وکیل در گرگان

وکیل مواد مخدر در استان گلستان

 وکیل مواد مخدر باتجربه در گلستان

مواد مخدر یک ماده طبیعی یا یک ترکیب شیمیایی است که باعث تغییراتی در سیستم عصبی می شود و همین تغییرات است که باعث احساس لذت، اعتیاد و وابستگی می شود.قاچاق مواد مخدر به معنای ورود یا خروج کلیه مواد طبیعی و شیمیایی اعتیاد آور که به کشور ممنوع و یا اینکه ورود آن اشکالی نداشته باشد و مجاز باشد اما از راه های غیر قانونی وارد کشور و یا از کشور خارج شود، گفته می شود.به علاوه لازم به ذکر است که برخی از این مواد تخدیر کننده نیست اما ممکن است باعث ایجاد تحرک و توهم در اشخاص شود.قابل ذکر است چنین فردی را قاچاقچی یا سوداگر می نامند. برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری حرفه ای تماس بگیرید.

وکیل مواد مخدر باسابقه در گلستان

با توجه به صنعتی شدن جوامع این ترقی و صنعتی شدن به حیطه مواد مخدر و قاچاق مواد مخدر وارد شده است در گذشته جرایم مواد مخدر فقط در مورد مواد مخدر سنتی که به روش های خاصی از گیاهان خاص گرفته می‌شد محدود بود اما الان با پیشرفت علم شیمی هر فردی که به این علم مسلط باشند می توانند، به راحتی و مواد مخدر صنعتی مانند: شیشه، کراک، متادون و غیره را تولید کند و حتی با کمترین هزینه می تواند به راحتی تولید کننده یک مواد مخدر صنعتی شود.

وکیل مواد مخدر متخصص در گلستان

در موضوع مواد مخدر اعم از مصرف کننده و سازنده وارد کننده و پخش کننده و غیره همه مجرم هستند طبق قوانین مربوطه موارد موجود در مواد مخدر بسیار گسترده هستند. مثلاً مواد ۱ الی ۵ قانون مبارزه با مواد مخدر در مورد میزان مجازات در قاچاق مواد مخدر می باشد و مباحث گسترده‌ای در قانون مبارزه با جرایم مواد مخدر به خود اختصاص داده است.

مجازات های جرم مواد مخدر

در قوانین مربوطه به مواد مخدر برای مرتکبان جرم مخدر مجازاتی در نظر گرفته شده است و جزو مجازات های سنگین محسوب می شود.مجازاتهایی همچون اعدام، حبس های طویل المدت، شلاق، جزای نقدی، ضبط و مصادره اموال در نظر گرفته شده است.شایان ذکر است این مجازات ها نسبت به نوع مواد قاچاق شده و میزان آن تعیین می گردد.لازم به ذکر است برای رسیدگی به پرونده های مربوط به مواد مخدر بهتر از از یک وکیل مواد مخدر کمک بگیرید.

 انواع مواد مخدر

مواد مخدر از دو جنبه مواد سنتی مانند تریاک، حشیش، گراس، ناس و ماری جوانا و موادی از این قبیل تولید می‌شوند. مواد مخدری که به روش صنعتی فرآوری می‌شوند نظیر شیشه، هروئین، کوکائین و دیگر مواد صنعتی می‌باشند. البته باید دانست که برخی مواد روان‌گردان به‌وسیله قانون‌گذار، جرم انگاری شده‌اند و در فهرست مواد چهارگانه مواد روان‌گردان با توجه به مصوبه سال ۱۳۸۴ تشریح شده است.

– پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…توسط وکیل‌ مواد مخدر در استان گلستان
– تنظیم دادخواست و شکواییه توسط وکیل‌ حرفه ای
– تنظیم انواع قرارداد توسط وکیل‌ متخصص و پایه یک دادگستری
– ارائه کلیه خدمات حقوقی

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

دادگاه‌های ویژه‌ی رسیدگی به پرونده‌های مواد مخدر

اصولاً با توجه به این‌که رسیدگی به پرونده‌های دادرسی کیفری در رابطه با جرائم مربوط به پرونده‌های این‌چنینی و فوق بدوا در صلاحیت دادسرای دادگاه انقلاب هستند. به‌ این‌ترتیب دادسرا ملزم است تا تحقیقات مقدماتی را بر عهده بگیرد و پس از تمام شدن تحقیقات درصورتی‌که ادله کافی جهت اثبات وجود داشته باشد و مجرم با توجه با اتهام وارده از جانب بازپرس می‌تواند،اقدام به صدور جلب دادرسی نماید. به‌این‌ترتیب پس از تنظیم کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه انقلاب، محل وقوع جرم از صلاحیت رسیدگی به اتهامات وارده برخوردار می‌شوند.

 قوانین حاکم بر پرونده‌های مربوط به مواد مخدر

قوانین اصلی حاکم بر پرونده‌های مربوط به مواد قانون مبارزه با مواد مخدر با توجه به اصلاحیات بعدی است، اما نحوه رسیدگی ازنظر ماهیت در هنگام سکوت قانون یادشده تابع قانون آیین دادرسی کیفری خواهد بود.

وکیل مواد مخدر در استان گلستاندرخواست مشاوره آنلاین وکالت

 جایگاه و اهمیت وکیل برای پرونده‌های کیفری 

به‌طور قطع اهمیت وکیل مواد مخدر به دلیل ارائه دفاع بهتر از متهم می‌باشد. شهروندان جامعه اصولاً همگی از سطح سواد حقوقی یکسانی برخوردار نیستند که بتوانند به‌خوبی از خود دفاع نمایند. در برخی از موارد و در طی بازرسی‌های عملی پرونده متوجه می‌شویم که موکل بدون این‌که توجیه شود، در حضور مأموران مبارزه با مواد مخدر یا در دادسرا و نزد بازپرس، در زیر اظهارات را امضا و سپس با اثرانگشت، تمام اتهامات را می‌پذیرد. این امر در بسیاری از مواقع غیرواقع بوده و علیه متهم می‌باشد. دربیانی دیگر، اظهار داشته است که مجرم بوده و این در حالی است که امکان دارد، هیچ‌کدام از این اتهامات را انجام نداده است. می‌توان گفت وکیل مواد مخدر در تمام مراحل انجام پرونده مدافع و حافظ حقوق موکل خود می‌باشد، همچنین از القای سؤالات تلقینی و وارد شدن اتهامات بیهوده و واهی به موکل جلوگیری می‌کند.

وکیل مواد مخدر در استان گلستان

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

 دادگاه تجدیدنظر و اهمیت بهترین وکیل مواد مخدر در گلستان

 کاملاً روشن و واضح است که در مراحل رسیدگی و دادرسی حضور وکیل مواد مخدر بسیار تأثیرگذار و مفید می‌باشد. اما باید این نکته را در نظر داشت که وکیل در گلستان هرچه از تخصص و توان بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند تا آخرین مرحله دادرسی از قابلیت بیشتری در زمان رسیدگی به پرونده برخوردار باشد. مرحله تجدیدنظر، به‌عنوان مرحله‌ای شناخته می‌شود که لوایح و اعتراضات از سوی قضات موردبررسی قرار می‌گیرد و در اغلب موارد نیازی به حضور طرفین دعوی نمی‌باشد. بنابراین رأی تجدیدنظر بدون برگزاری جلسه دیگر، صادر می‌شود. درواقع نظر و رأی دادگاه تجدیدنظر قطعی می‌باشد.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها