وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل ورشکستگی در تهران

امروز قرار است که درباره یکی از بزرگ ترین مشکلی که ممکن است برای هر تاجری پیش آید یعنی ورزشکستگی با یک دیگر صحبت کنیم و بگوییم وکیل ورشکستگی در تهران چه کمکی به شما می کند. ورشکستگی یکی از بزرگ ترین چالش ها برای تاجران است امروز قرار است که ورشکستگی را از بعد قانونی نگاه کنیم. ورشکستگی به این معنا است که شخص نمی تواند بدهی های خود را بپردازد و دادگاه حکم ورشکستگی را اعلام کند. بعد از صدور حکم مدیر تمام دارایی ها را جمع می کند و سهم طلبکار ها را پرداخت می کند. لازم به ذکر است که ورشکستگی فرد در این سه حالت مشخص می شود.

  • اعلام توسط خود تاجر
  • اعلام توسط یکی از طلبکار ها
  • اعلام توسط دادستان

اعلام ورشکستگی و تایید آن مراحل سخت و پیچیده ای دارد و شما به عنوان یک تاجر نمی توانید به تنهایی از پس آن بربیاید. برای دریافت مشاوره از وکیل با تجربه در تهران تماس بگیرید.

شماره وکیل در تهران

درخواست مشاورهه

دادگاه صالح جهت‌اعلام ورشکستگی

از لحاظ صلاحیت ذاتی رسیدگی به موضوع ورشکستگی (تقصیر و تقلب) در صلاحیت دادگاه های عمومی جزایی می باشد. همچنین از لحاظ صلاحیت محلی دادگاه محل اقامت تاجر صالح به رسیدگی می باشد. قوانین این امر صرفا شامل بازرگانانی که معاملات خود را بر اساس ماده 2 قانون تجارت انجام داده باشند می‌ شود. در رسیدگی به دعوای ورشکستگی قاضی رسیدگی کننده به دعوی می تواند قبل از صدور حکم توقف در صورتی که امیدی به ادامه کار تاجر داشته باشد هیات طلبکاران را برای مشاوره در انعقاد قرارداد ارفاقی دعوت کند اما اگر تاجر بدهکار در مهلت های تعیین شده نتوانست بدهی های خویش را پرداخت کند در این صورت دادگاه می تواند حکم ورشکستگی و تصفیه اموال تاجر مزبور را صادر کند.

شرایط صدور حکم ورشکستگی بر اساس قانون

قانون تجارت برای صدور حکم ورشکستگی تجار و شرکت های تجاری‌ شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. باید در نظر داشته باشید که درآمد فرد تاجر و یا شرکت تجاری صرفا فقط از طریق انجام معاملات تجاری باشد. همچنین عدم توانایی اشخاص حقیقی و یا حقوقی در پرداخت بدهی های خود از سوی دادگاه احراز شود. در حالت اعلام ورشکستگی از سوی طلبکاران باید ادله و مدارک مورد نیاز به جهت اثبات ورشکستگی تاجر و یا شرکت تجاری به دادگاه ارائه شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که بدهی تاجر مربوط به حال باشد. بدهی و دیون آینده تاجر مبنا و اساس صدور حکم ورشکستگی نمی باشند. توجه داشته باشید که بدهی و دیون تاجر از نوع پرداخت وجه باشد. تعهد در پرداخت اموال غیرمنقول مانند تعهد بر واگذاری یک باب آپارتمان مسکونی و عدم انجام آن ورشکستگی محسوب نمی شود.

درخواست مشاورهه

اعلام حکم ورشکستگی

زمانی که حکم ورشکستگی صادر شود در حقیقت تاجر در اداره کلیه اموالش محدود می شود. بر اساس ماده 418 قانون تاجر ورشکسته از تاریخ صادر شدن حکم از مداخله در تمام اموال خود حتی آنچه که امکان دارد در مدت ورشکستگی عاید او شود ممنوع می باشد. این ماده قانون به این دلیل است که شاید تاجر با دخالت در امور اموالش به ضرر طلبکار عمل نماید.

تفاوت ورشکسته با بدهکار

ما در بخش قبل گفتیم که ورشکسته کسی است که نمی تواند بدهی های خود را بپردازد و میزان بدهی های او از درآمد آن بیش تر است و شاید برای شما سوال پیش بیاید که تفاوت ورشکسته با بدهکار چیست. لازم است بدانید که هر کسی با هر شغل و درآمدی می تواند بدهکار باشد اما ورشکسته خیر.  ورشکستگی تنها مختص تاجر ها است و برای اثبات آن نیز نظر دادگاه مهم است.  از ام جایی که اعلام ورشکستگی قوانین خاص خود را دارد و گاهی اوقات مزیت هایی دارد برخی افراد برای این که از این مزیت ها بهره مند شوند اعلام ورشکستگی می کنند چنان چه دادگاه متوجه شود که اعلام ورشکستگی دروغ بوده است فرد  را مجرم اعلام می کند.

وکیل ورشکستگی در تهران

مزایا و معایب و عواقب اعلام ورشکستگی چیست

در رابطه با مزایا و معایب و عواقب اعلام ورشکستگی باید اضافه کنیم که عیب ورشکستگی این است که فرد دیگر نمی تواند درآمد داشته باشد و به طور کامل کار خود را از دست می دهد اما از طرف دیگر کاهش هزینه ها در اعلام ورشکستگی یکی از مزایای این کار است. با اعلام ورشکستگی دیگر لازم نیست به طور مستقیم با بدهکار در ارتباط باشد و یا این که دیگر خسارت تاخیر تادیه از او نمی گیرند.  فرد ورشکسته می تواند پرداخت  بدهی های دولت را به عقب بیندازد.  یکی دیگر از مزیت های اعلام ورشکستگی این است که فرد ورشکسته می تواند با طلبکار ها قرارداد ارفاقی ببندد این موارد دست به دست یک دیگر می دهند تا در واقع کمکی به ادامه فعالیت تجاری تاجر یا شرکت ورشکسته کند. با توجه به این توضیحات اعلام ورشکستگی به سود ورشکسته است. قطعا به خاطر این مزیت ها نیز برخی افراد به دروغ اعلام ورشکستگی می کنند به همین خاطر دادگاه کمی نسبت به اعلام ورشکستگی سخت گیر است.

 

درخواست مشاورهه

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها