بهترین وکیل کیفری

وکیل کیفری

از نظر وکیل کیفری، جرائم کیفری این روزها، جزء پیچیده‌ترین و حساس‌ترین جرم‌ها بوده است، به همین دلیل پرونده‌های کیفری نیازمند حساسیت بسیار بیشتری هستند. امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش جمعیت، جرائم کیفری در جامعه افزایش قابل‌ توجهی داشته ‌اند. جرائم کیفری باعث از بین رفتن نظم و امنیت جامعه می‌شوند. شما هموطنان گرامی باید بدانید که نباید دعاوی کیفری را ساده قلمداد کرد و باید بسیار دقت عمل داشته باشید. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در پرونده های کیفری پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل کیفری متخصص

بر اساس ماده 2 قانون مجازات اسلامی ایران، جرم، جرائم کیفری به این صورت تعریف شده است.  هر رفتار و عملی اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات کیفری تعیین شده است. بر اساس قانون مجازات اسلامی هیچ عملی جرم نمی باشد مگر این که قانون گذار آن عمل را تحت عنوان جرم شناخته باشد و برای آن مجازات در نظر گرفته باشد. یعنی در قانون مشخص شده باشد که در چه شرایطی می توان به عملی، عنوان یکی از جرم های  دعاوی کیفری خاص را داد. مانند قتل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل ، فحاشی، توهین و …

وکیل جنایی

یکی از شاخه های علم حقوق، حقوق جزا یا کیفری یا جنایی می باشد. قانونگذار برای حقوق جزا و مقررات آن چارچوب و اصول کلی را تعیین کرده است و عبور از این چارچوب و اصول و خط قرمز ها باعث به وجود آمدن پدیده جرم جنایی می شود. همچنین لازم است بدانید که هر جرمی که بر ضد منافع مردم جامعه باشد باعث برخورد شدید قانون خواهد شد.

وکیل کیفری خوب

همان طور که اطلاع دارید یکی از بزرگ ترین معضلات جامعه ما وجود کلاهبردارها، سارق ها و جاعل ها می باشد. این افراد همواره برای اموال مردم خطر های زیادی دارند. افزون بر این موضوع مردم باید بسیار مراقب و هوشیار باشند تا فریب این افراد را نخورند. و قبل از انجام هر معامله و کاری جوانب و خطرات آن را با دقت بررسی کنند تا از خطرات احتمالی دوری کنند. همچنین مراجع قضایی با این افراد شیاد به شدت برخورد می کند تا دیگر در جامعه شاهد این چنین جرائمی نباشیم.

 ویژگی های بهترین وکیل کیفری

در هر جامعه ای جرائم مختلف  زیادی انجام می شود. این موضوع به دلیل وجود افراد بسیار مختلف در جوامع مختلف می باشد. با توجه به موضوع تنوع در جرم ها، نیاز است که افرادی به صورت تخصصی در زمینه جرم شناسی فعالیت داشته باشند. بهتر است بدانید که به انجام دادن هر کاری که در قانون مجازاتی برای آن تعیین شده باشد، جرم گفته می شود. از ویژگی هایی که یک وکیل کیفری باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باید اطلاعات کافی و بروز داشته باشد .
 • بر روانشناسی و جرم شناسی تسلط داشته باشد.
 • وقت شناس و عادل باشد.

بهترین وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری با مهارت و اطلاعاتی که در زمینه امور کیفری کسب کرده ‌است، این گونه جرائم را پیگیری می‌کند. چنانچه در امور کیفری نیاز به وکیل متخصص دارید، بهتر است از اطلاعات وکیل بهره‌مند شوید. وکیل کیفری به ‌طور تخصصی به امور کیفری پرداخته‌ است و می‌تواند در مسیر احقاق حق، شما را همراهی کند.

بهترین وکیل کیفری

طرح شکایت در دعاوی کیفری

شما برای اینکه بتوانید از شخصی که مرتکب جرمی شده ‌است، شکایت کنید لازم است که مراحلی طی شود. برای طرح شکایت کیفری لازم است که به دادسرا مراجعه کنید و شکوائیه خود را بنویسید. شکوائیه خطاب به دادستان نوشته می‌شود. نوشتن شکواییه و مطرح کردن خواسته، نیاز به آشنایی با مقررات و قوانین کیفری دارد.  بعد از اینکه شکوائیه در دادسرا بررسی شد، پرونده شما به‌ همراه کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. سپس بعد از اینکه پرونده و کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد، برای طرفین احضاریه فرستاده می ‌شود. که هر دو طرف موظف هستند، در تاریخ مقرر در جلسه دادگاه حاضر شوند. چنانچه قاضی این موارد را تایید کند، به نفع شما حکم می‌دهد. در غیر این صورت رأی صادره علیه شما صادر می‌شود. در این حالت درخواست تجدیدنظر را باید به دادگاه تجدیدنظر ارسال کنید. این دادگاه مجدد به خواسته شما رسیدگی و رای خود را اعلام می‌کند.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

ادله اثبات دعاوی کیفری

در قانون برای ثابت کردن هر چیزی باید از ادله و دلایل محکه پسند استفاده کرد. اگر ادله ای به دادگاه ارائه نشود، طبیعتا جرمی محسوب نمی شود و درخواست رد می شود. ادله اثبات دعاوی کیفری نیز از این قادله مستثنا نیست. برای اینکه بتوانید چه دعاوی کیفری و چه دعاوی حقوقی را اثبات کنید، نیاز به مدارک دارید. در ادامه با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی کنیم.

ادله اثبات دعوی چیست؟

در قانون های مختلف مانند قانون مدنی یا قانون آیین دادرسی این مورد تعاریف مختلفی دارد. در قانون مدنی آمده است که هر کس که مدعی باشد حقی دارد باید آن را اثبات کند و هرگاه او نیاز به دلیل داشت، اثبات کردن این امر بر عهده ایشان می باشد.

انواع ادله اثبات دعاوی کیفری

 • علم قاضی: انواع مختلفی مانند نظزیه کارشناسی یاا اگر قاضی در محل وقوع جرم حضور داشته باشد.
 • شهادت: هرگاه شخصی خبر از اتفاق افتادن یا نیفتادن جرمی بگوید و شخصی غیر از طرفین در دعوا باشد.
 • اقرار: اقرار به معنای اعتراف کردن می باشد. هرگاه فردی خود خبر از ارتکاب جرم با زبان خودش بدهد، اقرار است. این مورد می تواند دروغ یا حقیقت داشته باشد.
 • قسامه و سوگند: این نمونه یک از دلایل ادله اثبات دعاوی کیفری است اما دلیلی بر ثابت شدن تمامی جرایم نیست.

موارد فوق همگی دال بر اثبات دعاوی کیفری می باشد. می توانی با استفاده از آن ها برای دعاوی خود به یک وکیل باتجربه مراجعه نمایید.

حوزه‌های فعالیت وکیل کیفری

وکیل کیفری در چند حوزه مشخص باید فعالیت داشته باشد و در این زمینه‌ها باید تسلط کافی به قوانین و مقررات حقوقی را به دادگاه نشان دهد. در ادامه حوزهه ای فعالیت این وکلا را به اختصار بیان خواهیم کرد:

 1. جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری و ارکان آن با آن چه که در جامعه و عرف تصور می‌شود، تفاوت‌هایی دارد. کلاهبرداری به‌ معنای بردن مال دیگری به وسیله عملیات متقلبانه به همراه سوءنیت است. به این ‌صورت که شخصی با فریب و با استفاده از عملیات متقلبانه، مال متعلق به دیگری را به دست می‌آورد. تشخیص کلاهبرداری و دفاع از فردی که مال خود را در این جرم از دست داده‌ است، یک موضوع تخصصی و نیازمند مهارت و تجربه است. جرم کلاهبرداری یک جرم مقید است. یعنی برای اینکه این جرم واقع شود، لازم است که نتیجه آن یعنی بردن مال دیگری، محقق شود. چنانچه شخصی با اعمال فریب‌کارانه خود برای تحصیل مال دیگری اقدام کند، ولی نتواند مالی از او بگیرد، این جرم محقق نشده ‌است. یعنی هر مانور متقلبانه موجب جرم کلاهبرداری نمی‌شود. در جرم کلاهبرداری ضرر و زیان شخص بزه دیده و سود مجرم یا کلاهبردار ضروری است.

 1. جرم خیانت در امانت

جرم خیانت در امانت از جرائمی است که از گذشته‌های دور در بین مردم وجود داشته ‌است. همیشه افرادی هستند که مالی را به دیگری بسپارند و همیشه هم افرادی هستند که به ‌عنوان امین مال متعلق به دیگری را بپذیرند. در این خصوص ممکن است مال تلف یا گم شود یا اینکه آن را پس ندهد و از آن برای خود استفاده کند. در این شرایط جرم خیانت در امانت محقق می‌شود. زیرا امین حق ندارد از مالی که به امانت نزد او سپرده شده ‌است، برای خود استفاده کند یا در آن تصرف مالکانه داشته باشد. زمانی ‌که این جرم واقع می‌شود، برای پس گرفتن مال یا جبران خسارت می‌توانید از کمک یک وکیل کیفری بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است که جرم خیانت در امانت به‌ موجب قانون جدید کاهش مجازات جرائم یک جرم قابل گذشت است. به‌ همین دلیل با گذشت شاکی خصوصی، پرونده رسیدگی به این جرم متوقف می‌شود. یعنی دادرسی در هر مرحله‌ای که باشد، اگر شاکی از شکایت خود انصراف دهد، رسیدگی به آن متوقف می‌شود. همچنین به‌ موجب قانون کاهش مجازات حبس، مجازات حبس این جرم نیز کاهش ‌یافته است.

 1. مواد مخدر

در سال‌های اخیر افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی در جامعه افزایش چشمگیری داشته ‌است. به‌ خصوص استفاده از مواد مخدر صنعتی، در بین نوجوانان و جوانان رشد بی‌سابقه‌ای داشته ‌است. مواد مخدر ماده‌ای است که حمل، خرید، فروش و حتی استفاده‌ آن جرم است. زیرا این مواد موجب از بین رفتن سلامت روح و جسم افراد و به ‌تدریج باعث نابودی جامعه می‌شود. قانون‌گذار به ‌جهت حمایت اشخاص این موارد را جرم‌انگاری کرده‌ است. گاهی ممکن است شخصی به ‌علت حمل مواد مخدر، تحت تعقیب قرار بگیرد. این شخص بدون اطلاع از این موضوع، مواد مخدری را حمل کرده‌ است که ممکن است مجازات آن اعدام،حبس و مجازات دیگر باشد. یعنی شخصی به‌ علت اختلاف با او مواد مخدر را در بین لوازم و یا خودروی او قرار داده‌ است تا این شخص مجازات شود. در این شرایط شخصی که به اتهام این جرم دستگیر شده ‌است، باید از افراد آگاه کمک بگیرد.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

 1. جعل سند

جعل اسناد ممکن است هم نسبت ‌به سند رسمی و هم سند عادی محقق شود. سند رسمی سندی است که در اداره ثبت اسناد یا یکی از دفاتر اسناد رسمی، توسط مامور رسمی اداره ثبت و در حدود صلاحیت او تنظیم‌ شده باشد. سند عادی به سندی گفته می‌شود که یکی از این شرایط را نداشته باشد. بنابراین سندی که در دفترخانه اسناد رسمی توسط سردفتر تنظیم‌ شده باشد، یک سند رسمی محسوب می‌شود. اما سندی که توسط دو طرف قرارداد امضا شود، ولی در دفترخانه ثبت ‌نشده باشد، یک سند عادی است. جعل سند با تراشیدن،قلم بردن، الحاق  یا محو وسیاه کردن مندرجات سند یا تغییر تاریخ آن و جعل امضای یکی از طرفین واقع می‌شود. همچنین جرم جعل و استفاده و به ‌کارگیری از مهر متعلق به دیگری هم محقق می‌شود. چنانچه در مورد سند رسمی و سند عادی هر کدام از این موارد برای شما رخ داد، می‌توانید با استفاده از تخصص وکیل کیفری، مجرم را مجازات کنید و مالکیت خود را ثابت کنید. در مورد جعل سند رسمی رای وحدت رویه شماره 624 صادر شده ‌است. این رأی وحدت رویه برای جعل سند و استفاده از سند جعلی مجازات جداگانه تعیین کرده ‌است. یعنی شخصی که سند را جعل می‌کند،مجازات مجزایی از شخصی متحمل می‌شود که از این سند جعلی استفاده می‌کند. در صورتی که شخصی هم یک سند را جعل و هم از آن استفاده کند، به مجازات هر دو جرم محکوم می‌شود.

 1. جرم رابطه نامشروع

جرم رابطه نامشروع، جرمی است که بین زن و مرد نامحرم واقع می‌شود. این جرم مرحله پایین‌تری نسبت ‌به زنا است. یعنی رابطه جنسی در حد زنا واقع نشده ‌است. زن و مرد نامحرمی که دست یکدیگر را گرفته باشند یا یکدیگر را در آغوش بگیرند، مرتکب جرم رابطه نامشروع شده‌اند. در بسیاری از موارد دیده می‌شود که خانم یا آقایی که در پارک، کافی‌شاپ یا مکان‌های عمومی این موارد را انجام داده‌اند، به‌ علت ارتکاب رابطه نامشروع بازداشت می‌شوند. برای تعقیب این جرم نیازی به شاکی خصوصی نیست. نیروی انتظامی و سایر مراجع مربوطه این‌ موضوع را پیگیری می‌کنند. در صورت تحقق این جرم، وکیل کیفری می‌تواند به شما برای روند هرچه بهتر پرونده و دفاع از شما کمک کند.

 1. جرم تجاوز به عنف

تجاوز به عنف جرم زنایی است که مرد با اعمال زور و بدون رضایت خانم با او رابطه جنسی برقرار می‌کند. این جرم دارای مجازات شدیدی است که در صورت اثبات آن، ممکن است مرتکب آن اعدام شود. در جرم تجاوز به عنف، همراهی وکیل کیفری خوب می‌تواند برای تحصیل نتیجه، کمک شایان ‌توجهی به متهم یا شاکی داشته باشد. در مواقعی ممکن است مردی از طریق آدم‌ربایی، تهدید، بیهوش کردن، خانمی را مورد تجاوز قرار دهد و با او رابطه جنسی داشته باشد. در این‌ صورت جرم تجاوز به عنف محقق شده ‌است. در صورتی ‌که این جرم واقع شود بار اثبات آن بر عهده شاکی است.

بهترین وکیل کیفری

اخذ مشاوره حقوقی با بهترین وکیل کیفری

بنابراین چنانچه در جرم تجاوز به عنف قصد شکایت دارید، می‌توانید از بهترین وکیل کیفری مشاوره اخذ نمایید. زیرا وکیل کیفری با استفاده از دقت و مهارت خود تلاش می‌کند، نتیجه مطلوبی را برای این پرونده ایجاد کند و با استفاده از اطلاعات کیفری خود، برای اقناع قاضی و صدور رای به نفع شما اقدام می‌کند. با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد ضرورت حضور و کمک وکیل کیفری در تمام پرونده‌های کیفری به‌ خوبی احساس می‌شود وکیل کیفری به‌ جهت تخصص و تجربه خود در این پرونده‌ها می‌تواند سبب شود که رای دادگاه به نفع شما صادر شود بنابراین توصیه می‌شود در امور مربوط به کیفری از کمک وکیل کیفری استفاده کنید تا با اطمینان کامل از حصول نتیجه این مورد را پیگیری این‌ مورد را به این‌ مورد رسیدگی کند. همچنین شما می‌توانید جهت ارتباطی آسان با وکیل کیفری درجه یک با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

چرا وکیل متخصص کیفری نیاز داریم؟

هر شخصی که به ‌علت جرایم کیفری متضرر شده ‌است، حق دارد، دادخواهی کند. قانون‌گذار با تصویب آئین دادرسی کیفری، به بزه دیده این حق را داده ‌است که برای دفاع از خود شکایت کند. انتخاب بهترین وکیل کیفری هم حقی است که هم بزه دیده و هم مجرم دارا هستند. یعنی به ‌موجب قوانین شخصی که مرتکب جرمی شود، می‌تواند بهترین وکیل متخصص کیفری را داشته باشد. همچنین شخصی که از این جرم، ضرر و زیان جسمی، مادی و معنوی دیده ‌است، می‌تواند وکیل کیفری انتخاب کند. استفاده از وکیل کیفری متخصص سبب می‌شود که موکل با اطمینان خاطر شکایت خود را به او بسپارد.

بهترین وکیل کیفری

نقش دادگاه در دعاوی کیفری

زمانی ‌که دادسرا پرونده‌ای را به دادگاه ارسال می‌کند، متناسب با موضوع آن پرونده به دادگاه مورد نظر ارسال می‌شود. دادگاه کیفری یک معمولاً در مرکز استان تشکیل می‌شود، البته در بعضی از شهرستان‌ها هم وجود دارد. جرایمی که مجازات سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو یا جنایات عمدی نسبت ‌به تمامیت جسمی افراد هستند، در صلاحیت دادگاه کیفری یک هستند. هم چنین جرائمی که مجازات آن‌ها درجه سه یا بالاتر باشد و جرم سیاسی و مطبوعاتی در صلاحیت این دادگاه است. وکیل کیفری حرفه ای می‌تواند با حضور در دادگاه کیفری یک، این پرونده‌ها را برای موکل خود، پیگیری کند.
دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمام جرائم را دارد. یعنی می‌تواند به همه جرائم رسیدگی کند. به‌ جز آن دسته از جرائمی که در صلاحیت سایر دادگاه‌ها است. در صورتی ‌که از وکیل کیفری پایه یک دادگستری برای پیگیری پرونده خود کمک گرفته‌اید و با حضور در جلسات دادرسی، شکایت شما را پیگیری می‌کند. در صورتی‌ که به رای صادره اعتراضی داشته باشد، درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه درخواست تجدید نظر مطرح خواهد کرد. دادگاه نمی‌تواند مانع این ‌موضوع شود. زیرا تجدید نظرخواهی حقی است که قانون‌گذار برای بعضی جرایم پیش‌بینی و تعیین کرده‌ است.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

نقش بهترین وکیل کیفری در دادگاه تجدیدنظر

زمانی ‌که دو دادگاه تجدیدنظر، آراء مختلفی را در پرونده‌های مشابه صادر کنند، از دیوان ‌عالی کشور تقاضا می‌شود که یک رای واحد صادر کند تا سایر قضات از آن استفاده کنند. رایی‌که توسط دیوان‌عالی کشور صادر می‌شود، برای تمام قضات لازم‌الرعایه است. یعنی با صدور و اعلام رأی وحدت رویه، همه دادگاه‌ها موظف هستند، از این رای پیروی کنند. به ‌همین دلیل به این رأی، رای وحدت رویه می‌گویند. یعنی رویه قضایی واحدی که برای تمام قضات سراسر کشور لازم الرعایه است.

نقش وکیل کیفری در جرائم کلاهبرداری

جرم کلاهبرداری یک جرم مقید است. یعنی برای اینکه این جرم واقع شود، لازم است که نتیجه آن یعنی بردن مال دیگری، محقق شود. چنانچه شخصی با اعمال فریب‌کارانه خود برای تحصیل مال دیگری اقدام کند، ولی نتواند مالی از او بگیرد، این جرم محقق نشده ‌است. یعنی هر مانور متقلبانه موجب جرم کلاهبرداری نمی‌شود. در جرم کلاهبرداری ضرر و زیان شخص بزه دیده و سود مجرم یا کلاهبردار ضروری است. بدون تحصیل مال از طریق متقلبان این جرم واقع نخواهد نمی‌شود. برای اینکه جزئیات این جرم به‌ طور کامل و دقیق بررسی شود، از مشاوره‌های وکیل کیفری استفاده کنید. زیرا ممکن است جرمی از نظر شما کلاهبرداری باشد ولی از نظر قانون این جرم ارکان لازم برای تحقق جرم کلاهبرداری را نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود از مهارت و تخصص وکیل کلاهبرداری برای تشخیص جرم کلاهبرداری و دفاعیات خود به برای تنظیم شکایت‌نامه کلاهبرداری استفاده کنید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

نقش وکیل در جرائم خیانت در امانت

وکیل کیفری با تسلطی که بر قوانین دارد، لایحه خود را به دادگاه تقدیم می‌کند. مهارت و دقت وکیل کیفری می‌تواند سبب صدور حکم دادگاه به نفع شما شود. در این حالت می‌توانید مال خود را یا مثل یا قیمت آن را از مجرم پس بگیرید. جرم خیانت در امانت یکی از جرایم تخصصی و بسیار پیچیده ‌است. که اثبات آن فقط به وسیله اشخاصی ممکن است که نسبت ‌به موضوع آن تسلط کامل و کافی داشته باشند. وکیل کیفری با مهارت خود این جرم را تشخیص داده و برای دفاع از موکل خود اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در جرم خیانت در امانت، سپرده شدن هر مال بی اجرت و بااجرت، سپس تلف یا گم شدن یا استفاده از آن موجب بروز این جرم می‌شود.

نقش وکیل کیفری در جعل سند

در واقع جرم جعل سند، به معنی تغییر دادن و دگرگون کردن محتویات آن است که ممکن است با هرکدام از مواردی که بیان شد، صورت بگیرد. تشخیص جعل سند و تحقق آن موضوعی است که دارای نکات ظریفی است. یعنی خود شخص نمی‌تواند این ‌موضوع را به‌ طور کامل تشخیص دهد. تشخیص جرم جعل توسط کارشناس رسمی دادگستری تایید یا رد می‌شود. به ‌عنوان مثال: شخصی که با قلم بردن در یک سند موجب می‌شود که مالکیت صاحب آن متزلزل بشود، مرتکب جرم جعل شده ‌است. در مورد سند عادی هم همه این موارد صحت دارد. یعنی به ‌طور مثال اگر شخصی با الحاق یک نوشته، به سند عادی، مالکیت ملک موضوع سند را به نفع خودش تغییر دهد، مرتکب جرم جعل سند شده ‌است و برای رسیدگی به این پرونده ها باید از وکیل جرم جعل کمک گرفته شود.

وکیل کیفری با تجربه

آیا می‌دانید یک وکیل کیفری خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آیا با حوزه‌های فعالیت و وظایف یک وکیل کیفری آشنا هستید؟ در زندگی هر فردی ممکن است اتفاقات خوب و بدی بیوفتد و سروکار فرد را به دادگاه‌ها و دادسراها باز کند. وجود یک وکیل باتجربه می‌تواند افراد را در زمینه‌های حقوقی یاری دهد. وکیل کیفری می‌تواند در پرونده‌هایی مانند کلاهبرداری، جعل سند، خیانت در امانت، مواد مخدر، روابط نامشروع و تجاوز به عنف ورود پیدا کرده و به موکلین خود در این حوزه‌ها کمک کنند. یک وکیل خوب باید تخصص کافی را در زمینه فعالیت خود داشته باشد تا بتواند شما را به نتیجه موردنظر خود برساند.

اگر به دنبال یک وکیل کیفری خود در شهر محل سکونت خود هستید، کافیست با مشاورین موسسه دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نموده و از آن‌ها سوالات خود را بپرسید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. در ادامه سعی داریم ویژگی‌های یک وکیل کیفری خوب را برای شما معرفی نماییم.

بهترین وکیل کیفری

ویژگی‌های وکیل کیفری خوب

وکیلی در زمینه کیفری کارآزموده و خوب است که علاوه بر تسلط کافی بر مسائل مرتبط با این حوزه، دارای تجربه کافی بوده و در پرونده‌های مختلف این حوزه پیروز شده باشد. چنین وکیلی باید با قوانین مجازات قانون اسلامی، آیین دادرسی کیفری، قوانین مبارزه با مواد مخدر، قوانین قاچاق کالا و سایر قوانین مربوطه آشنایی داشته باشد. داشتن یک وکیل کیفری خوب از آن جهت حائز اهمست است که ممکن است در بعضی از پرونده‌ها، موکل خطاکار نبوده و پای آبروی وی در میان است. حضور وکیل می‌تواند ادله کافی مبنی بر بی‌گناه بودن موکل را جمع آوری نموده و در دادگاه ارائه نماید. در ادامه سایر ویژگی‌هایی که یک وکیل کیفری خوب باید داشته باشد را بیان خواهیم نمود:

 • وقت شناس بودن

در بیشتر پرونده‌‌های حقوقی، زمان دارای اهمیت زیادی است. یک وکیل خوب باید وقت شناس بوده تا بتواند با سرعت عمل بالا اقدامات مهمی را انجام دهد.

 • داشتن تسلط بر روانشناسی فردی

چیرگی به موضوعات امر بسیار مهمی است که یک وکیل کیفری خوب باید بدان توجه کافی داشته باشد. وی با تسلط بر مباحث روانشناسی فردی می‌تواند موفقیت بیشتری کسب کند.

 • عادل باشد

  یک وکیل باید طوری عمل کند که حق کسی ضایع نشود و عدالت را به طور کامل در بیانات خود رعایت نماید.

صلاحیت دادگاه کیفری یک

زمانی ‌که دادسرا پرونده‌ای را به دادگاه ارسال می‌کند، متناسب با موضوع آن پرونده به دادگاه مورد نظر ارسال می‌شود. دادگاه کیفری یک معمولاً در مرکز استان تشکیل می‌شود، البته در بعضی از شهرستان‌ها هم وجود دارد. جرایمی که مجازات سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو یا جنایات عمدی نسبت ‌به تمامیت جسمی افراد هستند، در صلاحیت دادگاه کیفری یک هستند. هم چنین جرائمی که مجازات آن‌ها درجه سه یا بالاتر باشد و جرم سیاسی و مطبوعاتی در صلاحیت این دادگاه است.

صلاحیت دادگاه کیفری دو

دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمام جرائم را دارد. یعنی می‌تواند به همه جرائم رسیدگی کند. به‌ جز آن دسته از جرائمی که در صلاحیت سایر دادگاه‌ها است. در صورتی ‌که از وکیل کیفری پایه یک دادگستری برای پیگیری پرونده خود کمک گرفته‌اید و با حضور در جلسات دادرسی، شکایت شما را پیگیری می‌کند. در صورتی‌ که به رای صادره اعتراضی داشته باشد، درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه درخواست تجدید نظر مطرح خواهد کرد. دادگاه نمی‌تواند مانع این ‌موضوع شود. زیرا تجدید نظرخواهی حقی است که قانون‌گذار برای بعضی جرایم پیش‌بینی و تعیین کرده‌ است.

انواع دعاوی کیفری

شاید با خودتان بگویید که کدام دعاوی هستند که به حوزه کیفری مربوط شده و نیازمند یاری یک وکیل متخصص کیفری است. رسیدگی به دعاوی کیفری از مهم‌ترین وظایف یک وکیل کیفری است. تنها کسی که باید به طور تخصصی جنبه‌های مختلف پرونده‌های کیفری را در نظر بگیرد، یک وکیل کیفری خوب است. در این بخش انواع دعاوی کیفری را برای شما بازگو می‌کنیم:

 • جعل امضا
 • سرقت
 • قتل غیرعمد و قتل عمد
 • تهدید
 • آدم ربایی
 • کلاهبرداری
 • ضرب و جرح
 • افترا
 • جرائم پزشکی
 • مزاحمت تلفنی
 • خیانت در امانت
 • روابط نامشروع

چنانچه در این موارد در زندگی خود دچار چالش و مشکل شدید، نیازمند به یاری یک وکیل کیفری خوب خواهید بود. یک وکیل کیفری به تمام این مباحث تسلط داشته و با آگاهی و تجربه کافی می‌تواند نماینده شما در دادگاه باشد.

وکیل کیفری حرفه ای فردی متخصص و باتجربه است که به تمامی حوزه‌های مربوط به دعاوی کیفری تسلط کافی دارد. حضور یک وکیل کیفری در این دعاوی موجب می‌شود که خسارت‌های مالی و جانی به وجود نیاید، چرا که پرونده‌های کیفری مانند، کلاهبرداری، قتل، جعل سند، تجاوز به عنف، مواد مخدر و … بسیار حساس و پیچیده هستند و حضور یک وکیل کیفری خوب و باتجربه به شدت در چنین پرونده‌هایی الزامی است. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد این است که تجربه و دانش کافی را نسبت به قوانین و مجازات‌ها داشته باشد و سپس در عین رازدار بودن و عادل بودن، پرونده را پیگیری نماید. در این بخش شما را با ویژگی‌های مهم یک وکیل کیفری با تجربه آشنا کردیم.چنانچه به دنبال بهترین وکیل کیفری در شهر خود هستید، کافیست به وب سایت رسمی موسسه دادورزان صلح و سازش مراجعه نموده و از مشورت با مشاورین تخصصی ما بهره‌مند شوید. دادورزان صلح و سازش دارای تیمی مجربه از وکلای پایه یک دادگستری هستند و در هر شهری از ایران که هستید، می‌توانند شما را یاری دهند. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاسگذاریم. ضمنا می‌توانید به جهت آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

وکیل دادگاه کیفری در مشهد چه کسی است؟

اگر در شهر مشهد زندگی میکنید وکیل دادگاه کیفری یک در مشهد شما را در پیگیری پرونده های که مربوط به حوزه دادگاه کیفری یک میباشد یاری میکند.

پرونده هایی که توسط وکیل کیفری یک در مشهد پذیرفته می شودند عبارتند از:

جرایمی نظیر قتل، کلاهبرداری،خیانت در امانت، سرقت، بیش از یک میلیارد ریال و… اما بهتر است جهت اینکه بیشتر با فعالیت وکیل کیفری یک در مشهد آشنا شویم ابتدا به معرفی دادگاه کیفری یک بپردازیم. چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید.

وکیل دادگاه کیفری یک در مشهد بیان میدارد که دادگاه کیفری یک دارای صلاحیت مشخصی است. و نحوه رسیدگی به دعاوی در آن در قانون آیین دادرسی کیفری به تفصیل مشخص شده است. نکته مهمی که در خصوص این دادگاه وجود دارد آن است که، از آرایی که در دادگاه کیفری یک صادر می شود ، می توان در دیوان عالی کشور اعتراض کرد. دادگاه کیفری یک  دارای رئیس و دو مستشار است که با حضور نداشتن رئیس، ریاست دادگاه به عهده عضو مستشاری است که سابقه قضایی بیشتری دارد. این دادگاه در مرکز استان و به تشخیص رئیس قوه قضاییه در حوزه قضایی شهرستان ها تشکیل می شود. بهتر است قبل از پرداختن به ادامه توضیحات در رابطه با دادگاه کیفری یک، با انواع دادگاه های کیفری آشنایی پیدا کنید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

انواع دادگاه های کیفری

 1. دادگاه کیفری یک
 2. دادگاه کیفری دو

داذگاه کیفری دو

دادگاه کیفری دو یکی دیگر از انواع دادگاه های کیفری است که صلاحیت رسیدگی به تمام جرایم را دارد؛ به جز آن جرائمی که به طور مشخص ، در صلاحیت مرجع دیگری قرار دارد. دادگاه کیفری دو در حوزه قضایی هر شهرستان تشکیل می شود. شیوه رسیدگی به دعاوی ای که در دادگاه کیفری دو مطرح می شوند به این ترتیب است که، دادگاه بعد از تعیین وقت و ابلاغ آن به شاکی ، جلسه ای را تشکیل می دهد و اقدام به صدور رای مقتضی می کند.

دادگاه انقلاب

یکی از انواع دادگاه های کیفری موجود در نظام حقوقی و قضایی ایران محسوب می شود که همان طور که از نام آن بر می آید، در دوران انقلاب و برای رسیدگی به جرایمی که در ارتباط با آن رخ می داد ، تشکیل شد. لازم به ذکر است که در حال حاضر ، دادگاه انقلاب برای رسیدگی به یک سری جرائم مشخص، که بیشتر ماهیت امنیتی دارند رسیدگی و رای صادر می کند، که به عنوان مثال می توان به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی توهین به مقام رهبری اشاره نمود.

دادگاه اطفال و نوجوانان

یکی دیگر از انواع دادگاه های کیفری که به صورت تخصصی فعالیت می کند ، دادگاه های اطفال و نوجوانان است. این دادگاه به جرائم اطفال و افراد کمتر از 18 سال شمسی رسیدگی می کند. در واقع دادگاه اطفال و نوجوانان یک دادگاه تخصصی است که در معیت آن دادسرای تخصصی اطفال و نوجوانان وجود دارد.

دادگاه نظامی

دادگاه نظامی، یکی از انواع دادگاه کیفری است که به جرایم مربوط به افسران نظامی و انتظامی که در حیطه وظایف تخصصی خود انجام می دهند ، رسیدگی می کند. لازم به ذکر است که این جرایم در دادگاه نظامی یک یا دو تهران رسیدگی می شوند

دادگاه کیفری یک،صلاحیت رسیدگی به چه جرایمی را دارد؟

جرائم مستوجب مجازات سلب حیات مانند:

 • قصاص نفس اعدام ،رجم
 • جرائم مستوجب مجازات حبس ابد
 • جرائم مستوجب مجازات قطع عضو
 • جنایت عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیش آن
 • جرائم تعزیری درجه سه و بالاتر
 • جرائم سیاسی و
 • جرائم مطبوعاتی

( منظور ازجرائم مطبوعاتی جرائمی است که به وسیله درج خبر ،مقاله یا گزارش دردر مطبوعات صورت می گیرد )

نکاتی در رابطه با دادگاه کیفری یک

 • این امکان برای دادگاه کیفری یک،وجود دارد تا در صورت لزوم به جرائمی که مربوط به دادگاه کیفری دو و یا اطفال یا نوجوانان باشد نیز رسیدگی کند.
 • جزائمی که در تعارض صلاحیت بین دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری یک  هستند را دادگاه انقلاب رسیدگی خواهد کرد. یعنی در مواردی که در صلاحیت دادگاه کیفری یک نافی صلاحیت دادگاه انقلاب نیست.
 • چنانچه در جرائمی از قبیل جرائم موجب سالب حیات، جرائم موجب حبس ابد، جرائم موجب قطع عضو یا جنایات عمدی ،علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل، یا بیش از آن باشد دادگاه کیفری یک جلب بدون احضار متهم را برای محاکمه لازم بداند، دستور جلب وی را برای روز محاکمه صادر می کند.
 • اتخاذ تصمیم در دادگاه هایی که با سیستم تعدد قضات رسیدگی می کنند،رای اکثریت تمام اعضاء ملاک است.
 • اگر شخصی متهم به ارتکاب و جرم، یکی در صلاحیت دادگاه کیفری یک و دیگری در صلاحیت دادگاه کیفری دو و یا اطفال و نوجوانان باشد، به تمام اتهامات او در دادگاه کیفری یک رسیدگی می شود.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره آنلاین وکالت