جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وکیل طلاق در کرج

وکالت در دعادی خانواده در کرج

وکیل متخصص طلاق در کرج وکیل طلاق در کرج

همان طور که می دانید برای هر کس ممکن است پیش آید که تصمیم به جدایی و طلاق بگیرد و به وکیل طلاق در کرج نیاز داشته باشد بنابراین کسی نمی تواند تداوم و ادامه زندگی مشترک تا ابد را تضمین کند. اما همان طور که می دانید گرفتن تصمیم جدایی بسیار سخت است و به طور کلی طلاق گرفتن در ایران کمی سخت به نظر می آید. زیرا قاضی پرونده به سختی حکم طلاق را صادر خواهد نمود.

وکیل خانواده که در حوزه ی طلاق فعالیت بسیاری انجام داده است نسبت به امور و زوایای مختلف این گونه دعاوی تسلط و اسراف دارد.وکیلی که سابقه ی کاری خوبی دارد و در اکثر پرونده ها موفق به اخذ رای دادگاه  شده باشد احتمال برد و موفقیت شما را نیز در دادگاه بالا میبرد و شما می توانید از نتیجه ی پرونده ی خود اطمینان نسبی داشته باشید. ویژگی های کلی که یک وکیل طلاق در کرج خوب باید داشته باشد عبارتند از :

 • کسی که در حوزه ی فعالیت خود به قانون های موجود اشراف و تسلط کامل دارد.
 • وکیلی که علاوه بر داشتن اطلاعات کافی از توانایی بالایی برای به کار بردن ان ها در پرونده نیز برخوردار باشد.
 • وکیلی که از تجربه ی بالا و سابقه ی کاری خوبی برخوردار است؛ هر چه وکیل خوب برای طلاق در کرج در پرونده های مشابه بیشتر موفق به اخذ رای دادگاه شده باشد در حل پرونده های مشابه توانمندتر است.
 • بهترین وکیل طلاق در کرج ، شهرت و اعتبار خوبی در میان وکلا و افراد دارد ، یعنی به خوشنامی معروف است و شما باخیال راحت می‌توانید به او اعتماد کنید. یعنی میتوان از مورد اعتماد بودن او اطمینان پیدا کرد که برای گرفتن حق موکل خود حداکثر تلاش را میکند.وکیل دعاوی مهریه در کرج

دعاوی مهریه از پر تعداد ترین دعاوی موجود در دادگاه خانواده می باشد. مهریه به هر اندازه ای قابل وصول است. ولیکن براساس قانون جدید اعمال ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و بازداشت مرد درخصوص مهریه صرفا تا میزان ۱۱۰ عدد سکه بهار آزادی یا معادل آن میسر می باشد.

طلاق از طرف زن در کرج

در قانون  طبق اسلام طلاق تنها در صورت رضایت مرد صورت می گیرد و برای طلاق رضایت و خواست مرد ضروری می باشد به همین سبب زمانی که زوجه خواستار طلاق باشد و مرد تمایلی به طلاق نداشته باشد ، کار بسیار دشوار می باشد و زوجه یا باید زوج را راضی به طلاق نماید و یا به دادگاه و قاضی شرایط غیرممکن بودن زندگی زناشویی و سختی و مشیت خود را در زندگی با مرد را اثبات نماید تا قاضی و دادگاه رای به طلاق یک طرفه بدهد. طلاق یک طرفه از سوی زن امری بسیار و دشوار و طولانی مدت می باشد که اگر تنهایی قدم در این راه بگذارید تحمل این سختی ها جانکاه خواهد بود . برای قدم گذاشتن در این راه پر پیچ و خم وجود همراه اگاه و مسلط به امور طلاق یک طرفه بسیار دلگرم کننده و موثر خواهد بود.

وکالت در دعادی خانواده در کرج

نقش وکیل طلاق خوب در جریان دادرسی پرونده

وکیل طلاق در کرج از آن جایی که به حقوق خانواده و از طرفی تسلط به روند اداری این نوع پرونده ها می تواند نقش مهمی را ایفا کند و با هزینه ی کمتر و در مدت زمان کمتر شما را به نتیجه ی دلخواه برساند.

وکیل خانم برای طلاق در کرج نسبت به تنظیم دادخواست و توافقات زن و مرد برای طلاق بسیار مسلط است که کمک بزرگی محسوب می شود.

وظایف وکیل طلاق در کرج

 • وکیل طلاق مراحل طلاق را پیگیری می کند.
 • با وجود وکیل خانم برای طلاق در کرج شما تمام مطالبات خود را در دادگاه عنوان می کنید.
 • وکیل طلاق سعی می کند مدارک و اسناد مورد نظر و لازم را برای صادر نمودن حکم طلاق را به قاضی تقدیم کند
 • وکیل طلاق در کرج شما را در جریان تمام مراحل دادگاه خواهد گذاشت و راهنمایی ‌های لازم را به شما خواهد داد.
 • قطعاً قبل از صادر شدن حکم طلاق توافقی جلسات ملاقات مختلفی با وکیل طلاق توافقی در کرج و مشاور خواهید داشت.

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

طلاق انواع مختلفی دارد که طلاق یک طرفه سخت ترین و زمان بر ترین نوع طلاق است. در طلاق های یک طرفه همان طور که از نامش پیداست یکی از زوجین دادخواست طلاق می دهد اما طرف دیگر مایل به جدایی نمی باشد و اصرار بر زندگی مشترک دارد به سبب همین امر روندی دشوار و طولانی مدت خواهد داشت که نقش وکیل پایه یک دادگستری در کرج داخل چنین پرونده هایی بسیار پررنگ تر از هر زمان دیگر است. وکیل طلاق یک طرفه در کرج کسی است که تعداد زیادی از این پرونده ها را به سرانجام رسانده است و موفق به اخذ رای دادگاه شده است. خوشبختانه در کرج نیز وکیل طلاق یک طرفه حاذق بسیار است که می توانید برای اقدام به طلاق یک طرفه از ان ها کمک بگیرید.

وکیل طلاق فوری در کرج

زمانی که اسم از طلاق فوری می اید قطعا باید به این فکر کنیم که منظور طلاق توافقی می باشد زیرا همان طور که گفته شده است، طلاق های یک طرفه چه از سوی مرد باشد و چه از سوی زن ، روندی طولانی و دشوار را دارد اما طلاق توافقی به عنوان ساده ترین طلاق در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.

چگونه وکیل طلاق انتخاب کنیم؟
How to choose a divorce lawyer?

شرایط طلاق در قانون ایران

هر زمانی که زن یا مرد بخواهند از یکدیگر طلاق بگیرند، ابتدا باید از دادگاه تقاضای طلاق نموده و طی دادخواستی دلایل و منضمات خویش را بطور مکتوب به دادگاه ارائه دهند تا از این طریق و با حکم دادگاه، اجازه طلاق صادر شود. برای تنظیم دادخواست طلاق باید از افراد آگاه کمک بگیرید. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه پرونده های طلاق پنج سال سابقه فعالیت دارد. از تاریخ تصویب قانون حمایت خانواده زوج هایی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند باید جهت رسیدگی و دریافت گواهی عدم امکان سازش به دادگاه مراجعه کنند.

در چه شرایطی زن حق طلاق دارد

 قانون شرایطی را در نظر گرفته است که در صورت اثبات هر یک از ان شرایط توسط زن به دادگاه ، زن می تواند حتی بدون رضایت مرد ،حکم طلاق را بگیرد. برخی از این شرایط قانونی، در ۱۲ بند در سند ازدواج ذکر شده است و برخی دیگر نیز در قانون امده است. به صورت کلی برخی از این شرایط شامل:

 • عسر و حرج: عسر و حرج یکی از بیشترین دلایل پرچنده های طلاق یک طرفه از سوی زن می باشد. در این صورت زن به دادگاه اثبات می کند که در زندگی مشترک با زوج ، دچار مشیت و سختی می باشد به گونه ای که ادامه ی زندگی ممکن نیست.
 • عدم پرداخت نفقه توسط مرد: اگر مردی نفقه ی زن را پرداخت نکند ، زن می تواند با اثبات این موضوع طلاق خود را بگیرد.
 • فریب در ازدواج: اگر مرد برای ازدواج با زن ، فریب کاری کند ، زن می تواند با اثبات فریب در ازدواج ، طلاق بگیرد‌.
 • از دست دادن قوای جنسی مرد
 • حکم قطعی حبس طولانی مدت

یکی دیگر از شرایطی که زن حق طلاق را دارد این است که از سوی همسر خود وکالت نامه ی حق طلاق را داشته باشد. این حق یا در هنگام ازدواج در سند ازدواج ذکر می شود و یا به صورت وکالت نامه ی رسمی بعد از ازدواج از دفترخانه های رسمی به زوجه داده می شود.

مزایای  گرفتن وکیل طلاق در کرج

وجود فردی اگاه و مسلط به امور طلاق می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها در کاهش زمان رسیدن پرونده به نتیجه ی دلخواه ، بسیار مهم و تاثیر گذار است. علاوه بر تمام این ها دیگر مزیتی که داشتن وکیل خانم برای طلاق در کرج دارد این است که با داشتن وکیل طلاق در کرج دیگر نیازی به حضور شما در مراحل طلاق نیست و تنها وکیل خبره طلاق کرج به عنوان نماینده ی شما می تواند در جلسات دادگاه و مشاوره و دیگر مراحل شرکت کند.

نکات مهم درباره انتخاب وکیل طلاق در کرج

برای انتخاب وکیل خبره طلاق کرج مانند دیگر وکلای متخصص در حوزه های مختلف حقوقی باید دقت و حساسیت بسیاری به خرج داد مخصوصا اگر طلاق شما از نوع طلاق یک طرفه می باشد که نیازمند یک وکیل حرفه ای می باشد.

در هنگام انتخاب وکیل طلاق در کرج باید مهارت و تسلط وی بر مسائل حقوقی خانواده را در نظر بگیرید ، از طرفی تجربه و سابقه ی کاری موفق وی بسیار موثر و تاثیرگذار می باشد که باید به ان ها توجه داشته باشید.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل
Procedures for divorce by a lawyer

طلاق فوری در کرج و مراحل آن

طلاق فوری همان طلاق توافقی می باشد که با توافق زن و مرد بر سر طلاق و دیگر مسائل حقوقی مرتبط با این موضوع انجام می شود که مراحل ان شامل:

 • بعد از به توافق رسیدن زوجین، هر دو با مدارک لازم( اصل و کپی مدارک : سند ازدواج، شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر الکترونیکی قضایی مراجعه می کنند و دادخواست طلاق توافقی را پر می‌کنند و از هر دو امضای الکترونیکی گرفته می‌شود.
 • بعد از ۲ یا ۳ روز پیامکی جهت دریافت نوبت از دادگاه خانواده برای زوجین ارسال میشود که در تاریخ مقرر باید در دادگاه حضور یابند.
 • دادگاه نامه ای جهت مراجعه به مشاور خانواده ای که تحت نظر و معتمد مرجع قضایی است به زوجین می‌دهد.
 • زوجین با رفتن به پیش مشاوره علت دادخواست طلاق و مشکلات بین خود را در میان میگذارند؛ اگر مشکل غیرقابل حل باشد مشاوره نامه ای در ضمن عدم امکان زندگی مشترک به قاضی و دادگاه ارجاع می‌دهد.
 • قاضی در صورت دریافت نامه ی مشاوره و با صلاح دید خود رای به طلاق می دهد و نامه ی برای جاری کردن صیغه ی طلاق به دفاتر ازدواج و طلاق می‌دهد.
 • زوجین برای دریافت نوبت طلاق به دفاتر رسمی مراجعه می‌کنند.
 • در تاریخ از پیش تعیین شده هر دو در دفاتر رسمی حضور پیدا می‌کنند و خطبه ی طلاق جاری میشود.
 • قابل توجه که برای طلاق حتما برگه ی ازمایش مبنی بر عدم بارداری زوجه لازم و ضروری است.

طرح دعوی طلاق به دلیل ضرب و جرح عمدی توسط وکیل طلاق در کرج

در زندگی مشترک ممکن است چالش ها و اتفاقات بسیار زیادی پیش آید اما گاهی ممکن است زن یا شوهر در زندگی مشترک توسط همسرش مورد ضرب و جرح قرار بگیرد. همین موضوع می تواند دلیلی برای طلاق و جدایی باشد زیرا ضرب و جرح موضوع ساده نیست بنابراین نباید مرتکب چنین خطایی شد چرا که این موضوع می ‌تواند ضرر تمام شود و مجازات هم در پی داشته باشد. یکی از دلایل ضرب و جرح توسط شوهر استعمال مواد مخدر میباشد که میتوانید با وکیل مواد مخدر در کرج تماس بگیرید.

نقش وکیل طلاق در پرونده مهریه
The role of a divorce lawyer in the dowry case
درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

طلاق از طرف زن توسط وکیل طلاق در کرج با استفاده از نفقه

نفقه یکی از شرایط مختلفی می باشد که یا باید به صورت توافقی بین زوجین مشخص شود و یا این که دادگاه خود اقدام به تعیین نفقه می نماید. نفقه چه برای زن و چه برای فرزندان بر عهده مرد می باشد. تا وقتی که رابطه و قرارداد ازدواج پابرجا باشد زن از حق نفقه برخوردار می باشد. نفقه حداقل وجهی است که مرد باید برای زن هزینه نماید تا زندگی زن با مشکل مواجه نشود. طلاق طرف زوجه شرایط سخت تری دارد و باید بر اساس یک سری قوانین و شرایط خاص انجام شود. از دیگر مواردی که برای خانم ها به هنگام طلاق از اهمیت ویژه برخوردار است مطالبه نفقه می باشد. در این صورت زن درخواست میکند که شوهرش پس از جدایی به او خرجی و یا همان نفقه بپردازد.

گرفتن طلاق به کمک وکیل در کرج چقدر زمان نیاز است؟

برای طلاق گرفتن حتی به کمک وکیل خوب برای طلاق در کرج باید بگوییم که مدت زمان طلاق با توجه به نوع طلاق شما متفاوت می باشد. طلاق توافقی را با کمک وکیل طلاق در کرج می توان در مدت یک هفته ی کاری به انجام رساند اما در طلاق های یک طرفه نمی توان زمان دقیقی را برای این امر در نظر گرفت زیرا با توجه به روند دادگاه و مراحل کلی متنوع است اما انچه مسلم است نقش وکیل در طلاق های یک طرفه بسیار پررنگ می باشد که نباید از ان غافل شد.

چقدر می توان فرایند طلاق را تسریع کرد؟

اگر به دنبال تسریع روند پرونده ی طلاق خود می باشید باید بگوییم سریع ترین زمان و راحت ترین ان طلاق توافقی می باشد، پس باید با همسر خود به توافق برسید که دوستانه و بدون درگیری و ایجاد چالش با هم بر سر مسائل حقوقی مادی و معنوی به تفاهم برسید و دادخواست طلاق توافقی بدهید. طلاق توافقی با کمک یک وکیل طلاق خوب و حاذق در مدت زمان یک هفته ی کاری تا دو هفته ی کاری قابل انجام است.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین
1401-09-19 22:34

خیلی در پروندم کمکم کردند

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده