بهترین وکیل دعاوی خانواده

بهترین وکیل دعاوی خانواده

بهترین وکیل دعاوی خانواده

بهترین وکیل دعاوی خانواده: تشکیل خانواده یکی از تصمیمات مهم همه افراد بوده است. با ازدواج، افراد از خانواده خود جدا شده و خودشان یک خانواده جدید را بنا می‌نهند. در این بنای جدید، هر فرد مسئولیت‌هایی را به عهده دارد که باید آن‌ها را تمام و کمال انجام دهد. خانواده یک نهاد مقدس است که موجب تعالی و  رشد جامعه ‌می‌شود. یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی افراد، ازدواج و تشکیل خانواده است. با تشکیل خانواده، حقوق و تکالیفی برای زوجین، پدیدار می‌شود. مرد موظف است حقوق مالی زوجه را بپردازد و خانواده‌اش را حمایت کند. از طرفی زن هم باید از شوهرش تمکین کند و تربیت فرزندان را به ‌درستی انجام دهد. گاهی ممکن است زن و شوهر، در مسیر زندگی به ‌ناچار از یکدیگر جدا شوند. برای این‌ موضوع لازم است که هر دو طرف با استفاده از علم و اطلاعات یک بهترین وکیل خانواده مجرب و متخصص، فرآیند طلاق را طی کند.
در این مطلب سعی داریم مشخصات بهترین وکیل دعاوی خانواده را به شما معرفی کنیم، تا چنانچه نیازمند به انتخاب یک وکیل خانواده خوب برای حل مشکلات زندگی خود هستید، با در نظر گرفتن این نکات، بهترین وکیل خانواده را انتخاب کنید.

خصوصیات و حوزه فعالیت بهترین وکیل دعاوی خانواده

همانطور که گفتیم یک وکیل خوب در زمینه مشکلات خانواده باید خصوصیاتی داشته باشد و در زمینه‌های مختلف به قانون کیفری و مدنی آشنایی کافی داشته باشد. در این بخش حوزه‌های یکه یک وکیل خانواده باید بدان مسلط باشد را معرفی می‌کنیم:

۱. موضوع مهریه

مهریه اغلب در مشکلات و چالش‌های خانواده مهم‌ترین چیزی است که افراد بدان رجوع می‌کنند. یک وکیل خانواده مجرب باید به مسائل مربوط به مهریه و تبصره‌های آن آگاهی کامل داشته باشد. خوب است در این مورد بدانید، زن می‌تواند شوهرش را تا زمان دریافت مهریه تمکین نکند و در صورتی ‌که زوجه حتی یک ‌بار از شوهرش تمکین کند، حق حبس او نسبت ‌به مهریه از بین می‌رود. حق حبس مهریه برای زنی پیش‌بینی ‌شده است که با همسرش رابطه زناشویی برقرار نکرده است و به خانه او نرفته باشد. بر اساس رای وحدت رویه شماره ۷۱۸ تا زمانی‌ که زوجه از حق حبس مهریه خود استفاده می‌کند، شوهرش نمی‌تواند او را به تمکین وادار کند و علیه او اقامه دعوا کند.

بهترین وکیل دعاوی خانواده

۲. نفقه

در قانون اسلامی زوجه می‌تواند به دو طریق نفقه خود را دریافت نماید.

  • مطالبه نفقه از طریق حقوقی

در صورتی‌ که مردی شرایط زندگی مناسب را برای زوجه تهیه نکند و ما یحتاج و هزینه‌های زندگی او را تامین نکند، همسرش می‌تواند با استفاده از راهنمایی وکیل خانواده علیه او طرح دعوا کند. وکیل خانواده با مستندات قانونی و استدلال‌های محکم خود، قاضی را قانع می‌کند تا نفقه موکل او را تعیین کند. برای تعیین نفقه، قاضی با کمک کارشناس دادگستری عمل می‌کند. یعنی کارشناس با محاسبه دقیق خود، میزان نفقه خانم را بررسی می‌کند. قاضی با استفاده از نظریه کارشناسی حکم خود را صادر خواهد کرد.

  • دریافت نفقه از طریق کیفری

اگر مردی بعد از حکم دادگاه نفقه همسرش را به او پرداخت نکند، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. زوجه می‌تواند از شوهرش به دلیل عدم پرداخت نفقه، در دادگاه کیفری شکایت کند. اگر با استفاده از وکیل پایه یک دادگستری این مراحل انجام شود، سرعت و دقت بیشتری در دادرسی و مطالبه حق زوجه پدیدار خواهد شد. همچنین اگر وکیل خانواده بتواند توانایی و استطاعت مالی مرد را ثابت کند، زوج به حبس محکوم می‌شود. البته این جرم، قابل گذشت است. یعنی با رضایت خانم و گذشت او مرد از حبس آزاد می‌شود. در مورد عدم پرداخت نفقه زوجه، رأی وحدت رویه شماره ۶۳۴ وجود دارد. بر اساس آن تا زمانی‌ که زن به‌ علت حق حبس مهریه از شوهرش با او رابطه زناشویی برقرار نکرده‌ است، شوهرش باید اسباب و لوازم زندگی او را فراهم کند و مایحتاج و هزینه‌های زوجه را بپردازد. نکته‌ای که درباره نفقه زوجه، در ایام حق حبس وجود دارد، موضوع کیفری نبودن آن است. یعنی اگر زن در این ایام نفقه خود را از شوهرش مطالبه کند و علیه او شکایت کند، مرد از لحاظ جنبه کیفری محکوم نمی‌شود. فقط از جهت حقوقی به موضوع پرداخت مهریه محکوم می‌شود. در واقع نقطه نظر جزایی نفقه برای زمانی است که زن با همسرش زندگی کرده‌ است و با او رابطه جنسی داشته ‌است. در دوران حق حبس مهریه، مرد تحت تعقیب کیفری برای پرداخت نفقه قرار نخواهد گرفت.

بهترین وکیل دعاوی خانواده

۳. جهیزیه

جهیزیه نیز یکی از مسائلی است که اغلب افراد پیش از جدایی در مورد آن به مشکل برمی‌خورند. یک وکیل خوب باید بداند که در بعضی مناطق کشور ما تهیه سیاهه جهیزیه یا همان لیست اموال، مرسوم است. به این صورت که زوجه لیستی از لوازمی که به‌ عنوان جهیزیه، به خانه شوهرش آورده ‌است، تهیه می‌کند شوهر و خانواده آن را امضاء می‌کنند. این لیست به ‌عنوان یک مدرک برای زوجه شناخته می‌شود. امضای مرد و اثر انگشت او دلیلی برای اثبات مالکیت زوجه بر جهیزیه است. در صورتی ‌که لیست سیاهه جهیزیه را ندارید، می‌توانید برای پیگیری این موضوع از مشاوره‌ وکیل خانواده کمک بگیرید. وکیل خانواده به‌ جهت مهارت و تجربه خود، می‌تواند مالکیت شما را با استفاده از دلایل دیگر در دادگاه اثبات کند.

این مواردی که ذکر شد از مهم‌ترین مواردی است که یک وکیل آگاه و مجرب باید به آن‌ها تسلط کافی داشته باشد مسلما موضوعات متفرقه دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که وجود یک وکیل می‌تواند آن‌ها را پوشش دهد.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی داشتیم خصوصیات و حوزه‌های فعالیت یک وکیل خانواده خوب را به شما معرفی کنیم. حال دانستید که بهترین وکیل دعاوی خانواده باید به چه مسائلی مسلط باشد و چطور می‌تواند بدین طریق حقوق پایمال شده شما را مطالبه نماید. چنانچه در زندگی مشترک خود نیاز به یک وکیل خانواده خوب دارید، کافیست عبارت بهترین وکیل دعاوی خانواده را در مرورگر خود جتسجو نموده و به وب سایت رسمی مؤسسۀ دادورزان صلح و سازش مراجعه کنید. با حضور جمعی از وکلای پایه یک دادگستری می‌توانید هر نوع دعاوی خانواده را حل‌ و‌ فصل نمایید.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده