وکیل وصول مطالبات

وصول مطالبات چیست؟ وصول مطالبات در زبان حقوقی یعنی گرفتن دیون مالی دائن، از مدیون را گویند. گستره مطالبات در عصر حاضر بسیار زیاد است. مطالبات اعم از دست نوشته، فاکتور، سند، چک و غیره که باید توسط فرد متخصص یعنی وکیل از لحاظ قانونی و اجرایی و اسناد تجاری یا عادی بودن آن بررسی شود. در ظاهر وصول مطالبات مالی کاری آسان نشان می دهد، و فرد مالباخته احساس می کند که می تواند بدهی خود را بدون داشتن علم و فن مشورت با فرد متخصص به راحتی می تواند دیون خود را دریافت کند، در حالی که به دلیل عدم اطلاعات از قوانین و روند قضایی ممکن است فرصت احقاق حق خود را برای همیشه از دست بدهد. پس در زمینه وصول مطالبات حتما از وکیل پایه یک دادگستری با تخصص، تجربه و اهل فن در این زمینه نیاز است.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم استان تهران
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری و ملکی
تنظیم قرارداد های حقوقی
مشاوره حقوقی در دعاوی خانواده

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر ولیعصر

وکیل وصول مطالبات کسی است مانند دیگر وکلا از اطلاعات حقوقی نسبت به تمامی حوزه های حقوقی برخوردار است اما فعالیت خود را در حوزه ی مطالبات مالی و امور مالی به صورت تخصصی انجام می دهد. وکیل وصول مطالبات کسی است که دارای تجربیات بسیار زیادی در حوزه ی پرونده های  امور مالی است و همین امر سبب شده است تا بتواند از بهترین و کوتاه‌ترین راه های حقوقی به نتیجه رساندن پرونده ها آگاهی داشته باشد.

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکیل در تهران وکیل در تهران

شماره وکیل در تهران

وکیل وصول مطالبات و ویژگی هایی که دارد

باید بدانید که وکیل وصول مطالبات باید ویژگی های مختلف و زیادی را دارا باشد. حقیقت مطلب این می باشد که ویژگی های مختلف و متعدد این وکیل حرفه ای باعث خواهد شد تا تمایز نسبتا بزرگی بین وکیل وصول مطالبات با سایر وکلا وجود داشته باشد. یکی از عمده ترین و مهم ترین دلایلی که باعث شده است اشخاص دچار مشکلات نسبتا زیادی و مختلفی در زمان وصول مطالبات خودشان شوند این می باشد که آن ها از راه و روش های قانونی مرتبط با اخذ مطالبات خود آشنایی و آگاهی ندارند و نمی دانند که اصلا چگونه می توانند از طریق مراجع قضایی و قانونی برای اخذ طلب خود از بدهکاران اقدام نمایند. به این اشخاص توصیه شده است که در حالت عدم دریافت کردن مطالبات خویش به جای این که با شخص مقابل درگیر بشوند و از راه و روش های شخصی بخواهند موضوع را مورد حل و فصل قرار بدهند از همان ابتدا به سراغ وکیل وصول مطالبات خوب بروند و به آن مراجعه کنند. مراجعه کردن به وکیل وصول مطالبات باعث خواهد شد تا اشخاص دیگر مرتکب جرائم مختلفی نشوند و درگیری های مختلف و زیادی بین آن ها ایجاد نشود. اگر بخواهیم پرونده های مرتبط به خون و درگیری ها و آسیب های جسمانی را مورد بررسی قرار بدهیم باید بیان کنیم که امروزه روز بیش تر از نیمی از ضد و خورد هایی که ایجاد می شود به دلیل مشکلات مالی می باشد و ریشه آنها به وصول مطالبات بر خواهد گشت. اگر اشخاص به این موضوع مهم و حساس دقت داشته باشند که آن ها می توانند بدون ایجاد درگیری و ایجاد شدن مشکلات مختلف و زیاد، حق و حقوق خودشان را از طریق قانون به دست آورند و از همان ابتدا به سراغ یک وکیل وصول مطالبات بروند دیگر شاهد ایجاد شدن این چنین مشکلاتی نخواهیم بود و موضوع تا حد زیادی بدون هیچگونه درگیری به نتیجه خواهد رسید. وکیل وصول مطالبات این توانایی ویژه را دارد که تا مسائل مربوط به وصول مطالبات را در مدت زمان بسیار کمی به نتیجه برساند و معمولا روند قضایی این چنین پرونده هایی بسیار کوتاه تری از آن می باشد که اشخاص بخواهند با درگیری های فردی به اهداف خویش دست یابند.

وکیل وصول مطالبات و مشورت با او

مشورت کردن با یک انسان متخصص و حرفه ای در هر زمینه و حرفه ای می تواند که کارآمد واقع شود و نتایج نسبتا مطلوبی را به همراه داشته باشد. وکیل وصول مطالبات نیز همان شخصی می باشد که می تواند که به خوبی جریان پرونده های مختلف و متعدد را به نتیجه برساند و به همه متقاضیانی که به آن ها مراجعه می نمایند کمک کند تا در زمان کوتاهی راه حل مشکلات حقوقی خودشان را پیدا نمایند. شما عزیزان می توانید با وکیل وصول مطالبات از راه های مختلفی و زیادی مشورت نموده و از  مشاوره حقوقی بهرمند شوید مباحث متفاوتی را با او در میان بگذارید.

به طور کلی هر مقدار که زودتر به وکیل وصول مطالبات مراجعه نمایید شما می توانید که در مدت زمان بسیار کوتاه تری پرونده های خویش را به نتیجه دلخواهتان برسانید و از ایجاد شدن مشکلات حقوقی مختلف و متعدد جلوگیری نمایید. وکیل وصول مطالبات دارای تخصص و مهارت های بسیار زیادی می باشد که میتواند با استفاده کردن از این مهارت ها چالش های حقوقی را که برای موکل او ایجاد شده و می شود را به خوبی مورد حل و فصل قرار بدهد.

 وکیل وصول مطالباتدر مطالبات چند نوع سند وجود دارد؟

به طور کلی در مطالبات دو نوع سند وجود دارد.

سند عادی و سند رسمی که این سند رسمی تعهد می تواند براساس سند عادی یا سند رسمی انجام گیرد.

سند عادی سندی است که بر روی برگه بدون دخالت مامور رسمی یا بدون تنظیم در دفترخانه امضا می شود.

سند رسمی سندی است که برعکس سند عادی می باشد یعنی نزد ماموران رسمی یا در دفترخانه ی ثبت اسناد رسمی تنظیم می گردد.  همان طور که مشخص است سند رسمی در اثبات دعاوی نسبت به سند عادی از اعتبار بیشتری برخوردار است.

مزایای مشاوره غیر حضوری با وکیل وصول مطالبات

در سیر تحول و تغییرات قانون صادر کردن چک کشور ایران و با افزایش میزان و حجم زیاد چک های بی محل که هزینه و وقت زیادی را بر نظام بانکی و عدالت وارد می ساخت، قانونگذار اندیشه و فکر پیشگیرانه را جایگزین اندیشه و فکر سرکوبگر گذشته خویش کرد و همچنین در اصلاحات مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ صدور دسته چک را برای افراد تابع تشریفاتی کرده تا اشخاص متقاضی دسته چک اعتبار سنجی شده و بعد از احراز صلاحیت برای آن ها دسته چک صادر شود. به علاوه چک ها دارای تاریخ اعتبار و سقف اعتبار شده و صادرکننده چک بدون محل پس از صدور گواهی عدم پرداخت از پاره ای حقوق محروم خواهد شد. در جهت جلوگیری کردن از جعل و اعتبار بیشتر چک صدور چک در وجه حامل ممنوع و ظهرنویسی از روش سنتی سابق و گذشته که با امضاء پشت چک به عمل می آمده است به ثبت نام در سامانه صیاد، تعقیر یافته است. حمایت عمده و زیاد مقنن در این مقطع در ماده ۲۳ قانون صدور چک جدید جمهوری اسلامی ایران متبلور شد که در آن گواهینامه عدم پرداخت کردن چک، در حکم رای دادگاه انگاشته و امکان صدور اجرائیه برای آن از طریق محاکم نیز فراهم شد.

وکیل وصول مطالبات چقدر هزینه دارد؟

مسائل و موارد مرتبط به وصول مطالبات در بعضی از موارد بسیار پیچیده و سخت خواهد شد و جریان دادرسی آنها نیز گستردگی بسیار زیادی پیدا خواهد نمود، همین موضوع مهم باعث می شود تا اشخاص نتوانند بدون وکیل وصول مطالبات در بسیاری از موارد نتایج نسبتا خوب  مطلوبی را بدست آورند.

به صورت کلی مراجعه کردن به وکیل وصول مطالبات دارای مزایای بسیار انبوهی می باشد و واگذار کردن وکالت پرونده های مختلف به وکیل وصول مطالبات باعث پیشبرد بهتر جریان داردرسی مطالبات خواهد شد، اما بر اساس قانون هر کشوری باید دستمزد و حق الوکاله وکیل وصول مطالبات توسط موکل پرداخت بشود. پرداخت کردن دستمزد وکیل وصول مطالبات و تعیین کردن مبلغ آن به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی خواهد داشت و در مورد پرونده های مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل هم نباید انتظار داشت که همه اشخاص مبلغ معینی را به وکیل وصول مطالبات پرداخت نمایند. استفاده کردن از وکیل وصول مطالبات کارآمد نه ‌تنها برای موکل هزینه نمی باشد بلکه با در نظر داشتن خطرها و آسیب ‌های احتمالی در میان این راه احقاق حق از طریق دادگاه و محاکمه قضایی نوعی سرمایه گذاری نیز به حساب می آید. از مهمترین مسائل و موارد وصول کردن طلب سند موجود و مربوط به بدهی است، اسنادی مثل اسناد قید شده کاملا معتبر و قابل مطالبه هستند.

همه چیز درباره ی وکیل وصول مطالبات

وکیل وصول مطالبات از ان جایی که به تمامی قوانین موجود در این حوزه اشراف دارد و به خوبی به روال اداری این گونه پرونده ها اگاه است، این توانایی را دارد تا مسائل وصول مطالبات را در مدت زمان بسیار کوتاهی به نتیجه برساند و معمولا روند قضایی چنین پرونده هایی بسیار کوتاه تر از ان است که افراد بخواهند با درگیری های شخصی به طلب خود برسند. با کمک وکیل وصول مطالبات می توانید تمامی حق و حقوق خود را در کم ترین زمان  بدست آورید.

مزایای وصول مطالبات از طریق وکیل

به لحاظ معنای لغوی وکیل وصول مطالبات به انسانی اطلاق می شود که طلب موکل های خودش را به نیابت از آن ها گرفته و دریافت کند و از این طریق حق و حقوق موکل خویش را احقاق خواهد کرد. دایره مطالبات این روز ها در حامعه بسیار گسترده و بزرگ شده است. مطالبات شامل موارد بسیار زیادی من جمله چک، سفته، رسید، سند، فاکتور، دست نوشته و بسیاری از موارد دیگر خواهد شد. کاملا واضح و آشکار می باشد که با توجه به موضوع وسعت گستره فعالیت وکیل وصول مطالبات این شخص باید در همه زوایای قانونی و اجرایی سند های تجاری و اسناد عادی حاذق و توانمند بوده باشد.

به طور فراوان دیده شده است که اشخاص عادی در زمینه وصول مطالبات شان خودشان به تنهایی در این راه قدم گذاشته اند و از این روش ضرر و و آسیب های فراوان دیده اند و بعضاً به ایجاد شدن درگیری و اختلافات کشیده و در بعضی از اوقات از احقاق حق قانونی خودشان عاجز می کنند. در این چنین مواردی مراجعه کردن به وکیل وصول مطالبات می تواند راهکاری بسیار عاقلانه و مرقوم به صرفه برای شما عزیزان باشد.

وکیل وصول مطالبات می‌تواند با اطلاعات و دانش حقوقی و توانایی های خود، چنین موضوعات حقوقی را در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی کند و تمامی نکات مربوط به آن را با قانون تطبیق دهد تا آن‌ها را به نتیجه برساند. وکیل وصول مطالبات  دارای تخصص و ویژگی هایی است که برای جریان پرونده های مربوط به بدهکاری باید به آن‌ها توجه داشت تا بتوان آن‌ها را به صورت حرفه ای مدیریت کرد و به نتیجه برسند.

اصولا به دلیل عدم اگاهی افراد از راه های قانونی مربوط به اخذ مطالبات خود و اینکه نمی دانند که اصلا چگونه می توانند از طریق محاکم قضایی و قانونی برای اخذ طلب خود از بدهکاران اقدام کنند ممکن است دچار مشکلاتی شوند و اینکه برای دستیابی به حقوق خود مدت زمان طولانی را صرف کنند.

 همانطور که می دانید وکیل وصول مطالبات فعالیت حرفه ای در این زمینه دارد که باعث تسلط وی هم بر قانون های این حوزه و هم تسلط بر روال اداری اینگونه پرونده ها می شود که این تسلط و اشراف بسیار کارامد می باشد. برخی از مزایای استفاده از وکیل وصول مطالبات عبارتند از:

  • نیاز به حضور طلب کار در مراحل اداری نمی باشد.
  • وکیل می تواند نسبت به توقیف اموال اقدام کند.
  • وکیل می تواند حکم جلب را بگیرد.
  • وکیل می تواند پرونده را در زمان کمتری به نتیجه برساند.

 وکیل وصول مطالبات

تفاوت و مزایای اسناد تجارتی نسبت اسناد عادی

با توجه به مطلب بالا با سند رسمی و عادی آشنا شدید، باید به آن اضافه کرد که این دو سند شامل سند تجاری و غیرتجاری یا عادی می باشند. و مهم ترین اسناد تجاری چک و سفته هستند که در امور غیرتجاری هم استفاده می شوند.

درخواست مشاوره_ اسناد تجارتی به  تنهایی بیان کننده ی طلب شخص می باشد.

_ تمام کسانی که سند تجاری را امضا نموده اند، اعم از صادر کننده، قبول کننده یا ظهرنویس یا ضامن برای پرداخت مبلغ سند موجود مسئولیت تضامنی دارند، پس هر شخص یا اشخاصی که بر روی سفته، چک، برات امضایی کرده باشد مسئولیت او تضامنی است.

_ در مورد دعاوی مربوط به سند تجاری امکان رسیدگی سریع وجود دارد.

_ در مطالبه وجوه اسناد تجاری شخص به محض اینکه  دادخواست خود را رائه داده می تواند تقاضای تامین از دادگاه کند.

 وکیل وصول مطالبات

انواع مختلف اسناد تجاری

سفته، برات، چک، اوراق بهادار، اوراق قرضه، اوراق سهام بارنامه، سند در وجه حامل، قبض انبان، اسناد اعتباری. باید توجه داشت که سفته و چک از معروف ترین اسناد تجاری به شمار می روند زیرا اگر افراد غیر تجاری از آن استفاده کنند، تابع قانون تجارت قرار می گیرند.

مشاوره آنلاین وکیل وصول مطالبات

 در برخی از موارد افراد شرایط مراجعه حضوری به وکیل وصول مطالبات را ندارند و نمی توانند در هرزمان و مکانی که می خواهند به سراغ وکیل وصول مطالبات بروند که البته خوشبختانه  یکی از راه های بسیار ساده ای که میتوان از طریق آن با وکیل وصول مطالبات ارتباط برقرار کرد و مشورت و راهنمایی لازم را از وی گرفت و یا حتی پرونده ی خود را به وکیل متخصص در وصول مطالبات بسپارید این است که از طریق راه های مجازی و اینترنتی با وکیل وصول مطالبات ارتباط برقرار کنید. راه هایی مانند چت در واتساپ و تلگرام می تواند به عنوان یک راه فوری مشورت با وکیل وصول مطالبات باشد.

 وکیل وصول مطالبات

ویژگی های مشترک سفته و برات و چک

سفته، برات، چک قابل ظهرنویسی می باشند، ارزش آن ها به پول جاری روی آن نوشته شده است، و در زمان کوتاهی قابل پرداختند، و کسی که نسبت به برات، سفته و چک تعهد کرده نمی تواند در برابر دارنده آن به ایراداتی استناد کند؛ زیرا تعهد براتی از تعهد حاصل از معامله اصلی مستقل است، بر فرض مثال در معامله خرید خانه، خریدار به دلیل اختلافی که با فروشنده پیدا کرده، نمی تواند از پرداخت وجه چک یا سفته خودداری کند، چون این اسناد نقش پول را دارند. اما باید توجه داشت که پرداخت بدهی با ارائه اسنادی من جمله برات و سفته و چک به منزله ی پرداخت وجه نیست تا زمانی که متعهد وجه موجود در این اسناد را به صورت پول یا واریز به حساب دائن انجام دهد.

 وکیل وصول مطالبات

درخوااست مشاورهراهکارهای وصول مطالبات

 طرق وصول مطالبات چک به چه صورت است:

مطالبه ی وجه چک از طریق شکایت حقوقی

در زمانی که چک وصول نشود، شخص باید از بانک گواهی عدم پرداخت بگیرد که با این گواهی عدم‌ پرداخت می تواند دادخواست حقوقی مطرح کند. براساس قانون چک مبلغ موجود در چک را می توان از هر یک از افرادی که چک را ضمانت کرده اند  دریافت  نمود، این مسئولیتر پرداخت با امضا  کننده ی چک، ظهرنویس  و ضامن  است. باید توجه کنید که برای وصول چک از صادرکننده نیاز به مهلت نیست، هرزمان که شخص بخواهد می تواند اقدام کند اما درمورد ظهرنویس وضامن در  قانون مهلت تعیین شده است. مطالبات چک را می توان از طریق احرای ثبت اسناد و املاک، دادخواست حقوقی و شکایت کیفری صورت می گیرد که توسط وکیل کیفری می توان آن را پیگیری کرد.

 وکیل وصول مطالبات

 طریقه ی مراجعه به ضامن و ظهرنویس چک

ابتدا باید ۱۵ روز از تاریخ صدور چک در مهلت قانونی گواهی عدم پرداخت بگیرید، از لحظه دریافت گواهی عدم پرداخت تا یک سال زمان دارید برای طرح دادخواست حقوقی. مرجع صالح به رسیدگی شکایت حقوقی، دادگاه عمومی حقوقی محل بانکی که گواهی عدم پرداخت دریافت کردید صالح به رسیدگی میباشد.

 مطالبه ی وجه چک از طریق شکایت کیفری

با  اصل چک و گواهی عدم  پرداخت در دادگاه کیفری شکایت  که در دادسرا  رسیدگی می شود.

در شکایت کیفری فقط می توانید علیه صادرکننده چک طرح دعوا کنید. البته مواردی است که دارنده چک نمی تواند علیه صادرکننده ی چک طرح دعوا کند، این موارد اعم از:

-ثابت شود صادرکننده چک ، چک را سفید امضا داده است.

-در متن چک، پرداخت مبلغ براساس شرط باشد.

-چک برای ضمانت داده شده باشد.

-چک بدون داشتن تاریخ صادر شود.

-تاریخ واقعی صدور چک زودتر از تاریخ متن چک باشد.

درخواست مشاوره وکالتباید توجه داشت که برای طرح شکایت کیفری باید ماده یازده صدور چک رعایت شود، یعنی باید در مدت تعیین شده شش ماه از تاریخ سر رسید پرداخت، گواهی عدم  پرداخت از بانک دریافت ودر مهلت زمان شش ماه از تاریخ گرفتن گواهی عدم پرداخت شکایت کیفری مطرح شود.

 وکیل وصول مطالبات

روش وصول چک از طریق اجرای ثبت اسناد و املاک

چک در اداره ثبت اسناد و املاک سندی لازم الاجرا می باشد، در این جا، دارنده چک با ارائه ی اصل چک و گواهی عدم پرداخت به اداره ی ثبت اسناد و املاک مراجعه و تقاضای صدور اجرائیه می نماید، در اداره ی ثبت اسناد و املاک اجرائیه فقط برای صادر کننده چک صادر می شود. پس برای ظهرنویس و ضامن اجرائیه صادر نمی شود، اجرائیه صادر شده به بدهکار ابلاغ و بدهکار از تاریخ ابلاغ ده روز مهلت دارد، مبلغ چک را پرداخت کند بعد از مهلت تعیین شده و عدم پرداخت، دارنده چک باید توقیف اموال بدهکار را تقاضا کند، بعد تقاضا مال توقیف می شود، و سپس کارشناس ثبت، آن را توقیف می کند به مزایده گذاشته می شود و به این طریق مبلغ چک وصول می شود.

 وکیل وصول مطالبات

نحوه ی وصول مطالبات سفته

در متن سفته باید این موارد رعایت شود: مبلغ با حروف نوشته شود، گیرنده ی مبلغ، تاریخ صدور سفته و اسم صادر کننده ی آن قید شود. زمانی که متعهد مبلغ سفته موجود در سررسید را  پرداخت نکند، می تواند تقاضای واخواست یا عدم تادیه مطرح کند، طلبکار ده روز مهلت دارد از تاریخ پرداخت سفته تقاضای واخواست کند و البته یک سال زمان است که برای عدم پرداخت مبلغ سفته طرح دعوا کند، در صورتی که در مدت تعیین شده یعنی یک سال از تاریخ واخواست دادخواست مطرح نشود، بر علیه ظهرنویس نمی تواند اقامه دعوا کند. همچنین دارنده ی سفته در صورت عدم وصول مبلغ سفته با توجه به قانون نحوه ی اجرای محکومیت های مالی می تواند درخواست بازداشت صادر کننده ی سفته را مطرح کند.

 وکیل وصول مطالبات

 بحث دیرکرد بدهی در وصول مطالبات

یکی از مواردی که افرد دائن یا طلبکار نگران آن هستند بحث دیرکرد طلبشان می باشد که با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود، شخص  دائن اگر چند میلیون تومان یک سال پیش به طرف مقابل داده باشد بعد این یک سال ارزش پول خود را بسیار پایین می بیند، در حالی که دادگاه  بر اساس شاخص تورم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، یعنی معادل سالانه ۱۴ درصد محاسبه می کند.

 وکیل وصول مطالبات

از توانمندی ها و مراحل وصول مطالبات ازطریق وکیل

ابتدا وکیل وصول مطالبات از طریق مذاکره، اقدام به گفتگو و حل مسئله از طریق صلح و داوری اقدام می نماید و در این حین با ارائه اظهارنامه  قانونی به فرد بدهکار حسن نیت خود را به طرفین و دادگاه ثابت می کند. در این روند اگر از طرف بدهکار  پاسخ درستی دریافت نکرد مشاور حقوقی وصول مطالبات یا همان وکیل وصول مطالبات اقدامات قضایی را انجام می دهد. که از روش های مختلف اموال  فرد بدهکار را توقیف و به نفع موکل خود ضبط نماید. باید توجه داشت که پرونده های وصول  مطالبات از طریق کیفری، ثبتی  و حقوقی  قابل پیگیری  می  باشد. با توجه  به این توضیحات بهترین وکیل و مشاور  حقوقی وصول مطالبات کسی است که در این زمینه تخصص و فن مورد نیاز برای شناسایی اسناد تجاری از عادی و روند قضایی و قانونی آن را داشته باشد. تمام این موارد گفته شده از مزایای وصول مطالبات از طریق  وکیل می باشد که چه کمک قابل توجهی برای انجام پرونده های مطالباتی  می گردد.

درخواست مشاوره

 وکیل وصول مطالبات

هزینه ی وکیل در وصول مطالبات

هزینه مشاوره حقوقی، مذاکره با بدهکار و ابلاغ  اظهار نامه، مطرح کردن دادخواست و توقیف اموال بدهکار، وصول ضرر و زیان، خسارت  تاخیر  در پرداخت و در نهایت جلب بدهکار از کارهایی است که  وکیل در روند این پرونده ی وصول مطالباتی انجام می دهد و میزان هزینه وکیل وصول مطالبات اگر از طریق اجرای ثبت اسناد رسمی یا از طریق محاکم دادگستری اقدام به وصول مطالبات موکل خود نماید، در هر دو صورت، تعرفه های قانونی حق الوکاله باید رعایت شود و اگر وکیلی هزینه ای بیشتر از تعرفه تعیین شده، دریافت کند باید مالیات کامل مبلغ دریافتی را پرداخت نماید. میزان  تجربه، تخصص مدت زمان رسیدگی در تعیین مقدار هزینه حق الوکاله در پرونده های وصول مطالبات تاثیرگذار است، بدین خاطر هزینه ی وکیل باتوجه به نتیجه ی نهایی پرونده مشخص می شود، پس میزان هزینه از پرونده ای به پرونده دیگر متغیر است.

 وکیل وصول مطالبات

هزینه پرداخت وکیل وصول مطالباتی با کیست؟

زمانی که خوانده در پرونده های وصول مطالباتی محکوم شود، همه هزینه های دادرسی و حق الوکاله ی وکیل پایه یک دادگستری را باید پرداخت کند.

شرایط وصول مطالبات یا مطالبه بدهی

یکی از دعاوی مالی مهم و حساس مطرح شده در دادگاه‌های کشور که حجم بسیار زیادی از پرونده‌ها را به خودش اختصاص داده است، مطالبه کردن وجه و یا مطالبه طلب است. وصول مطالبات عموماً مطابق با سند عادی انجام خواهد شد. سند عادی، به صورت معمول به مکتوباتی می گویند که بین مردم تنظیم می ‌شود و با توجه به امضا و اثر انگشت و یا مهر موجود در آن قابلیت استناد کردن در دادگاه را نیز داشته باشد. لازم است بدانید که دادخواست مطالبه وجه باید به دادگاه حقوقی ارائه شود و بعد از بررسی کردن در صورت مستدل مدارک شخص بدهکار محکوم به پرداخت وجه خواهد شد. همان گونه که بیان می شود، وصول مطالبات یا مطالبه کردن طلب مطابق با تعهدی انجام می‌ شود که شخصی نسبت به شخص دیگر متقبل خواهد شد. در مطالبه کردن بدهی نسبت به اسناد عادی باید توجه داشته باشید که باید حتما رسید پرداخت وجه وجود داشته باشد، در غیر این حالت باید از طریق اظهار نامه شخص بدهکار را نسبت به مقدار بدهی خود مطلع کرد.

 وکیل وصول مطالبات

نحوه وصول مطالبات از شرکت

وجود مشاور حقوقی وصول مطالبات در شرکتهای تجاری می تواند، حجم زیاد پرونده های حقوق در زمینه مطالبات را در دادگاه ها کاهش دهد. پیمانکاران به عنوان شرکت های خصوصی اساس فعالیت آنان بدست آوردن سود بیشتر متمرکز است. از مهم ترین عوامل عدم وصول مطالبات این است که بین پیمانکار و کارفرما در مورد کارکرد مطالبات پیمانکار از آن ناشی می شود توافق نمی گردد. و یا به دلیل عدم  وجود نقدینگی و اعتبار پروژه توسط کارفرما و یا نظر های غیر کارشناسانه ای رو ارائه می دهند، که بین پیمانکار و کارفرما توافق حاصل نمی شود و مطالبات آن ها وصول نمی گردد.

درخواست مشاوره آنلاین با وکیلتنها راه حل چنین مشکلی این است که از پیغام های شفاهی یا تلفنی خودداری کرده و تمام موارد باید کاملا مکتوب و نوشته شده و از طریق شماره ثبت در دبیرخانه کارفرما ابلاغ کنید، این مکاتبات بعدا می تواند سند خوبی  برای اظهار نظر مراجع  رسیدگی و بهترین گزینه تامین دلیل در مراجع قضایی می باشد. باید به عنوان پیمانکار توجه داشته باشید که کارفرما حتما اعتبار و نقدینگی پیمان را قبل از انعقاد قرارداد تامین کند و بعد آن هر گونه توجیهی مسموع نخواهد بود. پیمانکار می بایست با ارائه مکاتبات مستند از عملکرد و حق خود دفاع کند، با و با ارائه اسناد کارفرما را ترغیب به پرداخت نماید، بهترین اقدام پیمانکار برای مطالبه مبالغ به صورت کاملا رسمی می باشد، ودر صورت عدم پرداخت مطالبات می توان از وکیل متخصص و متبحر کمک گرفت.

 وکیل وصول مطالبات

 وظایف کارفرما در قرارداد پیمانکاری چیست؟

در صورتی که کارفرما در ابلاغ نقشه ها یا تاخیر در ارائه کارگاه در مدت معین پیمانکار می تواند در خسارت احتمالی و تمدید زمان قرارداد ادعا کند. اگر کارفرما در الزامات خود اشتباه کند یا پیمانکار برای شرایط پیش بینی نشده ی فیزیکی می تواند ادعای هزینه را مطرح نماید یا به دلیل عقب افتادن آزمایش ها توسط کارفرما ادعای مالی و زمانی داشته باشد در صورت کوتاهی کارفرما در بیمه کردن پیمانکار می تواند در خواست هزینه و یا در صورت فسخ قرارداد دچار ضرر و زیان شود می تواند ادعای جبران خسارت کند.

 وکیل وصول مطالبات

وظایف پیمانکار نسبت به کارفرما

کارفرما باید هزینه آب، برق، گازی که در اختیار پیمانکار می گذارد از او دریافت  کند، کارفرما در صوتی می تواند هزینه تجهیزات مصالح را از پیمانکار بگیرد که تجهیزات مصالح و کیفیت ساخت قابل قبول نباشد. اگر پیمانکار بخواهد کندی کار را جبران کند درخواست هزینه اضافه نماید کارفرما می تواند ادعای هزینه  کند.

در صورت تاخیر پیمانکار در تحویل کار، کارفرما می تواند برای جبران خسارت از مقدار مبلغ پرداختی کسر کند. اگر قوانین کشور  تغییر کند کارفرما می تواند تعدیل هزینه ها را از پیمانکار بخواهد. زمانی که کارفرما  قرارداد را فسخ کند، میتواند خسارت های وارده و هزینه اضافی برای تکمیل کار را از مبالغی که به پیمانکار پرداخت کرده است اخذ کند. اگر در قرارداد، پیمانکار مسئول پرداخت بیمه باشد و از این کار کوتاهی کند و یکسال از تاریخ قرارداد گذشته باشد، کارفرما می تواند ادعای هزینه کند.

 وکیل وصول مطالبات

وصول مطالبات پیمانکاران شهرداری

شهرداری برای موفق شدن در پروژه هایش پیمانکاری را به  اشخاص متخصص واگذار می کند، انتخاب پیمانکار در شهرداری از طریق مناقصه  صورت می گیرد. پیمانکار در صورت عدم وصول مطالباتش از طرف شهرداری می تواند طرح دعوا کند. تا سال ۹۰ شکایت علیه شهرداری در دادگاه حقوقی مطرح می شد. اما بعد سال ۹۰ با  تصویب قانون اصلاح و تسری آیین نامه ی معاملات شهرداری تهران در شهر های بالای یک میلیون جمعیت، پیمانکاران دیگر نمی توانند برای وصول مطالبات پیمانکاری خود مستقیما در دادگاه حقوقی طرح دعوا کنند. چون دعوای وصول مطالبات پیمانکاری شهرداری دارای پیچیدگی ها و مشکلات خاص است بهتر انکه از وکیل حرفه ای  استفاده کنند.

 وکیل وصول مطالبات

نحوه ی وصول مطالبات پیمانکاری در شرکت های دولتی

در صورتی که پیمانکار در اجرای پروژه خواستار تمدید مدت تکمیل پروژه و یا مطالبات اضافی و یا هر نوع ادعایی داشته باشد باید کم تر از ۲۸ روز به کافرما اعلام و جزئیات و ادله ی خود را مبنی بر ادعای  مورد نظر رائه نماید.

پیمانکار باید دقت داشته باشد تا پایان پروژه هر ماه گزارش کار خود را به کافرما بدهد. کارفرما هم مهلت دارد حداکثر تا ۴۲ روز از دریافت مستندات و ادله ارائه شده آن را  بررسی کند و نظر خود را به صورت کتبی به پیمانکار بدهد.

مرجع رسیدگی به این اختلافات هیئت حل اختلاف می باشد. حل اختلاف بین پیمانکار و کارفرمای دولت براساس ماده ۵۳ شرایط  عمومی پیمان تعیین می شود.

 وکیل وصول مطالبات

سوالات متداول درباره وصول مطالبات

لازم به توجه می باشد که وکیل وصول مطالبات یکی از وکلای پایه یک دادگستری می باشد که توانایی های بسیار زیادی دارد و می تواند که جریان پرونده های حقوقی را به سرعت به نتیجه دلخواه برساند. بسیاری از اشخاصی که در جامعه وجود دارند به طور معمول  نمی دانند که چگونه باید از وکیل وصول مطالبات کمک دریافت کنند و اصلا چگونه باید این وکیل حرفه ای و متخصص را پیدا نمایند تا بتوانند که روند دادرسی پرونده های خودشان را به وی واگذار کنند، اما مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت این می باشد که بیشتر از نیمی از مردم و افراد جامعه ما به وکیل وصول مطالبات نیاز دارند تا جریان دادرسی پرونده های مرتبط با مطالبات را بر عهده بگیرد و آن ها را در کوتاه ترین زمان به نتیجه دلخواه برساند. وکیل وصول مطالبات معمولا دارای ویژگی های بسیار مهمی می باشد که بسیاری از آنها با دیگر متخصصان حقوقی در جامعه ما اهمیت دارد و نمی توان انتظار داشت که ویژگی های این وکیل حرفه ای و متخصص مثل سایر افراد عادی جامعه بوده باشد. وکیل وصول مطالبات دارای توانایی های مختلفی می باشد که باعث  خواهد شد جریان پرونده های مرتبط با مطالبات به خوبی و خوشی پیش برود و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد.

وظایف وکیل وصول مطالبات

وکیل وصول مطالبات مانند دیگر وکلا تعهدات و وظایفی دارند که باید به انان عمل کنند. وکیل وصول مطالبات باید موکل خود را به خوبی و درستی راهنمایی کند و مشاوره ی خوبی را ارائه دهد به علاوه حداکثر تلاش خود را برای رسیدن موکل به حقوق خود ان هم در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ها ، انجام دهد.

نتیجه و جمع بندی مقاله

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله انجام شده است، رسیدگی و وصول مطالبات چه به صورت اسناد تجاری و غیرتجاری نیاز به تخصص و تبحر و علم کافی در این زمینه دارد که امروزه وکلای مجرب و متخصصی در زمینه ی وصول مطالبات بانکی و مطالبات پیمانکاری و شهرداری وجود دارند تا بدون اطاله وقت و هزینه زیاد و بی راهه رفتن می توان به راحتی حل مسئله کرد.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شرکت مهر گستران
3 ماه قبل

وکیل خوبی هستند