وکیل دادگستری کیست و عقد وکالت، چه نوع عقدی است؟

وکیل دادگستری در چناران کسی است که رشته حقوق، فقه و یا مبانی را خوانده است و مدرک لیسانس را اخذ کرده و در آزمون وکالت نمره قبولی را کسب کرده باشد و بعد از دوره 18 ماهه کارآموزی در دفاتر وکالت، پرونده وکالت را اخذ کند. وکیل دادگستری شخصی است که از طرف موکل خود، وکالت یکسری کار های معینی را برعهده می گیرد که خود موکل توانایی انجام آن را ندارد و همچنین در وقت موکل هم صرفه جویی می شود. وکیل دادگستری با دانش و تخصص خود، زمانی که حق و حقوق موکلش ضایع شود، در دادگاه ها و مراکز حقوقی از آن دفاع می کند و نمی گذارد حق موکلش پایمال شود.


چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید و همچنین می‌توانید جهت سهولت در ارتباط با مشاوران ما به صفحه اینستاگرام دادورزان صلح و سازش مراجعه نمایید.

09192329787

– پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…
– تنظیم دادخواست و شکواییه
– تنظیم انواع قرارداد
– ارائه کلیه خدمات حقوقی

آدرس : ایران، مشهد مقدس، بلوار قرنی، قرنی 32، مجتمع خاتم ( پلاک 4 )، واحد8

 


عقد وکالت به چه معناست؟

وکالت در لغت به معنی سپردن و واگذار کردن است. در اصطلاح حقوقی، وکالت به عقدی گفته می شود که بر اساس آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام کاری به عنوان وکیل انتخاب می کند. در ماده 656 قانون مدنی ایران وکالت اینگونه تعریف شده است:
وکالت به عقدی گفته می شود که بر اساس آن یکی از طرفین، فرد دیگری را برای انجام کاری وکیل خود می نماید. با بستن قرارداد وکالت، وکیل و موکل در مقابل هم حق و تکلیف یافته، روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت های دو طرفه ای را دارا می باشند.

وکیل و موکل چه تعهداتی در مقابل یکدیگر دارند؟

تعهدات وکیل

هر زمان که در اثر اشتباهات وکیل خساراتی به موکل وارد گردد که مسبب آن وکیل باشد، موظف جبران خسارت خواهد بود. وکیل باید در تصرفات و کارهای خود مصلحت موکل را رعایت کند و از اختیارات واگذار شده تجاور نکند. وکیل دادگستری چناران باید چیزی را که به جای موکل خود دریافت می کند به وی بدهد، اگر برای اعمال مسئله ای دو یا چند وکیل مشخص شده باشد هیچ کدام نمی تواند بدون دیگری و یا دیگران، در مسئله ای دخالت کنند و در صورتی که وکیل، وکالت در توکیل نداشته باشد، نمی تواند اعمال مسئله ای را به فرد دیگری بدهد.

تعهدات موکل

  • موکل باید همه تعهداتی را که وکیل در حد وکالت خود برعهده گرفته است را انجام دهد.
  • موکل باید همه  هزینه هایی که وکیل برای انجام امور وکالت کرده است را پرداخت کند.
  • همچنین موکل باید حق الزحمه وکیل را بدهد، مگر اینکه در قرارداد وکالت چیز دیگری را قید کرده باشند.

وکیل دادگستری در چناران
وکیل در توکیل چیست؟

وکیل دادگستری چناران در توکیل به این معناست وکیل از سوی موکل خود، اختیار مشخص کردن وکیل دیگری را برای او داشته باشد.

منحل شدن عقد وکالت

سوالی که بیشتر افراد از ما می پرسند این است که عقد وکالت چگونه منحل می شود؟ بر اساس ماده ۶۷۸ قانون مدنی، موارد انحلال عقد وکالت شامل موارد ذیل است. با ما در ارتباط باشید.
– عزل موکل
– استعفای وکیل
– فوت و جنون وکیل یا موکل
– انقضای مدت وکالت
– و…

در صورت نیاز به اخذ وکیل در چناران، با وکلای دادورزان صلح و سازش در ارتباط باشید و از دانش و تخصص آنها بهره مند شوید. زیرا هدف اصلی وکلای دادگستری ما در چناران پایمال نشدن حقوق شما و گرفتن حق شما عزیزان است. با ما در ارتباط باشید.

آدرس دادورزان صلح و سازش: ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار فرامرز عباسی، فرامرز عباسی 41، ساختمان 110، طبقه اول، واحد یک
989192329787+ تلفن همراه
985146224091+ فکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787