده‌های خانوادگی، موفقیت خود را در سوابق کاری خود ثبت می‌کنند. یک وکیل خانواده باید ویژگی‌هایی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها تجربه و دانش است، پس از آن عدالت، انصاف و رازداری است که باید حتما بدان توجه داشته باشد. همچنین جهت ارتباطی آسان با وکیل خانواده و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه سادات
فاطمه سادات
5 روز قبل

خیلی عالی هستند