وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل خانواده در تهران

تشکیل خانواده و داشتن یک زندگی مشترک این روزها در جامعه‌ای که سرشار از آسیب و ناهنجاری است، کمی مشکل شده ‌است. بسیاری از افراد پس از سال‌ها زندگی با طرف مقابلشان دچار مشکل خواهند شد و در این درگیری ‌ها و مشاجرات یک نفر باید آگاه به قوانین حقوقی به آن ‌ها کمک کند. اهمیت حفظ و تقویت بنیان خانواده در نزد قانونگذار سبب شده است تا تدوین قواعدی در جهت حمایت از این بنیان ضروری شود. افزایش شمول دعاوی خانوادگی در دادگاهها نیز نشانگر آن است که کانون خانواده نیازمند حمایت های ویژه ای نیز هست. حجم زیادی از دعاوی موجود در دادگاه ها را دعاوی خانواده تشکیل داده اند. همانطور که مطلع هستید مشکلات خانوادگی را باید از ریشه زدود، چون که همانند علفی هرز به صورت روزانه پربار می شوند و ثمره اصلی خانواده که محبت بین اعضا می باشد را از بین می برد، دعاوی خانوادگی در دادگاه خانواده بیش از 25% نسبت به سال های اخیر افزایش داشته است. حقوق خانواده همواره مهم ترین مسئله در عالم حقوق شناخته می شود. به طوری که حقوقدانان آن را در بخش حقوق مدنی قرار داده اند و این گونه می شود که تمامی مسائل مربوط به افراد خانواده مانند زوج و زوجه، پدر و مادر، فرزندان و همچنین تمامی امور مالی خانواده مانند مهریه، نفقه و … در بخش حقوق خانواده قرار می‌گیرد و با کمک وکیل پایه یک دادگستری در تهران حل میشود.

شماره وکیل در تهران

 وکیل خانواده خانم در تهران

امروزه حضور زنان در جامعه ما و در سطوح مختلف رشد چشم گیر و روز افزون داشته است. در اکثر پرونده هایی که موکل خانم است استفاده از یک وکیل زن برای او بسیار کمک کننده و آرام بخش خواهد بود زیرا او را هم جنس و هم فکر خود می داند و احساس می کند که از طرف یک وکیل زن بیشتر درک می شود. در طلاق هم بانوان بیشتر تمایل به استفاده از وکیل خانم دارند تا این که خودشان در این جلسات شرکت کنند این گونه دیگر نیازی به حضور خود در جلسه دادگاه ندارند و همچنین از دعواها بحث کردن ها و درگیری های لفظی که ممکن است در جلسه دادگاه به وجود بیاید پرهیز می کنند.

درخواست مشاورهه

مشاوره حقوقی خانواده در تهران

در واقع حقوق خانواده روابط حقوقی اعضاء خانواده و تکالیف آن ها نسبت به یکدیگر را تعیین می کند. با توجه به گسترش مشکلات و معزلات خانوادگی و حجم انبوهی از دعاوی مرتبط با خانواده از جمله وکیل دعاوی طلاق،وکیل مطالبه مهریه، نفقه، حضانت و…. باید راه حلی برای این مشکلات پیدا کرد. مشاور حقوقی خانواده از منظر حقوق اجتماعی بسیار حائز اهمیت می باشد، چون که اگر یک خانواده نتواند مشکلاتش را حل کند، این مشکلات به جامعه سرایت کرده و همانند یک ویروس مصیبت بار، همه را بیمار خواهد کرد.

بهترین وکیل خانواده در تهران

بر اساس قانون تمامی افراد حق دارند هنگامی که حقی از آن ها در معرض تضییع و پایمال شدن قرار می گیرد یا جرمی نسبت به آن ها رخ می دهد، اقدام به ثبت دادخواست و شکوائیه کنند. در حوزه خانواده هم ناحقی هایی ممکن است صورت بگیرد و افراد بخواهد از حق خویش دفاع کنند. اولین موضوع در دعاوی خانواده این است که باید به دادگاه صالح شکایت خود را تقدیم کنید. مطابق با قانون اختصاص تعدادی از دادگاه های موجود، به دادگاه های موضوع اصل 21 قانون اساسی، در سال 1376 تعدادی از دادگاه های عمومی حقوقی، به دادگاه هایی، تحت عنوان دادگاه خانواده، اختصاص یافت. دادگاه خانواده، یکی از دادگاه های اختصاصی بوده که صرفا می تواند به امور در صلاحیت خود، رسیدگی کند.

وکیل در دعاوی خانواده

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با شعار صداقت در پیگیری تمامی دعاوی با بهره گیری از تیم حقوقی خو اماده ارائه انواع خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در دعاوی خانواده پنج سال سابقه فعالیت مستمر دارد.

درخواست مشاورهه

قوانین حاکم بر دعاوی خانواده

دعاوی خانواده از دعاوی شایع در محاکم دادگستری می باشند که قانونگذار نیز قوانین متعددی پیرامون آن به تصویب رسانده است. با آخرین الحاقات و اصلاحات صورت گرفته در قوانین، در حال حاضر مقررات قانون مدنی در کتاب هفتم (مواد 1034 لغایت 1157 ) و کتاب هشتم (مواد 1158 لغایت 1194 ) و کتاب نهم (مواد 1195 لغایت 1206 ) به مباحث و مقررات مربوط به دعاوی خانوادگی پرداخته است. همچنین قانونگذار قانون حمایت از خانواده را مورد تصویب قرار داده است که مقررات مهمی پیرامون دعاوی خانواده در آن بیان گردیده است و با تصویب این قانون بخش هایی از مقررات قانون مدنی و قانون مجازات اسلامی ، مرتبط با دعاوی خانواده ، دچار نسخ و تغییر گردیده است.

نحوه طرح دعاوی خانواده

بر اساس ماده 8 قانون حمایت از خانواده شروع رسیدگی به هر دعوا در دادگاه های خانواده با تقدیم دادخواست به عمل می آید. به این منظور هموطنان میبایست بدوا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، نسبت به ثبت نام در سامانه ثنا اقدام نماید. متعاقبا شخصا یا از طریق وکیل خانواده در چهارچوب عناوین تعریف شده در این سامانه نسبت به طرح دعوای خود وفق مقررات قانونی اقدام نمایند.

وکیل خانواده در تهران

 • نامزدی و خسارت های ناشی از آن
 • عقد دائم
 • شروط ضمن عقد
 • طلاق و رجوع از طلاق
 • تمکین و نشوز
 • جهزیه
 • نفقه و مهریه
 • فسخ و انفساخ نکاح
 • حضانت فرزند
 • قیومت
 • اهدای جنین
 • تغییر جنسیت
 • سرپرستی کودکان بی سرپرست
 • و غیره

درخواست مشاورهه

وکیل خانواده در تهران

وظایف وکیل خانواده در تهران

قطعا با توجه به توضیحاتی که تا به این جا داده شد حدس وظایف وکیل خانواده در تهران کار سختی نیست.  اولین و اصلی ترین وظیفه وکیل خانواده این است که از موکل خود دفاع کند. شایان ذکر است که یکی از مسائل بزرگی که افراد زیادی به خاطر آن به دادگاه خانواده مراجعه می کنند طلاق است.  در چنین مواقعی بهترین کار این است که از وکیل خانواده برای انجام امور طلاق ، خانواده کمک بگیرید

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاورهه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها