وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل جرایم رایانه در تهران

جالب است بدانید که متاسفانه امروزه بیشتر جرایم از طریق رایانه صورت میگیرد چیزی که در گذشته حتی در تصور افراد هم نمی گنجید. اما در یک دهه ی گذشته اکثر مردم به نحوی با جرائم رایانه ای آشنا شده اند. به جرایم رایانه ای جرائم سایبری نیز می گویند چرا که این جرائم با اینترنت انجام می شوند؛ بخش اختصاصی مربوط به جرائم سایبری پلیس فتا می باشد که به این تخلفات رسیدگی می کند. با توجه به پیچیدگی و همچنین نسبتا جدید بودن جرائم سایبری و رایانه ای بسیاری از افراد هنگامی که با چنین تخلفاتی مواجهه می شوند سردرگم می شوند که باید چه کار کنند حتی ممکن است افراد متوجه این نباشند که مشکلی که با آن مواجهه شده اند از نظر قانون تخلف شمرده می شود و می تواند تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد. وکیل جرایم رایانه ای در تهران می تواند به روند پرونده کمک کند و شمار ار زودتر به نتیجه برساند.

شماره وکیل در تهران

اقدامات لازم برای طرح دعوای جرم یارانه ای

سوالی که خیلی از مواقع ذهن کاربران را به خود درگیر می کند این است که چه اقداماتی باید برای طرح دعوای جرم یارانه ای انجام دهند. شما ابتدا باید به دادسرا مراجعه کنید و یک درخواست شکایت بنویسید و یک تمبر تهیه کنید و آن را به همراه مدارک تحویل بدهید. بعد از این اقدامات تشکیل پرونده می دهید و پلیس فتا به درخواست شما رسیدگی می کند. البته باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که هر چه حساسیت کار بیش تر باشد و کار تخصصی تر باشد شکایت شما در اولویت قرار می گیرد. چنان چه فرد نا شناس باشد و شما هیچ گونه اطلاعاتی از فرد نداشته باشید نیز پلیس فتا اقدامات لازم را برای شناسایی انجام می دهند و بعد از آن رسیدگی ها انجام می شود.

درخواست مشاورهه

وکیل جرایم رایانه در تهران

انواع جرائم رایانه

انواع متعدد و مختلف از جرائم رایانه ای وجود دارد که بیان آن ها از حوصله ی این مقاله خارج است اما در یک تقسیم بندی کلی جرائم رایانه ای به دو نوع جرائم مالی و غیر مالی تقسیم می شوند:

  • جرائم رایانه ای مالی: حجم زیادی از جرائم رایانه ای، جرائم مالی است که به شیوه های مختلف اخذ می شود. انواع سایت های شرط بندی و شرکت های هرمی یا شرکت های موهوم از این نوع می باشند و سایر تخلف های مالی که از طریق رایانه انجام می شود و سالانه بخش زیادی از دعاوی را به خود اختصاص داده اند.
  • جرائم رایانه ای غیر مالی: شامل انتشار انواع فیلم و عکس شخصی افراد می باشد که همواره می تواند تبعات سوئی برای شاکی به همراه داشته باشد. نشر دروغ و توهین و فحاشی و تجاوز به حریم خصوصی اشخاص نیز بخشی از این جرائم هستند.
  • تخریب و اخلال در داده های رایانه ای و مخابراتی نیز یکی از جرائم رایانه ای و سایبری است که در زیر مجموعه ی جرائم غیر مالی واقع می شود.

جرائم رایانه ای علیه عفت عمومی

داشتن حریم خصوصی اولین و ابتدایی ترین حق هر کسی در فضای مجازی است و هر کسی بدون رضایت فرد وارد این حریم شود و یا این که از اطلاعات در اختیار خود سو استفاده کند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد. قطعاً تنوع جرایم رایانه‌ ای بسیار زیاد است یکی از آن ها نیز مربوط به جرایم رایانه ای علیه عفت عمومی می باشد. این جرایم شامل همه اقدامات و پخش و نگهداری و انتشار داده های مستهجن می ‌شوند. برای مثال ممکن است فردی فیلم یا عکس مستهجن را طوری انتشار دهد که به دست همه مردم برسد برابر این قطعاً باعث اشتباه و خطای آن ها نیز خواهد شد از این رو برای چنین فردی مجازاتی در نظر گرفته می شود که ممکن است شامل جزای نقدی و یا حبس باشد .برای اطلاعات بیشتر میتوانید با وکیل با تجربه در تهران تماس بگیرید.

درخواست مشاورهه

وکیل جرایم رایانه در تهران

رسیدگی به جرائم رایانه ای

ممکن است این سوال برای شما هم مطرح شده باشد که چه دادگاهی برای رسیدگی به جرائم رایانه ای صالح به حساب می آید؟ در سال های اخیر مرجعی به نام دادسرای ویژه ی جرائم رایانه ای تشکیل شده است که وظیفه ی رسیدگی به جرائم رایانه ای را برعهده دارد. در واقع دادسرای جرائم رایانه دادگاه اختصاصی جرائم رایانه ای و سایبری است. در ابتدای کار پرونده های مربوط به جرائم سایبری در دادسرای ویژه مورد بررسی اولیه قرار می گیرند و پس از رسیدگی مقدماتی و صدور کیفر خواست، پرونده برای ادامه ی رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال می شود. در دادگاه کیفری تمامی قرار های مربوط به اعتراض به تعقیب متهم و یا توقف تعقیب متهم نیز صورت می پذیرد.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاورهه

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها