شرکت های تجاری چه شرکتی است؟

شرکت های تجاری، قراردادی است که به موجب آن دو یا چند نفر توافق می‌کنند، سرمایه مستقلی را که از جمع آورده های آنها تشکیل می‌شود، ایجاد کند و به این موسسه که برای انجام مقصود خاص تشکیل می‌شود، اختصاص دهد و در منابع و زیان‌های احتمالی حاصل از به کارگیری سرمایه سهیم می شوند. با اخذ وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی به راحتی نتایج مطلوبی را به دست آورید.

 

اقسام شرکت ها:

1 – شرکت های سهامی عام و سهامی خاص
2 – شرکت با مسئولیت محدود
3- شرکت نسبی
4 – شرکت تضامنی
5 – شرکت مختلف سهامی و مختلف غیر سهامی
6 – شرکت تعاونی تولید و مصرف

 

انواع شرکت ها براساس اهداف و شخصیت شرکا:

شرکت ها را می توان بر اساس اهداف و شخصیت شرکا به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

شرکت های تجاری:

– شرکت های تجاری شخصیت حقوقی مستقل از شرکا دارند.
– به‌ صورت  ارادی ایجاد می شود.
– این گونه شرکت‌ها همیشه با هدف کسب سود ایجاد می شوند.
– در شرکت‌های تجاری، تصمیمات با اکثریت خاصی است که در هر مورد آن، قانون گذار آن اکثریت را پیش‌بینی کرده است .
– در  شرکت‌های تجاری انحلال آن ها منوط به موافقت آن رکن خاصی است که قانون گذار تعیین کرده است و هر شخص به تنهایی نمی‌تواند شرکت را منحل کند.

برای ارتباط با وکیل دادگستری در تربت حیدریه اینجا کلیک فرمایید.

شرکت های مدنی:

– شرکتهای مدنی شخصیت حقوقی مستقل از شرکا ندارند.
– شرکت‌های مدنی می‌توانند به صورت ارادی و قهری ایجاد شود.
– شرکت های مدنی ممکن است با هدف کسب سود باشد یا نباشد. مثل خرید حسینی جهت اهداف مذهبی به کسب سود نیست.
– در شرکت های مدنی تصمیمات همیشه باید با اتخاذ آرا اخذ شود.
– در شرکت های مدنی چون عقد جایز هستند، پایداری کمتری دارند و احتمال زوال آنها بیشتر است.

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی

وکلای دادورزان صلح و سازش در تمام دعوای از جمله: دعاوی حقوقی، دعاوی خانواده، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی و ثبتی، دعاوی تجاری و اسناد تجاری، دعاوی ثبت شرکت ها و امور مربوط به آنها و… تخصص دارند و شما با سپردن دعاوی خود به وکیل دادگستری در مشهد، پیروز دعاوی خود شوید و نتایج پرثمری را کسب کنید. با ما در تماس باشید. 09192329787

شرکت های شخص:

– شرکت‌هایی هستند که در آنها شخصیت شرکا اهمیت فراوان دارد. مثل: شرکت های تضامنی و نسبی
– شرکت های شخص، مسئولیت شرکا محدود به آورده نیست.
– شرکت های شخص، شخصیت شرکا دارای اهمیت بسیار زیادی است.
– در شرکتهای شخص اصولاً نقل و انتقال سهم الشرکه نیاز به موافقت همه شرکا دارد.

شرکت های سرمایه:

– در شرکت های سرمایه، شرکت هایی هستند که در آنها میزان سرمایه مهم است، نه شخصیت شرکا مثل شرکت سهامی عام و خاص
– در شرکتهای سرمایه مسئولیت شرکا محدود به آورده است.
– در شرکت های سرمایه آنچه که اهمیت دارد، سرمایه شریک است که به شرکت می آورد.
– شرکت های سرمایه، اصولا انتقال سهام نیاز به موافقت هیچ شریکی ندارد.

برای ارتباط با وکیل انجام امور ثبت احوال و شناسنامه در مشهد اینجا کلیک کنید.

شرکت های دو وجهی:

شرکت هایی هستند که در آنها یک سری ویژگی های شرکت های شخص و یکسری ویژگی های شرکت های سرمایه وجود دارد. مثل شرکت با مسئولیت محدود

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی
جواز تاسیس

جواز تاسیس به مجوزی گفته می شود که که افراد حقوقی و حقیقی برای تاسیس و راه اندازی یک واحد تولیدی می توانند از وزارت صنعت ، معدن و تجارت دریافت نمایند. لازم به ذکر است که موضوعی که قصد دریافت جواز تاسیس آن را دارید باید با موضوع فعالیت شرکت مرتبط باشد.

در واقع اولین گام برای تاسیس کارخانه یا واحد تولیدی دریافت جواز تاسیس می باشد. به منظور دریافت جواز تاسیس، باید مشخص شود که قصد دریافت جواز تاسیس برای شرکت خاصی دارید یا فرد حقیقی. به این ترتیب صاحب جواز می تواند در یکی از شهرک های صنعتی که درمتن جواز تاسیس ذکر شده، کالاهای مشخص شده را تولید کند.

اگر شما در موضوع کسب جواز تاسیس به مشکلات حقوقی خورده اید، فقط کافی است با وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی در تماس باشید تا در بازه زمانی بسیار کم به نتیجه مطلوب خود برسید.
لازم به ذکر است که وکلای مجرب ما می توانند برای شما دوستان عزیز، به صورت آنلاین و غیرحضوری خدمات ارائه دهند. شماره تماس 09192329787

مدت اعتبار جواز تاسیس از زمان صدور یک سال می باشد. که پس از آن با درخواست مالک قابل تمدید می باشد، مدت تمدید جواز تاسیس با نظر کارشناسان با توجه به پیشرفت کار متغییر می باشد. در نظر داشته باشید.
اگر تقاضایی برای تمدید صورت نگیرد جواز تاسیس به خودی خود لغو و باطل می شود. با اخذ وکیل دادگستری در حوزه کسب جواز تاسیس به راحتی به اهداف خود برسید.

اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت ها:

در رابطه با شرکت های تجاری، قانون گذار می گوید که ثبت کلیه شرکت‌های مذکور در این قانون الزامی و تابع مقررات قانون ثبت شرکت هاست.(طبق ماده ۱۹۵ قانون تجارت)
و همچنین بر اساس ماده ۱۹۶ قانون تجارت اسنادی که برای به ثبت رسانیدن شرکت لازم است به شرح زیر می باشد:

1- شرکت نامه حاوی مشخصات شرکت
2 – اساسنامه
3 – صورت جلسه مجمع عمومی
4 – انتخاب هیئت مدیره و قبولی آنان
5 – رسید سرمایه

وکلای دادورزان صلح و سازش در تمام دعوای از جمله: دعاوی حقوقی، دعاوی خانواده، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی و ثبتی، دعاوی تجاری و اسناد تجاری، دعاوی ثبت شرکت ها و امور مربوط به آنها و… تخصص دارند و شما با سپردن دعاوی خود به وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی پیروز دعاوی خود شوید و نتایج پرثمری را کسب کنید. با ما در تماس باشید. 09192329787

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی

ثبت شرکت های خارجی در ایران:

طبق اصل 81 قانون اساسی دادن امتیازات تشکیل شرکت‌ها و موسسات در امور تجاری و صنعتی و کشاورزی و معادن و خدمات به خارجیان ممنوع می‌باشد.
شورای نگهبان در تاریخ 1360/01/18 در رابطه با اصل مزبور چنین نظر داده اگر شرکت‌های خارجی با دستگاههای ایرانی قراردادی منعقد نموده که بر طبق قانون منعقد شده باشند جهت انجام امور قانونی خود مطابق ماده 3 قانون ثبت شرکت‌ها به ثبت شعبه خود در ایران اقدام نمایند و این امر با اصل 81 قانون اساسی مغایرتی ندارد.
شعبه شرکت خارجی واحد تابع شرکت اصلی (مادر) می‌باشد و مسئولیت حقوقی نیز با آن می‌باشد و در صورت لزوم شرکت مادر پاسخگو می‌باشد.

 

شرایط ثبت شعبه شرکت خارجی در ایران


در واقع جهت ثبت شرکت نیازمند گزارش توجیهی می‌باشد، یعنی یک سری اطلاعاتی از قبیل فعالیت‌های شرکت مادر و زمینه کاری شرکت اصلی
– تیین دلایل و ضرورت ثبت شعبه در ایران که به چه دلیل مسئولین شرکت خارجی اقدام به ثبت شرکت در ایران می‌نمایند.
– تعیین نوع و حدود اختیارات که چه میزان شرکت مادر دارای اختیار می‌باشد.
– محل فعالیت شعبه قید نمودن شهری که در آن شرکت فعالیت می‌نماید و آدرس دقیق آن
– برآورد نیروی انسانی ایرانی و خارجی مورد نیاز
– نحوه تامین منابع وجوه ارزی و ریالی برای اداره امور شعبه

برای ثبت شرکت های خارجی در ایران، روند بسیار سختی را باید طی کنید تا تمام مراحل به طور قانونی انجام شود، اگر شما نیاز به اخذ وکیل ثبت شرکت ها در مشهد، خراسان رضوی، بجنورد داشتید، با وکلای متخصص ما در ارتباط باشید. وکلای ما برای راحتی شما خدمات را به صورت آنلاین و غیرحضوری هم ارائه می دهند.

برای اطلاع از جرم تصرف عدوانی اینجا کلیک کنید.

ثبت تغییرات شرکت:

هر شرکتی پس از ثبت ممکن است دچار تغییرات زیادی شود. از تغییر آدرس تا تغییر هیأت مدیره یا زمینه فعالیت شرکت همگی تغییراتی هستند که ممکن است برای شرکت ها اتفاق بیفتند. از لحاظ قانونی تغییرات شرکت باید ثبت شود.
تنظیم صورت جلسه تغییرات و ثبت تغییرات شرکت با عطف به مدارک و اسناد لازم، می تواند از طریق وکیل پایه یک دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی یا وکیل امور ثبت تغییرات شرکت در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی انجام پذیرد.
لازم به ذکر است که این خدمات را وکلای مجرب ما به صورت آنلاین و غیرحضوری هم انجام می دهند تا در زمان شما دوستان گلم صرفه جویی شود. شماره تماس 09192329787

تغییرات شرکت ها شامل چه موضوعاتی است؟

تغییرات شرکت شامل موارد زیر است:
– انحلال شرکت
– تغییر در سرمایه شرکت
– تغییر در شرکا (افزایش یا کاهش)
– تغییر در اسامی شرکا
– عوض شدن موضوع فعالیت شرکت
– تغییر در نشانی و آدرس شرکت
– تغییر در دارندگان حق امضا. حق امضا می تواند منحصر به یک نفر و متعلق به تمام شرکا باشد.
– تغییر در سهام شرکت (با نام و بی نام)
– انتقال سهام در شرکت های سهامی خاص
– تغییرات در موارد اساسنامه شرکت
– تنظیم و تصویب تراز سود و زیان
– تصمیمات درباره بیلان مالی و تصویب آن
– انتخاب بازرسان یا تمدید آنها
– تغییر در اعضای هیأت مدیره
– تعیین سمت اعضای هیأت مدیره
– تغییر در حق امضا

لازم به ذکر است هر یک از موارد بالا، نیاز به یک صورتجلسه تغییرات مجزا دارد که وکلای دادورزان صلح و سازش با دانش و تخصص خود به راحتی و در بازه ی کم می توانند انجام دهند. با ما در تماس باشید. 09192329787

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی

ثبت برند:

برند، علامتی است که به محصول یا خدمت خاصی اشاره می کند و دارای ارزش اجتماعی و اعتباری بالایی است. برند تجاری ماهیت اجتماعی داشته و برندهایی که معتبر هستند، دارای حس مالکیت خاصی می باشند.

مراحل ثبت برند:

1- دریافت مشاوره حرفه‌ای

اولین اقدام لازم برای ثبت برند تجاری دریافت مشاوره کاملاً تخصصی درباره ثبت برند است که شما عزیزان می توانید از وکیل ثبت برند در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی که همگی خبره در حوزه هایی نظیر: مراحل ثبت برند و مدارک مورد نیاز آن، مدت زمانی که حدودا به طول می‌انجامد تا برند شما به ثبت برسد، هزینه ثبت برند و ثبت علامت تجاری، انتخاب برند یا لوگو که یک واژه مناسب است، شکل و تصویر زیبا و یا ترکیبی از هر دو است
و باید این موارد را به گونه‌ای انتخاب نمایید که برند شما به راحتی در اذهان مخاطبان ماندگار شود و معرف کالا یا خدمتی باشد که ارائه می‌نمایید.
در همین رابطه می توانید از وکلای دادورزان صلح و سازش مشاوره بگیرید.شماره تماس 09192329787

2- استعلام برند قبل از ثبت

ابتدا استعلام نمایید عین یا شبیه برندی که قصد ثبت آن را دارید قبلاً در همان طبقه ثبت شده است یا خیر.
در صورت وجود مشابهت بین برند مورد نظر شما و برندی که قبلاً در همان طبقه ثبت شده است، تقاضای شما رد خواهد شد.
برندی که تقاضای آن یکبار از سوی کارشناسان اداره مالکیت معنوی رد شود، برای دفعات بعدی شانس بسیار کمی برای ثبت شدن دارد و اصطلاحاً سابقه چنین برندی خراب می‌شود. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که این مرحله را جدی بگیرید و با وکیل ثبت برند در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی حتما مشورت نمایید.

وکلای دادورزان صلح و سازش در تمام دعوای از جمله: دعاوی حقوقی، دعاوی خانواده، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی و ثبتی، دعاوی تجاری و اسناد تجاری، دعاوی ثبت شرکت ها و امور مربوط به آنها و… تخصص دارند و شما با سپردن دعاوی خود به وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی پیروز دعاوی خود شوید و نتایج پرثمری را کسب کنید. با ما در تماس باشید. 09192329787

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی

ثبت اختراع:

حقوق مالکیت فکری به معنای این است که حقوق ناشی از آفرینش ها و خلاقیت های فکری در زمینه های علمی، صنعتی، ادبی، هنری را می گویند که یکی از شاخه های مالکیت فکری ثبت اختراع می باشد که با ثبت اختراع خود در اداره ثبت اختراعات، حقوقی ناشی از ثبت اختراع برای شما ایجاد می شود که به آن حق اختراع می گویند. بعد از ثبت اختراع سندی از طرف اداره ثبت اختراع به مخترع می دهند که دلالت بر مالکیت ان اختراع به مخترع می باشد. طبق آن سند یا گواهی ثبت اختراع تا 20 سال هیچ کس حق تولید و یا توزیع، فروش آن اختراع را ندارد، مگر اینکه از مخترع اذن داشته و یا از مخترع آن را خریداری نماید.

برای اطلاع از دعاوی موجر و مستاجر اینجا کلیک کنید.

الزام به ثبت اختراع:

الزام به ثبت اختراع یکی از دعاوی حقوقی است. مالکیت شخص، نسبت به اموال خود و اختیار تصرفی که به موجب قانون برای او فرض می گردد، موجب می شود که با حمایت قانونی از مالک عین، بتواند از حقوق و مزایای مورد نظر خود بهره مند گردد و اینها به دلیل این می باشد که قانونا، مالکیت فرد در مورد عین مورد نظر را به رسمیت می شناسد و از کلیه حقوق ناشی از آن هم حمایت می کند. به شما دوستان مخترع توصیه می کنیم که حتما قبل ثبت اختراع با وکیل ثبت اختراع در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی مشورت کنید که در روند ثبت اختراع شما مشکلی پیش نیاید و تمام مراحل به صورت قانونی پیش رود. هدف وکیل ثبت اختراع در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی این است که حق شما عزیزان پایمال نشود.

صدور گواهی اختراع:

پس از اینکه متقاضی ثبت درخواست خود را به اداره مالکیت صنعتی تقدیم می دارد، مرجع مذکور با بررسی شرایط متقاضی و اقدامات وی، اقدام به ثبت می نماید که در این صورت، یک آگهی را مبنی بر ثبت اختراع منتشر و همچنین گواهینامه اختراع صادر می کند.
رونوشت گواهینامه ثبت اختراع را بایگانی و پس از دریافت هزینه مقرر، اصل آن را به متقاضی تسلیم می کند.

در صورتی که به هر دلیلی ثبت اختراع با مشکل مواجه شود، متقاضی می تواند با اخذ وکیل ثبت اختراع در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی از طریق دادگاه مربوطه، دعوای الزام به ثبت اختراع را در دادگاه مطرح نماید. دعوای الزام به ثبت اختراع در دادگاههای حقوقی به عمل می آید. مخترع های عزیز لایق این هستند که حق و حقوق خود را به درستی کسب کنند.

وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی

کارت بازرگانی :

بر اساس قوانین گمرکی کشور، کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن، اعم از شخص حقیقی و حقوقی، می تواند با داشتن آن، اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند. این تجارت از ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد، حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز را در بر دارد.
شما دوستان عزیز می توانید با اخذ وکیل کارت بازرگانی در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی تمام مراحل را به وکلای ما بسپارید تا در مدت زمان کمی و همچنین به صورت غیرحضوری و آنلاین کارت بازرگانی شما صادر شود.

کاربرد کارت بازرگانی:

بر اساس قوانین و آیین نامه های مربوط، داشتن کارت بازرگانی برای کارهای زیر ضروری است:
– ثبت سفارش و ترخیص کالا
– واردات از مناطق آزاد
– مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
– صادرات هر نوع کالاهای مجاز
– و…

برای اطلاع از جرم ناشی از تخلفات را رانندگی در مشهد اینجا کلیک کنید.

ابطال کارت بازرگانی:

کارت بازرگانی به دو صورت ابطال میشود. 1- ابطال اختیاری 2- ابطال اجباری

ابطال اختیاری کارت بازرگانی:

ابطال اختیاری در حالی صورت می گیرد که شخصی که دارای کارت بازرگانی می باشد، بخواهد از دریافت آن انصراف دهد که این کار با ارائه مدارک مربوطه به اتاق های بازرگانی و تعاون اداره کل مقررات صادرات و واردات و یا سازمان های بازرگانی استان ها امکان پذیر خواهد بود.
در صورت نیاز به اخذ وکیل دعاوی تجاری و کارت بازرگانی در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی  با وکلای دادورزان صلح و سازش در ارتباط باشید. 09192329787

ابطال اجباری کارت بازرگانی:

ابطال اجباری با شرایط مندرج در ذیل صورت خواهد گرفت:
– در حالی که کارت بازرگانی صادر شود و بعد از آن مشخص شود که شخصی که دارای کارت بازرگانی است، فاقد یکی از شرایط دریافت این کارت باشد.
– در صورتی که فرد دارنده ی کارت بازرگانی، مرتکب جرائمی از قبیل قاچاق شود.
اگر شما تجار عزیز در دعاوی تجاری خود نیاز به وکیل تجاری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی دارید، با وکلای متخصص در ارتباط باشید تا نتایج مطلوبی را به دست آورید.

وکلای دادورزان صلح و سازش در تمام دعوای از جمله: دعاوی حقوقی، دعاوی خانواده، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی و ثبتی، دعاوی تجاری و اسناد تجاری، دعاوی ثبت شرکت ها و امور مربوط به آنها و… تخصص دارند و شما با سپردن دعاوی خود به وکیل دادگستری در مشهد، بجنورد و خراسان رضوی پیروز دعاوی خود شوید و نتایج پرثمری را کسب کنید. با ما در تماس باشید. 09192329787

آدرس دادورزان صلح و سازش :

ایران، خراسان رضوی، مشهد، بلوار فرامرز عباسی، فرامرز عباسی 41، ساختمان 110، طبقه اول، واحد یک

989192329787+ تلفن همراه

985146224091+ فکس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787