وکیل دیه در تهران

قطعا همه ی شما می دانید که دیه چیست ما امروز قرار است که از یک تعریف ساده فراتر برویم به وکیل در تهران با یک دیگر صحبت کنیم و با یک دیگر راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه را بشماریم پس با ما همراه باشید.  قطعا می دانید که میزان دیه برای اتفاق ها و هم چنین افراد مختلف با یک دیگر فرق دارند. ما در این بخش به نحوه محاسبه دیه می پردازیم. لازم به ذکر است که میزان دیه به چندین عامل بستگی دارد. اولین عامل نوع صدمه است قطعا می دانید که دیه قتل با آسیب به دیگر اعضای بدن متفاوت است. هر عضو بدن نیز دیه ی مخصوص به خود را دارد. جنسیت نیز از دیگر عوامل تعیین دیه است؛ دیه زن نصف دیه مرد است. زمان و مکان ارتکاب به جرم نیز بسیار مهم است چنان چه جرم در ماه های حرام انفاق بیفتد و یا حتی در حریم کعبه فرد مرتکب به قتل و یا آسیب به اعضای بدن فرد دیگری شود میزان دیه افزایش می یابد. در تهران وکیل های گوناگونی وجود دارند که از جمله آن ها وکیل های دیه هستند که می توانند به افراد در حل پرونده دیه کمک بسیار کند همچنین  روش های مختلفی برای پیدا کردن وکیل دیه در تهران وجود دارد. در حال حاضر وکیل های دیه بسیار خوبی در تهران هستند که می توانید از ان ها مشاوره بگیرید و پرونده خود را به خوبی حل کنید. پس مشاوره با  وکیل دیه در تهران می تواند بسیار موثر باشد.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس وکیل میر ولیعصر

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکیل در تهران وکیل در تهران

 

شماره وکیل در تهران

درخواست مشاورهه

وکیل دیه

یکی از مهمترین موضوع های پرونده های حقوقی که از زمان های گذشته تا امروز مورد بحث و بررسی بوده است، مبحثی به اسم قتل و دریافت دیه است آیا برای شما و اطرافیانتان نیز تاکنون پیش آمده است؟ شاید وقتی که بحث از دیه می شود، بسیاری از اشخاص با خود تفکر می کنند که دیه مسئله ای می باشد که تنها در پرونده های قتل مطرح می شود و همان خون بها می باشد، اما حقیقت این است که دیه یکی از گسترده ترین مباحثی است که دارای ابعاد قانونی وسیعی می باشد. به بیانی ساده تر باید بیان کرد که هر نوع آسیب و جراحتی که از طرف شخصی دیگر به کسی وارد بشود، قابلیت پیگیری و دریافت دیه را دارد. وکیل دیه با توجه به مهارت و تسلطی که بر مفاد قانون مجازات دارد می تواند که بهتر از هر فرد دیگری شما را در این زمینه راهنمایی نماید.

متاسفانه تعداد افرادی که به علت ناآگاهی از قوانین، حقوقشان مورد تضییع واقع می گردد بسیار زیاد می باشد و اهمیت موضوع باعث میشود تا چنین اشخاصی افزون بر آسیب دیدگی، حتی نتوانند خسارت های مالی مربوط به دوره درمان خود را هم دریافت نمایند.

راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه

ادله اثبات دیه، افزون بر قسامه، همان ادله اثبات دیون و ضمان مالی می باشد.‌‌ قتل عمدی موجب دیه، به شرح مقرر در باب قصاص با قسم پنجاه مرد و قتل غیرعمدی با قسم بیست و پنج مرد، تنها در حالت حصول لوث و فقدان ادله دیگر غیر از سوگند منکر، اثبات می گردد.

هر زمان که در اثر جنایت واقع شده مجنیٌ علیه یا ولی وی مدعی زوال یا نقصان منفعت عضو شود در صورت لوث و عدم دسترسی به کارشناس مورد وثوق و عدم امکان آزمایش و اختبار موجب علم، ادعای مجنیٌ علیه یا ولی او با قسامه به ترتیبی که ذکر شد، اثبات خواهد شد. در اختلاف میان مرتکب و مجنیٌ علیه یا ولی او نسبت به بازگشت تمام یا بخشی از منفعت زائل شده یا نقصان یافته، در حالت فقدان دلیل اثباتی، قول مجنیٌ علیه یا ولی او با سوگند مقدم می باشد و نوبت به اجرای قسامه نخواهد رسید. هر وقت که مجنیٌ علیه در ایامی که کارشناس مورد وثوق برای بازگشت منفعت زائل شده تعیین کرده است فوت کند و مرتکب، مدعی بازگشت منفعت پیش از وفات بوده و اولیای میت، منکر آن باشند، در حالتی که مرتکب نتواند ادعای خود را ثابت کند، قول اولیاء با سوگند مقدم است و نوبت به اجرای قسامه نمی رسد و چنانچه تنها برخی از اولیاء سوگند بخورند، دیه نسبت به سهم آنان ثابت می شود.

شماره وکیل دیه

وکیل دیه با توجه به مفاد قانون مجازات، پاسخ کلیه پرسش های حقوقی شما را می دهد. در حقیقت دیه مقدر، مال معینی می باشد که در شرع مقدس به سبب جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است.

ارش و تعیین دیه در پزشکی قانونی

در تعریفی که برای ارش در کتاب قانون آمده است، اینگونه بیان شده که ارش عبارت است از دیه ای که بر اساس نوع جرم و کیفیت جرم و همچنین تاثیر آن بر سلامت مجنی علیه و … مقدارش تعیین می گردد؛ تعیین این میزان مطابق با نظر کارشناس مربوطه انجام می شود. ولی در اکثر موارد تعیین خسارت وارد شده از طریق پزشکی قانونی صورت می گیرد. میزان دیه مربوط به جرم های مختلف در دادگاه توسط قاضی پرونده محاسبه می شود که میزان آن نیز به شدت و نوع جرم متهم تعیین می شود.

چه مجازات هایی شامل دیه می شود؟

می توان گفت که دیه نیز شامل مجازات های گوناگونی می شود و همچنین انواع مختلفی نیز دارد درباره انواع دیه می توان گفت شامل

دیه مربوط به قتل

دیه مربوط اعضای بدن

دیه مربوط به منافع اعضاء

دیه مربوط به جراحات

می باشد همچنین می توان گفت که مبلغ دیه در هر کدام از این موارد متفاوت است پس می توان گفت که در شرایطی که مرتکب قتل شود یا اگر  خسارتی به بدن فردی وارد شود فرد متهم باید دیه پرداخت کند که با توجه به جرم  مبلغ دیه متفاوت نیز می باشد.

مشاوره حقوقی دیه در تهران

بر اساس شریعیت اسلام هیچ فردی حق ضرر رساندن چه مالی و چه بدنی به دیگری را ندارد، پس اگر ضرری برساند، مسئول جبران آن خواهد بود. میان ضررها به طور حتم ضررهای بدنی جدی‌ تر و جبران آن نیز سخت‌ تر است. بر اساس قانون هرفرد بدون مجوز قانونی عمدا یا در نتیجه بی ‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر که به موجب قانون برای افراد ایجاد شده لطمه‌ای وارد کند که باعث ضرر مادی یا معنوی دیگری شود، مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود است.

وکیل برای گرفتن دیه در تهران

دیه مقدار مالِ معینی می باشد و در شرع مقدس به سبب جنایات غیر عمدی بر نَفس، عضو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده‌ است برای اطلاعات بیشتر با وکیل قصاص مشورت کنید. دعاوی دیه شرایط سختی دارند و هر کسی نمی تواند آن ها را پیگیری کند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران و در پرونده های مربوط به دیه پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل دیه تصادفات

هر نوع آسیب جانی یا جسمی که در حین تصادف به شخص ثالث وارد شود، مشمول پرداخت دیه تصادفات خواهد بود. به عنوان نمونه، در صورتی که تصادف منجر به قطع دست فرد مجروح شده باشد، بر اساس قانون دیه در مجازات‌ های اسلامی، مبلغ دیه برآورده شده و پرداخت می‌ شود. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که یک تصادف رانندگی، منجر به فوت شخص ثالث شود، برابر با قانون مجازات‌ اسلامی، دارنده وسیله نقلیه، موظف به پرداخت دیه کامل انسان است.

بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه

اگر قصد دارید نکات مهم دیگری در مورد مسئول پرداخت دیه بدانید می توانید با یک وکیل صحبت کنید. ما در بخش قبل یک سری نکات کلی را در رابطه با پرداخت دیه خدمتتان عرض کردیم اما شما می توانید با بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه به نکات جدید تر و مهم تری پی ببرید. از آن جایی که یک وکیل چندین سال در این زمینه تحصیل کرده است و سالیان سال با افراد مختلف در پرونده های گوناگون همکاری کرده کرده اند و اگر تعیین مقادیر دیه توسط وکیل دیه انجام شود بیش تر می توان به آن اعتماد کرد و قطعا به نتیجه ی دادگاه نزدیک تر خواهد بود. شایان ذکر است که دیه مالی است برای مجازات جنایت غیر عمد که بر نفس و یا اعضای بدن فرد دیگری وارد شده است. میزان ترک برداشتن و یا شکستن استخوان دنده، ترقوه،  دندان و غیره با یک دیگر متفاوت است. ترک برداشتن استخوان هر عضو ۵/۴ شکستن آن است.  برای مثال تصور کنید که در یک اتفاقی بینی فردی شکسته می شود،قطعا می دانید که بینی چقدر حساس است و اگر مشکلی پیش بیاید فرد چه قدر متضرر می شود اگر مشکل بینی فرد آسیب دیده بدون عیب حل شود دیه ی آن ۱۰/۱ اما چنان چه بینی فرد معیوب شود ارش می شود و  اگر دیه ی کامل ۶۰۰ میلیون باشد دیه ی بینی ۴۸۰ میلیون است.  مبلغ و میزان دیه مشخص است اما اگر مقدار دیه مشخص نباشد به آن ارش می گویند و تعیین آن توسط پزشکی قانونی و دادگاه انجام می شود.

وکیل متخصص دریافت دیه

مقصود از دیه مال یا وجهی می باشد که افراد باید در قبال کشتن یا صدمه زدن به شخصی به خود شخص آسیب دیده یا خانواده وی بپردازند و از نظر حقوق دیه کیفر نقدی می باشد که از مجرم گرفته و به مجنی علیه داده خواهد شد.‌ دریافت دیه و تشخیص نوع و میزان آن امر پیچیده ای می باشد. و نیازمند مشورت با وکیل می باشد. چون که وکیل با تجربیات و مهارت خویش در این امور به بهترین صورت می تواند از حقوق موکل دفاع کند.

نحوه صحبت با وکیل دیه

وکیل دیه نسبت به قوانین دیه و راه شکایت و گرفتن حق در این موضوع بی شک اطلاعات به مراتب بیشتری از شما دارد و شما می توانید از طریق تلفنی و حضوری با وکیل دیه ارتباط برقرار نمایید. پرونده های دیه از پیچیدگی و سختی های بسیاری برخوردار می باشد.

دیه چیست؟

دیه مالی می باشد که در قبال جنایت های غیر عمد و همچنین در جنایت های عمدی که به هر نحو قصاص ندارد باید به شخص آسیب دیده پرداخت بشود. وکیل دیه مال معین و به قولی مقدر می باشد که با توجه به شرایط روز میزان آن تعیین می شود و زمانی که جنایت غیر عمد اتفاق افتاده باشد یا اگر جنایت عمدی باشد و فرد آسیب دیده یا اولیای دم به جای قصاص درخواست دریافت دیه کنند پرداخت خواهد شد.

بهترین وکیل دیه

در ابتدا به تعریف لغوی و ریشه ای دیه می پردازیم و سپس بعد از آن تعریف قانونی را مورد بررسی قرار می دهیم. دیه کلمه مفرد دیات است و از ریشه ودی به معنای راندن و رد کردن است.دیه در لغت به معنی پرداخت خونبها آمده چنانچه با پرداخت آن نزاع و اختلاف بین طرفین کنار گذاشته می شود. دیه مالی است که در صورت وقوع جنایت بر نفس و یا اعضای بدن باید ادا بشود. به بیان دیگر دیه مالی می باشد که پرداخت آن به سبب قتل و جنایت بر نفس و یا عضو برعهده جانی و یا قائم مقام او می باشد و باید آن را به مجنی علیه و یا ولی او پرداخت کند. در اصطلاح حقوقی، دیه مالی می باشد که از طرف شارع برای جنایت تعیین شده است. به لحاظ قانونی ماده ۱۷ قانون مجازات اسلامی در تعریف دیه اشعار می کند: دیه اعم از مقدر و غیرمقدر، مالی است که در شرع مقدس برای ایراد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضاء و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد به سبب قانون مقرر می گردد.

تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه

حال که به یک سری تعریفات کلی در رابطه با دیه پرداخت ایم حال بهتر است به سراغ گرفتن حق و حقوق  و تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه برویم. اگر از همین ابتدای کار به سراغ یک وکیل حرفه ای دیه در تهران بروید او به شما می گوید که چه مجازات هایی شامل دیه می شود . قتل یکی از جرم هایی است که شامل دیه می شود و تعیین دیه قتل غیر عمد و عمد نیز یک کار کاملا تخصصی  است و باید در چندین مرحله ی مختلف با کمک وکیل قتل و زیر نظر دادگاه مشخص شود. زیرا که قتل به چند دسته تقسیم می شود.

 • قتل عمد
 • قتل شبه عمد
 • قتل غیر عمد

هر کدام از این قتل ها مجازات و طبعا دیه های متفاوتی دارد. اما نکته ی خیلی مهمی که وجود دارد این است که تاثیر وکیل دیه در تعیین آن بسیار زیاد است و یک وکیل حرفه ای دیه در تهران  می تواند مقدار این دیه را برای شما کم کند.

وکیل دیه در تهران و حل پرونده جرایم کیفری

می توان گفت در تهران نیز وکیل های مختلف و با تجربه وجود دارند که می توانند به افراد در حل پرونده دیه و پرونده های کیفری کمک کنند پس شما به راحتی می توانید وکیل دیه در تهران را برای پرونده خود پیدا کنید و از آن کمک بگیرید.

دیه و قانون مجازات اسلامی

در قانون اسلامی دیه دارای انواع مختلفی است که با توجه جرایم انجام شده توسط قاضی پرونده تعین می شود و فرد متهم نیز باید آن را به فرد شاکی پرداخت کند. دیه در مبلغ های مختلفی توسط قاضی تعیین می شود که با توجه به این که کدام قسمت از بدن شاکی دچار خسارت  شده است تعیین می شود.

مهلت پرداخت دیه پس از وقوع جرم

مهلت پرداخت دیه پس از وقوع جرم متفاوت است و بسته به عمدی و یا غیر عمد بودن جرم متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که مهلت پرداخت دیه در جرائم عمدی و ضرب و جرح، یک سال قمری و در خصوص جرائم شبه عمد و خطای محض، به ترتیب، دو سال قمری و سه سال قمری، از زمان وقوع جنایت می باشد

درخواست مشاورهه

مشاوره و استخدام وکیل دیه چه مزایایی دارد

قطعا می دانید که مسائل کیفری پیچیدگی های خاصی دارند و شما به تنهایی نمی توانید از حق خود دفاع کنید و آن وقت است که شما مجبور به پرداخت دیه های سنگینی می شوید. یکی دیگر از مزایای استخدام یک وکیل اعتراض وکیل دیه به مقدار آن است و قطعا نمی توان از نقش وکیل در مطالبه وکیل دیه در صورت عدم پرداخت آن چشم پوشی کرد.  اثبات ارش و دیه توسط وکیل دیه از دیگر مزایای همکاری با یک وکیل خوب دیه در تهران است.  می توان گفت که کمک گرفتن و مشورت با یک وکیل دادگستری در پرونده های حقوقی گوناگون می تواند سبب بهتر حل شدن آن پرونده شود پس می توان گفت یکی از پرونده هایی که می توان در آن از وکیل کمک گرفت پرونده های مربوط به دیه است که می توان گفت که کمک گرفتن از وکیل در پرونده های دیه سبب پیشرفت پرونده نیز می شود.همچنین می توان گفت که مزیت های همکاری با وکلای متخصص دیه بسیار زیاد است که می توان از این مزیت ها به پیشرفت بهتر روند پرونده،انجام کلیه امور مربوط به پرونده توسط وکیل، سپردن پرونده دبه به یک فرد متخصص در این زمینه و… است.

چرا به وکیل دیه در تهران نیاز داریم

قطعا توضیحاتی که در این مقاله داده شده است پاسخ مناسبی به این سوال است که وکیل دیه در تهران چه کمکی به ما می کند . حواستان باشد که دریافت مشاور حقوقی از وکیل دیه در تهران می تواند راه را برای شما هموار کند و به شما کمک کند که از حق و حقوق خود دفاع کنید. اگر پول کافی برای استخدام یک وکیل ندارید می توانید در اولین فرصت نزد یک مشاور متخصص دیه در تهران بروید. هیچ گاه از کمک های یک مشاور حقوقی غافل نشوید.

مراجع ذیصالح برای رسیدگی به پرونده های دیه

در ارتباط با دیه می توان گفت که دیه از مجازات های تعیین شده برای جرم های مختلف است که مبلغی می باشد که در جرم هایی که به صورت غیر عمد انجام شده است و در اثر آن خسارتی به اعضای بدن و بدن افراد وارد شده باید به فردی که دچار خسارت شده است پرداخت شود همچنین می توان که امور مربوط به پرونده های دیه در مراجع ذیصالح برای رسیدگی به پرونده های دیه فرستاد می شود و در این مراجع به پرونده های دیه رسیدگی می شود

منظور از تغلیظ دیه چیست؟

می توان گفت که منظور از تغلیظ دیه یعنی افزایش مقدار دیه که در شرایطی انجام می شودمثلا قتلی در یکی از ماه های حرام اتفاق افتد که در این شرایط  یک سوم به میزان دیه تعیین شده افزوده خواهد شد .

درخواست مشاورهه

چه موقع باید به سراغ یک وکیل دیه در تهران برویم

دقت کنید که هر چه برای رفتن به پیش یک وکیل درجه یک دیه دست دست کنید و این کار را پس گوش بیندازید به ضررتان است پس هر چه زودتر به دفتر وکالت یک وکیل متخصص دیه در تهران مراجعه کنید.  از ویژگی وکیل متخصص دیه در تهران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • وکیل باید خبره باشد.
 • تحصیل کرده
 • کار کشته
 • موفق
 • مسلط به قوانین دیه و مسائل کیفری
 • تسلط در زبان و فن بیان عالی
 • روحیه ی پیگیر
 • و غیره

ما در این مقاله در رابطه با اهمیت مراجعه به وکیل دیه در تهران صحبت کردیم و امیدواریم که هر چه زودتر به یک وکیل متخصص مراجعه کنید بهتر می توانید کار خود را پیش ببرید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبنم
شبنم
1 ماه قبل

سه سال پیش وکیلم بودند
توان مالی نداشتم
برام لایحه نوشتن
خیلی با انصاف هستن

محمد
محمد
1 ماه قبل

مشاوره خوبی دادند