وکیل اجرای رای داور

وکیل اجرای رای داور دارای توانایی ها و مهارت های زیادی است که می تواند با استفاده از آن ها جریان دادرسی پرونده های مختلف را با موفقیت طی کند.  وکیل اجرای رای داور کسی است که از دانش حقوی برخوردار است و از تمامی آرای وحدی رویه آگاهی دارد و می تواند بسیاری از پرونده های حقوقی را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد و به خوبی به سرانجام برساند. وکیل اجرای رای داور از انواع وکلای پایه یک دادگستری است که  تخصص و مهارت های زیادی در پرونده های داوری دارد و برتمامی قوانین و مقررات حقوقی تسلط دارد. وکیل اجرای رای داور در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است و نقش تاثیر گذاری در پرونده های حقوقی دارد. شما حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها یک وکیل باتجربه و کاردان می تواند به شما کمک کند تا بتوانید جریان دادرسی پرونده های داوری را به سرانجام برسانید. اکیدا توصیه می شود خود این پرونده ها را دنبال نکنید؛ حتما از یک وکیل کاردان کمک بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

شرط داوری در قرارداد

داوری چیست؟ شرایط داوری در دادگاه؟ قوانین داوری چیست؟ پاسخ این سوالات را می توانید در این مقاله پیدا کنید.  داوری در قانون حل و فصل کردن اختلاف ها توسط شخص با اشخاص ثالث می باشد. این شخص می تواند یک فرد حقیقی یا یک موسسه حقوقی باشد که صلاحیت لازم را برای داوری و حل اختلافات دارند. به این افراد ثالث اعم از حقیقی و حقوقی داور گفته می شود. باید بدانید که داوری یک نهاد قراردادی می باشد یعنی این که باید طرفین بر سر داور توافق کنند. رگ و ریشه داوری از یک قرارداد می آید، پس در نتیجه پذیرش داوری و توافق برای حل اختلاف ها به موجب داوری یک کار ارادی و اختیاری می باشد و نمی‌ توان این امر را بر کسی تحمیل کرد. داوری هم مثل دیگر قرارداد ها الزام آور می باشد یعنی این که اگر دو طرف دعوی حقوقی داور را بپذیرند باید تمام اختلاف های خود را از طریق داوری حل نمایند.

شرط داوری در قرارداد

اجرای رای داور

بر اساس ماده 488 قانون آیین نامه دادرسی دادگاه های عمومی و دادگاه انقلاب در امور مدنی در حالتی که محکوم در طی 20 روز بعد از ابلاغ رای داور، مفاد رای داور را به اجرا نگذارد محکوم له این امکان را دارد که با مراجعه به دادگاه تقاضای صدور اجراییه را ثبت کند و این یک حق قانونی است. در حالتی که مراجعه به داوری به سبب قرارداد داوری میان دو طرف دعوای حقوقی بوده باشد، دی نفع برای تقاضای صدور اجراییه مستلزم به تقدیم دادخواست می باشد.

درخواست مشاوره آنلاین وکالتاما باید بدانید که اگر دادگاه، رسیدگی به اختلاف را به داور ارجاع کرده باشد دیگر نیازی به تقدیم دادخواست نمی باشد و درخواست صدور اجراییه کافی می باشد. شما می توانید با مراجعه به گروه وکلای دادورزان صلح از بهترین مشاور های حقوقی و بهترین وکیل حقوقی در پرونده داوری بهره ببرید. این گروه از وکلای خبره و متخصص تشکیل شده است. در دعاوی مربوط به داوری بهتر است یک وکیل متخصص داوری در کنار شما حضور داشته باشد.

شرط داوری در قرارداد

شرایط ابطلال رای داوری

اصول داوری این است که بر اساس اراده طرفین باشد مگر این که موضوع از موارد داوری اجباری مطرح در قانون باشد. پس بدیهی می باشد که طرفین قرارداد داوری با رضایت یکدیگر دعوای خود را نزد داور ببرند. بعد از رسیدگی و صادر شده رای داوری بتوانند بر اساس تراضی دو طرف رای داور را ابطلال کنند و آن را بی اعتبار اعلام کنند. در این چنین مواقعی طرفین دعوا و اختلاف می توانند با تنظیم یک گزارش اصلاحی، رای داور را از اعتبار ساقط نمایند. به شرایط ابطلال رای داوری در ماده 489 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب اشاره شد است. اگر رای صادر شده توسط داور مخالف با قوانین باشد می توان آن را باطل کرد. اگر داور نسبت به موضوعی که در پرونده داوری نبوده رای صادر کند می توان رای داور را باطل کرد. اگر داور از حدود و اختیار های خود فراتر رود و رای نامناسبی صادر کرده باشد می توان رای را باطل کرد. اگر رای داور بعد از انقضای مدت داوری صادر شود فاقد اعتبار است. اعتبار رای داور بدون قید و شرط نیست و منوط به رعایت قانون موجد حق نظم عمومی و اصول اساسی دادرسی است. در صورت عدم رعایت این موارد توسط داور رای به درخواست ذی نفع باطل می شود. با مراجعه به گروه وکلای دادورزان صلح و سازش و انتخاب یک وکیل ابطال رای داور می توانید این کار را به صورت تخصصی انجام دهید.

شرط داوری در قرارداد

بهترین وکیل پرونده داوری

با توجه به اهمیت داور در دعاوی حقوقی بهتر است قبل از کاری شما به به یک مشاور حقوقی درباره شرط داوری در قرارداد مراجعه کنید و ابتدا اطلاعات لازم را به دست آورید. وکیل خبره دعاوی مربوط به داوری می تواند بسیار کمک حال شما باشد و از حق شما دفاع کند. وکیل متخصص دعاوی مربوط به داوری کسی است که دارای تحصیلات عالیه در دانشگاه های معتبر کشور باشد و در رشته حقوق تحصیل کرده باشد. وکیل با اشراف کامل بر قوانین حقوقی و داوری می تواند شما را راهنمایی کند و به نمایندگی از شما در دادگاه و مراجع قضایی حضور  یابد و از حق قانونی شما دفاع کند. در این مقاله ما آنچه را باید درباره قوانین داوری بدانید را به شما توضیح دادیم. از همراهی شما عزیزان سپاسگزارم.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

شرایط داوری در قرارداد

شایان ذکر است که در برخی اوقات در قرارداد هایی هم چون قول نامه، مبایعه نامه و غیره از شرط داوری استفاده می کنند که اگر در حین قرارداد مشکلی پیش آمد دو طرف قرارداد نزد آن فرد برود و او مشکل را حل کند. باید خدمتتان عرض کنیم دو طرف قرار داد حتما باید در متن قرار داد به آن اشاره کنند که در در صورت بروز مشکل به داور یا داوران مراجعه می کنند و دادگاه نمی روند‌. این جمله به این معنا است که اگر مشکلی پیش آمد فرد باید برای کانون موسسه داوری درخواست بنویسد و منتظر جواب بماند. داوری در واقع شخص سومی است و ممکن است یک شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که صلاحیت رسیدگی به این مسئله را دارد. دقت کنید که استفاده از شرط داوری یک کار اختیاری است و طرفین قرار داد در صورت دلخواه می توانند از این گزینه استفاده کنند و هیچ کس آن ها را به این کار مجبور نمی کند اما از آن جایی که ممکن است در این مدت اتفاقاتی بیفتد بهترین کار این است که از این گزینه استفاده شود.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها